Вступнику
Якісна інженерно-технологічна освіта – запорука успішного майбутнього!!!
Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства є випусковою кафедрою та готує фахівців у галузі знань 18 «Виробництво та технології» для підприємств харчової промисловості та ресторанного господарства за спеціальністю 181 «Харчові технології»:
- ступеня «Бакалавр» за освітньою програмою:
«Харчові технології та інженерія»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНЖЕНЕРІЯ»
(БАКАЛАВР)
Гарант освітньої програми:
Наконечна Юлія Григорівна
Кандидат технічних наук, доцент
Закінчила у 2003 році Полтавський кооперативний інститут Укоопспілки за спеціальністю «Технологія консервування». У 2007 році закінчила аспірантуру Одеської національної академії харчових технологій та захистила кандидатську дисертацію на тему «Удосконалення технології виробництва консервів із грибів шампіньйонів» за спеціальністю 05.18.13 – технологія консервованих продуктів. Автор понад 70 наукових і науково-методичних публікацій, 10 патентів на корисні моделі, 1 монографії.
Навчання за освітньою програмою «Харчові технології та інженерія» передбачає отримання глибоких теоретичних знань та оволодіння професійними навичками з сучасних технологій переробки харчової сировини, виготовлення кулінарної продукції, розробки нових видів харчових продуктів; контролю та управління якістю продукції; проектування і реконструкції підприємств харчової промисловості та ресторанного господарства; впровадження інноваційних технологій, визначення економічної ефективності техніко-технологічних рішень, підвищення рентабельності виробництва.
Навчальний план студентів освітньої програми «Харчові технології та інженерія» ступеня бакалавр
СТАЖУВАННЯ СТУДЕНТІВ ПРОХОДИТЬ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ:
- ТОВ «Агропромислова компанія «Докучаєвські чорноземи».
- ПАТ «Полтавакондитер».
- ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат».
- ТОВ «Полтавахліб».
- ТОВ «Кохнівський хлібзавод»
- ТОВ «Бердянські ковбаси»
- Фірма «Зоря».
Фахівці освітньої програми «Харчові технології та інженерія» працюють на керівних посадах підприємств харчової промисловості, що відноситься до стратегічно важливих галузей промисловості будь-якої держави. Підприємства харчової промисловості формують продовольчу безпеку країни, забезпечуючи населення життєво необхідними товарами, тому випускники цієї спеціальності можуть реалізовувати себе як висококваліфіковані фахівці в будь-який період існування країни.
Випускники можуть обіймати посади:
- Інженера з виробництва.
- Завідувача та начальника виробництва.
- Лаборанта та техніка виробничої лабораторії.
- Помічника керівника дільниці підприємств харчової промисловості.
- Професіонала з безпеки та якості.
- Фахівця з переробки плодоовочевої продукції.
- Фахівця з виробництва м’ясних продуктів.
- Контролера з якості харчової продукції.
- Фахівця з виробництва борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів.
- Фахівця з бродильних виробництв та виноробства.
- Фахівця з виробництва молочних продуктів.
- Майстра виробничого навчання.
- Викладача коледжу та професійно-технічного навчального закладу.
«Ресторанні технології»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «РЕСТОРАННІ ТЕХНОЛОГІЇ»
(БАКАЛАВР)
Гарант освітньої програми:
Горобець Олександра Михайлівна
кандидат технічних наук, доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства
У 2009 році закінчила ПУЕТ за спеціальністю «Технологія харчування». У 2017 році захистила кандидатську дисертацію при Одеській національній академії харчових технологій і отримала науковий ступінь кандидата технічних наук (PhD).
Член журі кулінарних конкурсів, які проводяться в системи Укоопспілки. Організатор та учасник проведення Полтавського кулінарного конкурсу для студентів навчальних закладів міста та області.
На даний час виконує обов’язки заступника завідувачки кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства. Має сертифікати з підвищення кваліфікації, підтверджені закордонними закладами, освіти по питаннях впровадження інноваційних технологій навчання в освітній процес та методики організації виробничих стажувань студентів за кордоном. Володіє англійською мовою на рівні В2, викладає дисципліни професійного блоку англійською мовою.
«Ресторанні технології» – цікавий і перспективний напрямок, найприбутковіша сфера економічної діяльності, орієнтована на комунікабельних та творчих фахівців, які мають бажання реалізувати себе у сфері ресторанних послуг. Обираючи професію технолога в ресторанному бізнесі Ви обираєте якісне і впевнене майбутнє.
Підготовка за освітньою програмою «Ресторанні технології» передбачає:
- отримання глибоких теоретичних знань і практичних навичок із технології продукції ресторанного господарства, а також загальної технології харчових виробництв;
- оволодіння професійними компетенціями та навичками з ресторанної справи, зокрема технологією виготовлення страв і кулінарної продукції, розробленням нових видів харчових продуктів, в тому числі оздоровчого та спеціального призначення;
- набуття навичок проектування, модернізації та реконструкції закладів ресторанного господарства, впровадження сучасних технік, технологій та світових кулінарних трендів у виробничий процес закладів ресторанного бізнесу.
Навчальний план студентів освітньої програми «Ресторанні технології» ступеня бакалавр
СТАЖУВАННЯ НАШИХ СТУДЕНТІВ ПРОХОДИТЬ ЗА КОРДОНОМ:
- Туреччина (Papillon Hotels, Delphin Hotels, Hilton Dalaman Sarigerme Resort & SPA, Туристична компанія “Sarpedon Travel”).
- Болгарія (готельно-ресторанні комплекси у містах: Софія, Варна, Албена, Золоті піски, Сонячний Берег, Св. Костянтина та Єлени, Банско, Приморско, Пампорово).
- Літня програма стажування Work & Travel USA.
- Німеччина (програми ZAV, ZAV2).
- Китай (ресторан Sushui Beihe Restaurant м. Лоян).
Стажування проходить у департаментах готельно-ресторанного, туристичного та торговельного бізнесу: “Front Office and Reception”, “Food and Beverage”, “Housekeeping”, “Entertainment”, “Seller”, “Manufacturing”, “Transfermen”.
СТАЖУВАННЯ В ЗАКЛАДАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА:
- Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт».
- Дитячий оздоровчий табір «Сонячний».
- База відпочинку «Мис Доброї надії».
- Мережа ресторанів «Everest».
- Готельно-ресторанний комплекс «Віват Провінція».
- Ресторан-пивоварня «Beer Hоusе».
- Зимове стажування на гірськолижних базах відпочинку України та Болгарії.
- ступеня «Магістр» за освітніми програмами:
«Технології в ресторанному господарстві»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ТЕХНОЛОГІЇ В РЕСТОРАННОМУ ГОСПОДАРСТВІ»
(МАГІСТР)
Гарант освітньої програми:
Хомич Галина Панасівна
Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технологій харчових виробництв та ресторанного господарства ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
Закінчила у 1983 році Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М. В. Ломоносова за спеціальністю «Технологія консервування». Працює у ПУЕТ з 1989 року. У 2012 році закінчила докторантуру Одеської національної академії харчових технологій та захистила докторську дисертацію на тему «Наукові основи технології переробки фруктово-ягідної дикорослої сировини» за спеціальністю 05.18.13. – технологія консервованих і охолоджених харчових продуктів. Є членом експертних комісій МОН України з акредитації та ліцензування. Входить до складу спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 в ОНАХТ по захисту докторських та кандидатських дисертацій. Має 172 наукові публікації, 49 навчально-методичних посібники, 42 патенти на винаходи і корисні моделі, 3 монографії і 1 посібник з грифом МОН України.
Освітня програма «Технології в ресторанному господарстві» передбачає підготовку магістрів у сфері ресторанного господарства, як фахівців якісно нового рівня, здатних задовольнити потреби споживача.
Магістри з технологій у ресторанному господарстві матимуть всебічну теоретичну та практичну підготовку з питань виробництва продукції, її реалізації й організації дозвілля в закладах ресторанного господарства.
Наші випускники: володіють сучасними методами інструментальних фізико-хімічних і сенсорних аналізів продукції ресторанного господарства, навичками проектування підприємств ресторанного господарства; а також вміють аналізувати, оцінювати й генерувати оригінальні ідеї в технологіях ресторанного господарства; володіють методами проведення сучасних експериментів і дають науково обґрунтовану інтерпретацію отриманим результатам; здатні проводити й контролювати технологічні процеси, розробляти нові та вдосконалювати існуючі технології кулінарної продукції.
Навчальний план студентів освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві» ступеня магістр
Випускники можуть обіймати посади:
- Директора підприємств ресторанного господарства
- Головного технолога
- Завідувача лабораторії
- Начальника управління
- Керівника із стандартизації, метрології та якості
- Молодшого наукового співробітника
- Інженера із метрології, стандартизації та якості
- Викладача вищого навчального закладу, коледжу та професійно-технічного навчального закладу
«Технології зберігання, консервування та переробки м'яса»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ТЕХНОЛОГІЇ ЗБЕРІГАННЯ, КОНСЕРВУВАННЯ ТА ПЕРЕРОБКИ М’ЯСА»
(МАГІСТР)
Гарант освітньої програми:
Олійник Людмила Борисівна
кандидат технічних наук, доцент кафедри технологій харчових виробництв та ресторанного господарства,
гарант освітньої програми «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса» за ступенем магістр
Закінчила у 1989 році Полтавський кооперативний інститут Укоопспілки за спеціальністю «Технологія продукції громадського харчування». Працює в ПУЕТ з 1992 р. В 2000 році закінчила аспірантуру Одеської національної академії харчових технологій та захистила кандидатську дисертацію на тему «Розробка технології хлорофільно-каротиноїдних барвників для консервованих продуктів і напоїв» за спеціальністю 05.18.13 – технологія консервованих продуктів.Автор понад 100 наукових і науково-методичних публікацій, патентів на винаходи і корисні моделі, 1 монографії.
Освітня програма «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса» передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців для підприємств м’ясопереробної галузі.
Студенти здобувають професійні знання і навички з технологій переробки м’яса; удосконалення й оптимізації технологічних процесів виробництва м’ясних продуктів; знання вимог діючого законодавства, методів контролю якості сировини та готової продукції, а також сертифікації продукції м’ясного виробництва.
Випускники здатні проектувати, реконструювати та модернізувати підприємства переробної галузі, підвищувати рентабельність виробництва за рахунок використання резервів, підвищення продуктивності праці; ефективно контролювати технологічні процеси на виробництві; займатися науково-дослідною роботою, удосконалювати існуючі та розробляти нові технології м'ясопродуктів з урахування сучасних принципів нутриціології, впровадження концепції «zero waste».
Навчальний план студентів освітньої програми «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса» ступеня магістр
В умовах сучасного ринку продовольства, темпу та якості життя, росту цін на сировину перед власниками виробничих підприємств стоять завдання щодо постійного удосконалення й оптимізації технологічних процесів виробництва м’ясних продуктів. Тому кваліфіковані фахівці м'ясопереробної галузі є затребуваними та високооплачуваними спеціалістами.
Випускники можуть обіймати посади:
- Директора із виробництва
- Головного інженера підприємства
- Начальника управління
- Головного технолога
- Головного хіміка
- Завідувача лабораторії (науково-дослідної, підготовки виробництва)
- Молодшого наукового співробітника (галузь інженерної справи)
- Інженера із впровадження нової техніки і технології
- Інженера із метрології, стандартизації та якості
- Викладача вищого навчального закладу, коледжу та професійно-технічного навчального закладу
«Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ТЕХНОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА, ЯКІСТЬ І БЕЗПЕКА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ»
(МАГІСТР)
Гарант освітньої програми:
Тюрікова Інна Станіславівнач
Доктор технічних наук, доцент кафедри технологій харчових виробництв та ресторанного господарства.
У 1993 р. закінчила Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю “Технологія консервування”. В 1999 році закінчила аспирантуру Одеської національної академії харчових технологій та захистила кандидатську дисертацію на тему «Розробка технології антоціанових барвників з ягід бузини чорної» за спеціальністю 05.18.13 – технологія консервованих продуктів. В 2019 р. закінчила докторантуру Національного університету харчових технологій та захистила докторську дисертацію на тему «Наукове обґрунтування і розроблення технології напоїв резистентної дії з використанням волоського горіха» за спеціальністю 05.18.16 – технологія харчової продукції. Має 128 наукових публікацій, 16 навчально-методичних посібники, 21 патент на винаходи і корисні моделі, 4 монографії, збірник рецептур кулінарної продукції і посібник з грифом МОН України. Керівник наукової теми кафедри технологій харчових виробництв та ресторанного господарства ПУЕТ.
Менеджер систем управління якістю та безпечністю харчових продуктів (НАССР) згідно з міжнародними стандартами ISO 9000 та 22000. З 2001 року член творчої групи щодо розроблення, впровадження та актуалізації внутрішньої документації Системи управління якістю діяльності Університету, брала участь у підготовці Університету до конкурсу “Найкращі підприємства України”, експерт нагород з якості.
Освітня програма «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції” передбачає підготовку магістрів у сфері харчових технологій, як фахівців якісно нового рівня, здатних задовольнити потреби споживача.
Основна мета освітньої програми – підготовка висококваліфікованих фахівців до практичної, управлінської та дослідницько-інноваційної діяльності у харчовій галузі, які здатні розв’язувати комплексні завдання щодо якості і безпеки харчової продукції.
Програма орієнтується на сучасні досягнення в харчовій галузі, пов’язані з розробленням та впровадженням систем управління якістю та безпечністю харчової продукції. Акцент робиться на здобування знань і практичних навичок з технологічної експертизи продовольчої сировини та харчової продукції; НАССР-дослідженнях для різних операторів ринку; розробленні та сертифікації систем управління якістю та безпечністю харчової продукції.
Особливість ОП: вступають випускники різних напрямків підготовки; відкритість, багато-векторність, гнучкість і багатоваріантність; широкий перелік навчальних дисциплін професійного циклу для бакалаврів, які мають економічну освіту, та бакалаврів з технологічною, інженерною або біологічною базовою освітою; можливість підтверження кваліфікації та отримання міжнародно визнаного сертифікату в ТОВ «Орган сертифікації персоналу Української асоціації якості»
Навчальний план студентів освітньої програми «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» ступеня магістр
Випускники спроможні працювати як фахівці з контролю якості та безпеки продовольчої сировини та харчової продукції у:
- структурних підрозділах підприємств харчової промисловості різних галузей;
- закладах ресторанного господарства;
- торгівельних мережах;
- випробовувальних центрах і лабораторіях, що проводять оцінку безпеки та якості харчових продуктів.
Аргументи на користь навчання за спеціальністю «Харчові технології»
освітньою програмою «Технологічна експертиза, якість та безпека харчової продукції»
- для підвищення професійних практичних навиків студентів, передбачено технологічну та переддипломну практику в реальних умовах на договірних засадах з підприємствами харчової та переробної промисловості, з центром стандартизації, метрології і сертифікації ДСТУ
- Кафедра співпрацює з ТОВ "Орган сертифікації персоналу Української асоціації якості" у сфері сертифікації фахівців, що видає міжнародно визнані сертифікати підтвердження кваліфікації ОСП УАЯ за умови успішно складеного іспиту випускником
- високий рівень підготовки фахових дисциплін викладачами, кваліфікацію яких підвержено сертифікатами: “Менеджер системи управління якістю”, “Менеджер системи безпечності харчових продуктів”, використання досвіду фахівців в якості тренерів (лекторів) передових підприємств харчової галузі
Фахівці спеціальності 181 «Харчові технології» на сьогодні є особливо затребуваними як на вітчизняному, так і закордонному ринку праці!