кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

Новини кафедри

          

Обмін досвідом з колегами із НУХТ

У рамках договору про співпрацю, професорка кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі, гарантка освітньої програми «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» Інна Тюрікова відвідала  Національний університет харчових технологій, де зустрілася із  завідувачкою кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції, гаранткою освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві», професоркою Олександрою Нєміріч та доценткою цієї ж кафедри Іриною Корецькою, а також  професоркою кафедри експертизи харчових продуктів, академіком УАН Оксаною Шульгою.

Зустріч мала на меті налагодження нових наукових контактів та розширення напрямків активного співробітництва, удосконалення багаторічної плідної наукової співпраці кафедр. Науковиці обговорили практичні аспекти викладання окремих освітніх компонент, порадилися стосовно розвитку спільної діяльності зі здобувачами, обговорили перспективні теми гостьових занять між закладами вищої освіти. Викладачки обмінялися досвідом щодо змісту кваліфікаційних робіт здобувачів освітніх ступенів «Бакалавр» і «Магістр», думками про апробування своїх теоретичних і практичних напрацювань у напрямку безпечності та якості харчової продукції за концепцією систем НАССР, TACCP та VACCP

          

Викладачі кафедри ТХВРГ ПУЕТ завжди займають активну позицію та постійно долучаються до суспільно важливих ініціатив. Так, в.о. завідуючої кафедри ТХВРГ ПУЕТ Олександра Горобець ввійшла до колективу розробників Збірника рецептур страв, рекомендованих для харчування дітей в закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та закладах соціального захисту, що був підготовлений у межах Стратегії реформування системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Санітарно-епідеміологічну експертизу рецептур страв та технологічних карт на відповідність чинному санітарному законодавству України здійснили фахівці комісії для проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи в особливо складних випадках Державної установи «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук України».

Вітаємо Олександру Михайлівну, розробників та автора з визнанням ґрунтовних напрацювань! Сподіваємося нові страви сприятимуть оздоровленню школярів та молоді!

          

          

10 квітня 2024 року гаранти освітніх програм кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства взяли участь у вебінарі «Ринок праці України: проблеми та шляхи вирішення», організоване Міністерством економіки України.

Метою зустрічі було обговорення ситуації, що склалася на ринку праці України та бачення ключових партнерів щодо шляхів подолання очікуваного дефіциту робочої сили на ринку праці. Презентована Інформація, яка отримана під час консультацій з роботодавцями, та буде використана для розроблення відповідних стратегій, спрямованих на усунення  виявлених прогалин, включно зі Стратегією економічної імміграції в Україну.

          

3.04.2024 відбулася кураторська година для здобувачів усіх курсів «Що потрібно знати про академічну доброчесність?», метою якої було поширення та популяризація ідей академічної доброчесності, адже це важливий елемент виховної роботи зі студентами у ПУЕТ.

Спікером виступив доц. Шаповалов В.О. – уповноважена особа зі сприяння академічній доброчесності. Здобувачі ознайомилися із головними принципами доброчесності, які пропагує міжнародна спільнота та поширюються у ПУЕТ.

Під час зустрічі спікер розповів про актуальність дотримання принципів доброчесності та відмітив, що на сьогодні це питання знайшло відображення і в чинному законодавстві. Було відмічено, що проблема недоброчесності актуальна не лише для системи вищої освіти в Україні, але й характерна і для розвинених країн світу.

Студенти також отримали інформацію про те, як в університеті популяризуються принципи академічної доброчесності, що вже зроблено та які заходи плануються провести.

          

НІЧ НАУКИ

"Ніч науки у ПУЕТ" уже традиційний і завжди успішний захід, який дарує нові знайомства, цікаві і корисні знання, та приємні емоції. Цього разу темою локації кафедри ТХВРГ була Полтавська перепічка. Разом із доцентками кафедри Гередчук А.М, Бородай А.Б. учні полтавських шкіл відтворювали автентичні рецептури Полтавщини та готували пиріжки з калиною. До калинових ягід додавали яблука або вишні, а поверхню прикрашали. Доцентка Суткович Т.Ю. розповіла учням про традиції автентичної полтавської кухні та історію української гастрономічної культури. Свіжоспечені пиріжки смакували з ароматним чайним напоєм та компотом.

Було цікаво, весело, смачно і корисно!

          

АКТИВНІ КАНІКУЛИ У ПУЕТ

28.03.2024 р. на кафедру технологій харчових виробництв і ресторанного господарства завітали учні 11 класу Полтавської ЗОШ # 30, які з великим захопленням долучилися до процесу оздоблення медово-імбирних пряників. Доцентка Гередчук А.М. розповіла дітям про  переваги навчання у ПУЕТ, спеціальність Харчові технології та особливості виготовлення пряників, а майстер виробничого навчання Гончаренко В.Ф. відкрила секрети їх розпису та оздоблення.  

Творчий процес супроводжувався радісним і дружнім спілкуванням, тож у всіх залишилися приємні емоції.  Чекаємо Вас у ПУЕТ!

          

Наукові дослідження студенти-технологи проводять регулярно як на навчальних заняттях, так і в наукових гуртках кафедри.

Так 27.03.2024 р. студенти 2 курсу спеціальності Харчові технології проводили розробку та дослідження якості дієтичної продукції в рамках дисципліни "Основи досліджень і програмної грамотності в харчових технологіях" (доц. Гередчук А.М.)

Здобувачі розробили рецептури безлактозної продукції (пана-кота з авокадо і шпинатом, заварний крем на соєвому молоці), пісного майонезу та вегетаріанської грибно-бобової ковбаси, безглютенових пасок. Результати досліджень презентуватимуть згодом на щорічній студентській конференції ПУЕТ.

          

До уваги студентів та викладачів! Опубліковано Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції
«Інноваційні технології та реалізація концепції Zero-waste у харчових технологіях і сфері ресторанного, готельного та туристичного бізнесу» (4-5 грудня 2023 року).

Переглянути збірник

          

Співпраця кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ з виробниками харчової продукції постійно розширюється. Сьогодні мали можливість познайомитися та обговорити напрямки співпраці з амбітною і цілеспрямованою людиною - директором ТОВ "Сергіївський продукт" Володимиром Опришком. Досвід пана Володимира неймовірний, адже він заснував цілу мережу переробних і крафтових підприємств, зокрема сироварню, цех з виготовлення натурального згущеного молока, хлібопекарню, кондитерський цех, виробництво м'ясних заморожених напівфабрикатів. ТОВ "Сергіївський продукт" Сергіївський продукт уже більше 5 років радує споживачів якісною та смачною продукцією.

За результатами зустрічі було підписано договір про співпрацю, зокрема і про стажування науково-педагогічних працівників. Щиро вдячні Володимиру Івановичу за відкритість та його невтомну працю задля розвитку громади та галузі в цілому. Бажаємо успіхів та реалізації запланованого!

          

22 лютого студенти групи ХТ РТ – 41 ПУЕТ разом із доцентом кафедри Технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Суткович Т.Ю. провели практичне заняття з дисципліни, яка ведеться вперше «Технологія кето-кондитерських виробів». На практиці засвоювали знання з приготування дріжджових кето-кондитерських виробів – Кето-піцца та кето-хліб. Основними інгредієнтами тіста були борошно мигдальне, кокосове та псиліум.

          

ЗУСТРІЧ З КУРАТОРАМИ

16 лютого 2024 року викладачами кафедри ТХВРГ було проведено онлайн-зустріч зі студентами 1-4 курсів спеціальності 181 Харчові технології, метою якої було розглянути питання організації навчального процесу здобувачів освіти денної форми у 2 семестрі.

Заступник завідувача кафедри доц. Гередчук А.М. звернула увагу студентів на необхідність підготовки звітів з виробничої практики, важливість оформлення індивідуальних графіків навчання студентам, які продовжать працювати на виробництві. Куратори академічних груп 2-3 курсів доц. Бородай А. Б., доц. Наконечна Ю.Г. та доц. Горобець О.М. довели студентам інформацію щодо наявності академічних заборгованостей та графіків їх ліквідації. Також викладачі ознайомили студентів з розкладом навчальних занять, форматом їх проведення, графіком консультацій.

Викладачі кафедри анонсували заходи, заплановані на 2 семестр, зокрема наукову студентську конференцію, кулінарний конкурс, майстер-класи та гостьові лекції, ознайомили з планом роботи наукових гуртків кафедри та запросили здобувачів стати їх активними учасниками.

Бажаємо студентам і викладачам успіхів у новому навчальному семестрі, нових здобутків і яскравих вражень!

          

ПРОДОВЖУЄМО НАВЧАТИ ШКОЛЯРІВ ВІДПОВІДАЛЬНОМУ ХАРЧУВАННЮ

8 лютого 2024 року доцентки кафедри ТХВРГ Аліна Гередчук та Анжела Бородай провели лекції для учнів шостих класів Полтавської школи № 19, які пройшли за сприяння Відділу обслуговування Центральної бібліотеки Полтавської МТГ.

Школярі дізналися про шляхи забруднення харчових продуктів та води, ефективні заходи щодо попередження потрапляння небезпечних речовин в продукцію, а також на що звертати увагу при виборі якісних та безпечних товарів.

Дякуємо організаторам та вчителям за увагу до важливої теми та виховання свідомих споживачів.

          

Методичний тренінг

25 та 26 січня 2024 року викладачі кафедри ТХВРГ відвідали методичний тренінг «Освітні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад». Захід був організований Полтавським університетом економіки і торгівлі та Полтавським державним аграрним універстетом та мав на меті ознайомити академічну спільноту з трансформаційними змінами системи вищої освіти в України.

Взяти участь у дискусії до Полтави прибули представники академічної спільноти з Києва, Львова, Дніпра, Бердянська. Спікери ділилися досвідом, як зробити освітній процес доступнішим, гнучкішим до вимог ринку праці та інтегрувати в наші заклади вищої освіти кращі світові практики. Значну увагу приділено цифровізації та розробці  міждисциплінарних програм, розвитку soft skills, дотримання академічної доброчесності, залученню грантів, приведено кращі практики акредитаційної діяльності та її моніторингу, а також було піднято проблему перекваліфікації і підвищення кваліфікації дорослим населенням та ветеранами війни, тощо.

Після завершення першого дня тренінгу, його учасники оглянули освітній простір Полтавського університету економіки і торгівлі, зокрема лабораторії кафедри ТХВРГ. Завідувачка кафедри, проф. Галина Хомич звернула увагу, що студенти спеціальності 181 Харчові технології здобувають знання і навички не лише на практичних заняттях, а й активно долучаються до наукових гуртків кафедри, беруть участь у кулінарних конкурсах і фестивалях. Значну увагу кафедри приділяє звязкам з випускниками-практиками, тому вони є постійними учасниками гостьових лекцій, майстер-класів, обговорень освітніх програм. Зазначила, також, що з кожним роком все більше студентів денної форми освіти виявляють бажання поєднувати навчання з роботою за фахом, тому в ПУЕТ створені усі умови для цього.

Захід був корисним та змістовним. Дякуємо організаторам та усім спікерам за участь.

Детальніше https://puet.edu.ua/.../u-puet-prezentuvaly-osnovni.../

          

Вітаємо магістрантів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

26, 27 та 29 січня 2024 року на кафедрі ТХВРГ відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів другого магістерського рівня. Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Левченко Ю.В. (к.т.н., доцент кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету.), Хомич Г. П. (д.т.н., професор, завідуюча кафедрою ТХВРГ), Тюрікова І. С. (д.т.н., професор), Олійник Л. Б. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

Магістерські роботи успішно захистили 8 студентів денної та 19 студентів заочної форми навчання. Комісією відмічено, що тематика представлених магістерських робіт є актуальною, а підготовка студентів мала високий рівень.

Щиро вітаємо магістрів з завершенням навчання та бажаємо успішної самореалізації в галузі харчової промисловості та ресторанного господарства!

          

Вітаємо студентів із захистом бакалаврських кваліфікаційних робіт!

22-25 січня 2024 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентами денної і заочної форм навчання спеціальності 181 Харчові технології ступеня бакалавр.

Студенти презентували свої кваліфікаційні роботи в онлайн режимі. Оцінювання знань студентів проводила високоповажна комісія у складі: голова комісії – Горобець Людмила Петрівна – начальниця відділу ресторанного господарства та кооперативного виробництва Спілки споживчих товариств Житомирської області; члени комісії: завідувач кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, доктор технічних наук, професор Хомич Галина Панасівна;  доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент Олійник Людмила Борисівна; доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент Наконечна Юлія Григорівна; секретар - майстер виробничого навчання кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Гончаренко Валентина Федорівна.

Студенти продемонстрували набуті фахові компетентності щодо проєктування підприємств харчової промисловості та закладів ресторанного господарства, розробки конкурентоздатних виробничих програм, розрахунку і підбору технологічного обладнання, тощо. Виконані роботи свідчать про високий рівень застосування здобутих теоретичних та практичних знань здобувачами, вміння самостійно вирішувати наукові та практичні задачі. Усі теми були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення. В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій присвоєно 11 студентам денної та 28 студентам заочної форми навчання.

Щиро вітаємо студентів з важливою подією їхнього життя – здобуттям освітнього ступеня бакалавр зі спеціальності 181 Харчові технології!  Бажаємо мирного і світлого майбутнього, міцного здоров’я, неймовірної життєвої наснаги в побудові успішної кар’єри на благо України!

          

Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Інноваційні технології та реалізація концепції Zero-waste у харчових технологіях і сфері ресторанного, готельного та туристичного бізнесу»

4-5 грудня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Інноваційні технології та реалізація концепції Zero-waste у харчових технологіях і сфері ресторанного, готельного та туристичного бізнесу», організована кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі #ПУЕТ.

Програма конференції передбачала висвітлення питань з трьох напрямків: впровадження концепції Zero-waste в інноваційних технологіях харчових продуктів; екологізації харчових виробництв та актуальних проблем якості і безпечності харчової продукції; реалізації концепції Zero-wаste в сфері готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

Активну участь в конференції взяли колеги з Литви, Словаччини, Ісландії, Швейцарії, Туреччини, Грузії, Казахстану, долучилися науковці та здобувачі освіти з 13 закладів вищої освіти різних регіонів України, професіонали-практики, стейкхолдери та випускники.

Привітав учасників конференції ректор ПУЕТ, професор Нестуля О.О., який акцентував на важливості впровадження ресурсоощадних і безвідходних технологій, зокрема, в галузі харчових виробництв. З вітальним словом та висвітленням основних напрямків досліджень кафедри ТХВРГ у виробництві харчових продуктів з використанням концепції Zero-waste виступила завідувачка кафедрою, професорка Хомич Г.П.

У перший робочий день конференції на пленарному засіданні розглянуто перспективи застосування біодеградабельного пакування для кондитерських виробів, вплив чистоти довкілля на отримання екологічно чистої харчової продукції в Україні та Швейцарії, напрямки впровадження концепції Zero-waste при виготовленні харчової продукції з використанням українських кулінарних традицій. Зацікавленість виявили доповіді про шляхи переробки органічних відходів та застосування принципів Zero-waste в ресторанах Європи та досвід використання безвідходних технологій на прикладі литовських підприємств. Практичний інтерес викликав досвід запровадження технології переробки відходів рослинництва в продукцію грибівництва. Також розглядалися виклики отримання екологічно чистої продовольчої сировини, відновлення готельно-ресторанної індустрії та туристичного бізнесу, пов'язані з військовими діями.

Під час другого робочого дня конференції свої наукові напрацювання презентували студенти І-V курсів спеціальності 181 Харчові технології ПУЕТ, а також здобувачі інших навчальних закладів (програма конференції представлена на фото).

В цілому до конференції в режимі онлайн долучилося більше 120 учасників, що підтверджує зацікавленість науковців та практиків та актуальність теми, яка обговорювалася. До збірника матеріалів конференції було подано 109 тез доповідей.

Приємно зазначити, що даний захід отримав численні схвальні відгуки. Ми щиро вдячні усім, хто взяв участь у конференції в якості безпосередніх учасників, хто приймав участь, надіславши свої тези, і хто просто зацікавився змістом конференції і приєднався в якості слухачів. Бажаємо усій науковій спільноті та фахівцям галузі подальших успіхів та вагомих результатів в напрямку реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні та реалізації концепції Zero-waste у харчових технологіях, сфері ресторанного, готельного та туристичного бізнесу.

          

          

На кафедрі ТХВРГ знову гості!

Приємно, коли школярі активно цікавляться наукою. І в галузі кулінарії, лідером запитів і цікавості учнів є Молекулярна кухня)) Тож 22.11.2023 р. вже вкотре доцентки кафедри Гередчук А.М. та Чоні І.В. провели майстер-клас з виготовлення молекулярного десерту, а слухачами та дегустаторами були учні 9 класу Полтавського ліцею #17.

У процесі створення десерту учні не лише дізналися про сутність молекулярних технологій, а й про освітні програми та навчання в ПУЕТ. Впевнені, це лише початок співпраці з юними дослідниками.

          

13-24 листопада 2023 року студентки спеціальності 181 Харчові технології Юлія Подойнік та Марія Литвин на чолі з доценткою кафедри ТХВРГ ПУЕТ Горобець О. М.  пройшли міжнародне стажування, яке відбулося в рамках програми ЄС «Стале виробництво — стале навколишнє середовище», організованої Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литовська Республіка). Тиждень студенти брали участь в онлайн лекціях на тему органічного, екологічного і безвідходного виробництва, сталого споживання, тощо. А потім — поїхали до Литви на стажування.

Програма навчання була неймовірно насичена. Учасники презентували свої університети та наукові здобутки, дискутували на актуальні теми виготовлення продукції з нетрадиційної сировини. За тиждень технологи відпрацювали на практиці застосування кількох технологій безвідходного виробництва — максимальної переробки сировини з нульовою кількістю відходів. Зокрема відвідали підприємство з виробництва рибних напівфабрикатів - великий завод, який працює без відходів. Тут учасники освоїли технологію виготовлення чіпсів зі шкіри риби як варіант корисних снеків.

Також на практичних заняттях учасники відпрацювали технологію приготування традиційного алкогольного напою на основі меду «МЕАD», дегустували молоде фруктово-ягідне вино, виготовлене з суміші слив, яблук, винограду, аронії, чорники та чорної смородини.

 Вони пройшли практико орієнтоване навчання на підприємствах Європейського Союзу, отримали сертифікати, в яких це зазначено. Співпраця з Клайпедським державним університетом — це розширення мережі партнерських ЗВО, що є пріоритетом для ПУЕТ. Тож дякуємо організаторам і чекаємо на наступні спільні проєкти.

          

НІЧ НАУКИ

9.11.2023 р. відбувся вже традиційний для ПУЕТ захід - "Ніч науки". На локацію кафедри ТХВРГ - Млинцева вечірка "Осінні барви" завітало більше 30 осіб школярів і студентів, адже млинці є улюбленою та популярною стравою у дітей та молоді. Учасники з задоволенням смажили кольорові млинці (класичні, бурякові, гарбузові і шоколадні), експериментували над створенням індивідуальних смакових поєднань, обираючи начинки (грушевий конфітюр, карамелізовані яблука з корицею, кизилове варення, сирно-макова начинка, апельсиновий курд та начинка "Баунті"). Школярам також розповіли про можливості навчання в ПУЕТ за спеціальністю Харчові технології. Вечірка сподобалася і учасникам, і викладачам, адже спілкування і гарні емоції, корисні і смачні страви, нові знання і навички - це все таке необхідне кожному з нас!

          

8.11.2023 р. на кафедрі ТХВРГ відбувся цікавий захід для студентів спеціальності 181 Харчові технології - гра брейн-ринг "Знавці технологічної справи". Метою заходу було не лише визначити кращих знавців технологій харчових виробництв, а й підвищити зацікавленість здобувачів до навчання, мотивувати студентів до поглиблення своїх знань, зокрема через проведення пошукової та наукової роботи.

Захід провела доцентка кафедри Гередчук А.М., яка акцентувала на важливості вивчення студентами як сучасних технологій, так і автентичних, які є в традиціях українського народу. Оцінювало відповіді учасників журі в складі: завідуюча кафедрою ТХВРГ, проф. Хомич Г.П., доцентка кафедри Наконечна Ю.Г., майстер виробничого навчання Гончаренко В.Ф.

Дві команди студентів змагалися в 4 конкурсних раундах:

  1. Бліц (відповіді на швидкість)
  2. Знання кулінарних технологій.
  3. Автентичні страви регіонів України.
  4. Логічний.

Студенти показали хорошу командну роботу, жваво обговорювали та дискутували в вирішенні проблемних питань, демонстрували здатність вирішувати нестандартні ситуації. Капітани команд Подойнік Юлія (гр. ХТІ б-41) та Литвин Марія (гр. РТ б-41) проявили відмінні лідерські якості, тому розрив в результатах був незначним.

Усі учасники отримали задоволення від гри та подарунки на згадку- магніти та корисну пастилу. Вітаємо команди та чекаємо на нові зустрічі.

          

Вітаємо з перемогою в Чемпіонаті України з кулінарного мистецтва!!!

25-26 жовтня 2023 року викладачі та студенти кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ приймали участь у Чемпіонаті України з кулінарного мистецтва, де учасники зі всієї України змагались у 13 номінаціях в 2 вікових групах : юніори ( до 23 років ) та професіонали ( від 23 років ).

Великою радістю та здобутком колективу стало визнання високої майстерності та креативності наших представників.

Так, доцентка кафедри ТХВРГ, к.т.н. та гарант освітньої програми «Ресторанні технології» Олександра Горобець була нагороджена Срібною медаллю за 2 місце в номінації «Ресторанні десерти» (кваліфікація професіонали). Олександра Михайлівна презентувала авторський десерт «Замріяна осінь» в якому використала сезонну місцеву сировину (зокрема гарбуз, хеномелес, груша, лохина), тому страва відрізнялася не лише оригінальними смаковими якостями, а й корисними властивостями.

Також Срібну медаль за 2 місце в номінації «Ресторанні десерти» (кваліфікація юніори) отримала студентка 4 курсу спеціальності Харчові технології Юлія Подойнік, яка здивувала членів журі вишуканим десертом «Квітка-Душа».

Дипломом нагороджена і третя учасниця від нашої команди – Вероніка Кольцова - мега талановита та цілеспрямована студентка спеціальності Харчові технології, яка уже на 1 курсі гідно представила університет в номінації «Основна страва з птиці» (кваліфікація юніори). Страва Вероніки «Полтавський викрутас», що являє собою курячий рулет з шийками креветок і шинкою, з соусом біск і буряково-апельсиновим гелем, та гратеном з батату, - отримала схвальні відгуки як в членів журі, так і в гостей конкурсу.

Ці два дні були неймовірно насиченими, адже в рамках заходу відбулася також Сесія шеф-кухарів: «Наша земля», де кращі професіонали кулінарної справи нашої країни показали 11 майстер-класів, темою яких була сучасна українська кухня. На своїх виступах спікери ділилися секретами успіху своїх закладів, демонстрували безліч кулінарних технік, показали можливості поєднання українських традицій і локальної сировини з інноваційними ресторанними технологіями для створення страв високої кухні.

Ми щиро вітаємо викладачів та студентів, які завдяки своїй наполегливій праці, творчості і креативності, ґрунтовним знанням та професійним навичкам , гідно представили ПУЕТ на кулінарному Чемпіонаті! Бажаємо подальших успіхів, натхнення в створенні новаторських гастрономічних шедеврів та нових перемог!

          

"Вареники у хатинці, бо ми з Вами українці! - це назва майстер-класу, який відвідали учні Полтавської школи #28 під час шкільних канікул 25.10.2023 р. Доцентки кафедри ТХВРГ Суткович Т.Ю. та Бородай А.Б. розповіли про традиції нашого народу, пов'язані з варениками, про широкий асортимент цієї страви, а потім всі учасники в дружньому колі ліпили красиві кольорові варенички, які дуже смакували нашим гостям.

          

Благодійність студентів та викладачів

Наші студенти та викладачі підготували солодощі для наших Захисників у ЗСУ! Дякуємо Вам! Разом до Перемоги!

          

24.10.2023 р. учні 10 класу Полтавської школи #31 відвідали майстер-клас "Молекулярна кухня", який провела доцентка кафедри ТХВРГ Суткович Т.Ю. Як завжди, цей майстер-клас викликав море позитивних емоцій і гастрономічне задоволення!

          

23.10.2023 р. професорка кафедри ТХВРГ Хомич Г.П. та доцентка Чоні І.В. провели майстер-клас з приготування безалкогольних коктейлів для учнів 11 класу Полтавської школи #11. Школярі отримали задоволення від процесу створення смачних напоїв, продегустували їх, а потім долучилися до активностей інших кафедр. Запрошуємо проводити канікули пізнавально!

          

23.10.2023 р. до нас завітали учні 10 та 11 класів Полтавської школи # 4. Школярі взяли участь в майстер-класі з розпису пряників "Патріотичні мотиви", який провела майстер виробничого навчання Гончаренко В.Ф. Кожен пряник мав своє оздоблення, а разом вони поєдналися в красивому патріотичному пазлі. Усім учасникам припали до душі і процес створення пряників, і їх смак. Ну а після цього учні долучилися до екскурсії по університету.

          

20 жовтня 2023 р. у рамках тижня кафедри відбувся практичний майстер-клас з фуд-флористики, під час якого студенти спеціальності 181 Харчові технології під керівництвом доцентки кафедри Анжели Бородай ознайомилися із основами створення солодких букетів. Напрямів у фуд-флористиці багато, тож студенти почули про можливість створення солодких букетів із шоколаду, зефіру, горіхів, чи - орієнтуючись на чоловічу аудиторію, з ковбасок, риби, сиру, чіпсів.

Усі учасники отримали задоволення від процесу, ділилися ідеями подарунків, проявляли фантазію та планували вражати найріднііших поларунками, які поєднують у собі красу, аромати, вітаміни і любов.)

          

19.10.2023 р. відбулася гостьова лекція майстра виробничої дільниці відділу виробництва ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод" Олени Беспалової на тему "Інженер-технолог - моя професія". Пані Олена є випускницею ПУЕТ 2000 року та багато років працює на передовому молокопереробному підприємстві, зокрема в цеху, де випускається дитяча продукція відомих торгових марок "Просто Наше", "Milupa", "Ростишка".

Від пані Олени студенти спеціальності 181 Харчові технології дізналися про організацію технологічних процесів на підприємстві, суворий контроль якості та сучасні види обладнання, діяльність лабораторій та алгоритми розробки нового асортименту продукції, автоматизацію виробничих процесів. Цікавим було почути досвід фахівця з впровадження систем якості на виробництві, зокрема і системи НАССР.

Пані Олена відмітила, що професія інженерів-технологів з харчових виробництв сьогодні є затребуваною та високооплачуваною, також зазначила ряд компетентностей, якими мають володіти молоді фахівці.

Пані Олена подякувала своїм викладачам ПУЕТ за знання і впевнене підґрунтя для професійного зростання, яке привело її на улюблене місце роботи, а всі присутні з всією щирістю подякували Олені Василівні за чудову мотивуючу і мега професійну лекцію, а також її важливу роботу і активну позицію! Бажаємо успіхів та процвітання!

Чекаємо на нові зустрічі!

          

17.10.2023 р. на кафедрі ТХВРГ ПУЕТ відбулася конференція, присвячена результатам проходження виробничої практики та літнього стажування студентами спеціальності 181 Харчові технології.

Привітала учасників конференції майстер виробничого навчання кафедри ТХВРГ Гончаренко В.Ф. та керівник центра зв’язків з виробництвом Коломієць С.Ю., які ознайомили студентів з графіками та організаційними моментами щодо проходження виробничої практики у 2023-2024 навчальному році.

Також було заслухано доповіді студентів, в яких вони зазначили враження від роботи на підприємствах-базах практик, їх зауваження щодо змісту практики, обсягу завдань, відповідності теоретичного матеріалу практичним навичкам, які отримані на підприємствах.

Гостем конференції була Наталія Ніколайчук - інженер з якості продукції компанії «ВІТАЛФУД». Компанія «ВІТАЛФУД» – виробник морозива й заморожених продуктів. Пані Наталія запросила всіх бажаючих студентів пройти організовану екскурсію на виробництві, ознайомитися на місці із новими технологіями та розглянути сучасне технологічне обладнання, а в подальшому запропонувала проходження виробничої практики в компанії «ВІТАЛФУД». Учасникам та стейкхолдерам подякувала завідуюча кафедрою ТХВРГ проф. Хомич Г.П., яка акцентувала на практико орієнтованому навчанні інженерів-технологів, оскільки саме під час виробничої практики студенти зможуть закріпити та поглибити свої знання, оволодіти важливими професійними навичками.

          

Гостьова лекція

16.10.2023 р. відбулася гостьова лекція Юрія Діденка, який є випускником ПУЕТ 2007 року та сьогодні входить до числа найвідоміших шеф-кухарів України. Викладачі кафедри та студенти спеціальності 181 Харчові технології радо зустріли Юрія, який розповів про свій професійний шлях: роботу кухарем в кращих ресторанах міста Полтава, потім на круїзному лайнері, пізніше в мішленівських ресторанах Європи. Юрій брав участь у шоу “Пекельна кухня” та численних гастрономічних форумах. На даний час він є затребуваним бренд-шефом, його запрошують для відкриття нових ресторанних закладів та розробки інноваціного меню.

Лекція вийшла на правду мотиваційною, адже усі присутні відчули неймовірний запал та любов до своєї справи Юрія. Багато цікавої і корисної інформації, а також натхнення і позитивні емоції отримали і студенти-технологи, і викладачі. Дуже дякуємо Юрію за постійну співпрацю з рідною кафедрою! Спілкуватися з професіоналами ресторанної справи завжди цікаво, а якщо це і наш випускник – це радість і гордість! Бажаємо Юрію нових перемог, успіхів та креативу! Чекаємо на зустрічі та спільні проекти!

          

Здобувачі другого рівня вищої освіти ступеня "магістр» спеціальності 181 Харчові технології освітньої програми «Технологічна експертиза, якість і безпека харчових продуктів» Босенко Віталій, Лебедь Владислав, Хлистун Катерина, Артемова Оксана, Демченко Тетяна, Козлов Сергій та Опря Марина (група ТХПм-11) і освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві» Богинський Максим (група ТРГм-11) у рамках інформальної освіти, взяли участь у вебінарі на тему "Критичні контрольні точки і критичні межі в системі HACCP", який проводився навчальним центром PROFI CLUB. Магістранти підвищили свій рівень знань, отримали сертифікати, що дало змогу професору кафедри, д.т.н. Тюріковій І. С. зарахувати їм окремі теми навчальної дисципліни «Безпека продовольчої сировини та харчової продукції на основі принципів НАССР».

          

Дорогі студенти! З нагоди Дня працівників харчової промисловості на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства #ТХВРГ #ПУЕТ заплановано ряд цікавих та пізнавальних заходів. Тож запрошуємо студентів спеціальності 181 Харчові технології усіх курсів провести час в дружньому колі студентів-технологів та викладачів, стейкхолдерів та випускників! До зустрічі!

          

Відбувся Чемпіонат Полтавської області з боксу!

З 4 – 7 жовтня 2023 року відбувся Чемпіонат Полтавської області з боксу. За підсумками змагань студент групи ХТ РТ б – 11 – Овсієнко Владислав посів І місце. Вітаємо з перемогою!

Уклінно дякуємо Збройним Силам України за надану можливість залучатися студентам до студентського спорту та здорового способу життя!!!

          

У рамках навчальної дисципліни “Food-коучинг у харчуванні” 4.10.2023 р. відбулася гостьова лекція від власниці жіночих фітнес-клубів FitCurves у Полтаві та спеціаліста зі здорового харчування (нутриціолога) Олександри Бейерлейн на тему:” Тарілка здорового харчування”.

Пані Олександра розповіла про своє навчання, життєвий шлях, розвиток улюбленої справи. Під час лекції студенти спеціальності 181 Харчові технології почули цікаву інформацію про сучасні тренди харчування, особливості харчування жінок, корисні продукти, підтримання водного балансу, отримали дієві поради зі створення своєї тарілки здорового харчування.

Також Пані Олександра поділилася досвідом, як стати нутриціологом, розвіяла міфи про деякі дієти, продукти, марафони схуднень і розповіла багато цікавинок навіть для фахівців технологів. Життєві історії, власний досвід управління бізнесом, любов до своєї справи, мрії, навчання протягом життя для досягнення поставленої мети викликали зацікавлення у студентів та викладачів.

Колектив кафедри та студенти висловлюють вдячність за цікаву лекцію та мотивацію. Бажаємо пані Олександрі подальших успіхів у розвитку бізнесу та чекаємо на нові зустрічі!

          

НАСИЧЕНИЙ ТИЖДЕНЬ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ТХВРГ!

Викладачі кафедри постійно підвищують свій професійний та науковий рівень. Тож 28 вересня 2023 року взяли участь у заходах:

1. У круглому столі: “РОЗРОБКА НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ», що пройшов в Одеському національному технологічному університеті. Науковці обговорювали важливі питання сьогодення: світові тренди виробництва продукції спеціального призначення; розвиток сегменту безглютенової продукції вітчизняного виробництва; аналіз факторів на непереносимість лактози; проблемні питання фортифікації продуктів дитячого харчування.

2. У онлайн-навчанні на тему «КРИТИЧНІ КОНТРОЛЬНІ ТОЧКИ І КРИТИЧНІ МЕЖІ В СИСТЕМІ HACCP» від навчального центру PROFI CLUB (м. Київ).

3. У круглому столі "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ НЕБЕЗПЕКАМИ В ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ", який відбувся в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Технології харчових продуктів і комбікормів 2023» в Одеському національному технологічному університеті.

Щиро вдячні колегам та фахівцям галузі за запрошення та висвітлення актуальних проблем. Разом зможемо знайти шляхи їх вирішення!

          

У рамках навчальної дисципліни "Крафтові технології" 25.09.2023 р. відбулася гостьова лекція від власниці сімейного крафтового виробництва молока і молочних продуктів "Молочна ферма Скрильників" (село Бутенки Полтавського району) Катерини Скрильник на тему "Організація крафтової сироварні". Пані Катерина зі всією відкритістю розповіла про свій життєвий шлях, про розвиток улюбленої справи і про виклики, з якими стикаються маленькі виробники харчової продукції. Сьогодні сім'я Скрильників утримує близько 100 голів худоби та вже розпочала виготовляти крафтові сири, які постійно отримують схвальні відгуки на виставках та ярмарках. Взявши за мету відкрити власну сироварню, пані Катерина обрала неймовірно важливу концепцію - "Сироварня безобмежень", яка в майбутньому дасть змогу проводити реабілітацію вразливих верств населення, розвивати зелений і гастротуризм, залучати до сировиробництва людей з інвалідністю. Потужні плани, амбітні цілі, людяність, небайдужість і неймовірна воля іти до своєї мети це те, що характеризує пані Катерину. Для розвитку власної справи нею було написано та виграно чимало грантів, пройдено багато навчальних курсів. Крім того пані Катерина займається волонтерською діяльністю, є депутаткою територіальної громади та займається громадською роботою (є членкинею ГО «Ділові Українські Жінки Полтавської області» , ГО «Кобеляцький ротарі клуб»).

Під час лекції студенти отримали вагомі поради з відкриття власного бізнесу, розробки маркетингової стратегії, впровадження вимог системи НАССР, затвердження нормативних документів. Цікаві життєві історії, колосальний досвід та висока мотивація на розвиток викликали захоплення у студентської аудиторії. Викладачі та здобувачі освіти висловлюють щиру вдячність Kateryna Skrylnyk за активну життєву позицію та вклад у розвиток галузі харчової промисловості! Бажаємо подальших успіхів, нових звершень, добрих людей на шляху і перемоги Україні! Будемо чекати нових зустрічей!

          

Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка ґрунтується на самоорганізованому здобутті особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної, громадської або іншої діяльності. Така навчальна діяльність сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості.

Магістри спеціальності 181 Харчові технології освітніх програм «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції», « Технології в ресторанному господарстві", «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса» в рамках вивчення дисципліни «Безпека продовольчої сировини і харчової продукції на основі принципів НАССР» взяли участь в онлайн-навчанні на особливо важливу тему «КРИТИЧНІ КОНТРОЛЬНІ ТОЧКИ І КРИТИЧНІ МЕЖІ В СИСТЕМІ HACCP», що проводилося навчальним центром PROFI CLUB (м. Київ).

ПРОГРАМА ВЕБІНАРУ включала:

  • 12 кроків розробки системи HACCP
  • Що таке критична контрольна точка (ККТ)
  • Чим ККТ відрізняється від точки контролю
  • Методологія визначення ККТ
  • Що таке критичні мені і які вони бувають
  • Документація щодо контролю у ККТ

Отримані знання сприятимуть більш глибокому розумінню студентами алгоритмів впровадження принципів системи НАССР на підприємствах харчової промисловості та ресторанного господарства.

          

Головне для Людяності - не бути байдужим! Так студенти ПУЕТ постійно і активно долучаються до благодійності і волонтерства, а керівництво університету та викладачі всіляко підтримують їхні добрі прагнення! Тож 3 жовтня 2023 року було проведено студентський ярмарок, кошти з якого будуть направлені на допомогу ЗСУ та лікування студента першого курсу Кірієнка А.

Здобувачі освіти спеціальності 181 Харчові технології першого та другого курсів частували гостей ярмарку власноруч приготованими та смачними стравами. Вони змогли догодити навіть найвибагливішим гурманам, адже тут були і автентичні страви української кухні (борщ, банош, вергуни), і плов, і піца, і кондитерські вироби (кекси, шарлотка з яблуками), і гарячі та холодні напої (трав'яний обліпиховий чай та апельсинове мохіто, узвар).

Пишаємося нашими студентами та щиро дякуємо за чудові емоції!

          

20 вересня 2023 р. у рамках дисциплін "Крафтові технології " та "Харчові технології" відбувся практичний майстер-клас з виготовлення сирів групи Pasta Fillatta, під час якого студенти спеціальності 181 Харчові технології під керівництвом доцентки кафедри Гередчук А.М. розібрали асортимент сичугових сирів та особливості їх виробництва, а разом з майстринею сироварної справи Кисельовою Ю.В. виготовили моцареллу. Також студенти мали змогу скуштувати сири скаморца, валенсе, пікодон, альпаж, філадельфія, лабне.

Усі учасники отримали неймовірну насолоду від вишуканих крафтових сирів та базові знання з технології сировиробництва! Щиро вдячні пані Юлії за відкритість, професійність, щирість і неймовірну майстерність! Бажаємо подальших успіхів та реалізації омріяного!

          

Наші першокурсники - активні, кмітливі і цілеспрямовані! За два тижні навчання вони встигли познайомитися з університетом, відвідати перші пари, знайти чимало друзів. А їдучи додому на вихідні, встигли відвідати рідні навчальні заклади та поділитися першими враженнями про студентське життя у ПУЕТ!

8 вересня Кольцова Вероніка розповіла про ПУЕТ та спеціальність 181 Харчові технології учням 11 класів Морозівського та Волошинівського НВК Київської області.

Принагідно акцентуємо увагу, що 20 вересня триває додатковий набір здобувачів освіти на рівень бакалавра!

          

КРАЩІ СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 181 ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ

28 серпня відбулося нагородження кращих студентів університету за підсумками 2022-2023 навчального року. Серед студентів-технологів нагороди отримали 2 студентки, які без перебільшень є кращими та мають виняткові досягнення! Тож хочемо розповісти про наших неймовірно талановитих дівчат!

Литвин Марія - відзначена стипендією Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств України. Маша є студенткою 4 курсу освітньої програми "Ресторанні технології", з першого курсу виконує обов'язки старости академічної групи, успішно поєднує навчання з роботою по спеціальності (кафе "Привіт, це Круасан!"), щорічно бере участь у наукових конференціях. Маша є позитивною, цілеспрямованою і небайдужою людиною, яка завжди займає активну позицію!

Подойнік Юлія - відзначена дипломом "Кращий студент спеціальності Харчові технології". Юля є студенткою 4 курсу освітньої програми "Харчові технології та інженерія", з першого курсу виконує обов'язки старости академічної групи, займається науковою роботою в гуртках кафедри та є постійною учасницею студентських конференцій. Юля навчається у ПУЕТ безкоштовно, адже при вступі мала високі бали ЗНО, проте з першого курсу займається розвитком власної справи з виготовлення зефіру. Тому Юля проводить майстер-класи, де показує красу зефірної флористики. Маючи амбітні цілі відкрити свій кондитерський цех, Юля проходить тренінги та навчання з відкриття бізнесу, і навіть нещодавно брала участь в ярмарку крафтових виробників "Спаський Фест"!

Ми неймовірно пишаємося Марією та Юлею, віримо у їх подальші успіхи і в те, що вони обов'язково досягнуть поставлених цілей! Ну а наша університетська родина буде допомагати і підтримувати на шляху вашого професійного розвитку і зростання!

          

ВІТАЄМО ПЕРШОКУРСНИКІВ!

Сьогодні родина Полтавського університету економіки і торгівлі суттєво зросла, адже до неї доєдналися вступники цього року. Разом із викладачами та співробітниками університету, наставниками, випускниками, щирими друзями та надійними партнерами відбулися урочистості з нагоди Посвяти у студенти першокурсників.

З вітальними словами до першокурсників, їх батьків, викладачів та співробітників звернулися ректор університету, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти і науки України Олексій Нестуля, почесна гостя – секретар Полтавської міської ради – Катерина Ямщикова та директор Навчально-наукового Інституту денної освіти Аліна Ткаченко. Вони відзначили, що Полтавський університет економіки і торгівлі – це якість освіти, поглиблення знань, можливості для особистісного та професійного розвитку кожного заради процвітання України.

За традицією першокурсникам вручили символи студентського життя: ключ до Країни Знань – Полтавського університету економіки і торгівлі; студентський квиток – символ причетності до славної студентської родини; залікову книжку студента – основний документ на період навчання. Першокурсники виголосили Клятву студента ПУЕТ.

Студентське життя – це час відкритих перспектив, мрій та можливостей, віра у здійснення всіх бажань та надія на відкритість усіх дверей. Отож, навчаючись в Полтавському університеті економіки і торгівлі, кожен студент може бути цілком впевнений в своєму майбутньому, адже здобуває освіту в престижному, сучасному, перспективному закладі вищої освіти.

          

На кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства 19-21 червня 2023 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентами денної і заочної форм навчання спеціальності 181 Харчові технології ступеня бакалавр.

Захисти проходили в онлайн режимі. Головою комісії на захисті студентів заочної форми навчання була Горобець Людмила Петрівна - начальниця відділу ресторанного господарства та кооперативного виробництва Спілки споживчих товариств Житомирської області. Головою комісії на захисті студентів інституту денної освіти була Левченко Юлія Вікторівна – к.т.н., доцент кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету.

Студенти продемонстрували набуття ними фахових компетентностей щодо проектування підприємств харчової промисловості та закладів ресторанного господарства, розробки конкурентоздатних виробничих програм, розрахунку і підбору технологічного обладнання, тощо. Виконані роботи свідчать про досить високий рівень застосування здобутих теоретичних та практичних знань здобувачами, вміння самостійно вирішувати наукові та практичні задачі. Усі теми були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення. В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій присвоєно 20 студентам денної та 8 студентам заочної форми навчання.

Щиро вітаємо студентів з важливою подією всього студентського життя – здобуттям освітнього ступеня бакалавр зі спеціальності 181 Харчові технології та бажаємо миру, міцного здоров’я, неймовірної життєвої наснаги в побудові успішної кар’єри на благо України!

          

26 травня 2023 року в рамках Тижня якості ПУЕТ проведено День випускника спеціальності 181 Харчові технології.

Зустріч випускників – чудова нагода поринути в щасливі спогади про веселі студентські роки, поділитися своїми здобутками, поспілкуватися з однодумцями та намітити нові цікави проекти! Кафедра ТХВРГ має велику кількість талановитих випускників, які стали компетентними фахівцями в різних галузях харчової промисловості та ресторанного бізнесу! На зустрічі своїми професійними успіхами поділилися:

  • Тарас Холод - шеф-кухар ресторану "Сант";
  • Світлана Смірнова – викладач-методист вищої категорії, Голова методичної комісії професії ресторанного сервісу Державного навчального закладу Олександрійський професійний ліцей;
  • Світлана Стеценко – технолог Кременчуцького міськмолокозаводу;
  • Микола Люлько – бренд-шеф європейських закладів мережі ресторанів «Чорноморка», викладач в Українській асоціації шеф-кухарів;
  • Юрій Діденко – шеф-кухар, консультант з розробки меню та відкриття ресторанних закладів, викладач в Українській асоціації шеф-кухарів.

У здобутках кожного нашого випускника, що долучилися до зустрічі,  чисельні проекти, великі і малі підприємства, тонни смачної і корисної продукції, а сьогодні ще й значна волонтерська і благодійна робота. Вони не стоять на місці, а постійно вдосконалюють свої знання та вміння, з радістю передають досвід молодому поколінню інженерів-технологів і мають амбітні плани на майбутнє. У дружній атмосфері викладачі кафедри та випускники-стейкхолдери визначили основні напрямки подальшої співпраці, що беззаперечно сприятиме покращенню якості підготовки студентів спеціальності 181 Харчові технології.

Дякуємо вам за участь та активну позицію, дорогі випускники! Пишаємося Вами та бажаємо подальших вагомих звершень!

          

25 травня 2023 року, в рамках Тижня якості в ПУЕТ та святкування дня науки, яке відзначалося в Україні

20 травня, відбулося урочисте вручення подяк кращим студентам-науковцям. До здобувачів вищої освіти звернулася перша проректора університету д.е.н., професорка Наталія Педченко. Вітальна промова мала акцент на важливості ролі студентської науки особливо у воєнний час. Йшлося про можливості та перспективи діяльності Наукового товариства студентів, створеного у 2022-2023 навчальному році. Церемонія вручення подяк цього року мала інноваційний характер. Адже відзнаки студентам вручали також студенти: Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Сергій Репов та Голова Наукового товариства студентів Михайло Лапкун.

Отримали подяки і студентки спеціальності 181 Харчові технології: Юлія Подойнік (освітня програма Харчові технології та інженерія) та Марія Литвин (освітня програма Ресторанні технології). Хочемо зазначити, що дівчата абсолютно заслужено отримали нагороди, адже є активними учасницями конференцій, круглих столів і майстер-класів, займаються науковою роботою та розробкою інноваційних технологій продукції, беруть участь у студентському самоврядуванні, окрім того працюють за фахом і відмінно навчаються!

Дякуємо за свято науки, створене завдяки вам, дорогі студенти та викладачі! Бажаємо вам міцного здоров'я, натхнення, та мирного неба для нових наукових звершень.

          

25 травня 2023 року відбувся круглий стіл «Професійна адаптація та перекваліфікація в галузі харчової промисловості в післявоєнний період», який кафедра ТХВРГ #ПУЕТ провела в рамках "Тижня якості в ПУЕТ" та Дня партнерства.

Метою зібрання було висвітлити актуальні проблеми та завдання, що постали перед закладами ресторанного бізнесу та підприємствами харчової промисловості, зокрема створення можливостей для професійної реінтеграції вразливих верств населення: внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, ветеранів війни.

У змішаному форматі в заході взяли участь виробники крафтової продукції, ресторатори, представники громадських та державних організацій як Полтавщини, так і інших регіонів країни.

Важливою була інформація від керівництва Агенції регіонального розвитку Полтавської області ,,Офіс євроінтеграції” Віти Клименко та Світлани Туль щодо грантових програм підтримки виробників харчової продукції та особливостей складання проєктних заявок, адже сьогодні гранти дають реальні можливості для розвитку існуючих підприємств і реалізації нових підприємницьких ініціатив ВПО, ветеранами війни та членами їх сімей, особами з інвалідністю та кожного громадянина нашої країни.

Цікавим і мотивуючим був виступ власниці “Школи сиру” та голови українсько-литовської асоціації “Осередок сировара” Тетяни Дядечко, яка розповіла власний досвід створення сироварної справи. Секретами виробництва крафтових м'ясних виробів, сиру та вина поділився власник авторської марки “Petro's Kitchen” Петро Крайсвітній.

Крім того, на круглому столі обговорювалися питання створення безбар’єрного простору на підприємствах харчової промисловості та закладах ресторанного господарства (архітекторка, дослідниця фізичної доступності та членкиня Громадської організації, Pro.UD/ Універсальний дизайн” Софія Брем), використання кулінарних практик в якості арт-терапевтичного засобу для відновлення емоційного стану людей психологиня та членкиня Асоціації дитячих та сімейних психологів України та Національної психологічної Асоціації України Антоніна Радченко).

Наприкінці, доцентка кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ Аліна Гередчук підсумувала актуальні завдання, які стоять перед науковою спільнотою та фахівцями харчової промисловості, вирішення яких дозволить створити максимально інклюзивні і безбар’єрні умови для працевлаштування вразливих верств населення на підприємствах галузі, а також для комфорту осіб з інвалідністю як споживачів продукції та постуг. Доценткою кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ Горобець Олександрою було надано рекомендації щодо організації оздоровчого харчування військово-службовців під час реабілітації.

Ми щиро вдячні всім учасникам за небайдужість та активну співпрацю, адже тільки об'єднавши зусилля наукової спільноти, фахівців-практиків, громадських і державних організацій ми зможемо сприяти розвитку галузі харчової промисловості і ресторанного господарства, а значить забезпечити продовольчу безпеку країни, розвиток економіки і значний позитивний соціальний ефект для населення, що постраждало внаслідок війни. Наближаємо Перемогу України і процвітання нашого народу разом!

          

23 травня 2023 року гаранти освітніх програм кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства – проф. Хомич Г.П., проф. Тюрікова І.С., доц. Олійник Л.Б., доц. Наконечна Ю.Г., доц. Горобець О.М., доц. Гередчук А.М. взяли участь у супер актуальному онлайн-заході, організованому ГО «Прогресильні» спільно з Національним агентством забезпечення якості вищої освіти «ЯКІСТЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ ПО-ЄВРОПЕЙСЬКИ: ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТАМ?».

Обговорено питання:

  • Якою буде акредитація по-новому?
  • Що таке Апеляційна палата?
  • Як здійснюватиметься постакредитаційний моніторинг?
  • Чи зміниться статус Національного агентства і якою буде система відбору його членів?

Удосконалюємося разом!

          

24 травня 2023 року доцентки кафедри ТХВРГ Бородай А. Б. та Наконечна Ю.Г. провели профорієнтаційну роботу у Лохвицькій гімназії № 1, а також у Лохвицьких ЗОШ № 2 та № 3. Школярі активно готуються до вступної кампанії 2023, ну а ми надаємо інформацію про ПУЕТ, освітні програми та спеціальності! #Абітурієнт2023 Ми чекаємо на тебе!

          

Ми продовжуємо пропагувати реформу шкільного харчування, здорове харчування серед дітей та запрошуємо на на навчання у ПУЕТ, зокрема на спеціальність "Харчові технології". 23 травня 2023 року відвідали Соколовобалківський ЗЗСО з цікавою та корисною програмою.

Доцентка кафедри ТХВРГ Юлія Наконечна на тренінгу розповіла учням про харчові продукти, що містять харчові добавки; пограла з учнями в гру, де треба було відгадати продукт за складом; розповіла як правильно розшифровувати всім відомі "Е-шки".

Доцентка Аліна Гередчук провела захоплюючий майстер-клас з молекулярної кухні - готували десерт у вигляді яєшні.

Профорієнтація - це не лише презентація університету, а ще й суспільно корисна і важлива справа. Реформуємо шкільне харчування, пропагуємо здоровий спосіб життя та змінюємо Україну на краще разом. Дякуємо керівництву Соколовобалківського ЗЗСО за запрошення!

          

22 травня на кафедрі ТХВРГ #ПУЕТ відбулася неймовірно цікава подія - рестораторка та дослідниця гастрономічних традицій Полтавщини Марина Пушкарьова презентувала свою книгу "Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи".

Пані Марина - цілеспрямована і амбітна людина, яка визначила собі за мету досліджувати гастрономічний код нашого народу, відроджувати і популяризувати кулінарні традиції України. Чимало проектів було реалізовано за її участі, ще більше - заплановано! І от сьогодні студенти спеціальності Харчові технології мали унікальну можливість почути про шлях створення книги, задум і мету авторки. Захоплюючі розповіді, життєві історії та спогади з дитинства надали "душевної щемливості" не лише книзі, а й сьогоднішній зустрічі! Книга має прекрасне оформлення, доповнена інтерактивними посиланнями на відео-рецепти та історії. Ще більш глибоке усвідомлення національної ідентичності та натхнення відчули всі учасники, а значить авторка уже досягла своїх цілей!

Від щирого серця дякуємо пані Марині Marina Pushkarova за її працю, самовідданість, любов до рідного краю, вклад у збереження традицій і розвиток бренду "Полтавська кухня", відкритість до співпраці та амбітні цілі! Бажаємо реалізації усіх планів і мрій, процвітання Вашому закладу і щиросердних людей на шляху!

          

18 травня викладачі кафедри ТХВРГ #ПУЕТ провели онлайн-тренінг для здобувачів освіти ЗП(ПТ)О Полтавщини на тему "Здорове харчування: сучасний погляд та поширені міфи".

Учасників з навчальних закладів Полтави, Кременчука, Миргорода, Хорола, Решетилівки та Лубен привітала завідуюча кафедрою проф. Хомич Г.П., яка подякувала за багаторічну співпрацю та постійний інтерес до заходів кафедри. Доцентка Гередчук А.М. провела тренінг, під час якого проаналізувала популярні у молоді тренди та продукти харчування. На завершення до слова запросили гаранта ОП "Ресторанні технології" доц. Горобець О.М. та гаранта ОП "Харчові технології та інженерія" доц. Наконечну Ю.Г., які розповіли про особливості навчання за спеціальністю 181 Харчові технології, а відповідальна секретар приймальної комісії ПУЕТ Горячова О.О. ознайомила зацікавлених здобувачів з умовами цьогорічного вступу.

Щиро вдячні усім, хто долучився до заходу та чекаємо на наступні зустрічі!

          

12 травня 2023 року на базі опорного закладу "Скороходівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів" відбувся "Фестиваль здорового харчування" (у рамках стратегії реформування системи шкільного харчування) за участі представників Полтавського університету економіки і торгівлі (#ПУЕТ): Аліни Сергіївни Ткаченко (к.т.н., доцентка кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, директорка інституту денної освіти), Аліни Михайлівни Гередчук (к.т.н., доцентка кафедри технологіq харчових виробництв і ресторанного господарства) та Анжели Борисівни Бородай (к.т.н., доцентка кафедри технології харчових виробництв і ресторанного господарства).

Аліна Ткаченко провела надзвичайно цікавий, змістовний тренінг-навчання для працівників харчоблоків Скороходівської селищної ТГ "Впровадження системи НАССР у закладах освіти", по закінченню якого усі 30 учасників отримали сертифікати. Анжела Бородай провела цікавий тренінг для учнів 9-11 класів Скороходівського та Петрівського ЗЗСО на тему "Обираємо продукти для здорового харчування", де здобувачі освіти отримали цінні знання з вибору корисних харчових продуктів при складанні свого щоденного раціону. Аліна Гередчук провела майстер-клас "Молекулярна кухня-гастрономічна феєрія", де учні 10-11 класів мали унікальну можливість спостерігати за процесом виготовлення страв молекулярної кухні та взяти безпосередню участь у ньому. Здобувачі освіти були у захваті від отриманих знань і емоцій. Учні в захопленні спостерігали, як за лічені хвилини пюре з персика, молочні вершки та малиновий джем перетворилися у десерт "Молекулярна яєчня". Усі учні мали змогу самостійно створити презентовану страву та продегустувати її.

Висловлюємо вдячність директорці Скороходівського ЗЗСО Удовиченко Валентині Миколаївні та технологу з харчування відділу освіти виконавчого комітету Скороходівської селищної ради Ануфрієвій Анастасії Володимирівні за організацію такого важливого заходу та значний вклад у розвиток учнівської молоді!

          

11 травня відбувся онлайн-тренінг для студентів закладів фахової передвищої освіти з різних регіонів України на тему "Здорове харчування: сучасний погляд та поширені міфи", на якому доцентка кафедри ТХВРГ Гередчук А.М. проаналізувала сучасні тренди харчування з точки зору нутриціології, розібрала найбільш поширені хибні твердження щодо якості та харчової цінності продуктів. Завідувачка кафедри проф. Хомич Г.П. акцентувала на тому, що фахівці з харчових технологій є необхідними для продовольчої безпеки та економічного зростання нашої країни. Також гарантами доц. Горобець О.М. та доц. Наконечною Ю.Г. були представлені освітні програми рівня бакалавр за спеціальністю 181 Харчові технології.

          

11.05.2023 року психологом Полтавського міського центру соціальних служб, Євгенією Татариною був проведений тренінг на тему «Психічне та ментальне здоров'я в умовах війни».

Захід відбувся в рамках управління процесом «Лідерський потенціал» навчання студентів у позааудиторний час за ініціативи гарантів освітніх програм зі студентами 1-4 курсів спеціальності 181 Харчові технології Полтавського університету економіки і торгівлі #ПУЕТ

Завданнями даного заходу було ознайомлення учасників з поняттям «Ментальне здоров'я», сформувати мотивацію до його збереження, як необхідну складову успішної та щасливої людини. А також, акцентуації на необхідності розвитку, перерозподілу та збагачення особистісного ресурсу, аналізу чинників, індикаторів та реакцій на стрес, пошуку конструктивних виходів зі стресових ситуацій.

У ході заняття було відпрацьовано техніки і методики роботи зі стресом, експрес-техніки щодо роботи з психосоматичними проявами, ознайомлено з новітньою ресурсноорієнтованою моделлю стресодолання BASIC Ph, застосовувалися мотивуючі цитати про цінність життя, подолання труднощів і страху, які примушують замислитись і діяти незважаючи на обставини.

Студенти виявили високий рівень, активності та креативності, Учасники ділилися власними враженнями, коментарями проведення кожної вправи та методики. Високий рівень мотивації учасників дозволив найефективнішим чином опрацювати запропонований матеріал.

Щиро вдячні пані Тетяні за корисні знання і приємні емоції!

          

Важливо харчуватися не тільки корисними продуктами! Важливо урізноманітнити своє меню з врахуванням індивідуальних особливостей організму! Популярними серед шанувальників здорового і повноцінного харчування стали нут і сочевиця! Вони є лідерами за вмістом білків, мікроелементів і вітамінів!

10 травня 2023 року студенти 3 курсу спеціальності 181 Харчові технології на занятті з дисципліни «Smart-продукти та сучасні технології харчування» разом з професоркою кафедри ТХВРГ Тюріковою І. С. створювали технології харчових продуктів на основі рослинних джерел веганського білка!

          

Кафедра ТХВРГ ПУЕТ анонсує проведення важливого заходу - круглого столу "Професійна адаптація та перекваліфікація в галузі харчової промисловості в післявоєнний період", який відбудеться 25 травня об 11 год у змішаному форматі (офлайн/онлайн). Ми хочемо запросити до участі фахівців харчової промисловості та ресторанного бізнесу, ветеранів війни та їх родини, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та громадські організації. Тільки об'єднавши зусилля наукової спільноти, фахівців-практиків, громадських і державних організацій ми зможемо створити максимально інклюзивні і безбар’єрні умови для працевлаштування вразливих верств населення, а також для комфорту осіб з інвалідністю як споживачів продукції та постуг. Адже кожен має право на самореалізацію і повинен відчувати себе потрібним, незалежно від фізичних і ментальних відмінностей. Людей з обмеженими можливостями немає - обмежені лише технології!

Програму та реєстраціійну форму очікуйте згодом на нашій сторінці.

          

Технологи йдуть у ногу з трендами!

Безглютенова дієта може бути корисна людям, які мають непереносимість та гіперчутливість до глютену! Але вона набула широкого поширення не тільки серед хворих! З її допомогою можливо позбавитися - тяжкості у шлунку, здуття, метеоризму.

26 квітня і 3 травня 2023 року студенти груп ХТІ б -31 і ХТІ РТ б -31 на занятті з дисципліни «Smart-продукти та сучасні технології харчування» разом з професоркою кафедри ТХВРГ Тюріковою І. С. розробляли і відпрацьовували нові технології безглютенової продукції: хліб льняний, крекери із сочевиці, ікра чорна (чіа), морквяна локшина.

Детальніше

          

25 квітня 2023 р. в рамках ХLVІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» здобувачі спеціальності 181 Харчові технології презентували результати власних наукових досліджень.

В рамках конференції відбулося засідання секції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку харчових технологій і ресторанного господарства», на якому студенти 1-3 курсів представили цікаві та актуальні доповіді.

Проблемам якості вищої освіти було присвячено дослідження студента групи ХТІ б-41 Івана Бондара, який виступив з доповіддю на секції «Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи».

          

Викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства та студенти спеціальності 181 Харчові технології долучились до заходу «День кар'єри ЄС», що відбувся в Полтавському університеті економіки і торгівлі 20 квітня 2023р.

Учасники заслухали актуальну інформацію щодо тенденцій на ринку праці від спікерів панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція» та відвідали «Ярмарок вакансій», де студенти поспілкувалися із представниками роботодавців та Державного центру зайнятості, дізнатись про наявні вакансії та особливості працевлаштування, грантові програми та бізнес-можливості для молоді.

Також бажаючі мали змогу відвідати тренінги «Лідерство. Навички успішної особистості», «Крок до бізнесу», «Як підготувати резюме за європейським стандартом?», «Мобільна робототехніка як засіб формування цифрових компетенцій».

Щиро вдячні організаторам за важливий захід!

          

19 квітня доценткою кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Бородай Анжелою Борисівною була проведена відкрита кураторська година зі студентами 1 курсу. Зустрічали дипломованого психолога Радченко Антоніну, яка провела психоедукацію, пояснила молоді як відновлювати та берегти ментальне здоров'я в сучасному середовищі. В розмові розкрилося багато актуальних для молоді питань, зокрема про ставлення до себе, про булінг та згуртування групи. Разом попрацювали з метафоричними картками, що було корисно і пізнавально.

Дякуємо пані Антоніні за фахові поради, рекомендації та знання для наших студентів. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

          

Делегація ПУЕТ відвідала Литву у рамках кредитної мобільності Erasmus+

З 17 по 21 квітня в Утенському університеті прикладних наук проходив міжнародний тиждень у рамках програми Erasmus+. Учасники з Литви, України, Латвії та Албанії презентували свої країни, університети та обговорювали можливості для співпраці. Від Полтавського університету економіки і торгівлі у кредитній мобільності брали участь директор інституту денної освіти Аліна Ткаченко, відповідальний секретар приймальної комісії Олена Горячова, доцент кафедри технології харчових виробництв і ресторанного господарства Олександра Горобець та асистент кафедри ділової іноземної мови Соф’я Горбуньова.

На першій зустрічі Аліна Ткаченко презентувала Україну, подякувавши за підтримку міжнародній спільноті. Підтримка України у Литві є дійсно дуже потужною, вся країна майорить українською символікою, у кожному торговому центрі є скриньки для донатів на потреби українців. Соф’я Горбуньова презентувала міжнародні можливості університету, освітні програми та проєкти.

У рамках кредитної мобільності для учасників була організована зустріч з відділом студентської документації. Литовські колеги представили можливості електронного деканату, розповіли про особливості роботи зі студентами і основні виклики сучасної освіти. Серед них – небажання студентів вчитися в університеті одразу після школи (середній рік вступників наближається до 30 років); важкий процес переходу з онлайн на офлайн навчання, зменшення кількості бажаючих вступати на інженерно-технічні спеціальності.

Під час відрядження наші співробітники зустрілися також зі студентами ПУЕТ Альоною Шустваль та Анастасією Варушею, які зараз навчаються в Утенському університеті у рамках мобільності Erasmus+. Студенти поділилися враженнями від навчання, а ще всі Erasmus-студенти та викладачі відвідали столицю Литви – місто Вільнюс.

20 квітня відбулися лекції Аліни Ткаченко та Олександри Горобець для студентів Утенського університету спеціальності «Харчові технології». Аліна Ткаченко прочитала лекцію за темою «Впровадження системи НАССР», у рамках якої розповіла про особливості харчового законодавства ЄС та принципи системи управління безпечністю харчових продуктів і провела міні-тренінг з дослідження маркування. Студентам були запропоновані зразки товарів, що продаються у Литві і вони мали дослідити їх маркування на відповідність регламентів ЄС. Олександра Горобець прочитала лекцію, розроблену у рамках її дисертаційного дослідження: «Хімічні властивості і вплив на здоров’я хеномелесу». Під час лекції студенти ознайомились з хімічним складом та сортовими особливостями хеномелесу, його впливом на організм людини. Також розглянули шляхи його переробки та використання продуктів переробки при виробництві продуктів харчування. Студентам були запропоновані зразки для органолептичного дослідження, а нутріціологічні властивості хеномелесу викликали жвавий інтерес.

На останок учасники мобільності зустрілися з деканом факультету Вайдою Барткуте-Норкунене і обговорили подальші можливості для цифрової мобільності, спільної проєктної та наукової роботи.

          

Викладачі ПУЕТ, в тому числі доцентка кафедри ТХВРГ Олександра Горобець, беруть участь у Міжнародному тижні в Утенському університеті прикладних наук у Литві за програмою #Erasmus+.

20 квітня 2023 року викладачі відвідали центр студентської документації. Обговорили роботу електронного деканату, особливості поновлення і переведення студентів у Литві. Також відвідали лабораторію харчових виробництв. Цікаве рішення - лабораторія (кухня) суміщена із навчальною лабораторією, яка імітує залу відвідувачів з барною стійкою у кафе.

Переймаємо кращі практики Європейського Союзу та впроваджуємо в освітній простір України!

          

Якщо з якоїсь причини ви не хочете пити звичайне молоко, але душа все ж таки вимагає латте і капучіно, радимо вам спробувати каву з рослинним молоком! А на десерт – корисні солодощі, які можна навіть дітям!

Цукерки з гарбуза із фініками в шоколадній глазурі – повністю натуральний продукт!

19 квітня 2023 року студенти груп ХТІб-31 і ХТІ РТ-31 на занятті з дисципліни «Smart-продукти та сучасні технології харчування» разом з професоркою кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Тюріковою І. С. відпрацьовували нові технології оздоровчого харчування за розробленими рецептурами.

          

Наші студенти постійно долучаються до волонтерства: плетуть сітки, фасують продуктові набори, готують для ВПО! А напередодні Великодня студенти та викладачі кафедри ТХВРГ #ПУЕТ вирішили підтримати Захисників, які проходять лікування та реабілітацію у лікарні міста Полтава. Тому було випечено пасочки і кекси, виготовлено і розписано медово-імбирні пряники. Актив груп разом із викладачами відвідали Захисників, подякували їм за відвагу та мужність, побажали швидкого одужання та передали солодкі гостинці. Маємо надію, що тепло наших сердець, увага та підтримка допоможуть нашим Героям швидко одужати. Безмежна шана і вдячність усім Воїнам! Віримо і наближаємо Перемогу України разом!

          

Хлібці та зернові батончики з натуральної сировини - мають високопоживний хімічний склад і не містять хімічних добавок!

Хоча калорійність хлібців майже така ж, як і хліба, але вони відрізняються високим вмістом клітковини. Клітковина перешкоджає засвоєнню зайвих калорій, тому хлібці допомагають позбавитися від зайвої ваги.

12 квітня 2023 року студенти груп ХТІб-31 і ХТІ РТ-31 на занятті з дисципліни «Smart-продукти та сучасні технології харчування» розширювали знання про продукти здорового харчування і вивчали технології з їх приготування. Разом з професоркою кафедри Тюріковою І. С. здобувачі розробили рецептури зернових батончиків з підвищеним вмістом біологічно активних речовин.

          

12 квітня 2023 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства #ПУЕТ відбувся майстер-клас з виготовлення зефірних квітів для оздоблення Великодніх пасочок. Високу майстерність в зефірній флористиці демонструвала студентка 3 курсу групи ХТІ б-31 Юлія Подойнік! Завдяки наявності в нашому університеті високотехнологічних аудиторій, до заходу змогли долучитися більше 20 учасників в офлайн та більше 150 слухачів у онлайн форматі. Гостями нашого заходу були учні 11 класу Полтавської школи # 20, здобувачі освіти Професійно-технічного училища # 4 міста Полтава, дирекція та співробітники НМЦ ПТО у Полтавській області, а також студенти 1 курсу спеціальності 181 Харчові технології. У онлайн режимі доєдналися слухачі з професійно-технічних навчальних закладів Полтави, Миргорода, Кременчука, Хорола, Кобеляк, Карлівки, Котельви.

Під час майстер-класу учасники мали змогу детально ознайомитися з технологією виготовлення зефірної маси, методикою виготовлення з неї квітів, варіантами оздоблення зефірними квітами пасочок. Крім того, абітурієнти дізналися про особливості вступу та навчання в ПУЕТ за освітніми програмами спеціальності 181 Харчові технології.

Щиро вдячні всім учасникам за активну участь та співпрацю! І хочемо зазначити, що красиві пасочки, які були виготовлені сьогодні, будуть передані нашим мужнім Захисникам, які проходять реабілітацію в медичних закладах міста Полтава. Вітаємо з прийдешнім святом Великодня та бажаємо Божої ласки нашій країні!

          

Сьогодні світ підхопив "українськість" як тренд, а ми маємо ще більше розкрити йому всю велич багатовікових традицій нашого народу! Гастрономічна культура нації не менш важлива складова, ніж її мистецтво та історія. Тому новому поколінню фахівців індустрії гостинності важливо знайомитися з автентичними кулінарними перлинами України.

6 квітня 2023 року в рамках дисциплін "Кулінарна етнологія та гастрономічний туризм" та "Культура харчування" студенти спеціальності 181 Харчові технології відвідали лекцію-дегустацію "Автентичні страви Полтавщини", яку люб'язно провела рестораторка, дослідниця кулінарних традицій Полтавщини та авторка книги "Гастрономічні нариси з Полтавщини", організаторка фестивалю "ГалушкаFest" та директорка таверни "4 Бастіон" Марина Пушкарьова. Своєю місією та покликанням пані Марина вважає популяризацію Полтавщини, зокрема старовинних регіональних страв, які є неоціненною частиною національної ідентичності! В меню закладу "4 Бастіон" є велика кількість автентичних страв, які вражають своїм смаком. Так, студенти мали змогу продегустувати борщ родом з Зіньківського району, особливістю якого є використання червоних квашених буряків, сушених у печі грушок, що надають підкопченого смаку. Такий борщ готували взимку, на основі бульйону з свинячих реберець, тому він вважався "багатим". Також скуштували шпундру, про яку писав Іван Котляревський, славетні опішнянські гнічені сливи, неймовірну качану кашу, технологію якої сьогодні майже втрачено, вергуни та узвар. Такі заходи дарують натхнення, мотивують до дії, підсилюють почуття братерства та любові до рідної землі! "Поки наші хлопці та дівчата виборюють перемогу на військовому фронті, ми маємо перемогти у ще одному - гастрономічному!" - говорить пані Марина. Ми поділяємо цю думку і будемо робити свій вклад!

Хочемо виразити величезну вдячність пані Марині за її позицію, небайдужість і вагомий вклад в збереження і популяризацію полтавської кухні, за відкритість до співпраці, щирість і професійність! Бажаємо успіхів у всіх починаннях, досягти своїх цілей та отримувати щастя від улюбленої справи!

          

30 березня 2023 року кафедра ТХВРГ гостинно зустрічала учнів 9 та 10 класів Полтавської школи #20. Доцентка кафедри Чоні І. В. та завідувачка лабораторіями Прокопенко І. П. продемонстрували школярам оригінальні технології приготування коктейлів, зокрема "Чайний глінтвейн", "Цитрусовий фраппе", "Вишнево-виноградний фіз", розповіли про харчову цінність і правила споживання напоїв. Також діти дізналися інформацію про навчання в університеті та важливу роль фахівців спеціальності Харчові технології для розвитку економіки України.

          

29 березня 2023 року відбулося чергове засідання Вченої ради університету. Обговоренню питань порядку денного передувало урочисте відзначення переможців конкурсу «Кращий викладач очима студентів». Цьогоріч студентська спільнота високо оцінила педагогічну майстерність, освітню компетентність, інноваційність, креативність і людяність 21 науково-педагогічного працівника. Сертифікат переможця конкурсу та грошову винагороду отримала доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, к. вет. н., доцент Бородай Анжела Борисівна. Вітаємо та бажаємо нових звершень!

          

Викладачі кафедри ТХВРГ постійно вдосконалюють свої навички! Наконечна Ю.Г, кандидат технічних наук, доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі успішно пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО на тему: «ТРАНСФЕР ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ».

          

24 березня 2023 року до нас завітали учні 11 класу Полтавської школи #19, для яких доцентка кафедри Горобець Олександра провела майстер-клас "Молекулярна кухня: гастрономічна феєрія". Учні спробували виготовити десерт "Молекулярна яєчня", канапки з молекулярною ікрою та піною, але найбільше задоволення принесла звичайно дегустація цих незвичних страв. Олександра Михайлівна розповіла учням про переваги навчання в #ПУЕТ та особливості освітніх програм спеціальності 181 Харчові технології.

Щиро вдячні вчителям та учням Полтавської школи # 19 за постійну цікавість та співпрацю з кафедрою.

          

24 березня 2023 року студенти першого курсу спеціальності 181 Харчові технології відвідали ресторан грузинської кухні "Той самий Баранчик". Екскурсія відбулася під керівництвом доценток кафедри Гередчук Аліни та Бородай Анжели в рамках навчальних дисциплін "Кулінарна етнологія та гастрономічний туризм" та "Культура харчування".

Шеф-кухар ресторану Максим Гулько провів екскурсію виробничими цехами закладу, розповів про особливості приготування страв грузинської кухні, організацію технологічного процесу та обслуговування гостей. Мотивуючою була розповідь Максима Олександровича про професійний кар'єрний шлях та активну участь усієї команди закладу у волонтерстві. Вкінці шеф пригостив молодь смачними хачапурі та шашликами, які викликали море гастрономічного задоволення.

Хочемо висловити велику вдячність керівництву ресторану "Той самий баранчик" та безпосередньо Гульку Максиму Олександровичу за підтримку молоді та співпрацю! Бажаємо процвітання та успіхів!

          

16 березня 2023 року в онлайн режимі відбулося засідання обласної методичної секції НМЦ ПТО у Полтавській області, на якому виступили доцентки кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ Аліна Гередчук (кандидат технічних наук) та Анжела Бородай (кандидат ветеринарних наук) з лекцією "Сучасний науковий погляд на харчову цінність молочних продуктів". Викладачі та майстри виробничого навчання професій сфери торгівлі, ресторанного господарства та сервісу закладів професійної (професійно-технічної) освіти отримали цікаву та змістовну інформацію про харчову цінність молока та молочних продуктів, процес їх виробництва, інноваційні методи обробки молока, асортимент та сучасні датчики свіжості молока, види заквасок для кисломолочної продукції та основи правильного споживання молочної продукції.

          

14 березня 2023 року в ПУЕТ провели весняну ніч науки "Шевченківська ніч", де кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства організувала гастрономічну локацію та ознайомила присутніх з історією появи українських вареників, особливостями приготування різних видів тіста, начинок та подачі цієї страви.

Після короткої інформативної презентації від доцентки Суткович Т.Ю., присутні ліпили вареники з гречаного борошна, які дуже полюбляли наші предки. Для поєднання українських традиційних страв із сучасними тенденціями в сфері здорового харчування учасники також готували поживні вареники із застосуванням пюре із шпинату в рецептурі тіста.

В процесі виготовлення страви доцентка кафедри Бородай А.Б. провела вікторину. Найкмітливіших нагороджували солодкими смаколиками. Для визначення найщасливішого учасника вечорниці було створено декілька вареники із особливими вкладеннями (арахісовий горішок). Результатом зустрічі був чудовий настрій всіх присутніх та бажання зустрітися незабаром знову.

          

Підсумки конкурсу «Кращий викладач очима студентів»

Дорогі друзі! На кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено конкурс «Кращий викладач очима студентів» 2022-2023 н.р. В опитуванні взяли участь 76 студентів спеціальності 181 Харчові технології I-IV курсів. За підсумками голосування найбільшу кількість голосів набрала доцентка кафедри #ТХВРГ, к. вет. н., Бородай Анжела Борисівна!

Щиро вітаємо Анжелу Борисівну із заслуженим визнанням та бажаємо добра і поваги від студентів, підтримки від колег і рідних! Успіхів Вам, невичерпної енергії, сили і натхнення для нових звершень, творчості і позитиву кожен день!

          

23 лютого 2023 р. на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ відбувся перший захист здобувачів вищої освіти магістерського рівня спеціальності 181 Харчові технології освітньої програми "Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» заочної форми навчання.

Комісія у складі:

голова ЕК – Мацук Ю.А., доцент кафедри харчових технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, к.т.н.

члени ЕК:

  • Хомич Г.П., професор кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, д.т.н., проф.;
  • Тюрікова І.С., професор кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, д.т.н., проф.;
  • Наконечна Ю.Г., доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, к.т.н., доцент;

секретар ЕК

  • Львова С.В., лаборант кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства.

Вітаємо Фесечко Марину Анатоліївну з успішним захистом магістерської кваліфікаційної роботи та бажаємо успіхів, наснаги та професійної реалізації!

          

В рамках формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачі вищої освіти Полтавського університету економіки і торгівлі 3 курсу спеціальності 181 Харчові технології різних освітніх програм обрали дисципліну «Smart-продукти та сучасні технології харчування».

21 лютого 2023 року професор кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства д.т.н. Тюрікова І.С. провела лекцію «Smart харчування як уявлення про технології вибору їжі». Головна зброя людини і секрет smart food — інформація, знання. Необхідно знати: властивості продуктів, особливості людського організму і умови життя конкретної людини. Аналізуючи всі ці дані, можна розробити таку програму харчування, яка змінить ваше життя. Лекція була присвячена одному з напрямків smart food – біохакінг.

          

В рамках реалізації проекту «Livelihood Rehabilitation Assistance and Food/NFI Distribution Project for IDPs in Ukraine» в Полтавському університеті економіки і торгівлі на кафедрі Технологій харчових виробництв і ресторанного господарства доцентом Шелудько В.М. було проведено практичне заняття для внутрішньо переміщених осіб з тренінгу «Піцайоло». Слухачі опанували особливості приготування фокаччі, піци «Маринара», «Маргарита», «Б'янка», прийняли участь у дегустації виробів.

          

Розширене засідання кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства
«Перегляд, оновлення та затвердження освітніх програм спеціальності 181 Харчові технології для здобувачів освіти
2023 року набору
»

 14.02.2023 р. у змішаному форматі відбулося розширене засідання кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, метою якого було оновлення та затвердження освітніх програм спеціальності 181 Харчові технології для здобувачів освіти 2023 року набору.

У засіданні взяли участь викладачі та співробітники кафедри, науково-педагогічні працівники університету, роботодавці, випускники та студенти, що входять до складу робочих груп освітніх програм. Було розглянуто результати моніторингу та опитувань студентів щодо якості надання освітніх послуг у І семестрі 2022-2023 навчального року, також результати опитування випускників минулих років та потенційних роботодавців щодо покращення якості освітніх програм. Пропозиції та зауваження, висловлені стейкхолдерами, будуть враховані при плануванні навчального процесу, зокрема розширенні переліку навчальних дисциплін вибіркового блоку, використанні нових методів і методик навчання, збільшенні аудиторних практичних занять, плануванні майстер-класів і тренінгів, розширенню напрямків наукових досліджень.

В обговоренні змін до освітніх програм «Харчові технології» (ступеня молодший бакалавр), «Харчові технології та інженерія» та «Ресторанні технології» (ступеня бакалавр), «Технології в ресторанному господарстві», «Технології зберігання, консервування та переробки м'яса» та «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» (ступеня магістр) для здобувачів освіти 2023 року набору активну участь взяли гаранти освітніх програм та завідуюча кафедрою проф. Хомич Г. П., студенти (Бондар І. О., Дудинець А. В.), випускники (Мацук Ю. А.) та роботодавці (Горобець Л. П., Волощук В. В., Земелєв С. А.).

Результатом розширеного засідання кафедри стало внесення змін до переліку компонентів освітніх програм (навчальних дисциплін), затвердження Проєктів освітніх програм спеціальності 181 Харчові технології для здобувачів освіти 2023 року набору.

Проєкти освітніх програм для набору 2023 року розміщено на офіційному веб-сайті ПУЕТ у розділі «Освіта» / Проєкти для обговорення» та на сайті кафедри http://www.thvrg.puet.edu.ua/anket.php для публічного обговорення.

          

          

Архів новин кафедри 2020 - 2022 рр.