кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

Новини кафедри

          

28 січня 2025 р. кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства взяла участь у зустрічі спільноти освітян Tech Educators Community, яка присвячена актуальним питанням дуальної освіти "Дуальна освіта — від ідеї до диплома". Захід об’єднав представників закладів вищої освіти та бізнесу для обговорення ефективних моделей співпраці, що сприяють якісному підготуванню здобувачів вищої освіти. Обговорювали, як навчання можна поєднати з кар’єрним стартом, та як бізнес і університети можуть співпрацювати, щоб підготувати фахівців, готових працювати в сучасному світі!

          

У період з 24 по 29 січня 2025 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти зі спеціальності 181 Харчові технології освітніх програм «Технології в ресторанному господарстві», «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції», «Технології зберігання, консервування та переробки м'яса». До захисту було допущено 47 здобувачів, серед яких 24 здобувачі денної форми освіти і 23 здобувачі – заочної форми освіти.

Головою комісії була Мацук Юлія Анатоліївна - доцент кафедри харчових технологій, кандидат технічних наук, доцент Дніпровського національного університету ім. О. Гончара.

Члени комісії:

Хомич Галина Панасівна, професор кафедри харчових технологій і ресторанного господарства, доктор технічних наук, професор.

Тюрікова Інна Станіславівна, професор кафедри харчових технологій і ресторанного господарства, доктор технічних наук, професор.

Олійник Людмила Борисівна, доцент кафедри харчових технологій і ресторанного господарства, кандидат технічних наук, доцент.

Чудові результати продемонстрували здобувачі заочної форми освіти, котрі мають достатні практичні навики, які були підтверджені проведеними науковими дослідженнями представленими у кваліфікаційних роботах. Отримали дипломи з відзнакою і відмінні оцінки, підтвердивши свої досягнення впродовж навчального періоду, Солдатенко Оксана, Герман Аліна, Святелик Оксана, Тарабаріна Наталія, Тимощук Маргарита ОП «Технології в ресторанному господарстві», Артемова Оксана, Демченко Тетяна, Пікалов Олександр, Радько Руслана, Опря Марина ОП «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції». У більшості здобувачів були блискучі доповіді і вони вільно володіли результатами проведених досліджень.

Представлені до захисту кваліфікаційні роботи відзначені актуальністю, мають наукову цінність і практичну значущість. Більшість виконані в рамках науково-дослідної теми кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ «Розроблення та вдосконалення технологій харчових продуктів з використанням вторинної сировини» (державний реєстраційний номер 0121U113848) і підтверджують доцільність застосування ресурсозберігаючих та матеріалоємних технологій. Використання відходів у вигляді вторинної сировини - це важлива і надзвичайно гостра проблема, яка розглядається світовою спільнотою, тому що дозволяє шляхом запобігання утворенню відходів зменшити обсяги використання первинної сировини і паралельно збільшити обсяги відходів, які характеризуються харчовою та біологічною цінністю, і можуть отримати повторне використання в технології отримання харчових продуктів.

Значна частка кваліфікаційних робіт була присвячена використанню дикорослої та нетрадиційної сировини в рецептурних складах харчових продуктів з метою підвищення їх харчової та біологічної цінності. Зокрема, продуктів переробки плодів кизилу, хеномелесу, глоду в технології десертних виробів (здобувач Вовк Дарія), соусів (здобувач Овсієнко Андрій), м'ясних напівфабрикатів (здобувачі Бондаренко Денис, Марченко Олег, Калачик Вікторія), дріжджових виробів (здобувач Кошевий Денис) та інші. Результати проведених досліджень з удосконалення технології хлібобулочних виробів за рахунок використання вторинної рослинної сировини отримані здобувачем Богинським Максимом пройшли апробацію у виробничих умовах.

Не менш цікавими були захисти здобувачів стосовно розроблення та удосконалення системи НАССР на підприємствах харчової промисловості: спреду «Особливий» для оператору ринку ТОВ «КРЕМА ПРОДОТТІ» (здобувач Лебедь Владислав), гірчиці класичної на потужності ТОВ «КОМПАНІЯ «КАМА» (здобувач Босенко Віталій), кондитерських борошняних виробів Київського булочно-кондитерського комбінату (здобувач Балась Анастасія) та інші.

Здобувачі підтвердили отримані знання і продемонстрували здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформаційних джерел, проведення дослідження на відповідному рівні, генерування нових ідей, представлення результатів наукових досліджень, забезпечення якості та безпечності харчових продуктів під час впровадження технологічних інновацій на підприємствах галузі, удосконалення існуючих та розроблення нових технологій, що дозволило їм отримати відповідні програмні результати навчання за обраними освітніми програмами.

Щиро вітаємо магістрів із успішним завершенням навчання! Бажаємо щасливої життєвої долі, нерозривного зв'язку з рідною кафедрою, реалізації набутих знань та вмінь!

          

30.01.2025 р. на кафедрі ТХВРГ відбулося розширене засідання з запрошенням стейкхолдерів, під час якого обговорювали зміни в освітніх програмах "Харчові технології та інженерія" та "Ресторанні технології" за рівнем бакалавр на 2025 рік. Метою зібрання було удосконалення освітніх програм, зокрема впровадження освітніх компонентів, методів і форм навчання для підвищення рівня знань і навичок здобувачів вищої освіти, покращення викладання і комунікації зі студентами і фахівцями-практиками.

Роботодавці надали рекомендації щодо посилення та поглиблення знань в сфері сучасних харчових технологій з використанням інноваційного обладнання та інгредієнтів. Намічено можливі напрямки співпраці та залучення практиків до освітнього процесу, зокрема шляхом проведення майстер-класів, гостьових лекцій, виїзних занять на виробництво.

          

Викладачі кафедри ТХВРГ постійно підвищують кваліфікацію, тож нещодавно пройшли виробниче стажування на підприємстві ТОВ "Пирятинський делікатес", яке є одним з лідерів виробництва високоякісних напівфабрикатів Полтавщини.   

Підприємство має сучасні технологічні лінії з виробництва заморожених продуктів для швидкого приготування: пельмені, млинці, котлети і страви з м'ясного фаршу, голубці, чебуреки, пиріжки, сирники, готові страви в реторт-пакетах, продукцію за технологією су-від. Підприємство має 7 виробничих цехів, цех пакування продукції і сертифіковану лабораторію. 

Щиро дякуємо керівництву за співпрацю та бажаємо процвітання!

          

У період 18-29 листопада 2024 року викладачі кафедри ТХВРГ ПУЕТ пройшли підвищення кваліфікації за програмою “NoveFood-2024” на тему  “Інноваційні технології харчової промисловості”, яке проводив Інститут підвищення кваліфікації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного разом з закладами освіти-партнерами Херсонським національним технічним університетом, Національним університетом біоресурсів та природокористування України та іншими.

Метою заходу був обмін думками та перспективним баченням напрямів впровадження інноваційних технологій у виробництво харчових продуктів задля професійного розвитку фахівців харчової промисловості.

Викладачі взяли участь у онлайн-семінарах від провідних експертів галузі харчових виробництв та науковців. В програмі підвищення кваліфікації розглядались актуальні питання здорового харчування та напрямки розвитку крафтових технологій,  використання харчових добавок для виробництва продукції різного спрямування, використання спеціально обробленої нетрадиційної та лікарської рослинної сировини в якості джерела БАД, способи очищення олій та перспективи використання насіння олійних нішевих культур для виготовлення функціональних продуктів, тощо.

Учасники отримали відповідні сертифікати та досвід цікавого фахового спілкування, за що висловлюємо подяку організаторам та спікерам заходу!

          

З 27 по 29 листопада 2024 року викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства д.т.н. Тюрікова І.С. та к.т.н. Молчанова Н.Ю. взяли участь у Міжнародному англомовному семінарі «Стратегічне планування в готельно-ресторанному бізнесі та туризмі». Спікер семінару - Adrian BARSBY (United Kingdom) – експерт у сфері готельно-ресторанного бізнесу, стратегічного планування та маркетингу, з багаторічним досвідом консультування підприємств у Великобританії та Європі.

Щиро дякуємо організаторам семінару - кафедрі готельно-ресторанного бізнесу Одеського національного технологічного університету та La Fondation pour la Formation Hôtelière - за запрошення на цікавий захід!

          

4 грудня 2024 р. відбувся благодійний Різдвяний ярмарок, на якому студенти спеціальності Харчові технології презентували велику кількість смаколиків, зроблених власними руками. Локація технологів традиційно була яскравою, щедрою і апетитною. Відвідувачі мали змогу знайти смаколик собі до душі: пряники, пироги, тістечка, донатси, брускети, салати, цукерки і гарячі напої, - всі ці страви додали атмосфери свята та добра.

Дякуємо здобувачам освіти за небайдужість і прагнення робити добрі справи! В єдності наша сила!

          

Напередодні дня Святого Миколая 3.12.2024 р. у рамках навчальної дисципліни «Культура харчування» студенти 1 курсу разом з доценткою кафедри А.Б. Бородай відвідали Полтавський літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка. Здобувачі погуляли в саду, де ростуть та рясно плодоносять кілька кущів сторічного кизилу, побачили неповторну музейну експозицію, серед якої особисті речі Короленка та його родини, велику бібліотеку, твори образотворчого мистецтва, рукописи. А ще почули натхненну розповідь екскурсійного гіда - пані Світлани, не тільки про життя Володимира Короленка - письменника, публіциста й правозахисника, який зробив великий внесок у життя Полтави, а й про історію, культуру, звичаї суспільства сторічної давнини.

Студентам особливо сподобались тогочасні журнали для господинь та блокнот зі срібною палітуркою для запису рецептів простих і вишуканих страв, які готували в родині Короленків. А ще нас вразив сторічний незламний волоський горіх, серцевина стовбура якого вже вщент зруйнована, але він і досі плодоносить.*Про достеменність повіданої нам історії свідчать нариси письменника і малюнки виду з вікна, які робив власник садиби.

Працівники музею відродили традицію дому проводити літературно-мистецькі вечори, чаювання, новорічні дитячі свята біля «Різдвяної Короленківської ялинки». Ми стали дотичними до цієї традиції, скуштували смачного духмяного чаю, секретний склад якого, доречі, нам так і не відкрили).

Рекомендуємо відвідати, радіємо, що такий музей є саме в Полтаві. Дякуємо науковим працівникам музею і, зокрема, пані Світлані Ємець за любов до своєї справи і вміння передавати цю любов відвідувачам.

          

27.11.2024 р. студенти 1- 3 курсів разом з доценткою кафедри Бородай А.Б. відвідали кондитерську студію Людмили Басової. "Через терни до зірок" - так коротко можна охарактеризувати тему зустрічі.

Пані Людмила поділилася досвідом свого шляху до мрії про власну кондитерську попри численні перешкоди.

Студенти дізналися життєву історію пані Людмили та історію створення кондитерської студії, секрети випікання макарон, самі спробували зробити й оздобити улюблений десерт.

Дякуємо пані Людмилі за цінний досвід, яким вона поділилася з нами, за її досягнення і рішучість, за віру в себе, щоб розпочати все з нуля в новому місті, незважаючи на теперішні складні життєві обставини.

Дякуємо ЮНІСЕФ, ГО "NOVA UNITED", КУ "Обласний молодіжний центр" ПОР за можливість знайомств, зустрічей з людьми, що творять нову історію підприємництва в Україні та є прикладом для молоді.

ЮНІСЕФ
Фб https://www.facebook.com/share/14kyNBavNG/?mibextid=LQQJ4d
Інстаграм https://www.instagram.com/unicef_ukraine/profilecard/?igsh=YjhiczVtano4ZjRi

Nova United
Фб https://www.facebook.com/share/18RFQFU1S8/?mibextid=LQQJ4d
Інстаграм https://www.instagram.com/nova.united.pl/profilecard/?igsh=MTY3azByYjBhY2Fs

ОМЦ
Фб https://www.facebook.com/share/1BBHBkXFrU/?mibextid=LQQJ4d
Інстаграм https://www.instagram.com/omc_poltava/profilecard/?igsh=MWV1b3JtdWJjaWZiaw==

          

28 листопада 2024 року в нашому закладі відбулась Х Міжнародна молодіжна науково-практична інтернет-конференцію «Наука і молодь у ХХ1 сторіччі». На секцію «Харчові технології» кафедри ТХВРГ зареєстровано 10 доповідей. Особливу зацікавленість присутніх викликала доповідь Тимощук Маргарити, студентки заочної форми навчання групи ТРГм-21. Активну участь в обговоренні взяли викладачі кафедри та студенти-магістри 1 курсу.

          

21 листопада 2024 року завідувач кафедри ТХВРГ Горобець О.М. приймала участь в роботі українсько-німецького круглого столу «Urban X-change network II:  Полтавський вимір».

Круглий стіл було проведено в форматі світового кафе. Учасники працювали в командах, які розподілились за тематичними столами, що відповідали акроніму STREAM (S – science/наука; T – technology/технології; R – Reading+WRiting/читання+письмо; E – engineering/інженерія; A – art/мистецтво; M – mathematics/математика).

Горобець О.М. була модератором столу, який відповідав за технології. В ході роботи круглого столу були висвітлені питання, щодо відомих постатей, подій, місць, які пов’язані з Полтавою та Полтавщиною та розглядались в ракурсі технологій.

Одним з завдань учасників круглого столу було створення подарунку, який би символізував Полтаву та відповідав загальній тематиці учасників команди. Команда, яка відповідала за технології  виготовила композицію з соленого тіста у вигляді альтанки та репліки пам’ятнику галушці.

          

20.11.2024 р. студенти 2 і 3 курсів спеціальності 181 Харчові технології, під керівництвом доцентки кафедри ТХВРГ Аліни Гередчук, відвідали ПРАТ «Полтавський олійноекстракційний завод – Кернел Груп». Метою екскурсії було закріплення знань студентів, отриманих під час вивчення теми «Технологія рослинних олій» в рамках навчальної дисципліни «Харчові технології».

Kernel – один з найбільших виробників соняшникової олії в Україні. Свою продукцію Kernel постачає до понад 70 країн. На частку компанії припадає близько 8 % світового експорту соняшникової олії.

Студенти мали змогу ознайомитися з виробничим процесом, зокрема побачили пункт приймання та зберігання насіння соняшнику, відділення пресування та екстракції олії. Працівники заводу розповіли про обладнання та режими на кожній ділянці технологічного процесу, вимоги безпеки та охорони праці.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву компанії Кернел за надану можливість та бажаємо компанії успіхів і нових звершень!

          

Протягом тижня, згідно графіків консультацій викладачів кафедри ТХВРГ, відбулися відпрацювання практичних та лабораторних робіт з навчальних дисциплін поточного семестру студентами 1- 3 курсів спеціальності Харчові технології, які навчаються за індивідуальними графіками.

Разом з доцентами кафедри Горобець О.М, Гередчук А.М, Бородай А.Б., Молчановою Н.Ю., Наконечною Ю.Г, Чоні І.В., Гайворонською З.М. студенти опановували методики дослідження якості сировини рослинного і тваринного походження, проводили технологічні розрахунки. Окрім того, студенти отримали консультації щодо виконання індивідуальних завдань та організації виробничої практики. На кафедрі створюються усі необхідні умови для забезпечення якості освітніх послуг та ефективного балансу здобувачів вищої освіти між роботою та навчанням.

          

18 листопада 2024 завідувачка кафедри ТХВРГ Горобець О.М. відвідала «Регіональний гастрономічний форум» у місті Київ в якості члена Асоціації шеф-кухарів України.

На форумі були представлені практичні майстер-класи від провідних шеф-кухарів України. Віталій Гуралевич, Євген Комаров, зіркові шефи Дмитро Кривошап (шеф-кухар ресторану «Бавовна»), В’ячеслав Попков (бренд-шеф готелю та ресторану «River Side»), Денис Комаренко (шеф-кухар ресторану «Тарілка») та спеціальний гість, шеф із зеленою зіркою Мішлен – Juan Carlos Caro Campo (Іспанія, ресторан «ZELAI TXIKI»).

Шеф-кухар Віталій Гуралевич  презентував  страви української кухні в сучасній подачі, розповів про концепцію закладу «Koreni». Наголосив на перспективах використання місцевої сировини, що підкреслює концепцію закладу.

Шеф-кухар  ресторану «Бавовна» Дмитро Кривошап розповів про тренд в сучасних закладах ресторанного господарства «Fine Dining», а також розповів про концепцію закладу, де він є бренд-шефом. При проведенні майстер-класу ознайомив присутніх з технікою приготування страв – фламбоду. 

В своїй презентації  Дмитро розповів про заклади, якими надихається під час роботи, а саме «Alchimik», «Noma», «Eleven Madison», «Ekstedt».

Роздинкою заходу був майстер-клас шефа з Іспанії, регіону Басків, який презентував сет з місцевих страв: желе з фуагра, тріска в соусі піль-піль, карпачо з лобстерів з ікрою з манго, тельятеле з кальмарів в соусі карбонара.

          

19.11.2024 р. студенти 1 та 2 курсів спеціальності 181 Харчові технології, під керівництвом доценток кафедри ТХВРГ ПУЕТ Бородай А.Б. та Гередчук А.М., відвідали неймовірно колоритний ресторан «Етніка», який зовсім нещодавно відкрився в самому центрі Полтави. Концепція ресторану помітно вирізняє його з поміж інших закладів – інтер’єр занурює відвідувачів у світ фольклору та легенд, а страви є гастрономічною містерією, де кулінарні традиції наших пращурів поєднуються з сучасними техніками і інгредієнтами. Приємно зазначити, що бренд-шефом ресторану є наш студент 3 курсу Ігор Гладкий, досвід якого в ресторанній галузі налічує відкриття чималої кількості різноформатних закладів. Він розповів студентам про шлях від розробки концепції до відкриття ресторану, досвід створення меню, в якому вдалося поєднати автентичність із сучасністю. Молоді запропонували продегустувати фірмову брускету «Врибалили вусатого» - смачний гречаний хлібець зі збитим гірчичним маслом, сомом гравлакс та молекулярною ікрою з овочевого салату. Також студенти скуштували фірмові напої – лимонад персик-бузина і огірок-імбир, які здивували цікавими смаковими поєднаннями.

Студенти і викладачі висловлюють подяку всьому колективу ресторану «Етніка» за гостинність, бажання ділитися досвідом і неймовірний гастрономічний досвід, що мотивує нас усіх до розвитку і удосконалення!

          

Регулярні онлайн-консультації викладачів сприяють не лише покращенню результатів навчання студентів, а й генерації нових спільних проєктів і ідей. Підтримуємо, допомагаємо і розкриваємо потенціал кожного!

          

15 листопада 2024 року студент 3 курсу спеціальності 181 Харчові технології Анатолій Савченко, який поєднує навчання і роботу та є фахівцем міжнародної консалтингової компанії, поділився зі своїми колегами-студентами досвідом із бізнес-планування у харчовій та ресторанній індустрії.

Учасники отримали цінні знання про те, як скласти бізнес-план і оцінити перспективи бізнес-ідеї. Разом із Анатолієм вони детально розглянули SWOT-аналіз віртуального підприємства, що допоміг визначити сильні та слабкі сторони, а також побачити можливості й загрози для розвитку планованого бізнесу.

Ми пишаємося активністю наших студентів й віримо, що серед них виростуть успішні та свідомі підприємці!

          

Наближаючись до пам’ятних дат, пов’язаних з важливими історичними подіями у нашій країні, а саме чергових роковин Революції Гідності, 14 листопада 2024 р. студенти спеціальності 181 Харчові технології та доцентка кафедри ТХВРГ Аліна Гередчук відвідали виховний патріотичний захід «Пам’яті Героїв Майдану», організований Центральною бібліотекою Полтавської міської територіальної громади. Лекцію з історичним екскурсом для студентів прочитав Олег Пустовгар — регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області та активний учасник всіх трьох Майданів за незалежність України: рухівських мітингів 1991 року, «Помаранчевої революції» та Революції Гідності.

Олег Миколайович, як глибоко освічена людина, зумів показати студентам ту вагомість передумов та нерозривну нитку подій, в яких викристалізовувалася українська національна свідомість і незалежність. Згадували Студентську революцію на граніті, та події двох доленосних для України революцій: Помаранчевої 2004-го та Гідності 2013-го років. Саме ці події вшановуються 21 листопада – в День Гідності та Свободи.

Розповідаючи історичні факти, пан Олег згадував Героїв, пам'ять про яких ми повинні берегти: Героїв Небесної Сотні з Полтавщини Ігора Сердюка (Кременчук) та Андрія Черненка (Слободо-Петрівка), а також Юліана Матвійчука, який був одним із голосів полтавського Майдану та загинув боронячи нашу країну.

Висловлюємо велику вдячність Олегу Миколайовичу та організаторам заходу. Низький уклін та вічна шана усім Героям України!

          

13 листопада 2024 р. відбувся майстер-клас від шефа закладу "Оsama Sushi" Євгена Кравця, який до того ж навчається на третьому у курсі спеціальності 181 "Харчові технології".

Євген розповів слухачам чим відрізняються суші та роли, про особливості роботи сушиста, про тренди японської кухні в Україні. І, звичайно ж, поділився секретами приготування суші та ролів "Філадельфія сезам", з лососем, тунцем, креветкою та вугрем.

На захід зібралося доволі багато поціновувачів японської кухні, - це і студенти 1-3 курсів, і співробітники університету, і слухачі курсу В2 "Гастрономія" проєкту RapidSkills. Після майстер-класу учасники насолоджувались довершеним смаком приготованих суші та ролів.

Дякуємо Євгену за цікаву зустріч і роботу, що дарує радість! Пишаємося успіхами наших студентів!

          

Наближається сесія, тож для студентів настав час активної роботи. Так, 13.11.2024 р. згідно графіків консультацій викладачів кафедри ТХВРГ, лабораторні роботи з дисципліни «Харчові технології» відпрацьовувати студенти 2 та 3 курсів, які навчаються за індивідуальними графіками. Разом з доценткою кафедри Гередчук А.М. студенти опановували методики дослідження якості молока і кисломолочних продуктів, проводили технологічні розрахунки з нормалізації молока і вершків.

Крім того, студенти отримали консультації викладачів щодо виконання завдань з навчальних дисциплін «Food коучинг з харчування» (доц. Бородай А. Б.) та «Теоретичні основи харчових технологій» (доц. Суткович Т. Ю.). Тож викладачі кафедри створюють усі необхідні умови для забезпечення якості освітніх послуг та кращого засвоєння знань студентами.

          

12 листопада 2024 року, на кафедрі ТХВРГ проведена планова гостьова лекція для здобувачів вищої освіти, у межах вивчення дисциплін з управління безпекою харчової продукції на основі концепції НАССР, на тему «Пест-контроль – практичні аспекти на підприємствах різного цільового призначення». Провідним спеціалістом з пест-контролю, директором ТОВ «ПК Полтава» Людмилою Шиховою доведено, чому пест-контроль на харчовому підприємстві є критично важливим аспектом підтримки безпеки харчових продуктів. Акцентовано увагу на організації пест-контролю, що включає в себе їх запобігання і знищення. Ознайомила з методами та інструментами боротьби зі шкідниками, що призводить, в кінцевому рахунку, до мінімізації ризику захворювань і отруєнь.

Дякуємо Людмилі Шиховій за цікаву і змістовну лекцію та практичні поради!

          

11.11.2024 р. була проведена зустріч завідувача кафедри ТХВРГ Горобець О. М. та директора навчально-наукового інституту заочно-дистанційної освіти Шимановської В. Л. зі студентами коледжів та технікумів з різних локальний центрів.

Горобець О. М. ознайомила присутніх з перевагами навчання на спеціальності 181 Харчові технології, навела переконливі аргументи, щодо перспективності даної спеціальності в аспекті динамічного розвитку суспільства та інноваційних розробок, перевари професії інженера-технолога на ринку праці. Ознайомила з можливостями, які відкриваються студентам під час навчання за обраною освітньою програмою: закордонні стажування, підвищення знань і навичок за рахунок відвідування майстер-класів провідних фахівців галузі, участь у чисельних конкурсах та вебінарах.

До обговорення долучилась студентка 1-го курсу ОП «Ресторанні технології» Вікторія Бруско, яка розповіла про свої переживання під час складання НМТ, а також поділилась з присутніми, що навчання в університеті перевищило її очікування. Студентка з ентузіазмом розповідала про практичні заняття, які вже з першого курсу розкривають особливості спеціальності.

В другій частині зустрічі Горобець О. М. прочитала коротку лекцію, щодо харчових звичок та наголосила на важливості розуміння впливу харчування на здоров’я, тривалість та якість життя, адже хто, як не майбутні фахівці з харчових технологій, повинні розумітись на важливості здорового харчування.

          

12.11.2024 р. відбулася настановча зустріч здобувачів вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології з керівником Центру зв'язків з виробництвом ПУЕТ Коломієць С. Ю. та стейкхолдерами щодо організації та проходження виробничої практики. Під час зустрічі студенти ознайомилися із наявними базами практики та вакансіями, можливостями самостійно обирати базу для проходження виробничої практики, термінами практики та особливостями оформлення договорів. До зустрічі долучилися представники закладів ресторанного господарства «Sushi Easy» та «Полтавські Пундики», які вже декілька років поспіль запрошують студентів на практику та задоволені їхніми навичками.

          

7.11.2024 р. відбулася онлайн-зустріч студентів спеціальності 181 Харчові технології з представниками компанії МХП, які розповіли про діяльність та продукцію компанії, можливості для студентів ( практика, стажування, дуальна освіта) та випускників. Сьогодні компанія МХП є не лише лідером з виробництва м'ясопродуктів, має численні торгові марки, які завоювали прихильність споживачів, а й входить до переліку "Найкращі роботодавці України 2024". Студентів запросили до співпраці, провели інтерактив та поспілкувалися у дружньому колі.

Щиро дякуємо компанії МХП за ціннісні орієнтири, відкритість та доброзичливе відношення до молодих фахівців, які лише розпочинають свій професійний шлях. Разом з Вами готуємо першокласних фахівців для підвищення якості продукції та розвитку галузі!

          

Продовжуємо зустрічати абітурієнтів! 7 листопада до університету завітали школярі, які мали змогу познайомитися зі спеціальностями, викладачами, неймовірно затишною атмосферою ПУЕТ.

          

2 листопада 2024 року професором кафедри ТХВРГ Тюріковою І.С. на платформі дистанційного навчання проведена консультація для здобувачів вищої освіти 2 курсу ОП «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції». Розглянуто питання щодо структури випускової роботи, вимоги і попередні кроки її виконання. Надана консультативна допомога щодо пошукових інформаційних джерел і практичних даних.

          

1 листопада 2024 року завідувачка кафедри ТХВРГ Горобець О.М. та доцентка Гередчук А.М. взяли участь у еногастрономічному саміті «Slow Food Odesa», метою якого було збереження та популяризація гастрономічної спадщини Одещини та всього Півдня України. Щиро вдячні організаторам - Одеському національному технологічногму університету та ННІ Готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та енології.

          

Консультації викладачів кафедри ТХВРГ проходять згідно графіку http://www.thvrg.puet.edu.ua/studinfo.php !!!

          

1.11.2024 р. кафедра ТХВРГ знову зустрічала гостей - на майстер-клас з молекулярної кухні завітали учні 16 школи. Доцентка Гередчук А.М. розповіла учням про можливості, які мають студенти ПУЕТ, освітні програми та політику студентоцентризму в університеті. Школярі створили свої унікальні молекулярні десерти та ознайомилися з потужною матеріальною базою ПУЕТ.

          

Куратори постійно на зв'язку зі студентами. Так, 30.10.2024 р. доцентка Гередчук А.М. провела кураторську годину зі студентами 2 курсу спеціальності Харчові технології, на якій розглянули питання успішності та відпрацювання пропущених занять студентами на індивідуальних графіках навчання, організації проходження виробничої практики.

          

28 жовтня 2024 р. студенти спеціальності 181 Харчові технології та викладачі кафедри ТХВРГ ПУЕТ відвідали Кулінарний центр компанії МХП – унікальний інноваційний простір, який функціонує з 2021 року та має понад 3000 м2 виробничих потужностей. Технології та обладнання Кулінарного центру дозволяють випускати продукти у форматах ready-to-cook і ready-to-eat, які спрощують роботу закладів ресторанного господарства і кулінарних майданчиків торгівельних мереж.

Під час екскурсії ПУЕТівці ознайомилися з сучасним інноваційним комплеком Кулінарного центру, який включає:

  • 6 демонстраційних кухонь – Кейтеринг, Стритфуд, Піцерія, ХоРеКа, Дарк Кітчен та кухня-студія, які оснащені професійним обладнанням для створення нових рецептур та відпрацювання технологій продукції;
  • Лабораторію сенсорного аналізу – інноваційну лабораторію, в якій проводять неупереджені дегустації і вивчення думки споживачів про нову продукцію, детальне вивчення органолептичних властивостей продуктів, зокрема і в термінах зберігання, оцінювання сировини та готової продукції професійними дегустаторами, напрацювання технологічних рішень щодо удосконалення смакових якостей продуктів.
  • Індустріальну кухню – інноваційну фабрику-кухню, на потужних лініях якої виготовляється кулінарна продукція для гуртових замовлень кулінарних відділів супермаркетів, їдалень, ресторанів і кафе. Пакувальний цех Індустріальної Кухні має високопродуктивні лінії Multivac, що дозволяє упаковувати харчові продукти в вакуумі та середовищі модифікованих газів, продовжуючи терміни придатності, а також встановлені металодетектори для попередження випадкового потрапляння металевих частин обладнання, тощо. Також продукція проходить  обробку надвисоким тиском (паскалізація) на інноваційній системі Hiperbaric, що сприяє збільшенню термінів придатності.
  • Технологічний цех - міні-виробництво для проведення відпрацювань нових продуктів для всіх підприємств холдингу МХП.

Провідні фахівці підприємства розповіли студентам про напрямки діяльності центру, технологічні лінії та обладнання, а бренд-шеф Ілля Демковський акцентував увагу на необхідності впровадження інноваціних технологій в ресторанній індустрії та якостях, якими має володіти професійний кухар.

Також студентам розповіли про вакансії та кар’єрні можливості в компанії, а з викладачами кафедри було обговорено перспективи подальшої співпраці.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву Кулінарного центру МХП за насичену, інформативну і захоплюючу екскурсію, гостинність і відкритість! Приємно, що у нашій країні є амбітні і далекоглядні компанії, які створюють такі унікальні сучасні простори для розвитку не лише персоналу і технологій, а й для трансформації кулінарної культури в цілому. Бажаємо успіхів і миру!

          

26 жовтня 2024 року проведена планова консультація для здобувачів вищої освіти професором кафедри ТХВРГ Хомич Г.П. Були розглянуті зауваження з курсової роботи з навчальної дисципліни «Інноваційні ресторанні технології», виконаної студенткою заочної форми навчання групи ТРГм-21 Святелик О. на платформі дистанційного навчання. Надана консультативна допомога, розглянуті шляхи доопрацювання курсової роботи і усунення виявлених зауважень.

          

26 жовтня відбулася зустріч ректора ПУЕТ проф. Нестулі О.О. зі здобувачами освіти ступеня магістр, метою якої було донести вимоги щодо освітнього процесу та можливостей ефективної співпраці в умовах дистанційного навчання. Магістранти також поспілкувалися з викладачами випускової кафедри та гарантами освітніх програм, отримали відповіді на свої питання. Було складено графік консультацій та план заходів, до яких здобувачі будуть активно долученими.

          

25.10.2024 р. у ПУЕТ завітали школярі, для яких викладачі та студенти кафедри ТХВРГ провели екскурсію та розповіли про спеціальність Харчові технології, продемонстрували розробки і досягнення здобувачів освіти, запросили до спільних заходів та проектів у ПУЕТ.

          

Студенти спеціальності 181 Харчові технології та викладачі кафедри ТХВРГ відвідали вебінар «Антиплагіат: друзі чи вороги?»

З нагоди Міжнародного дня академічної доброчесності в Полтавському університеті економіки і торгівлі 22 жовтня 2024 року відбувся вебінар для здобувачів освіти «Антиплагіат: друзі чи вороги?». Спікером виступив Шаповалов В.О., уповноважений зі сприяння академічній доброчесності. Головною метою заходу було покращення обізнаності студентів про антиплагіатні системи та академічну етику.

Під час вебінару учасники розглянули такі ключові питання:

  • Як працюють системи перевірки на плагіат?
  • Навіщо потрібні антиплагіатні системи?
  • Чи можуть вони бути “ворогами” для студентів?
  • Як ефективно використовувати ці системи у навчальному процесі?
  • Методи підвищення унікальності робіт.

Захід завершився активною дискусією, під час якої студенти мали можливість поставити запитання Шаповалову В.О. та обговорити конкретні випадки використання антиплагіатних систем. Цей вебінар підкреслив важливість етичного підходу до навчання і наукової діяльності, а також підтвердив необхідність дотримання академічної доброчесності у всіх аспектах навчального процесу.

          

В період з 1.10.2024 по 24.10.2024 завідувач кафедри ТХВРГ Горобець О.М. Провела лекцію на тему «Норми харчування в закладах освiти. Загальнi правила проведення бракеражу готових страв та виробiв.» для керівників закладів освіти Полтавської області. Дана активність була організована з метою  виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 14.05.2024 року № 674 «Про затвердження Типової освітньої програми підвищення кваліфікації керівників закладів освіти за напрямом «Впровадження реформи шкільного харчування» за підтримки  Полтавської  академії  неперервної освіти ім. М.В. Остроградського. Слухачі були поділені на 11 навчальних груп, лекція читалась в форматі на платформі Google Meet.

Окрім викладення основної інформації стосовно реформи шкільного харчування О.М. обмінювалась контактами з слухачами та наголошувала на можливостях довгострокової співпраці кафедри з навчальними закладами,  щодо поглиблення знань серед учнів та їх батьків з основ раціонального та безпечного харчування в рамках посилення профорієнтаційної роботи.

          

Викладачі та здобувачі освіти кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ (професорка Інна Тюрікова, доцентка Аліна Гередчук, студенти 2 курсу ОП «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції») взяли участь у II-му Форумі «Інноваційні підходи в промисловому та крафтовому виробництві: виклики та можливості», що відбувся 17 жовтня 2024 р. у Національному університеті харчових технологій (м. Київ).

Організатори Форуму зібрали разом науковців, підприємців, представників бізнесу та влади, фахівців промислових і крафтових виробництв, сфери HoReCa і туризму та здобувачів вищої освіти. Це була унікальна можливість спілкування з вмотивованими фахівцями харчової галузі та передовими виробниками.

Щиро дякуємо за запрошення та цікавий інформаційний захід!

          

19 жовтня 2024 року згідно графіку проведення консультацій зі здобувачами вищої освіти була проведена консультація на платформі дистанційного навчання професором кафедри ТХВРГ Хомич Г.П. з навчальної вибіркової дисципліни циклу професійного спрямування «Енологія та наука про напої» здобувачу денної форми навчання групи ХТ-РТб лис.-31 Дондеру К.О. Розглянуті основні питання, які потрібно засвоїти в процесі вивчення навчальної дисципліни. Проведена консультація з розрахунку купажних матеріалів з теми «Купажування соків», з правил складання Винної карти для обраного закладу ресторанного і виконання індивідуальних завдань з обраного курсу.

          

Проведення консультацій дає змогу студентам, які навчаються на індивідуальному графіку, краще опанувати матеріал з фахових дисциплін та вчасно виконати завдання. Так, 19.10.2024 р. доценткою кафедри ТХВРГ Бородай А.Б. було проведено консультації зі здобувачами освіти 1-4 курсів на яких викладачка дала пояснення щодо виконання практичних завдань та відпрацювання пропущених занять.

 

          

15 жовтня відбулася відкрита міжкафедральна лекція к.т.н., доцентки кафедри ТХВРГ Гередчук А.М. на здобуття вченого звання доцента. Лекція на тему: "Технологія морозива", проходила в рамках навчальної дисципліни "Харчові технології" для студентів 2 курсу освітніх програм "Ресторанні технології" та "Харчові технології та інженерія". На лекцію завітали викладачі Кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства та Кафедри готельно-ресторанної та курортної справи ПУЕТ, які долучилися до обговорення та висловили позитивні відгуки щодо викладення матеріалу лекції, професійності лекторки, використання сучасних технологій та практичних кейсів. Досвідчені викладачі також дали рекомендації щодо удосконалення методичних підходів викладача та використання більшої кількості прийомів взаємодії зі студентами.

          

Нам приємно, що багато студентів ПУЕТ різних спеціальностей обирають для вивчення дисципліни нашої кафедри. Однією з найулюбленіших є дисципліна "Food коучинг з харчування", на якій здобувачі опановують сучасні концепції харчування, готують страви, іноді вперше відкриваючи в собі таланти кулінара. Так студенти групи ДЗВ 9-21 разом з доценткою кафедри ТХВРГ Бородай А.Б. готували страви веганської кухні: рататуй, локшина з овочів із соусом бешамель на мигдалевому молоці, бабагануш з пастою тахіні.

          

Студенти спеціальності 181 Харчові технології вивчають не лише технології харчових продуктів,  а й безалкогольних і алкогольних напоїв. Зокрема, разом з професоркою кафедри ТХВРГ, д.т.н. Хомич Г.П. студенти 3 курсу на дисципліні "Енологія та наука про напої" вивчають технології виробництва, асортимент і показники якості вин, опановують правила сенсорної оцінки напоїв, розраховують рецептури купажів, тощо.

Тож якщо Ви бажаєте стати експертом в виборі якісного шампанського, запрошуємо на навчання за спеціальністю 181 Харчові технології.

          

12 жовтня відбувся День відкритих дверей ПУЕТ, на який завітали абітурієнти з Полтави та області. Для презентації спеціальності 181 Харчові технології студенти та викладачі кафедри ТХВРГ підготовували як завжди "смачні" локації: корисний зефір з хеномелесом та обліпихою, молекулярну панакоту, закуски з молекулярною ікрою на основі рибного бульйону та соєвого соусу. Під час спілкування з випускниками шкіл викладачі акцентували увагу на перспективності фаху інженерів-технологів харчової промисловості та ресторанного бізнесу, розповіли про освітні програми та досвід співпраці зі стейкхолдерами.

          

День народження ПУЕТ

12 жовтня 2024 року відбулося урочисте розширене засідання Вченої ради з нагоди Дня працівників освіти і 63-річниці освітньої діяльності Полтавського університету економіки і торгівлі.

Святкували великою ПУЕТівською родиною: викладачі, студенти, співробітники, випускники, стейкхолдери. Відкрив урочисте засідання голова Вченої ради, ректор, доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля. Він подякував університетській спільноті за патріотизм, небайдужість, відповідальність, силу духу та єдність, такі важливі в трагічний воєнний час.

День університету святкували разом з випускниками. Роздумами про роль alma mater у професійному й особистісному зростанні поділилися випускники спеціальності 181 Харчові технології:

Ольга Слинько, випускниця за освітньою програмою «Технологія харчування» 2011 року, а нині – власниця кав’ярні «Кава з собою» та «Арт-кондитерської Ольги Слинько»;

Марія Литвин, випускниця 2023 року за освітньою програмою «Ресторанні технології».

Рідний університет привітали Олександра Чугуєвець, випускниця 2021 року освітньої програми «Технологія зберігання, консервування та переробки м'яса», нині керівник відділу сертифікації харчової продукції ТОВ «Мітформ», а також Юрій Діденко, випускник Полтавського університету споживчої кооперації України 2007 року зі спеціальності «Технологія зберігання, консервування та переробки плодів і овочів», шеф-кухар ресторану «INCH» у Києві, переможець шоу «Пекельна кухня».

Почесними грамотами та грошовими преміями за особливі заслуги, самовіддану працю, значний внесок у розвиток університету відзначено 20 працівників з адміністративно-обслуговуючого та господарського персоналу. Подяки оголошено 12 активістам студентського самоврядування та 34 науково-педагогічним працівникам.

У День Полтавського університету економіки і торгівлі підбивали підсумки освітньої, наукової, економічної, соціальної, культурно-мистецької, просвітницької, доброчинної діяльності, мріяли й планували майбутнє під переможним українським небом, дякували всім, хто поділяє і сповідує наші цінності й сенси.

          

Продовжуємо співпрацю зі стейкхолдерами 

3.10.2024 р. відбувся майстер-клас від шеф-кухаря ресторану "Хмільний" Юрія Сточного, який продемонстрував технологію популярних та вишуканих страв - стейк "Рібай" (з перцевим соусом, цибулевим конфітюром та карамелізованими томатами) і салат з креветками, йогуртово-лаймовим соусом  та арахісовим праліне.

Під час майстер-класу шеф розповів студентам про особливості і показники якості м’яса для стейків, показав декілька способів  приготування соусів для отримання різних текстур і смаків, а також поділився власним досвідом відкриття ресторанів. Усі учасники змогли продегустувати страви від шефа та отримати цінні поради щодо організації ресторанного бізнесу.

Хочемо подякувати Юрію за ту енергію, професіоналізм, щирість і позитив, яким він поділився з учасниками. Бажаємо успішних проектів, вдячних гостей, талановитих співробітників і щасливого мирного майбутнього!

          

Академічна мобільність студентів спеціальності Харчові технології 

Для навчання в рамках програми внутрішньої академічної мобільності на період з 16.09.2024 р. по 31.12.2024 р. до закладу вищої освіти-партнера Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара були направлені студенти ступеня бакалавр освітніх програм «Харчові технології та інженерія» Діденко Анастасія та  «Ресторанні технології» Наконечний Костянтин  спеціальності 181 Харчові технології денної форми навчання. 

Наконечний Костянтин опановує курс «Арт-дизайн в сучасних ресторанних технологіях (оформлення кулінарних та кондитерських виробів)» (викладачка -  доцентка, к.т.н. Мацук Ю.А.).  Діденко Анастасія освоює тренінг-курс «Їжа для краси, здоров’я та довголіття» (викладачка -  доцентка, к.т.н. Мацук Ю.А.), який сприятиме отриманню компетентностей зі створення дієтичної і лікувально-профілактичної продукції для різних верств населення.

          

Впровадження інновацій є важливою умовою підвищення якості освітнього процесу. Тож 26 вересня 2024 р. на засідання кафедри ТХВРГ завітав проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Матвієнко Ю.С., який ознайомив науково-педагогічний персонал з можливостями та напрямками роботи Steам лабораторії, представив варіанти введення інноваційних технологій в освітній процес у розрізі дисциплін кафедри. Зокрема запропонував варіанти використання 3Д принтера, створення 3Д турів на виробництво, інтерактивних методичних посібників, тощо.

Викладачі кафедри активно долучились до обгоровення та запланували використання даних технологій при викладанні дисциплін фахового спрямування, а також проведення наукових досліджень, кураторських годин та залучення студентів до можливостей неформальної освіти ПУЕТ.

          

25 вересня студенти спеціальності 181 Харчові технології взяли участь в благодійному ярмарку #ПУЕТ. Здобувачі освіти 1, 2 та 3 курсу приготували неймовірно смачні страви та кондитерські вироби, які з задоволенням купували учасники та гості заходу. Було багато позитивних емоцій та дружнього спілкування. І найприємніше, що поставленої мети вдалося досягти- збір для підтримки наших захисників закрито!

          

23 вересня студенти 1 та 2 курсів спеціальності Харчові технології відвідали цікавий і гастрономічно довершений захід - лекцію-дегустацію від рестораторки і дослідниці кулінарної спадщини Полтавщини Марини Пушкарьової. Спілкування відбулося у ресторані"IV бастіон" - закладі, який має численні автентичні страви в меню. Тож студенти змогли продегустувати борщ з гніченими сливами, шпундру, качану кашу, вергуни. Пані Марина розповіла і про традиції полтавської кухні, і про сучасні тренди в ресторанному бізнесі. 

Щиро вдячні пані Марині за гостини та щире спілкування! Бажаємо успіхів та мирного неба!

          

У суботу 21 вересня викладачі кафедри ТХВРГ (доц. Гередчук А. М., доц. Бородай А.Б., доц. Суткович Т.Ю.) провели консультації для студентів спеціальності 181 Харчові технології ступеня бакалавр і магістр, під час яких здобувачі освіти отримали роз'яснення щодо опрацювання завдань та дистанційних курсів навчальних дисциплін, а також пояснення щодо організації навчального процесу. Постійна комунікація та підтримка від викладачів - це головний принцип кафедри, що зумовлює своєчасне і якісне оволодіння студентами професійними знаннями і навичками.

          

19 вересня на кафедрі ТХВРГ #ПУЕТ відбувся майстер-клас з приготування хінкалі від шеф-кухаря ресторану "Той самий Баранчик " (м. Полтава) Максима Гулька. 

Майстер-клас було проведено в рамках начальних дисциплін "Основи класичної кулінарії" та "Культура харчування" для студентів 1  та 2 курсів спеціальності Харчові технології ступеня бакалавр. Крім того, користуючись можливостями, створеними в університеті, до перегляду майстер-класу в онлайн режимі долучилися і студенти освітнього ступеня магістр.

Як завжди, спілкування з досвідченим практиком викликало чималу зацікавленість здобувачів освіти та викладачів. Шеф Максим розповів про свій досвід відкриття ресторанних закладів,  вимоги до працівників, сучасні тенденції в світі кулінарії, правильну організацію виробничих процесів та особливості впровадження вимог НАССР на їхньому підприємстві. 

Висловлюємо щиру вдячність неймовірно позитивному, відкритому і талановитому кулінару Максиму Гульку за смачний майстер-клас і цікаве спілкування! Раді нашій співпраці та віримо у численні спільні проекти.

          

Сьогодні здобувати вищу освіту все більше приходить не молодь після шкільної парти, а доросле населення, люди, які отримали практичний досвід роботи в певній сфері, вже визначилися зі своїм подальшим кар'єрним розвитком, та поставили за мету цілеспрямовано отримати кваліфікацію і вагомі фахові компетентності. Такі здобувачі освіти мають мотивацію, а робота з ними постає в новому ракурсі, адже ці студенти часто мають унікальний досвід, діляться ним на заняттях, тож навчальний процес стає одночасно і спілкуванням зі стейкхолдерами-практиками. І дуже приємно, що на даний час у ПУЕТ здобувають кваліфікацію бакалавра з Харчових технологій багато кухарів і бренд-шефів, рестораторів, працівників харчової промисловості.

Тож 14.09.2024 р. відбулася зустріч ректора ПУЕТ проф. Нестулі О.О. зі студентами інституту денної освіти, які навчаються на індивідуальному графіку.

Зі здобувачами обговорили організацію навчального процесу, зокрема як правильно поєднувати навчання і роботу, які можливості та обов'язки мають студенти. Також зі здобувачами зустрілися завідуюча кафедрою ТХВРГ Олександра Горобець, гаранти освітніх програм та куратори груп, які акцентували увагу на дотриманні графіків навчального процесу, академічної доброчесності, залучення студентів до активностей кафедри. Так під час зустрічі було заплановано ряд заходів, зокрема майстер-класів від шеф-кухарів і барменів, екскурсій в заклади ресторанного господарства та крафтові підприємства.

Колектив кафедри завжди відкритий до пропозицій та продовжує удосконалювати підходи і методи навчання для ще більш ефективних результатів, задоволення освітніх потреб здобувачів і підвищенні якості освітніх послуг.

          

14 вересня 2024 року згідно графіку проведення консультацій зі здобувачами вищої освіти була проведена консультація професором кафедри ТХВРГ Хомич Г.П. зі студенткою заочної форми навчання групи ТРГм-21 Святелик О. на платформі дистанційного навчання. Були розглянуті основні питання, які повинні бути розкриті під час виконання курсової роботи з навчальної дисципліни «Інноваційні ресторанні технології». Також обрано об'єкт і предмет для проведення наукових досліджень з напрямку кваліфікаційної роботи. Узгоджено план проведення теоретичних і експериментальних досліджень для розкриття наукової проблеми, пов'язаної з використанням продуктів переробки бузини чорної в технології виготовлення зефіру.

          

Студентка 2 курсу спеціальності 182 Харчові технології Лілія Косарева пройшла навчальний курс "Пекарство і кондитерство" проєкту «RapidSkills: інтенсивні навчальні курси», під час якого мала змогу здобути навички виготовлення трендової кондитерської продукції, хлібобулочних виробів, а також поспілкуватися з досвідченими практиками і виробниками крафтових продуктів.

Курси проходили на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Проєкт розроблено фахівцями кращих ВНЗ України у співпраці з Національною туристичною організацією України за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Слухачі отримали сертифікати і цінні знання з організації власної справи з виробництва затребуваних харчових продуктів. Захоплюємося енергійністю і цілеспрямованістю наших студентів, а Лілії бажаємо успіхів у реалізації планів і задумів!

          

Вже майже місяць, як студенти ПУЕТ розпочали навчальний рік. Не дивлячись на виклики, освітній процес організовано максимально ефективно, адже для якісної підготовки інженерів-технологів важливим є набуття практичних навичок роботи в лабораторії. Так, студенти 3 курсу ОП "Харчові технології та інженерія" при вивченні дисципліни "Технологія галузі" під керівництвом доцентки кафедри Наконечної Юлії Григорівни, проводять лабораторні роботи в режимі офлайн ( в аудиторії), що важливо для відпрацювання технології та засвоєння методик визначення показників якості овочевих консервів відповідно вимогам нормативної документації.

          

ВІТАЄМО З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!

          

Summer Camp PUET 2024: коктейль-паті з елементами молекулярної кухні

Summer Camp PUET 2024 пропонує своїм учасникам найрізноманітніші івенти: навчання основам лідерства та економічних відносин, як розкрити таємниці нейромаркетингу та «хімічної» кухні. А 2.07.2024 р. викладачі ПУЕТ для молоді влаштували кулінарну феєрію! Чим зацікавити аудиторію, вони знають, адже Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ навчає студентів 46 років! Багато інженерів-технологів, які працюють у ресторанних закладах, на хлібозаводах, м’ясо- та молокопереробних заводах, крафтових виробництвах області – випускники ПУЕТ. Опанувавши професію інженера-технолога, випускники ПУЕТ можуть працювати й нутриціологами.

Сьогодні учасники літнього табору разом з доцентками Гередчук А.М. та Бородай А.Б. готували кілька видів коктейлю – на основі кави та ананасового соку. Спочатку вони дізналися, що, власне, собою являє молекулярна кухня. А потім під керівництвом наставниць змішували, прикрашали і дегустували приготовлені власноруч напої.

https://puet.edu.ua/news/summer-camp-puet-2024-koktejl-pati-z-elementamy-molekulyarnoyi-kuhni/

          

З 25 червня по 27 червня 2024 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти ступеня бакалавр спеціальності 181 Харчові технології. Знання та рівень підготовки студентів оцінювали дві екзаменаційні комісії:

1. За освітньою програмою «Харчові технології та інженерія»:

Голова комісії:  Левченко Юлія Вікторівна, доцент кафедри механічної та електричної  інженерії  Полтавського державного аграрного університету, кандидат технічних наук, доцент

Члени комісії: Хомич Галина Панасівна, професор кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ, доктор технічних наук, професор

Олійник Людмила Борисівна, доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, кандидат технічних наук, доцент

Наконечна Юлія Григорівна, доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, кандидат технічних наук, доцент

Секретар Гончаренко Валентина Федорівна, майстер виробничого навчання кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства.

2. За освітньою програмою «Ресторанні технології»:

Голова комісії: Горобець Людмила Петрівна, начальник відділу ресторанного господарства та кооперативного виробництва Спілки споживчих товариств Житомирської області.

Члени комісії:

Горобець Олександра Михайлівна, завідувач кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ, кандидат технічних наук, доцент

Гередчук Аліна Михайлівна, доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, кандидат технічних наук

Чоні Інна Володимирівна, доцент  кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства кандидат технічних наук, доцент

Секретар: Гончаренко Валентина Федорівна, майстер виробничого навчання закладу вищої освіти кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

У цілому, екзаменаційні комісії зазначили, що усі студенти засвоїли програмний матеріал, оволоділи необхідними практичними навичками і теоретичними знаннями. У тематиці кваліфікаційних робіт були представлені конкурентоспроможні заклади ресторанного господарства та харчової промисловості. Тож кваліфікацію бакалавра з Харчових технологій було присвоєно 27 студентам денної та 18 студентам заочної форми навчання.

Щиро вітаємо інженерів-технологів з визначним досягненням у житті! Хай кожному з Вас таланить на шляху професійного зростання. Повною мірою скористаєтеся всіма можливостями і надбаннями, які надав Вам університет, та станьте по-справжньому висококваліфікованими фахівцями! Мирного і щасливого майбутнього Вам, дорогі наші випускники-бакалаври!

          

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри ТХВРГ

Викладачі кафедри ТХВРГ проходять стажування на ТОВ "Сергіївський Продукт" (Сергіївський продукт) та 5.06.2024 р. відвідали виробничі потужності підприємства. Директор Володимир Іванович Опришко (Володимир Опришко) розповів про свій досвід організації крафтового виробництва, діючі технологічні лінії та асортимент продукції, а також показники її якості.

Викладачі відвідали пекарню та кондитерський цех, де ознайомилися з особливостями роботи обладнання, зокрема тістомісильної, тістоподільної і тістоокруглювальної машин, ротаційної печі, апарата для формування печива.  У цеху по виробництву кисломолочної продукції та сирів, а також цеху з виробництва заморожених м'ясних напівфабрикатів, викладачі ознайомилися з технологіями виготовлення кисломолочного сиру, йогурту, сичугових сирів, згущеного молока, чебуреків і  пельменів.

Володимир Іванович розповів про впровадження системи НАССР та ISO 22000, участь у грантових проектах, розробку нормативних документів на продукцію.  Було дуже цікаво поспілкуватися з амбітною і цілеспрямованою людиною, яка горить любов'ю до своєї справи та робить чималий внесок в розвиток громади.

Щиро вдячні Володимиру Івановичу і всьому колективу за відкритість і професійність, а також за Вашу неймовірно важливу роботу! Нехай попереду у Вас будуть лише успіхи, процвітання і нові досягнення на благо вільної України!

          

4.06.2024 р.викладачі кафедри ТХВРГ відвідали ресторан "Хмільний" з метою удосконалення знань і навичок щодо організації роботи ресторанного закладу та експлуатації сучасного обладнання.

Пивний ресторан "Хмільний" відкрився у місті Полтава пів року тому, та уже набув слави сучасного, концептуального закладу і здобув прихильність численних споживачів. Ресторан має привабливе оздоблення та вражає найбільшим у Полтаві асортиментом пива, як відомих українських і закордонних брендів, так і оригінальних крафтових.

Шеф кухар ресторану Юрій Сточний провів дуже інформативну і цікаву екскурсію виробничими приміщеннями закладу, показав як організовано роботу в цехах, розповів про свій досвід відкриття ресторанних підприємств і розробки меню. Юрій дуже фахово пояснив особливості експлуатації інноваційного обладнання,  зокрема такого як смокер-гриль, хоспер, су-від, тощо. Викладачі цікавилися досвідом впровадження системи НАССР у ресторані та безвідходних технологій. Спілкування в професійному колі було дуже насиченим, щирим і відвертим, адже технологів цікавлять зокрема і актуальні проблеми ресторанних закладів в даний час. Вкінці завідуюча кафедри Олександра Горобець запросила шеф-кухаря Юрія прочитати лекцію для студентів спеціальності Харчові технології  у ПУЕТ.

Потім бар-менеджер мережі ресторанних закладів "Ресто"  Сергій Презент ознайомив викладачів з організацією роботи бару у ресторані "Хмільний", представив сучасне обладнання, зокрема холодильне  - колд-рум для зберігання пива в кегах.

Хочемо подякувати керівництву ресторану "Хмільний" за чудово організовану екскурсію, відкритість, неймовірний запал і любов до професії технолога-ресторатора. Віримо, що подальша співпраця буде взаємокорисною та сприятиме високій якості підготовки фахівців ресторанної справи.

          

У рамках Марафону з якості в ПУЕТ 31 травня на кафедрі ТХВРГ відбувся День випускника.

Під час онлайн зустрічі відбулося щире спілкування викладачів і наших дорогих випускників, які ділилися своїми успіхами, досягненнями і емоціями. Приємними згадками про яскраві студентські роки поділилися Козлов В'ячеслав, Мацук Юлія, Шипік Сергій, Нужна Ірина, Козярчук Олександр, Волощук Вікторія, Сокол Андрій, Ярошенко Тетяна, Фесечко Марина.

Раді бачити Вас завжди, дорогі наші випускники! Успіхів і мирного неба!

          

В період з 12 березня по 10 травня викладачі кафедри ТХВРГ пройшли виробниче стажування на підприємстві ресторанного господарства, а саме ресторан «Територія м’яса». При проходженні стажування викладачі ознайомилися з цеховою структурою даного підприємства, організацією виробництва і обслуговування, реалізацією додаткової послуги - доставка обідів на замовлення. Викладачі освоїли технології виробництва страв банкетного меню та особливості приготування страв японської кухні.

За результатами стажування викладачі кафедри отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Отримані навички будуть використані під час навчального процесу, зокрема викладання фахових дисциплін.

          

30.05.2024 р. на кафедрі ТХВРГ відбувся майстер-клас з приготування коктейлів, який провів студент 1 курсу освітньої програми "Ресторанні технології"  Андрій Іладій. На даний час Андрій працює старшим барменом ресторану "Forest" готельно-ресторанного комплексу "Verholy Relax Park". Під час майстер-класу він розповів про свій досвід з розробки нових рецептур коктейлів, особливості технології безалкогольних і алкогольних коктейлів, необхідні компетенції і навички для успішної роботи бармена. Ну і звичайно викладачі та студенти продегустували виготовлені коктейлі: авторський "Мелон сауер", класичний "Віскі сауер" і гастрономічний коктейль "Бладі мері".

Дякуємо Андрію за цікавий і смачний майстер-клас! Пишаємося нашими активними студентами, які успішно поєднують навчання і роботу за фахом,   a також вносять свій вклад у формування гастрономічної культури Полтави. Бажаємо успіхів!

          

24.05.2024 р. в рамках Марафону з якості на кафедрі ТХВРГ було організовано "День партнерства ", який включав ряд заходів зі стейкхолдерами:

  • студенти 1 і 2 курсів та викладачі кафедри відвідали готельно-ресторанний комплекс "Optima Collection Галерея Полтава", де ознайомилися організацією роботи готелю та ресторану, стандартами послуг, видами меню та особливостями обслуговування гостей, а також вимогами до знань і навичок працівників та наявними вакансіями;
  • провели онлайн зустріч, під час якої бар-менеджер мережі ресторанних закладів "Ресто" Сергій Презент та керуючий ресторанами "Франик" і "Той самий Баранчик" Ігор Гладкий розповіли про концепції та діяльність закладів мережі, інноваційні технології та вимоги до фахівців спеціальності Харчові технології.

Під час зустрічей відбулося дружнє спілкування та визначення напрямків подальшої співпраці, зокрема організацію гостьових лекцій та майстер-класів.

Дуже дякуємо стейкхолдерам за відкритість та активну позицію, що сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців ресторанної галузі!

          

Виїзні заняття на виробництві є постійною практикою кафедри ТХВРГ #ПУЕТ, адже вони допомагають закріпити теоретичні знання, відпрацювати технологію в виробничих умовах, здобути практичні навички та підвищити якість підготовки інженерів-технологів. Тож 22.05.2024 р. в рамках теми "Технологія шоколаду та цукерок" навчальної дисципліни Харчові технології, студенти другого курсу та викладачі кафедри відвідали крафтову майстерню шоколаду "Afrodiziak", де власноруч спробували зробити шоколадні цукерки. Засновниця шоколадної майстерні Вікторія Подольська розповіла про шлях створення кондитерської, вимоги до сировини і готової продукції, особливості технології крафтового шоколаду, обладнання, асортимент продукції та організацію крафтового бізнесу. Студенти спробували темперувати шоколад, глазурувати і оздоблювати цукерки. Ну і звичайно, найкращий момент - це дегустація. Захід був наповнений щирим спілкуванням та приємними емоціями.

Щиро дякуємо працівникам крафтової майстерні шоколаду "Afrodiziak" за відкритість і цікавий екскурс у шоколадне виробництво, отриманий досвід і смачну продукцію. Бажаємо процвітання Вашій справі та мирного неба!

          

Академічна мобільність Erasmus+ викладачів кафедри

У період 6-10 травня 2024 року доцентки кафедри ТХВРГ ПУЕТ Аліна Гередчук та Юлія Наконечна в рамках програми академічної мобільності Erasmus+ staff mobility for training  відвідали провідний вищий навчальний заклад Литви Vilniaus kolegija (VIKO) (м. Вільнюс).

До Міжнародного тижня навчання персоналу «Applied RDI: Connect, Create, Change» долучилося 40 учасників з країн Європи, Азії, Африки та Південної Америки, які мали змогу обмінятися найкращими практиками з організації наукової роботи та проведення прикладних досліджень.

У рамках Staff Training Week відбулися змістовні лекції, практичні воркшопи, інтерактивні семінари, багато цікавих зустрічей і дискусій, у фокусі яких було прискорення прикладних досліджень і поглиблення міжнародної співпраці для розробки інновацій та більш ефективного регіонального впливу.

Програма охоплювала такі теми, як:

  • Дослідницькі компетенції та стратегії: Чому прикладні ВНЗ повинні займатися дослідженнями та які компетенції потрібні дослідникам.
  • Розвиток культури відкритої науки у вищих навчальних закладах.
  • Розробка дослідницької стратегії ЄС.
  • Horizon Europe: Вивчення можливостей обміну персоналом, навчання та досліджень.

Науковці представили свої найкращі дослідницькі кейси, здійснили візити до соціальних партнерів VIKO Teltonika та Cencora, а також познайомилися з історією Литви, визначними пам’ятками Вільнюса та насолодилися литовською культурою на Міжнародному вечорі з неперевершеним ансамблем народної пісні і танцю «Voruta».

Висловлюємо щиру вдячність спільноті VIKO та всім учасникам за створення платформи для обміну новими синергіями, що стимулює розвиток як науково-педагогічних працівників, так і міжнародного дослідницького середовища.

          

16.05.2024 р. в рамках Марафону з якості #ПУЕТ на кафедрі ТХВРГ відбувся майстер-клас від нашого випускника, учасника телевізійного шоу "Майстер-шеф" та амбітного кулінара Олександра Козярчука.

Олександр приготував відому автентичну страву Західних регіонів України - палюшки з грибним соусом. Здається проста страва з картоплі, але в руках віртуозного кулінара, вона стала справжнім ресторанним шедевром - тут і грибна пудра, і цибулеві чіпси, і вишукане поєднання смаків.

Студенти і викладачі мали можливість поспілкуватися з практикуючим кухарем щодо тенденцій ресторанної галузі, вимог до технологічних процесів і сировини, а також дізнатися враження Олександра від кулінарного проекту.

Щиро вдячні Олександру за продемонстровану майстерність, відкритість, щирість, активну позицію і позитивний заряд енергії! Бажаємо подальших успіхів і звершень, реалізації планів та професійного зростання. Віримо, що Олександр буде частим гостем у рідному університеті.

          

15 травня 2024 року відбувся VI Полтавський кулінарний конкурс!

Нарешті відбулася подія, яку ми чекали декілька років – у ПУЕТ пройшов VI Полтавський кулінарний конкурс, в якому юні і амбітні кулінари демонстрували свою майстерність і професійні навички, творчість і креативність!

Учасників конкурсу привітали проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Манжура та директорка навчально-наукового інституту денної освіти Аліна Ткаченко.  Завідувачка кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Олександра Горобець ознайомила команди з умовами конкурсу та представила вельмишановне журі, до складу якого цьогоріч увійшли справжні професіонали ресторанного бізнесу:

Голова журі: віртуоз кулінарної справи,  учасник телевізійного шоу «Майстер-Шеф» та наш випускник –  Олександр Козярчук.

Члени журі:

  • Іщейкіна Юлія, директор готельно-ресторанного комплексу «Оптіма Галерея», м Полтава;
  • Федій Катерина – шеф-кухар готельно-ресторанного комплексу «Оптіма Галерея», м Полтава;
  • Слинько Ольга  арт-кондитер, м Полтава;
  • Дмитренко Тетяна методистка навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області.

Хочемо відмітити, що конкурс пройшов в дружній атмосфері, а учасники зуміли здивувати журі і гостей своїми оригінальними і смачними стравами. Члени журі спілкувалися з учасниками, детально аналізували переваги та недоліки кожної страви та надали свої цінні рекомендації для удосконалення як технології приготування, так і подачі.

Оскільки через воєнні дії у конкурсі взяли участь лише три команди, усі учасники отримали медалі, подяки і подарунки:

  • За І місце – команда Полтавського університету економіки і торгівлі: Подойнік Юлія, Голуб Олександр, Бутко Ростислав.
  • За ІІ місце – команда ДПТНЗ  "Полтавське вище професійне училище ім. А. О. Чепіги»: Хвалько Анна, Перетятько Ольга, Кулаківський Влад.
  • За ІІІ місце – команда Полтавського фахового кооперативного коледжу:  Франко Марія, Козуб Олег, Щербак Антон.

Вітаємо усіх учасників з гідними виступами і високими результатами, що обов’язково стануть початком вашого успішного професійного майбутнього.  Ставте перед собою амбітні цілі і досягайте їх із завзятістю, проявляючи силу духу і удосконалюючи свою майстерність у кулінарній справі! Бажаємо завжди сміливо і гордо рухатися вперед до своєї мети і покликання, прославляючи нашу важливу спеціальність і розвиваючи ресторанну галузь України!

          

Запрошуємо на Майстер-клас

Учасник шоу-програми «Майстер-шеф», випускник - магістр 2024 року спеціальності 181 Харчові технології

Козярчук Олександр проведе майстер-клас з приготування страви української кухні в сучасні подачі.

Олександр ознайомить з особливостями кухні Західних регіонів України та поділиться враженнями про участь в кулінарному шоу.

          

Наукові здобутки наших студентів

25 квітня 2024 р. у ПУЕТ відбулася ХLVІІ Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті". На секції кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства «Актуальні проблеми і перспективи розвитку харчових виробництв і ресторанного господарства» було представлено 25 тез доповідей здобувачів спеціальності 181 Харчові технології усіх курсів. Презентовані роботи стосувалися актуальних проблем харчових виробництв і ресторанного господарства, зокрема розробки рецептур оздоровчої та дієтичної продукції, безвідходних технологій, інноваційних підходів при розробці меню закладів, організації збалансованого харчування населення в стресових умовах воєнного часу, тощо. Юні дослідники викликали активне обговорення серед присутніх викладачів та студентів, і як результат, отримали схвальні оцінки своєї роботи.

Французький філософ і кулінар Ж. А. Бріллат-Саварін говорив: "Винахід нової страви робить більше для людського щастя, ніж відкриття нової зірки". А дивлячись на представлені результати наукових досліджень студентів-технологів, приводів для радості у нас стало точно більше, адже юні науковці розробили чимало інноваційних, смачних і корисних страв!

          

24.04.2024 р. на кафедрі відбулася важлива подія - студенти спеціальності 181 Харчові технології демонстрували свої навички і вміння для отримання розряду кухаря-кондитера. Члени комісії оцінювали не лише смакові якості страв, а й складність технології, охайність роботи та оформлення подачі. Здобувачі освіти показали високу майстерність, а дехто здивував комісію власними креативними і вишуканими розробками.

Вітаємо студентів з черговим досягненням та бажаємо успішного кар'єрного шляху!

          

Обмін досвідом з колегами із НУХТ

У рамках договору про співпрацю, професорка кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі, гарантка освітньої програми «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» Інна Тюрікова відвідала  Національний університет харчових технологій, де зустрілася із  завідувачкою кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції, гаранткою освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві», професоркою Олександрою Нєміріч та доценткою цієї ж кафедри Іриною Корецькою, а також  професоркою кафедри експертизи харчових продуктів, академіком УАН Оксаною Шульгою.

Зустріч мала на меті налагодження нових наукових контактів та розширення напрямків активного співробітництва, удосконалення багаторічної плідної наукової співпраці кафедр. Науковиці обговорили практичні аспекти викладання окремих освітніх компонент, порадилися стосовно розвитку спільної діяльності зі здобувачами, обговорили перспективні теми гостьових занять між закладами вищої освіти. Викладачки обмінялися досвідом щодо змісту кваліфікаційних робіт здобувачів освітніх ступенів «Бакалавр» і «Магістр», думками про апробування своїх теоретичних і практичних напрацювань у напрямку безпечності та якості харчової продукції за концепцією систем НАССР, TACCP та VACCP

          

Викладачі кафедри ТХВРГ ПУЕТ завжди займають активну позицію та постійно долучаються до суспільно важливих ініціатив. Так, в.о. завідуючої кафедри ТХВРГ ПУЕТ Олександра Горобець ввійшла до колективу розробників Збірника рецептур страв, рекомендованих для харчування дітей в закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та закладах соціального захисту, що був підготовлений у межах Стратегії реформування системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Санітарно-епідеміологічну експертизу рецептур страв та технологічних карт на відповідність чинному санітарному законодавству України здійснили фахівці комісії для проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи в особливо складних випадках Державної установи «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук України».

Вітаємо Олександру Михайлівну, розробників та автора з визнанням ґрунтовних напрацювань! Сподіваємося нові страви сприятимуть оздоровленню школярів та молоді!

          

          

10 квітня 2024 року гаранти освітніх програм кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства взяли участь у вебінарі «Ринок праці України: проблеми та шляхи вирішення», організоване Міністерством економіки України.

Метою зустрічі було обговорення ситуації, що склалася на ринку праці України та бачення ключових партнерів щодо шляхів подолання очікуваного дефіциту робочої сили на ринку праці. Презентована Інформація, яка отримана під час консультацій з роботодавцями, та буде використана для розроблення відповідних стратегій, спрямованих на усунення  виявлених прогалин, включно зі Стратегією економічної імміграції в Україну.

          

3.04.2024 відбулася кураторська година для здобувачів усіх курсів «Що потрібно знати про академічну доброчесність?», метою якої було поширення та популяризація ідей академічної доброчесності, адже це важливий елемент виховної роботи зі студентами у ПУЕТ.

Спікером виступив доц. Шаповалов В.О. – уповноважена особа зі сприяння академічній доброчесності. Здобувачі ознайомилися із головними принципами доброчесності, які пропагує міжнародна спільнота та поширюються у ПУЕТ.

Під час зустрічі спікер розповів про актуальність дотримання принципів доброчесності та відмітив, що на сьогодні це питання знайшло відображення і в чинному законодавстві. Було відмічено, що проблема недоброчесності актуальна не лише для системи вищої освіти в Україні, але й характерна і для розвинених країн світу.

Студенти також отримали інформацію про те, як в університеті популяризуються принципи академічної доброчесності, що вже зроблено та які заходи плануються провести.

          

НІЧ НАУКИ

"Ніч науки у ПУЕТ" уже традиційний і завжди успішний захід, який дарує нові знайомства, цікаві і корисні знання, та приємні емоції. Цього разу темою локації кафедри ТХВРГ була Полтавська перепічка. Разом із доцентками кафедри Гередчук А.М, Бородай А.Б. учні полтавських шкіл відтворювали автентичні рецептури Полтавщини та готували пиріжки з калиною. До калинових ягід додавали яблука або вишні, а поверхню прикрашали. Доцентка Суткович Т.Ю. розповіла учням про традиції автентичної полтавської кухні та історію української гастрономічної культури. Свіжоспечені пиріжки смакували з ароматним чайним напоєм та компотом.

Було цікаво, весело, смачно і корисно!

          

АКТИВНІ КАНІКУЛИ У ПУЕТ

28.03.2024 р. на кафедру технологій харчових виробництв і ресторанного господарства завітали учні 11 класу Полтавської ЗОШ # 30, які з великим захопленням долучилися до процесу оздоблення медово-імбирних пряників. Доцентка Гередчук А.М. розповіла дітям про  переваги навчання у ПУЕТ, спеціальність Харчові технології та особливості виготовлення пряників, а майстер виробничого навчання Гончаренко В.Ф. відкрила секрети їх розпису та оздоблення.  

Творчий процес супроводжувався радісним і дружнім спілкуванням, тож у всіх залишилися приємні емоції.  Чекаємо Вас у ПУЕТ!

          

Наукові дослідження студенти-технологи проводять регулярно як на навчальних заняттях, так і в наукових гуртках кафедри.

Так 27.03.2024 р. студенти 2 курсу спеціальності Харчові технології проводили розробку та дослідження якості дієтичної продукції в рамках дисципліни "Основи досліджень і програмної грамотності в харчових технологіях" (доц. Гередчук А.М.)

Здобувачі розробили рецептури безлактозної продукції (пана-кота з авокадо і шпинатом, заварний крем на соєвому молоці), пісного майонезу та вегетаріанської грибно-бобової ковбаси, безглютенових пасок. Результати досліджень презентуватимуть згодом на щорічній студентській конференції ПУЕТ.

          

До уваги студентів та викладачів! Опубліковано Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції
«Інноваційні технології та реалізація концепції Zero-waste у харчових технологіях і сфері ресторанного, готельного та туристичного бізнесу» (4-5 грудня 2023 року).

Переглянути збірник

          

Співпраця кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ з виробниками харчової продукції постійно розширюється. Сьогодні мали можливість познайомитися та обговорити напрямки співпраці з амбітною і цілеспрямованою людиною - директором ТОВ "Сергіївський продукт" Володимиром Опришком. Досвід пана Володимира неймовірний, адже він заснував цілу мережу переробних і крафтових підприємств, зокрема сироварню, цех з виготовлення натурального згущеного молока, хлібопекарню, кондитерський цех, виробництво м'ясних заморожених напівфабрикатів. ТОВ "Сергіївський продукт" Сергіївський продукт уже більше 5 років радує споживачів якісною та смачною продукцією.

За результатами зустрічі було підписано договір про співпрацю, зокрема і про стажування науково-педагогічних працівників. Щиро вдячні Володимиру Івановичу за відкритість та його невтомну працю задля розвитку громади та галузі в цілому. Бажаємо успіхів та реалізації запланованого!

          

22 лютого студенти групи ХТ РТ – 41 ПУЕТ разом із доцентом кафедри Технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Суткович Т.Ю. провели практичне заняття з дисципліни, яка ведеться вперше «Технологія кето-кондитерських виробів». На практиці засвоювали знання з приготування дріжджових кето-кондитерських виробів – Кето-піцца та кето-хліб. Основними інгредієнтами тіста були борошно мигдальне, кокосове та псиліум.

          

ЗУСТРІЧ З КУРАТОРАМИ

16 лютого 2024 року викладачами кафедри ТХВРГ було проведено онлайн-зустріч зі студентами 1-4 курсів спеціальності 181 Харчові технології, метою якої було розглянути питання організації навчального процесу здобувачів освіти денної форми у 2 семестрі.

Заступник завідувача кафедри доц. Гередчук А.М. звернула увагу студентів на необхідність підготовки звітів з виробничої практики, важливість оформлення індивідуальних графіків навчання студентам, які продовжать працювати на виробництві. Куратори академічних груп 2-3 курсів доц. Бородай А. Б., доц. Наконечна Ю.Г. та доц. Горобець О.М. довели студентам інформацію щодо наявності академічних заборгованостей та графіків їх ліквідації. Також викладачі ознайомили студентів з розкладом навчальних занять, форматом їх проведення, графіком консультацій.

Викладачі кафедри анонсували заходи, заплановані на 2 семестр, зокрема наукову студентську конференцію, кулінарний конкурс, майстер-класи та гостьові лекції, ознайомили з планом роботи наукових гуртків кафедри та запросили здобувачів стати їх активними учасниками.

Бажаємо студентам і викладачам успіхів у новому навчальному семестрі, нових здобутків і яскравих вражень!

          

ПРОДОВЖУЄМО НАВЧАТИ ШКОЛЯРІВ ВІДПОВІДАЛЬНОМУ ХАРЧУВАННЮ

8 лютого 2024 року доцентки кафедри ТХВРГ Аліна Гередчук та Анжела Бородай провели лекції для учнів шостих класів Полтавської школи № 19, які пройшли за сприяння Відділу обслуговування Центральної бібліотеки Полтавської МТГ.

Школярі дізналися про шляхи забруднення харчових продуктів та води, ефективні заходи щодо попередження потрапляння небезпечних речовин в продукцію, а також на що звертати увагу при виборі якісних та безпечних товарів.

Дякуємо організаторам та вчителям за увагу до важливої теми та виховання свідомих споживачів.

          

Методичний тренінг

25 та 26 січня 2024 року викладачі кафедри ТХВРГ відвідали методичний тренінг «Освітні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад». Захід був організований Полтавським університетом економіки і торгівлі та Полтавським державним аграрним універстетом та мав на меті ознайомити академічну спільноту з трансформаційними змінами системи вищої освіти в України.

Взяти участь у дискусії до Полтави прибули представники академічної спільноти з Києва, Львова, Дніпра, Бердянська. Спікери ділилися досвідом, як зробити освітній процес доступнішим, гнучкішим до вимог ринку праці та інтегрувати в наші заклади вищої освіти кращі світові практики. Значну увагу приділено цифровізації та розробці  міждисциплінарних програм, розвитку soft skills, дотримання академічної доброчесності, залученню грантів, приведено кращі практики акредитаційної діяльності та її моніторингу, а також було піднято проблему перекваліфікації і підвищення кваліфікації дорослим населенням та ветеранами війни, тощо.

Після завершення першого дня тренінгу, його учасники оглянули освітній простір Полтавського університету економіки і торгівлі, зокрема лабораторії кафедри ТХВРГ. Завідувачка кафедри, проф. Галина Хомич звернула увагу, що студенти спеціальності 181 Харчові технології здобувають знання і навички не лише на практичних заняттях, а й активно долучаються до наукових гуртків кафедри, беруть участь у кулінарних конкурсах і фестивалях. Значну увагу кафедри приділяє звязкам з випускниками-практиками, тому вони є постійними учасниками гостьових лекцій, майстер-класів, обговорень освітніх програм. Зазначила, також, що з кожним роком все більше студентів денної форми освіти виявляють бажання поєднувати навчання з роботою за фахом, тому в ПУЕТ створені усі умови для цього.

Захід був корисним та змістовним. Дякуємо організаторам та усім спікерам за участь.

Детальніше https://puet.edu.ua/.../u-puet-prezentuvaly-osnovni.../

          

Вітаємо магістрантів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

26, 27 та 29 січня 2024 року на кафедрі ТХВРГ відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів другого магістерського рівня. Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Левченко Ю.В. (к.т.н., доцент кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету.), Хомич Г. П. (д.т.н., професор, завідуюча кафедрою ТХВРГ), Тюрікова І. С. (д.т.н., професор), Олійник Л. Б. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

Магістерські роботи успішно захистили 8 студентів денної та 19 студентів заочної форми навчання. Комісією відмічено, що тематика представлених магістерських робіт є актуальною, а підготовка студентів мала високий рівень.

Щиро вітаємо магістрів з завершенням навчання та бажаємо успішної самореалізації в галузі харчової промисловості та ресторанного господарства!

          

Вітаємо студентів із захистом бакалаврських кваліфікаційних робіт!

22-25 січня 2024 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентами денної і заочної форм навчання спеціальності 181 Харчові технології ступеня бакалавр.

Студенти презентували свої кваліфікаційні роботи в онлайн режимі. Оцінювання знань студентів проводила високоповажна комісія у складі: голова комісії – Горобець Людмила Петрівна – начальниця відділу ресторанного господарства та кооперативного виробництва Спілки споживчих товариств Житомирської області; члени комісії: завідувач кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, доктор технічних наук, професор Хомич Галина Панасівна;  доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент Олійник Людмила Борисівна; доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент Наконечна Юлія Григорівна; секретар - майстер виробничого навчання кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Гончаренко Валентина Федорівна.

Студенти продемонстрували набуті фахові компетентності щодо проєктування підприємств харчової промисловості та закладів ресторанного господарства, розробки конкурентоздатних виробничих програм, розрахунку і підбору технологічного обладнання, тощо. Виконані роботи свідчать про високий рівень застосування здобутих теоретичних та практичних знань здобувачами, вміння самостійно вирішувати наукові та практичні задачі. Усі теми були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення. В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій присвоєно 11 студентам денної та 28 студентам заочної форми навчання.

Щиро вітаємо студентів з важливою подією їхнього життя – здобуттям освітнього ступеня бакалавр зі спеціальності 181 Харчові технології!  Бажаємо мирного і світлого майбутнього, міцного здоров’я, неймовірної життєвої наснаги в побудові успішної кар’єри на благо України!

Більше новин ...