кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

Виробнича практика

          

Моменти з виробничої практики студентів

В'язовський Руслан - студент групи ХТ РТ б-21 працює в кафе "Shade meet & wine" на посаді кухар-універсал. Наші студенти - мега талановиті і цілеспрямовані!

Бойко Віталій проходить практику в ресторані "Козацька Броварня" (м. Полтава) на посаді кухар-універсал.

Студентка 1 курсу Новохатка Віта проходить виробничу практику у ресторані "Аристократ" на посаді помічника кухаря. Чудовий старт кар'єри технолога! Успіхів і великих здобутків!

Студент 1 курсу Ареф'єв Віталій проходить виробничу практику на виробництві м'ясних продуктів ТОВ "Продфудтрейд" (м. Миргород). Практика - це завжди цікаво!

          

Навчання, як інструмент розвитку власної справи!

Дорогі друзі! Презентуємо Вам історію студентки 1 курсу магістерського рівня освітньої програми «Технології зберігання, консервування та переробки м'яса» - Марії Міци-Стецюк!

Навчатися за даною освітньою програмою Марія вирішила не випадково! Марія та її чоловік Володимир сьогодні розвивають власну справу з крафтового виробництва ковбасок, сосисок і інших натуральних і корисних м’ясних делікатесів. Та іхня історія по-своєму унікальна!

Через війну сім'я Марічки та Володимира переїхала з міста Біла Церква до села Шибени Теофіпольської селищної громади, що на Хмельниччині. Опинившись без роботи вони не розгубились, а вирішили перетворити своє хобі з виробництва смачних ковбасок у справу, яка б приносила дохід. Тому минулого року Міци вирішили подати свій проєкт на конкурс бізнес-ідей "Роби своє" від благодійного фонду "МХП-Громаді". Вигравши його, за кошти гранту вони придбали морозильну камеру, кутер, фаршоміс і шприц для вареної ковбаси та сардельок. Цього року вони знову виграли грант від благодійного фонду "МХП - Громаді". За ці кошти купити холодильник-вітрину та коптильню, що допомогло збільшити кількість виготовленої продукції.

Для того, щоб досконало розумітися на процесах виготовлення м'ясопродуктів, Марія вступила до ПУЕТу, адже виготовлення харчової продукції це відповідальна справа!

Ми раді, що до дружньої родини ПУЕТ долучаються такі амбітні, цілеспрямовані і мужні люди! Марії та Володимиру бажаємо розквіту власної справи і реалізації усіх планів!

          

13-24 листопада 2023 року студентки спеціальності 181 Харчові технології Юлія Подойнік та Марія Литвин на чолі з доценткою кафедри ТХВРГ ПУЕТ Горобець О. М.  пройшли міжнародне стажування, яке відбулося в рамках програми ЄС «Стале виробництво — стале навколишнє середовище», організованої Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литовська Республіка). Тиждень студенти брали участь в онлайн лекціях на тему органічного, екологічного і безвідходного виробництва, сталого споживання, тощо. А потім — поїхали до Литви на стажування.

Програма навчання була неймовірно насичена. Учасники презентували свої університети та наукові здобутки, дискутували на актуальні теми виготовлення продукції з нетрадиційної сировини. За тиждень технологи відпрацювали на практиці застосування кількох технологій безвідходного виробництва — максимальної переробки сировини з нульовою кількістю відходів. Зокрема відвідали підприємство з виробництва рибних напівфабрикатів - великий завод, який працює без відходів. Тут учасники освоїли технологію виготовлення чіпсів зі шкіри риби як варіант корисних снеків.

Також на практичних заняттях учасники відпрацювали технологію приготування традиційного алкогольного напою на основі меду «МЕАD», дегустували молоде фруктово-ягідне вино, виготовлене з суміші слив, яблук, винограду, аронії, чорники та чорної смородини.

 Вони пройшли практико орієнтоване навчання на підприємствах Європейського Союзу, отримали сертифікати, в яких це зазначено. Співпраця з Клайпедським державним університетом — це розширення мережі партнерських ЗВО, що є пріоритетом для ПУЕТ. Тож дякуємо організаторам і чекаємо на наступні спільні проєкти.

          

Наші студенти продовжують удосконалювати свої навички на практиці. Сьогодні презентуємо коктейлі, виготовлені студентом 1 курсу спеціальності Харчові технології освітньої програми "Ресторанні технології" Андрія Іладія, який проходить виробничу практику у ресторані "Food and forest".

          

Студентка освітньої програми "Ресторанні технології" 3 курсу навчання Євгенія Тиванюк розповідає про свою виробничу практику у Арт-кондитерськів Ольги Слинько (місто Полтава).

          

Ну що, друзі, виробнича практика студентів у розпалі! Тож хочемо поділитися історіями студентів, які обрали спеціальність 181 Харчові технології не випадково, а за покликом душі!

Зустрічайте історію студента 3 курсу освітньої програми Ресторанні технології - Богдана Ладура!

          

17.10.2023 р. на кафедрі ТХВРГ ПУЕТ відбулася конференція, присвячена результатам проходження виробничої практики та літнього стажування студентами спеціальності 181 Харчові технології.

Привітала учасників конференції майстер виробничого навчання кафедри ТХВРГ Гончаренко В.Ф. та керівник центра зв’язків з виробництвом Коломієць С.Ю., які ознайомили студентів з графіками та організаційними моментами щодо проходження виробничої практики у 2023-2024 навчальному році.

Також було заслухано доповіді студентів, в яких вони зазначили враження від роботи на підприємствах-базах практик, їх зауваження щодо змісту практики, обсягу завдань, відповідності теоретичного матеріалу практичним навичкам, які отримані на підприємствах.

Гостем конференції була Наталія Ніколайчук - інженер з якості продукції компанії «ВІТАЛФУД». Компанія «ВІТАЛФУД» – виробник морозива й заморожених продуктів. Пані Наталія запросила всіх бажаючих студентів пройти організовану екскурсію на виробництві, ознайомитися на місці із новими технологіями та розглянути сучасне технологічне обладнання, а в подальшому запропонувала проходження виробничої практики в компанії «ВІТАЛФУД». Учасникам та стейкхолдерам подякувала завідуюча кафедрою ТХВРГ проф. Хомич Г.П., яка акцентувала на практико орієнтованому навчанні інженерів-технологів, оскільки саме під час виробничої практики студенти зможуть закріпити та поглибити свої знання, оволодіти важливими професійними навичками.

          

Поєднувати навчання в #ПУЕТ і фахове стажування за кордоном – реально!

Шкарпета Лідія, студентка спеціальності "Харчові технології", у листопаді 2021 р. звернулася до ТОВ "ПРОФІТІМ" із бажанням поїхати до Німеччини та подала заявку на проходження фахового #стажування. Так, 23 березня 2022 р. студентка вирушила до м. Бюккербург проходити професійне стажування на м'ясній мануфактурі. Працює вона у відділі маринування м'ясних продуктів та веганських шашликів. Графік роботи - позмінний.

У вільний від роботи час Лідія пізнає нижню Саксонію, нещодавно відвідала місцеві історичні пам'ятки - Бюккебурзький замок і палац #Бюккербург. У зв'язку з проходженням стажування за кордоном студентка навчається дистанційно та переведена на індивідуальний графік навчання.

Бажаємо Шкарпеті Лідії успіху та нових звершень! Dream big!

#puet #oppty_mnocpuet #mnoc_puet #мноц_пует

          

4 листопада 2021 року на кафедрі ТХВРГ відбулася конференція, присвячена результатам проходження виробничої практики студентами І-ІV курсу спеціальності 181 Харчові технології.

Було  заслухано студентів, їх враження від роботи на підприємствах-базах практик, їх зауваження щодо змісту практики, обсягу завдань, відповідності теоретичного матеріалу практичним навичкам, які отримані на підприємствах.

До виступу запрошені:

  1. Студент 3 курсу Бондар Іван - презентація бази практики – Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт».
  2. Студентка 4 курсу Тильна Ольга - презентація бази практики та виробничого стажування – готельно-ресторанний комплекс Болгарії «Дольче Віта» та готельно-ресторанний комплекс Туреччини.
  3. Студентка 3 курсу Дмітрієва Анастасія - санаторій «Чайка» смт. Лазурне Херсонської області.
  4. Островерха Наталія - готельно-ресторанний комплекс «Мис доброї надії» с. Петрівка Полтавського району.

Було розглянуто також бази практики для студентів освітньої програми «Харчові технології та інженерія» - ПАТ «Фірма «Полтавпиво» та м'ясокомбінат "Зоря" (м. Полтава).

Стажування 2021 стало початком становлення студентів як майбутніх професіоналів – інженерів-технологів галузі харчової промисловості та ресторанного господарства. Під час стажування студентами було отримано нові знання і практичні навички виконання різних технологічних процесів, з організації ресторанного бізнесу європейського рівня, вони ознайомилися з національними традиціями та звичаями України, Болгарії, Туреччини. Також здружилися між собою та знайшли нових друзів.

          

Під час проходження практики, студенти здобувають вагомий досвід роботи, а також мають змогу весело провести літні канікули з друзями. Зокрема, у санаторії "Чайка" студенти спеціальності "Харчові технології" проходять літнє стажування уже багато років. І кожного разу приїжджають з масою позитивних емоцій та цінних навичок і знань!

          

Наші студенти проходять виробниче стажування в сучасних, висококласних готельно-ресторанних комплексах! Зокрема, студентки 2 курсу освітньої програми "Ресторанні технології" здобувають практичний досвід у "Hotel PrimaSol Ralitsa" на курорті Албена (Болгарія).

#ТХВРГ #Харчові_технології #Ресторанні_технології #Абітурієнт2021 #ПУЕТ

          

Конференція "Результати та перспективи розвитку професійного стажування студентів"

21 листопада 2018 року на базі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено щорічну студентську конференцію факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, присвячену результатам проходження професійного стажування студентами спеціальності 181 «Харчові технології».

Учасників конференції привітали керівник центра зв’язків з виробництвом Бондар Л. М., декан факультету Скрипник В.О. У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри, майстер виробничого навчання та студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу 1-4 курсів.

Під час конференції студенти представили результати виробничого стажування у туристично-оздоровчих комплексах, свої враження від роботи на підприємствах-базах практик. Також висловили зауваження та побажання для майбутніх стажувань.

Студенти відмітили, що під час стажування вони отримали нові знання і практичні навички, здобули досвід роботи на підприємствах ресторанного господарства та колективі, оволоділи професійними навичками зі складання меню згідно сучасних норм харчування.

          

31 жовтня 2017 року кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства проведена студентська конференція, присвячена результатам проходження виробничої практики студентами І-ІV курсу спеціальності "Технологія харчування".

Учасників конференції привітали керівник центра зв’язків з виробництвом Бондар Л. М., заступник декана факультету Карпенко В. Д. та завідувач кафедри Хомич Г.П.

Під час конференції студенти представили результати виробничого стажування у туристично-оздоровчих комплексах, свої враження від роботи на базах практик.

Присутні на конференції студенти молодших курсів з інтересом вислухали доповіді старшокурсників:

1. Берзан Крістіни  (дитячий спортивний оздоровчий центр «Горизонт» Кременчуцького району Полтавської області). 

2. Шведенка Олексія (база відпочинку «Соснова поляна» Виликобагачанського району Полтавської області).

3. Юрченко Альони та Бичкова Олега (готельно-ресторанний комплекс "Гергана", який знаходиться в курортному місті Албена на Чорноморському узбережжі Болгарії).

Студенти відмітили, що під час стажування вони здобули досвід роботи на підприємствах ресторанного господарства та колективі, оволоділи професійними навичками зі складання меню згідно сучасних норм харчування.

Дуже сподобалося відношення колег та керівництва, які завжди допомагали, підтримували і згодом стали справжніми друзями. У пам’яті назавжди залишаться розмови біля вогнища, пісні під гітару і веселощі у вільний від робити час.

Під час стажування закордоном студенти отримали нові знання і практичні навички з організації готельно-туристичного і ресторанного бізнесу європейського рівня, ознайомляться з національними традиціями та звичаями Болгарії. Також знайшли нових друзів з різних країн світу.

За результатами  стажування та виробничої практики всі студенти були відзначені подяками та сертифікатами. Безумовно, це стажування стало початком становлення студентів як майбутніх професіоналів - інженерів технологів галузі ресторанного господарства.

          

СУЧАСНІ ЗНАННЯ І ПРОФЕСІЙНЕ  ЗРОСТАННЯ

21 жовтня 2015 року, за традицією, кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства проведена студентська конференція «Результати та перспективи розвитку професійного стажування студентів».

Учасників конференції привітали декан факультету Л. М. Страшко та завідувач кафедри Г.П. Хомич.

Г.П. Хомич звернула увагу, що випускник університету, який має практичний досвід роботи, є більш адаптованим до майбутньої трудової діяльності, може краще оцінити професійну ситуацію та вирішити певні професійні питання.

Реалізуючи концепцію практико-орієнтованої вищої освіти, факультет ХТГРТБ приділяє особливу увагу організації виробничої практики та професійного стажування для студентів.

Конференція дала змогу студентам представити результати виробничого стажування у туристично-оздоровчих комплексах.

Присутні на конференції студенти молодших курсів з інтересом вислухали доповіді старшокурсників:

  1. О. Каліушко (ТРГ-51м) та О. Похитон  (гр. ТХ-31) (про стажування у дитячому спортивному оздоровчому центрі «Горизонт» Кременчуцького району Полтавської області). 
  2. В. Андрущенка, А. Давидяк (ТРГ-51м) та Н. Остряніної (ТХ-42 і) (про базу відпочинку «Соснова поляна» Виликобагачанського району Полтавської області).
  3. Т. Углікової  (гр. ТРГ-51 с) (про літнє стажування в Турції (мережа готелів Papillon).

За результатами  стажування та виробничої практики студенти були відзначені подяками та сертифікатами.

          

СУЧАСНІ ЗНАННЯ І ПРОФЕСІЙНЕ  ЗРОСТАННЯ

У забезпеченні якісної освітньої діяльності у вузах усе більшого значення набуває практична підготовка студентів. Випускник університету, який має практичний досвід роботи, -  більш адаптований до майбутньої трудової діяльності, він може краще оцінити професійну ситуацію та вирішити певні професійні питання.

На факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу це добре розуміють, тому організація виробничої практики та професійного стажування для студентів – є одним з пріоритетних напрямків роботи як деканату, так і кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

Щороку на виробничу практику направляються близько 2300—2400 студентів II—IV курсів з усіх спеціальностей Полтавського університету економіки і торгівлі. Ті з них, хто навчається за галузевими направленнями, проходять практику в кооперативних установах і на підприємствах регіону. Більшість навчаються за індивідуальними угодами, тому самі обирають бази практики, з допомого працівників університету. Відповід­но укладаються угоди на проходження практики на групу в цілому або індивідуально на кожного студента.

Мотивація практики не тільки в тому, щоб студенти змогли закріпити теоретичні знання, здобуті в університеті, ай в тому, щоб вони подолали психологічний бар'єр входження в трудовий колектив, змогли почуватися в ньому невимушено, без страху.

Закордоном проходять практику й стажуються на­самперед ті студенти, які добре навчаються та добре володіють іноземними мовами.

Університет має бази практики в Туреччині, Хорватії, Чорногорії, Угорщині. Причому за кордоном практиканти отримують ще й непогані зарплати, відпочивають в курортних місцевостях, милуються їх красою. Усе це — серйозний стимул до відповідального навчання.

Для студентів факультету харчових технологій готельно - ресторанного і туристичного бізнесу створені усі необхідні умови для проходження виробничої практики та професійного стажування. З усіма партнерами укладені двосторонні угоди, що забезпечують дотримання зобов’язань як зі сторони університету, так і зі сторони бази практики. Крім цінного досвіду, нових знайомств та вражень, усі студенти по закінченню проходження виробничої практики (професійного стажування) отримують сертифікати та записи до трудової книжки.

          

Бази практики спеціальності:
“Технології зберігання, консервування та переробки м’яса”

Практична підготовка проводиться  на підприємствах  з переробки  м'яса та  м'ясопродуктів і спорідненої сировини м’ясного виробництва, таких як: КП „Полтавський м'ясокомбінат”, ВАТ „Кременчукм'ясо”, Пирятинський та Глобинський м'ясокомбінати (Полтавська область), ТОВ „Гостинець” і „Бурат” (м. Полтава) та інші.

ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат»

ТОВ «ЯТРАНЬ»

ТОВ «Гостинець»

КП «Полтавський м'ясокомбінат»

          

Бази практики
спеціальності: “Технології зберігання, консервування
та переробки плодів і овочів”

Практична підготовка майбутніх фахівців проводиться на сучасних, технічно оснащених підприємствах консервного виробництва з переробки плодів, овочів, зерна і спорідненої сировини.

Довгострокові угоди на проведення виробничої та технологічної практики укладено з підприємствами: КП „Чигиринський консервний завод”, ЗАТ „Агроекопродукт” (м. Канів Київської області), ТОВ „Полтава-біопродукт”, Миргородський консервний завод, ВАТ “Уманський консервний завод”, ВАТ “Вінницький консервний завод”, комбінат „Кронпром” (м. Белгород, Росія) та інші.

Комбінат «Кронпром» (м. Белгород, Росія)

КП «Чигиринський консервний завод»

          

Бази практики спеціальності:
"Технології в ресторанному господарстві"

10.06.2013 року розпочалася практика-стажування студентів факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу в туристично-оздоровчому комплексі «Золотий пляж», м. Феодосія, АР Крим.

Студенти під час проходження практики працюватимуть кухарями, офіціантами та покоївками, закріплюючи практично знання, що отримали під час навчального процесу.


Основними базами проходження виробничої практики та професійного стажування в 2012 році стали:

Мережа ресторанів "Апельсин", м. Ялта

У період з 20 квітня по 30 вересня група студентів (20 офіціантів і 9 кухарів) проходила практику в мережі ресторанів «Апельсин» в м. Ялті.

Мережа "Апельсин" в місті Ялта включає три заклади, які відрізняються один від одного атмосферою та інтер'єром, при цьому залишаючись подібними за сервісом і меню.

  • Затишне променад кафе «Апельсин» на набережній складається з трьох залів: затишний зимовий зал в стилі модерн, помаранчевий зал (для курців), кав’ярня в стилі прованс (для некурців). У теплу пору працює літня тераса, з прекрасним видом на набережну.
  • Легендарне пляжне кафе «Апельсин», розташоване на пляжі готелю «Ялта-Інтурист». Це одне із самих яскравих, популярних і відвідуваних місць відпочинку в Ялті. Заклад вигідно відрізняється своїм розташуванням біля самого Чорного моря.
  • Унікальне Fusion cafe «Апельсин» над морем з відкритою площадкою, двома барами, оформлене в мінімалістичному стилі з розкішним видом на набережну, на 150 посадочних місць.

За час проходження стажування, студенти факультету Харчових технологій готельно-ресторанного та туристичного бізнесу освоїли всі необхідні навички і знання в сфері ресторанного обслуговування.

Студенти, що працювали кухарями, вчилися у кращого шеф-кухаря Санкт-Петербурга.

Офіціантів навчали кращі професіонали у цій сфері.

Після стажування в мережі "Апельсин студенти зможуть працювати в закладах з високим рівнем обслуговування, і бути одними з кращих фахівців у цій галузі.

Лікувально-оздоровчий центр «Укоопспілка» (м. Алушта, АР Крим)

В період з 26 травня по 28 вересня 2012 року група студентів у складі 18 офіціантів, 4 помічників кухаря проходили стажування на підприємстві ЛОЦ «Укоопспілка» м. Алушта.

Лікувально-оздоровчий центр «Укоопспілка» розташований в курортній зоні Алушти в Професорському куточку, має 6 корпусів різної комфортабельності і віддаленості від моря – від 10 до 250 метрів. У лікувально-оздоровчому центрі створені всі умови для цілорічного відпочинку. У літній курортний сезон здравниця розрахована на 600 місць, в міжсезоння на 426 місць.

Здравниця має великий парк, де представлена субтропічна рослинність.

Поєднання всіх кліматичних, природних умов з близькістю здравниці від моря створює сприятливі умови для відпочинку, оздоровлення та лікування.

За час проходження практики студентами факультету харчових технологій готельно-ресторанного та туристичного бізнесу отримали незабутній досвід роботи в сфері обслуговування.

На думку студентів, стажування розвиває вольові якості та допомогає в подальшому житті.

В процесі роботи працівники загального залу(офіціанти) навчались основним принципам обслуговування клієнтів, як в звичайній обстановці, так і під час проведення конференцій у т.ч. і міжнародних. Розвивали манеру спілкування з людьми, вміння знаходити вихід з будь-якої робочої ситуації.

Працівники кухні опанували навички приготування страв на високому рівні та  їх естетичне оформлення.

По закінченню проходження практики та стажування студенти ПУЕТ отримали незамінні навички в роботі, пройшли курс оздоровчого відпочинку на Південному березі Криму, отримали чудові враження, та можливість випробувати себе на професійній стезі.

ТОК «Золотий пляж» (АР Крим, м. Феодосія)

ТОК «Золотий пляж» - сучасний комфортабельний туристично-оздоровчий комплекс, що входить в систему ЗАТ «Кримтур» який володіє великою кількістю подібних підприємств по всій території АР Крим. ТОК «Золотий пляж» знаходиться в м. Феодосія, на 7-му кілометрі Керченського шоссе.  Цей район називають «Золотими пляжами» за золотистий пісок, чисте море і відмінний сервіс.

ТОК «Золотий пляж» займає площу в декілька сотень кв. кілометрів. Одноповерхові будиночки з комфортними умовами для відпочинку, розташовані в три ряди в безпосередній близькості від моря.

Студенти факультету харчових технологій готельно - ресторанного і туристичного бізнесу проходили стажування протягом 3-х місяців. Вони займали посади  кухарів, барменів, офіціантів, помічників кухаря.



За цей час студенти мали змогу не тільки здобути практичний досвід роботи у ресторанному комплексі, а  й гарно відпочити. Цьому сприяв зручний двохбригадний графік роботи.

У вихідні дні студенти могли відпочивати на пляжі, а також їздити на екскурсії на пільгових умовах у Ялту,Бахчисарай та інші мальовничі місця Криму. За гарну роботу студенти приміювалися кінною прогулянкою до озер в горах Криму.

Зі здобутим досвідом, новими знайомствами та бажанням ще раз пройти стажування на ТОК «Золотий пляж» студенти повернулися додому.

Філіал ТОК «Золотий пляж» став базою стажування для студентів факультету харчових технологій готельно - ресторанного і туристичного бізнесу та гарним місцем відпочинку.

Дитячо-спортивний оздоровчий центр «Горизонт» (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Запсілля)

ДСОЦ «Горизонт» - це невелике комунальне підприємство ,  створене з метою оздоровлення дітей. База практики лежить  на території лісової місцевості поблизу мальовничої річки Псьол, розмежована ярами та балками. ДСОЦ «Горизонт» розрахована приблизно на 350 чоловік, займає вигідне для відпочиваючих положення, поблизу житлового корпусу.

Студенти факультету харчових технологій готельно-ресторанного і туристичного бізнесу мали змогу працювати на виробництві, займаючи різні посади. В гарячому, холодному, овочевому, та борошняному цехах студенти працювали кухарями, в залах - офіціантами,барменами.

У вільний від роботи час студенти відпочивали на території бази, де кожного дня проводились різні спортивно - розважальні програми, в яких також могли брати участь.

В останні роки професійне стажування набуває усе більшої популярності серед студентів факультету. Тому постійно ведеться робота щодо розширення баз практики та професійного стажування.