кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

Новини кафедри
2020-2022 роки

До поточних новин

          

На кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства 20-26 грудня 2022 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентами денної і заочної форм навчання спеціальності 181 Харчові технології ступеня бакалавр. Захисти проходили в онлайн режимі з використанням платформи Skype.

Студенти заочної форми навчання представляли свої роботи комісії у складі Горобець Л. П. (начальниця відділу ресторанного господарства та кооперативного виробництва Спілки споживчих товариств Житомирської області), Олійник Л. Б. (к.т.н., доцент), Чоні І.В. (к.т.н., доцент), Гередчук А.М. (к.т.н., доцент), Гончаренко В.Ф. (секретар).

Студентів денної форми заслухала комісія у складі Мацук Ю.А. (к.т.н., доцент кафедри харчових технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара), Хомич Г. П. (д.т.н., професор, завідуюча кафедрою ТХВРГ), Наконечна Ю.Г. (к.т.н., доцент), Горобець О.М. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

Члени комісій засвідчили високу якість кваліфікаційних робіт та підготовки студентів. Усі проекти були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення. В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій та інженерії присвоєно 17 студентам денної та 50 студентам заочної форми навчання.

Вітаємо молодих фахівців з успішним завершенням навчання! Бажаємо подальших успіхів, професійного зростання та самореалізації!

          

У рамках україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у співпраці з проєктом «Cult Food» за підтримки Швейцарії відбувся тренінг на базі Полтавського університету економіки і торгівлі для кухарів шкіл. Тренінг проходив протягом 23-24 листопада. Учасників тренінгу привітав ректор університету Олексій Нестуля. Також перед присутніми виступила керівниця обласного «Центру громадського здоров'я» Ніна Дурдикулиєва. Протягом двох днів слухачі проходили теоретичне навчання по впровадженню системи НАССР та дотримання вимог Постанови № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Теоретичне навчання проводила директорка інституту денної освіти, керівниця «Школи НАССР» університету Аліна Ткаченко. Практична частина була присвячена приготуванню страв для шкільного меню: мінестроне, овочева паелья з куркумою, китайська печеня із свининою, кебаб з сиром. Практичну частину проводили тренери проєкту «Cult Food», а організацію практичною частини здійснювали викладачі та студенти кафедри технології харчових виробництв і ресторанного господарства на чолі із завідувачкою кафедри Галиною Хомич.

Участь у тренінгу взяли майже 30 слухачів. Варто зазначити, що це не перший захід щодо реформування шкільного харчування, який проходить на базі ПУЕТ. Наш університет по праву можна називати освітнім осередком реформ харчового законодавства.

          

Продовжуємо знайомити школярів з молекулярною кухнею!

Сьогодні до #ПУЕТ завітали учні 11 класу Полтавської ЗШ # 4, для яких доцентки кафедри ТХВРГ Горобець О.М. та Гередчук А.М. провели майстер-клас з виготовлення незвичайних страв:

1. Канапки з молекулярною ікрою з соєвого соусу під еспумою з зелені петрушки.

2. Десерт "Молекулярна яєчня" - вершкове желе та сфери з гарбуза та кориці.

Учні дізналися багато нового зі світу кулінарної науки, спробували самі виготовити незвичні страви та насолодилися унікальними текстурами та смаками!

Дякуємо за гостини та чекаємо нових зустрічей!

          

Ніч науки у #ПУЕТ

15.11.2022 р. в рамках освітньо-наукового івенту "Ніч науки" викладачі кафедри ТХВРГ провели ряд майстер-класів на Food-локації "Харчові інгредієнти: хімія чи магія". Студенти-першокурсники та учні шкіл з цікавістю провели мікробіологічні дослідження на виявлення збудників псування продуктів, якості хлібопекарських дріжджів та молока, дізналися про корисні і шкідливі харчові добавки (доц. Бородай А.Б.), власноруч створили десерт з технологіями молекулярної кухні "Панна-кота з полуничними спагетті" (доц. Гередчук А.М.), послухали про харчову цінність та незвичайні технології напоїв у різних країнах світу, а також продегустували неймовірний чайний глінтвейн (доц. Чоні І.В.), а також посмакували духмяним свіжоспеченим пирогом (майстер виробничого навчання Гончаренко В.Ф.). Всі учасники отримали масу задоволення та позитивних емоцій, а також сертифікати учасників. Впевнені, що подібні заходи є корисними для молоді, тому будемо продовжувати традицію разом із #ПУЕТ

PS: окреме дякуємо нашому режисеру - Владиславу Цуревському - студенту 1 курсу, який зафіксував усі моменти наукового пікніка і показав "Ніч науки" очима студента)))

          

Заряджені на перемогу!

26 жовтня 2022 р. у ПУЕТ відбувся благодійний студентський ярмарок з метою зібрати кошти на підтримку наших захисників! Студенти першого курсу освітніх програм "Ресторанні технології" та "Харчові технології та інженерія" частували гостей смачними тортами, млинцями, печивом та цукерками. Дуже пишаємося нашою молоддю та вдячні усім, хто долучився до благодійності!

          

25.10.2022 р. доцентки кафедри ТХВРГ Горобець О.М. та Гередчук А М. провели майстер-клас "Молекулярна кухня" для учнів 9 та 10 класів Полтавської ЗШ # 4.

Захід вийшов неймовірно цікавий, адже учні з захопленням дізнавалися про основи молекулярної кухні, власноруч спробували зробити молекулярну ікру для канапок та десерт "Молекулярна яєчня". Дегустація викликала задоволення і насолоду, діти загорілися масою ідей щодо приготування подібних страв вдома і відкриття "молекулярних" ресторанів, а також зацікавилися освітньою програмою "Ресторанні технології".

          

24.10.2022 р. доценткою Наконечною Ю.Г. було проведено тренінг "Корисні та шкідливі харчові продукти: розгляньмо упаковку" для учнів 11 класів Полтавської ЗШ # 4. Діти з цікавістю відгадували назву харчових продуктів за описом складу на етикетці, з'ясовували, які добавки варто уникати, а які є навіть корисними для організму.

Щиро раді, що молодь долучається до наших активностей та виховує в собі правильні харчові звички!

          

Канікули - це час для активного відпочинку та пізнання нового! Так, учні 7-А та 7-Г класів Полтавської ЗШ #26 завітали в ПУЕТ, де дізналися корисну інформацію про улюблені солодощі від доц. Гередчук А.М. на тренінгу "Секрети якісного шоколаду".

Учні побачили, як виглядають какао-боби, какао-терте, какао-масло, розібрали шкідливі інгредієнти в шоколадних виробах, дізналися про їх корисні властивості.

          

Наші студенти постійно удосконалюють практичні навички на аудиторних заняттях та професійному стажуванні. Свої вміння студенти 2-4 курсів спеціальності 181 Харчові технології продемонстрували також під час здачі на розряд. Професійною комісією викладачів було оцінено розуміння студентами правил виготовлення напівфабрикатів і теплової обробки сировини, прийомів та послідовність технологічних операцій, принципів роботи обладнання та використання інвентарю, особливості приготування різних груп кулінарної та кондитерської продукції, смакові якості виготовлених страв та естетичне оформлення подачі. Усі студенти продемонстрували хороші знання, а страви приємно здивували усіх членів комісії. За результатами всім студентам було присвоєно ІV розряд кухаря-кондитера. Вітаємо учасників та бажаємо подальших успіхів.

          

Заняття з дисципліни "Енологія та наука про напої" з проф. Хомич Г.П.

Студенти вивчати теми "Технологія ігристих вин" та "Технологія алкогольних коктейлів", провели органолептичну оцінку якості шампанського, сухих, напівсухих, напівсолодких ігристих вин, а також відпрацювали технологію приготування алкогольних коктейлів.

          

Група студентів ХТІб-31 і ХТІ РТб-31 в рамках вивчення навчальної дисципліни вибіркового циклу «Енологія та наука про напої» (проф. Хомич Г.П.) продовжили ознайомлення з виноробними регіонами Старого і Нового світу. Команда Іваніщевої Олени підготувала цікаві презентації з розвитку виноробства в країнах Італії та Нової Зеландії. Вони зосередили увагу слухачів на тому, що Італія поділена на 20 адміністративних регіонів, кожен з яких виготовляє вина і має свою самобутність і унікальність. Наведено було характеристику Тоскани, П'ємонта, Венето, Сицилії, Фріулі-Венеція-Джулії та інших. Ознайомили з класифікацією італійських вин згідно законодавства країни, оформленням етикеток вин і акцентувала увагу на поєднанні вин зі стравами. Не менш цікавою була презентація другої команди, яку представила Юлія Подойнік щодо Історії виникнення виноробства в Новій Зеландії. Вона також охарактеризувала існуючі 11 виноробних регіонів країни, зупинилася на сортах винограду, які культивуються на території даних регіонів, навела національну класифікацію вин, особливості маркування вин і характеристику окремих вин. На жаль, сьогодення вносить свої корективи в навчальний процес, але студенти з цікавістю вивчають дисципліну і знайомляться з технологією і особливістю виноробства в різних країнах світу.

          

Продовжуємо співпрацю з Відділом обслуговування Центральної бібліотеки Полтавської МТГ та Полтавська школа #19

Доц. Гередчук А.М. розповіла учням 5-Б класу Полтавської ЗОШ №19 про технологію шоколаду і цукерок, показники їх якості та дефекти. Хочемо відмітити, що п'ятикласники дуже свідомо підходять до вибору солодощів та цікавляться їх якісними характеристиками. Приємно, що у нас зростає свідома молодь, яка відкриває для себе світ харчових технологій.

          

6 жовтня 2022 року в групах ХТІ-31 і ХТ РТ-31 в дистанційному форматі проводилися заняття з навчальної дисципліни професійного вибору «Енологія та наука про напої» (викладач професор Хомич Г.П.). Студенти вивчали тему «Оцінка якості тихих вин» і, окрім того, заслухали презентацію підготовлену студентами Бебех Тамілою, Дендеберею Інною та Литвин Марією про «Розвиток виноробства в країнах Старого і Нового світу (Іспанії та Чілі)». Студентам надзвичайно сподобалися доповіді і презентації, в яких були яскраво представлені і детально розкриті питання історії виноробства в цих країнах, проаналізовані технологічні властивості різних сортів винограду, класифікацію вин, які випускаються. Група при вивченні даної дисципліни ділиться на команди і оцінка підготовлених індивідуальних завдань проводиться колегіально, командами і викладачем. В обговоренні взяли участь всі студенти і за їх відгуками (Іваніщева О., Гуржій М., Мироненко К., Кравченко В.) індивідуальні завдання доповідачів були оцінені найвищим балом.

          

Напередодні Міжнародного дня вареників (8 жовтня) доценткою кафедри ТХВРГ к.т.н. Гередчук А.М. було проведено лекцію-гру "Варенички у хатинці - бо ми з вами українці" для учнів 1-А та 1-Б класів Полтавської ЗОШ #19. Захід відбувся в затишному залі Відділу обслуговування Центральної бібліотеки Полтавської МТГ , де діти послухали історію страви "вареники", дізналися про традиції українського народу, пов'язані з вареничками, та разом зі своїми вчителями пограли в цікаву гру та вікторину. Школярі отримали масу позитивних емоцій та натхнення приготувати варенички вдома)))) І от уже за декілька днів ми отримали багато фідбеків - фото дітвори з улюбленими вареничками! Хочемо подякувати організаторам, вчителям, батькам, ну і найбільше діткам, які так старанно здобувають нові знання та вміння, продовжуючи традиції нашого народу!

          

5.10.2022 р. доцентка кафедри ТХВРГ Гередчук А.М. провела тренінг "Секрети якісного шоколаду". Захід був організований спільно з ГО Інша Жінка/ Divergent Woman. Полтава та Відділ обслуговування Центральної бібліотеки Полтавської МТГ для чарівної жіночої аудиторії, більша частина з яких є внутрішньо переміщеними особами. У дружньому колі розглянули особливості виробництва шоколаду, його якісні характеристики та деякі рекомендації щодо вибору корисних ласощів.

Дякуємо за запрошення та чекаємо на наступні зустрічі!

          

Освітня безбар’єрність. Навчання впродовж життя. Інклюзивне навчання.

Що може бути смачнішим за хліб? А якщо цей хліб випечений власними руками з дотриманням рецептури, та з додаванням креативу майстра-наставника, смакувати його – одне задоволення! Принаймні, так стверджують наші учасники майстер-класу, який проходив 04 жовтня за традицією - щовівторка в лабораторії кафедри Технологій харчових виробництв ПУЕТ, завідувач професор Г.П.Хомич, майстер виробничого навчання Валентина Федорівна Гончаренко.

Кафедра люб’язно приймає гостей. Тут завжди раді нашим друзям зі спільноти «НадіяЄ!», якою опікуються батьки на чолі з Ольга Кошельник

Молодь самостійно розкачувала тісто для хліба, готувала приправи: нарізала оливки, зелень, чистила та нарізала часник, терла сир, додавала олію. Увесь процес відбувається в атмосфері доброзичливості, гумору, взаємної підтримки. Після випічки, і батьки, і дорослі діти смакували запашний, теплий хліб, пригощалися чаєм, слухали музику, співали патріотичних пісень. 

Вони піклуються одне про одного, а батьків та вчителів не просто поважають – шанують. Їх не можна не любити, вони відкриті і сонячні. У кожного свій унікальний світ – хтось володіє прекрасною пам‘яттю і сипле, то англійською, то польською, то італійською і завжди в тему, хтось готує сувеніри для друзів, а всі разом роблять зараз гарні справи для хлопців з фронту: варять мило, готують окопні свічки, майструють листівки. Наступні зустрічі готуємо з натхненням.

 продовжуємо навчання в Центр Освіти Дорослих м.Полтава для молоді з групи «Надія Є» в рамках «Інтеграційно-адаптаційного курсу для людей з інвалідністю».

Проєкт працює на базі Полтавський університет економіки і торгівлі вже четвертий рік та радо вітає нових слухачів в атмосфері людяності та доброзичливості, за підтримки DVV International Ukraine. Конкретні справи для конкретних людей, наша цільова аудиторія - люди вразливих категорій. Поважаємо, цінуємо кожного.

          

Сьогодні багато працівників харчової промисловості воюють на передовій. І доки вони захищають нашу державу, ми вже зараз маємо попіклуватися про їх реінтеграцію в соціальне життя громад і трудову діяльність галузі після закінчення війни. Крім того, багато людей, як військових, так і цивільних, отримали травми внаслідок війни, а значить потрібно створювати безбар'єрний простір для людей з інвалідністю, в тому числі умови для навчання, обслуговування в закладах ресторанного господарства і соціалізації. Саме тому, доцент кафедри ТХВРГ ПУЕТ к.т.н. Гередчук А. М. пройшла навчання "Реінтеграція ветеранів з інвалідністю", що проводилося в межах проєкту «Забезпечення ґендерно-чутливої інклюзії осіб з інвалідністю в процесі гуманітарного реагування» за фінансової підтримки Партнерства ООН

          

          

Наші першокурсники - цілеспрямовані, сміливі і загартовані реаліями сьогодення! Вони мріють стати відомими шеф-кухарями та відкрити власні сучасні ресторани. Саме тому, з перших днів студентського життя вони освоюють фундаментальні знання та професійні навички виготовлення кулінарної класики. На лабораторних заняттях з дисципліни "Основи класичної кулінарії" разом з доценткою кафедри Гередчук А.М. здобувачі створили свої перші страви, та переконалися в правильності вибору спеціальності - кожен отримав велике задоволення від пізнання світу кулінарії! Далі тільки краще!

          

Студенти груп ДЗВ б 5 - 31 та ДЗВ б 5 - 32 на дисципліні вибіркового циклу "Енологія та наука про напої" з професоркою Хомич Галиною Панасівною проводять органолептичну оцінку якості білих і червоних тихих вин. Здобувачі також вивчили правила еногастрономії, правила складання винних карт та методи виявлення фальсифікації вина.

          

23 вересня 2022 року відбулася відкрита лекція "Обрядова випічка «Панянки» - традиція та сучасна інтерпретація" від працівниці Історико-культурного заповідника “Більськ” Дорошенко Оксани.

Одним з головних завдань кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства є дослідження та відродження автентичних традицій виготовлення кулінарної продукції, що є важливою культурною спадщиною українського народу. На Котелевщині здавна існувала традиція виготовлення різдвяного печива - Панянок, які робили у формі панночок, коників, півників і хатинок. Оксана Дорошенко - майстриня із Котельви, яка займається збереженням, відтворенням та популяризацією автентичних традицій Полтавщини, виготовляє традиційні Панянки, але із нотками сучасності.

На лекції пані Оксана розповіла студентам історію традиції виготовлення обрядового печива, поділилася своїми здобутками та сучасним баченням технології і оздоблення цієї випічки. Її "Котелевський коржик" був вишуканим подарунком у різних країнах світу, а сьогодні сакральне значення народних обрядових традицій усвідомили і молоде покоління інженерів-технологів.

Щиро вдячні пані Оксані, за вагомий вклад у відродження традицій, активну участь у вихованні молоді та безцінні знання!

          

Інклюзивне навчання. Цінуємо і поважаємо кожного.

У рамках «Інтеграційно-адаптаційного курсу для людей з інвалідністю» 20.09.22 разом з майстром виробничого навчання Валентиною Федорівною Гончаренко люди з інвалідністю вчилися готувати «сосиску в тісті». Креативний Майстер, а тому й «сосиски» були креативними. Натхненна атмосфера навчання, корисні вміння, позитивні емоції. Коли продукт був готовий, смакували, пили чай, спілкувалися, молодь співала пісень про маму, про Україну, про добро, яким треба ділитися. Вони щирі, відкриті, цінують батьків.

Тепло сердець і турбота потрібні кожній людині.

До початку заняття лунав сигнал тривоги, отож годинку в дружній та веселій атмосфері креативили. Ділилися враженнями попереднього дня, що доброго кожен зробив. Молодь з групи Надія Є !!! розповідала, що їх доброю справою учора було виготовлення свічок для наших захисників: «щоб у наших солдат на фронті було світло і тепло, коли вони перепочивають між боями»,- каже Костя.

Вони знають, що це потрібно, у деяких родинах нашої молоді є старші брати, батьки, які зараз воюють. Наш народ - незламний!

Проєкт працює на базі Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ вже четвертий рік та радо вітає нових слухачів в атмосфері людяності та доброзичливості, за підтримки DVV International Ukraine

          

21-23 червня 2022 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулася атестація здобувачів вищої освіти ступеня молодший бакалавр та бакалавр денної та заочної форм навчання спеціальності 181 Харчові технології за освітніми програмами «Харчові технології та інженерія» та "Ресторанні технології". Атестаційний екзамен проходив у онлайн режимі із застосуванням платформи Skype. Здобувачі успішно пройшли тестування з навчальних дисциплін професійного спрямування та виконали практичну частину екзамену.

Крім того, відбувся успішний захист магістерської роботи студента освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві".

Результати наших студентів оцінювала комісія у складі:

Голова комісії: Горобець Л. П. - начальниця відділу ресторанного господарства та кооперативного виробництва Спілки споживчих товариств Житомирської області (Споживспілка); Члени комісії: завідувач кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, д. т. н., проф. Хомич Г. П., доц. Наконечна Ю. Г., доц. Горобець О. М.

Студенти показали високий рівень науково-теоретичної та практичної підготовки. Колектив кафедри щиро вітає здобувачів з присвоєнням відповідних кваліфікацій та бажає мирного неба, подальшого професійного зростання та реалізації задуманих планів!

          

Тиждень з 13 по 17 червня 2022 року виявився насиченим заходами та приємними знайомствами. Викладачі кафедри активно долучилися до PUET Summer Camp-2022, який був створений з метою набуття нових корисних навичок та цікавого проведення часу випускниками 11 класів міста Полтава. Юнаки та дівчата дізналися правила вибору якісної сокової продукції на тренінгу викладача Гередчук А. М., навчилися готувати традиційні італійські равіолі та неймовірну панакоту на майстер-класі від викладачів Горобець О. М. та Левченко Ю.В., а також скуштували солодке частування на lemonad break від майстра виробничого навчання Гончаренко В.Ф. та лаборанта Львової С.В.

Приємно бачити активну і цілеспрямовану молодь, яка не зважаючи на обставини, постійно працює над саморозвитком та живе на повну! Бажаємо вам успіхів та впевнені, що скоро зустрінемося в стінах #ПУЕТ . Разом працюємо на перемогу та розвиток нашої країни!

          

Ми раді, що маємо справу з такими амбітними, талановитими та креативними студентами!!!

#ТХВРГ #Харчові_технології #Ресторанні_технології #Абітурієнт2022 #ПУЕТ

          

Затвердження освітніх програм кафедри на 2022-2023 н.р.

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ активно розвиває освітні програми за спеціальністю 181 Харчові технології за трьома рівнями вищої освіти: молодший бакалавр, бакалавр, магістр. 25 квітня 2022 року, на засіданні кафедри підвели підсумки щодо обговорення освітніх програм, які були оприлюднені з 23.02.2022 по 23.03.2022 на сайті кафедри.

Після обговорення широким загалом науковців, стейкхолдерів, роботодавців, випускників та здобувачів розглянуто коло питань, на яких акцентували увагу гаранти. Основні з них: виклики-2022 для отримання освіти здобувачами освітніх програм за спеціальністю 181 Харчові технології, попит на ринку, нові вимоги до професії в зв’язку з військовим станом, партнерство із потенційними роботодавцями та стейкхолдерами, формування професійних компетентностей за різними рівнями, також враховуючи умови дистанційного навчання.

Рекомендації та пропозиції всіх учасників обговорення обговорені та враховані в нових редакціях освітніх програм різних рівнів за спеціальністю 181 Харчові технології для здобувачів набору 2022 року і подані на затвердження науково-методичної секції Інституту денної освіти та вченої Ради університету.

Таблиця з результатами та пропозиціями буде опубліковано в найближчий час у вкладці «Опитування стейкхолдерів та їх результати».

#ТХВРГ #Харчові_технології #Ресторанні_технології #абітурієнт2022

 

          

Отримання сертифікату про проходження акредитації
ОП «Харчові технології»

20 квітня 2022 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалено рішення про акредитацію і затверджено сертифікат про акредитацію освітньої програми «Харчові технології» за спеціальністю 181 Харчові технології початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти. Вітаємо гаранта освітньої програми доцента кафедри Левченко Ю.В,, професорсько-викладацький колектив та студентів причетних до даної події.

Отримання сертифікату про проходження акредитації Національного Агентства підтверджує високий рівень організації, забезпечення та реалізації освітнього процесу колективом ПУЕТ, що забезпечує здобувачам якісну освіту та відповідає вимогам, встановленим законодавством та/або договором про надання освітніх послуг.

          

19.04.2022 р. студенти другого курсу спеціальності 181 Харчові технології під керівництвом старшого викладача кафедри ТХВРГ Гередчук А. М. відвідали крафтову майстерню шоколаду "Afrodiziak" в рамках вивчення теми "Технологія шоколаду" з навчальної дисципліни "Харчові технології".

Майстрині шоколадної справи розповіли про тонкощі виробництва шоколаду та цукерок, шоколадно-горіхової пасти, поділилися досвідом відкриття власної справи та просування крафтової натуральної продукції на українському ринку. Студенти цікавилися питаннями розробки нормативних документів на авторську продукцію та впровадження системи НАССР. Також студенти продегустували смачні цукерочки, які викликали справжнє захоплення!

Ми дуже вдячні колективу кондитерської "Afrodiziak" за привітність, професійність і відданість важливій справі - створення корисних і вишуканих шоколадних смаколиків! Бажаємо миру та процвітання, нових ідей і вдячних споживачів!

          

13 квітня 2022 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулась ХLV Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ НАУКИ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ У ХХІ СТОЛІТТІ, яка проходила в режимі on-line.

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства презентувала наукові досягнення в тандемі із студентами 2-4 курсів. Наукові розробки були відображені у 12 доповідях. Присутні студенти і викладачі мали змогу заслухати цікаві науково обґрунтовані, креативні, сучасні матеріали, які з високим натхненням та запалом презентували юні науковці.

Підвівши підсумки і проаналізувавши прослуханий матеріал, було майже одноголосно запропоновано перше місце презентувати студентці 4 курсу – Тільній Ользі за наукову роботу на тему: «Сучасні ресторанні тренди в проектуванні закладів ресторанного господарства».

Друге місце було розділено між двома роботами - учня 11 класу ліцею №33 Полтавської міської ради, Заремського Даніїла (робота в рамках МАН «Підвищення показників діяльності учнів старших класів внаслідок організації раціонального меню в умовах реформування шкільного харчування») та студенткою групи ХТІ б -21 Подойнік Юлії («Оцінка мікробіологічної небезпеки предметів повсякденного вжитку»).

Третє місце вибороли: Бондар Іван - студент групи ХТІ б - 31 з роботою на тему «Розроблення рецептур десертів дієтичного спрямування»; Литвин Марія - студентка групи ХТІ РТ -21 з роботою на тему: «Сучасні підходи до формування згуртованості колективу на прикладі однієї з пекарень м. Полтави».

#ТХВРГ #Харчові_технології #Ресторанні_технології #абітурієнт2022

          

Незважаючи на військовий стан в Україні, 29 березня 2022 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулися захисти дипломних бакалаврських проектів студентів спеціальності 181 «Харчові технології заочної форм навчання. Враховуючи ситуацію в країні, свої роботи студенти представляли комісіям дистанційно з допомогою сучасних інформаційних технологій в онлайн-режимі.

В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій та інженерії присвоєно 6 студентам заочної форми навчання. Члени комісій засвідчили високу якість виконання проектів та підготовки студентів. Усі теми були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення.

Вітаємо молодих фахівців з успішним завершенням навчання! Бажаємо подальших успіхів, професійного зростання та самореалізації! А головне сьогодні мирного неба і спокою!

          

Поєднувати навчання в #ПУЕТ і фахове стажування за кордоном – реально!

Шкарпета Лідія, студентка спеціальності "Харчові технології", у листопаді 2021 р. звернулася до ТОВ "ПРОФІТІМ" із бажанням поїхати до Німеччини та подала заявку на проходження фахового #стажування. Так, 23 березня 2022 р. студентка вирушила до м. Бюккербург проходити професійне стажування на м'ясній мануфактурі. Працює вона у відділі маринування м'ясних продуктів та веганських шашликів. Графік роботи - позмінний.

У вільний від роботи час Лідія пізнає нижню Саксонію, нещодавно відвідала місцеві історичні пам'ятки - Бюккебурзький замок і палац #Бюккербург. У зв'язку з проходженням стажування за кордоном студентка навчається дистанційно та переведена на індивідуальний графік навчання.

Бажаємо Шкарпеті Лідії успіху та нових звершень! Dream big!

#puet #oppty_mnocpuet #mnoc_puet #мноц_пует

          

Кафедра ТХВРГ веде співпрацю з практиками і виробниками харчової продукції та активно залучає фахівців до освітнього процесу. 16.02.2022 р. в рамках навчальної дисципліни "Крафтові технології" відбулася гостьова лекція від Калиновської Яни - засновниці крафтової майстерні пастили та фруктових сирів "Гута Фрутта".

У рамках лекції були розглянуті наступні питання:

-Що таке крафтове виробництво? Які вимоги до міні виробництв?

-Чому крафт такий популярний? Які переваги крафтової продукції?

-Як запустити власний бізнес з виробництва крафтової продукції? З якими проблемами зіштовхується крафтовий виробник?

- Перспективні напрямки розширення асортименту крафтової фруктової продукції?

- Технологія виробництва фруктової пастили, яблучного сиру. Якість сировини та продукції.

Студенти спеціальності 181 Харчові технології 2-4 курсів дізналися про унікальну технологію виготовлення пастили без цукру, яка висушується у Кочубеївських дров'яних печах, які використовувалися ще у 18 столітті у маєтку Кочубеїв (Диканька). Пані Яна компетентно розповіла про особливості виробництва іхньої продукції, актуальні проблеми та подальші плани.

Хочемо подякувати Пані Яні за співпрацю і за важливу справу, яку Вона розвиває та популяризує! Бажаємо успіхів, процвітання та міцного здоров'я!

#пует #ТХВРГ #Харчові_технології #технологи #стейкголдери #абітурієнт2022 #вступ2022

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 12-14 січня 2022 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Харчові технології» (початкового рівня вищої освіти).

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за посиланням : http://puet.edu.ua/sites/default/files/pr_v_ht-mb.pdf

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертною групою:
ID 47166 Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі", ОП «Харчові технології» Час початку: 13 січня 2022 14:20
Підключитись до конференції:
https://us05web.zoom.us/j/86519188174?pwd=MkZWQzVRVkNJMjk4aDhvZ1d4L3lhZz09
Ідентифікатор конференції: 865 1918 8174
Пароль: 2022

          

З гордістю хочемо привітати нашого випускника - Юрія Діденка, з перемогою в кулінарного реаліті-шоу "Пекельна кухня"! Юрій був одним із найсильніших і найдосвідченіших кулінарів цього шоу. Уже більше 13 років він працює в ресторанному бізнесі, і за цей час який встиг попрацювати у мішленівських ресторанах Європи та США. Сьогодні Юрій працює в Києві, займається відкриттям нових ресторанів в Україні та закордоном, проводить майстер-класи! Ми пишаємося Юрієм та бажаємо нових амбітних цілей, реалізації поставлених задач та радісних миттєвостей!

          

17-24 грудня 2021 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулися захисти дипломних бакалаврських проектів студентів спеціальності 181 «Харчові технології» денної та заочної форм навчання. Враховуючи епідемічну ситуацію, свої роботи студенти представляли комісіям дистанційно з допомогою сучасних інформаційних технологій в онлайн-режимі.

В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій та інженерії присвоєно 15 студентам денної та 66 студентам заочної форми навчання. Члени комісій засвідчили високу якість виконання проектів та підготовки студентів. Усі теми були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення.

Вітаємо молодих фахівців з успішним завершенням навчання! Бажаємо подальших успіхів, професійного зростання та самореалізації!

          

21 грудня 2021 року на кафедрі ТХВРГ відбулися захисти магістерських робіт студентів освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві". Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Мацук Ю.А. (к.т.н., доцент кафедри харчових технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара), Хомич Г. П. (д.т.н., професор, завідуюча кафедрою ТХВРГ), Наконечній Ю.Г. (к.т.н., доцент), Олійник Л. Б. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

Магістерські роботи успішно захистили 4 студенти заочної та 1 студент денної форми навчання. Комісією відмічено, що тематика представлених магістерських робіт є актуальною, а підготовка студентів мала високий рівень.

Щиро вітаємо магістрів з завершенням навчання та бажаємо успішної самореалізації в галузі харчової промисловості та ресторанного господарства!

          

Викладачі кафедри ТХВРГ щороку надають консультації та допомогу  учням – членам Комунального закладу Полтавської обласної ради „Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді” при виконанні науково-дослідницьких робіт.

Цьогоріч в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяли участь 4 учні шкіл міста Полтава під керівництвом викладачів кафедри Бородай А. Б., Суткович Т. Ю., Гередчук А. М, Горобець О. М. Серед конкурсантів є переможці:

  • Калюжка Єлизавета Андріївна - учениця 11 класу ліцею № 33    Полтавської міської ради з темою «Гігієнічна оцінка мікробіологічної небезпеки предметів довкілля для населення» зайняла І місце в секції загальноі біології в першому етапі  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (науковий консультант к.в.н., доцент Бородай А.Б.).
  • Муліка Микита Павлович – учень 10 класу ліцею № 33 Полтавської міської ради Полтавської області з темою «Визначення розладів харчової поведінки у старшокласників ліцею №33 Полтавської міської ради» зайняв ІІІ місце в секції біології людини в першому етапі  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (науковий консультант к.т.н. Гередчук А. М.).

Вітаємо учасників, переможців, керівників та наукових консультантів з високими результатами та бажаємо подальших успіхів!

          

12 листопада 2021 року на базі лабораторії кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ проводили другий тур наукових досліджень за темою «Комплексна переробка яблук та використання вторинної сировини для приготування солодких страв». Учень 10-го класу полтавського ліцею №33 Бородай Т.Ю під керівництвом доцента кафедри Суткович Т.Ю. створювали різні рецептури фруктово-ягідного смузі та кондитерські вироби, основним інгредієнтом яких була вторинна сировина з яблук.

Результати досліджень плануються подати на конкурс Малої академії наук України.

          

Наука і технології не розривні! Магістрантка спеціальності 181 Харчові технології за освітньою програмою «Технології в ресторанному господарстві» Владислава Вовк (гр. ТРГм-21) та доктор технічних наук Інна Тюрікова представили результати наукової роботи "Розроблення технології біологічно-цінного напою на основі буряка" на IV Міжнародній науково-практичній конференції «CURRENT ISSUES AND PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF SCIENTIFIC RESEARCH» (7-8 грудня 2021 року), яка відбувалася в місті Орлеан, ФРАНЦІЯ. Наукові здобутки позитивно схвалено та опубліковано у науковому збірнику «SCIENTIFIC COLLECTION «INTERCONF+» № 90.

          

Дорогі друзі! Нарешті результати фуд-челенджу "Якісне харчування - нації процвітання", який був присвячений Всесвітньому дню здорового харчування, підведено!

Учасниками онлайн-конкурсу стали більше 50 учнів шкіл! Ми отримали велику кількість відео з віршами про здорове харчування та з приготуванням смаколиків, фото овочів і фруктів, лепбуків, газет! В рамках нашого челенджу у школах проводили виставки, відкриті уроки, тощо. Особливу подяку висловлюємо гімназії № 18 Полтавської міської ради, які стали найактивнішими учасниками та отримали найвищу нагороду.

Тому хочемо подякувати адміністраціям шкіл та батькам учасників, які так активно та креативно підтримали нашу ініціативу.

Всі учасники отримали сертифікати, а переможці уже тішаться сувенірною продукцією від ПУЕТ! Імена переможців у фото!

#фудчелендж #здоровехарчування #ПУЕТ

#ТХВРГ #харчовітехнології #школярізаздоровехарчування

          

4 листопада 2021 року на кафедрі ТХВРГ відбулася конференція, присвячена результатам проходження виробничої практики студентами І-ІV курсу спеціальності 181 Харчові технології.

Було  заслухано студентів, їх враження від роботи на підприємствах-базах практик, їх зауваження щодо змісту практики, обсягу завдань, відповідності теоретичного матеріалу практичним навичкам, які отримані на підприємствах.

До виступу запрошені:

  1. Студент 3 курсу Бондар Іван - презентація бази практики – Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт».
  2. Студентка 4 курсу Тильна Ольга - презентація бази практики та виробничого стажування – готельно-ресторанний комплекс Болгарії «Дольче Віта» та готельно-ресторанний комплекс Туреччини.
  3. Студентка 3 курсу Дмітрієва Анастасія - санаторій «Чайка» смт. Лазурне Херсонської області.
  4. Островерха Наталія - готельно-ресторанний комплекс «Мис доброї надії» с. Петрівка Полтавського району.

Було розглянуто також бази практики для студентів освітньої програми «Харчові технології та інженерія» - ПАТ «Фірма «Полтавпиво» та м'ясокомбінат "Зоря" (м. Полтава).

Стажування 2021 стало початком становлення студентів як майбутніх професіоналів – інженерів-технологів галузі харчової промисловості та ресторанного господарства. Під час стажування студентами було отримано нові знання і практичні навички виконання різних технологічних процесів, з організації ресторанного бізнесу європейського рівня, вони ознайомилися з національними традиціями та звичаями України, Болгарії, Туреччини. Також здружилися між собою та знайшли нових друзів.

          

3.11.21 р. на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбувся майстер-клас з приготування сирів групи Паста Філата: моцарелли, качокавалло, буррата.

Під час заходу старший викладач кафедри Гередчук А.М. розповіла про особливості технологій різних видів сирів, показники якості та сиропридатності молока, особливості діяльності міні-сироварень та характеристику обладнання на крафтових виробництвах.

Майстриня сировраної справи Кисельова Ю.В. продемонструвала технологію виготовлення витягнутих м'яких сирів, розповіла про види заквасок, властивості сичужного ферменту, зміни властивостей різних сирів під час дозрівання.

Студенти спеціальності Харчові технології 1-4 курсів мали можливість власноруч виготовити сири з моцарельного тіста - кульки моцарелли, голівки качокавалло, нитки страчателли та мішечки буррати! Ну а потім, звичайно, усі продегустували сири в найкращих поєднаннях гастрономічних смаків!

Захід подарував усім учасникам неймовірні позитивні емоції! Хочемо щиро подякувати Юлії Віталіївні за досвід, час, емоції і смачні та корисні сири!

          

Сьогодні, 2.11.21 р. відбувся майстер-клас з приготування італійської пасти, який провели члени делегації Асоціації U.C.M.-Italy, а саме президент Паоло Брешія та менеджери проектів Ковбаса Олександр та Полосін Анатолій. Студентів навчали виготовляти пасту трокколі з допомогою читарри, кавателлі, та інші види пасти з семоли. Крім того, студенти освоювали кулінарні терміни італійською мовою. Вцілому, захід зацікавив студентів перспективами майбутнього професійного стажування в готельно-ресторанних закладах Італійської Республіки. Заплановано також ряд майстер-класів та лекцій в рамках даного проекту.

Дякуємо гостям за чудові практичні навички, відкритість та нові знання!

          

Наука перш за все! Настає гаряча пора! У грудні захист випускових робіт магістрів-технологів. Магістрантка заочної форми навчання групи ТРГм-21 Вовк Владислава з керівником своєї роботи д.т.н Тюріковою І.С. виконує наукові дослідження за темою магістерської роботи "Розроблення технології біологічно-цінного напою на основі буряка"

          

Дуже важливо, що учнівська молодь має зацікавленість до здорового харчування, а нам, викладачам, завжди приємно поділитися знаннями та досвідом, розкрити цікаві теми))

Онлайн-лекція старшого викладача кафедри ТХВРГ ПУЕТ Аліни Гередчук "Суперфуди:правда і міфи про модні продукти" для учнів Полтавської школи № 18.

          

В рамках формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти у Полтавському університеті економіки і торгівлі є широкий вибір дисциплін. Так студенти 4 курсу за різних освітніх програм обрали дисципліну «НАССР для ресторанних і харчових технологій».

18 жовтня 2020 року доцент кафедри технології харчових виробництв і ресторанного господарства д.т.н. Тюрікової І.С. провела відкриту лекцію «НЕБЕЗПЕЧНІ ФАКТОРИ В ХАРЧОВИХ ПРОДУКТАХ ТА ЇХ ПРОСТЕЖУВАНІСТЬ ВІДПОВІДНО ДО СИСТЕМИ НАССР» для студентів групи ДЗВ б-10-41, на яку були запрошені викладачи різних кафедр університету.

Безпечні та якісні продукти: чому важливо розуміти різницю? Харчовий продукт робить небезпечним три групи факторів: біологічні, хімічні, і фізичні. Відстеження та інформування в усьому харчовому ланцюгу є основою для забезпечення ідентифікації та належного керування всіма відповідними небезпечними чинниками харчового продукту на кожній ланці в межах харчового ланцюга.

          

Полтавщина має великий потенціал для нарощування потужностей з виробництва харчової продукції. З метою підвищення зацікавленості студентів спеціальності 181 Харчові технології до навчання та налагодження співпраці зі стейкголдерами, 12.10.2021 р. було проведено виїзне заняття-екскурсію на підприємство ТОВ «Сади Карлівщини» у м. Карлівка.

Студенти 1-4 курсів на чолі з зав. кафедрою ТХВРГ проф. Хомич Г.П., та майстром виробничого навчання Гончаренко В. Ф. відвідали цех з переробки плодо-овочевої продукції. В структурі плодово-ягідного виробництва крім яблук та полуниці є ще груші, вишні, черешні, абрикос, слива, алича, виноград, малина та ожина.

Цех з переробки овочів і фруктів працює на австрійському обладнанні, має сертифікат HACCP і виробляє соки прямого віджиму з усіх фруктів, а також джеми, фруктові і фруктово-овочеві мікси на основі яблучного соку (яблуко-гарбуз, яблуко-морква, яблуко-буряк). Також цех виготовляє березовий, березово-яблучний, березово-вишневий і березово-смородиновий соки. Потужність цеху: 500 л/год соку і 200 кг/год джему. Господарство реалізує соки та джеми під власною маркою «Докучаєвський продукт» в Полтавській, Харківській і Дніпропетровській областях через власну торговельну мережу. В цьому році компанія підписала договір з місцевою територіальною громадою на поставку соків і джемів в школи і дошкільні установи.

Крім того, студенти відвідали Карлівський м'ясокомбінат, де мали можливість ознайомитися з виробничим процесом та асортиментом ковбасної продукції та напівфабрикатів.

          

18.10.21 р. в рамках фуд-челенджу "Якісне харчування - нації процвітання!", доценткою кафедри ТХВРГ ПУЕТ Горобець О.М. було проведено онлайн-лекцію для учнів 6 і 7 класів гімназії № 18 Полтавської міської ради на тему "Принципи здорового харчування". Разом з учителем біології та основ здоров'я Рогальською Вітою Володимирівною та завучем з виховної роботи Ладигіною Оленою Володимирівною учні долучилися до челенджу, зокрема підготували малюнки своїх улюблених здорових продуктів, відео з приготуванням смачних і корисних страв. Під час лекції було зосереджено увагу на засадах здорового харчування та надані рекомендації щодо покращення раціону.

          

Ще одна школа стала активним учасником нашого фуд-челенджу! КЗ «Хащуватський ліцей» Кіровоградської області в рамках челенджу до Всесвітнього дня здорового харчування "Якісне харчування - нації процвітання!" провів ряд заходів з популяризації правильних харчових звичок серед школярів та представив неймовірні творчі доробки своїх вихованців!

Щиро вдячні за активну позицію та співпрацю!

          

Приємно, що учасників Фуд челенджу до Всесвітнього дня здорового харчування стає все більше! Це означає - що тема здорового харчування є актуальною і цікавить школярів усіх вікових груп!

Виступ Білоус Крістіни - учениці 4 класу КЗ «Хащуватський ліцей» Кіровоградської області.

Приємно, коли звички здорового харчування має вся родина! Активна позиція і повага до українських традицій у сім'ї третьокласника гімназії №18 Полтавської міської ради Погорілого Олексія викликає захоплення. Вони продемонстрували приготування страв у дружньому колі родини!

#фудчелендж #здоровехарчування #ПУЕТ

#ТХВРГ #харчовітехнології #школярізаздоровехарчування

          

#фудчелендж #здоровехарчування #ПУЕТ

#ТХВРГ #харчовітехнології #школярізаздоровехарчування

Активні учасники нашого фуд-челенджу!

          

#фудчелендж #здоровехарчування #ПУЕТ

#ТХВРГ #харчовітехнології #школярізаздоровехарчування

Активні учасники нашого фуд-челенджу!

          

11.10.21 р. стартував фуд-челендж "Якісне харчування - нації процвітання", який присвячений Всесвітньому дню здорового харчування, що відзначається 16 жовтня

У рамках проекту для студентів спеціальності Харчові технології 1-3 курсів було проведено тренінг з основ нутриціології. Разом з нутриціологинею Гнітій Н. В. студенти розбирали шкідливі та корисні продукти, які часто можна зустріти в раціоні студентської молоді.

Дізналися багато цікавої і важливої інформації, а також отримали відповіді на запитання щодо організації раціонального харчування.

          

5.10.21 р. студенти спеціальності 181 Харчові технології ступеня молодший бакалавр та бакалавр, разом з майстром виробничого навчання Гончаренко в. Ф., відвідали ДП «Полтавастандартметрологія" з метою ознайомлення з сучасними методами дослідження якості харчових продуктів. Начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції Ремізова Надія Леонідівна провела змістовну екскурсію лабораторіями підприємства та ознайомила студентів з сучасним обладнанням, стандартизованими методиками та нормативними документами, які передбачені на різні види харчової продукції.

Студенти зацікавилися перспективами майбутнього працевлаштування в науково-дослідницьких лабораторіях та оцінили важливість контролю якості сировини та готової продукції.

          

          

          

6 жовтня 2021 року об 1100 год. в аудиторії 302 відбудеться засідання круглого столу на тему: «Актуальні питання реформи шкільного харчування».

Програма заходу

11.00-11.15

Відкриття заходу. Вітальні слова ректора університету

11.15-11.30

Нові норми розробки меню для шкільного харчування
Q&A сесія, відповіді експерта на питання
спікер: виконувачка обов'язків керівниці експертної групи з питань профілактики неінфекційних захворювань та формування здорового способу життя директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ Скапа Тетяна Володимирівна

11.30-11.50

Заходи державного контролю при перевірці харчоблоків
спікер: головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби   в Полтавській області Катеренчук Н. М.

11.50-12.30

Методичні настанови щодо застосування системи безпечності харчових продуктів у закладах освіти
Q&A сесія, відповіді експерта на питання,
спікер: директорка ННІ денної освіти, фундатор «Школи НАССР» Ткаченко А.С.

12.30-13.00

Підхід до складання нового меню, технологічні карти, система погодження, рекомендоване меню. Кейс закладів освіти Котелевської ОТГ.
Q&A сесія, відповіді експерта на питання,
спікер: доцент кафедри ТХВРГ технології харчових виробництв і ресторанного господарства  Левченко Ю.В.

13.00-13.20

Шляхи популяризації здорового харчування серед школярів та батьків.
Q&A сесія, відповіді експерта на питання,
спікер: старший викладач кафедри ТХВРГ Гередчук А.М.

13.20-13.50

Шкільне харчування  і новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти
Q&A сесія, відповіді експерта на питання,
спікер: доцент кафедри технології харчових виробництв і ресторанного господарства Бородай А.Б.

Кафедра технологій харчових
виробництв і ресторанного господарства

          

          

25 вересня 2021 р. студенти та викладачі кафедри ТХВРГ ПУЕТ взяли участь у екофесті "Яблуневий сад" та представили широкий асортимент корисних солодощів: пастили, фріпсів, зефіру, варення, медових пряників та карамелі. Для школярів студенти 1 курсу спеціальності 181 Харчові технології Голуб О., Руденко К., Енес К., В'язовська Н., Босяк М., Молочний М. провели майстер-класи з розпису медово-імбирних пряників та художнього різьблення з овочів і фруктів (карвінгу). Студент Паламарчук М. частував гостей смачною яблучною шарлоткою з фруктовим чаєм, а студентки Лугова А., Торяник В. та Правденко Я. дарували присутнім свої чарівні пісні. 

Хочемо подякувати усім учасникам за отримані приємні емоції та дружню атмосферу! 

P.S.: Ще раз переконуємося, що студенти ПУЕТу найкращі - з ними хоч у вогонь, хоч по фестивалях в дощ Нам разом до снаги усі вершини! А проектів попереду дуже багато)))

          

Готуємося до ЕКОФЕСТУ "Яблуневий сад"  Буде багато краси, смакоти і позитиву!!!

          

Дорогі друзі! 25 вересня 2021 року чекаємо усіх бажаючих на екофесті "Яблуневий сад", який проходитиме у с. Мачухи. Ми готуємо чимало цікавих майстер-класів, виставку хенд-мейд продукції та дегустації смаколиків!

          

Наші першокурсники активно включилися не лише в навчальний процес, а й в наукову та творчу роботу кафедри ТХВРГ. На гуртку "Професіонал" наші студенти щодня здобувають важливі практичні навички з карвінгу, виготовлення кондитерських виробів та інших продуктів, в тому числі крафтового сектору.

Приємно бачити Ваші щасливі обличчя та перші, проте прекрасні результати!

          

18 вересня 2021 року відбувся Міжнародний гастрофестиваль "Полтавська галушка 2021", в якому взяли участь викладачі та студенти кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ.

Гостям свята ми запропонували скуштувати «Студентських галушок», в яких наші юні кулінари вклали свою молодечу жвавість, позитивний настрій та креатив!  Відвідувачам готували пшеничні галушки за класичним рецептом, корисні гречано-пшеничні галушки, які віддавна були візитівкою Полтавщини, а також галушки, виготовлені з додаванням гарбузового та шпинатного пюре, які є джерелом каротинів, харчових волокон, вітамінів та мінералів.

Студенти 1 курсу спеціальності Харчові технології Дудинець Анна, Голуб Олександр, Молошний Максим, Панасенко Святослав, Енес Карина, В’язовська Неждана не лише частували бажаючих галушками з м’ясним та грибним соусом, а й встигли прийняти участь у конкурсах з ліплення галушок та виграти цінні подарунки. Було смачно та весело! Дякуємо організаторам за запрошення, а гостям – за численні позитивні відгуки!

          

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКООПСПІЛКИ

«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»

Кафедра готельно-ресторанної та курортної справи

ЗАПРОШУЄМО

вас узяти участь

у роботі work-shop

«СУЧАСНІ ТРЕНДИ РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ»,

який відбудеться 23 вересня 2021 року о 10.00

у приміщенні Вищого навчального закладу Укоопспілки

«Полтавський університет економіки і торгівлі»,

торговельна зала НВК

У ПРОГРАМІ WORK-SHOP:
(торговельна зала НВК)

Відкриття work-shop

10:00

Aqua-сомельє (представник  ТОВ «Світанок» Світлана Котєнєва).

«Лате-арт» (бариста, власник кав’ярні «Сахара не надо» Максим Холоденко).

«Сирне королівство» (співвласниця магазину Тетяна Рибка)

10.15

10.45

11.30

Підведення підсумків засідання work-shop

12.15

Реєстрація гостей із 9:30 до 10:00

          

Бондар Іван - староста групи ХТІ б-21, переможець V Полтавського кулінарного конкурсу, член студентської ради, активний учасник студентського наукового гуртка "Професіонал" та Міжнародних науково-практичних конференцій! Поряд з вищеперерахованим, Ваня встигає відмінно навчатися, відвідувати майстер-класи та постійно вдосконалювати професійні навички. Цікавиться сироварінням, карвінгом, розписом імбирно-медових пряників! А ще він неймовірно відповідальний та доброзичливий.

Ми вітаємо Ваню з високими досягненнями та бажаємо й надалі гідно нести звання "інженера-технолога", досягти омріяних вершин і отримувати задоволення від свого фаху! А викладачі кафедри ТХВРГ завжди підтримають порадою та вірою у твоє успішне майбутнє!!!

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженери_технологи #Абітурієнт2021 #ПУЕТ

          

22-26 червня 2021 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено захисти дипломних бакалаврських проектів студентів спеціальності 181 «Харчові технології» денної та заочної форм навчання. Враховуючи епідемічну ситуацію, свої роботи студенти представляли комісіям дистанційно з допомогою сучасних інформаційних технологій в онлайн-режимі.

В цілому, ступінь бакалавра з харчових технологій та інженерії присвоєно 44 студентам денної, та 37 студентам заочної форми навчання. Члени комісій засвідчили високу якість виконання проектів та підготовки студентів. Усі теми були актуальними та включали перспективні для впровадження інженерні рішення.

Вітаємо молодих фахівців з успішним завершенням навчання! Бажаємо подальших успіхів, професійного зростання та самореалізації!

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженери_технологи #Абітурієнт2021 #ПУЕТ

          

Наші студенти проходять виробниче стажування в сучасних, висококласних готельно-ресторанних комплексах! Зокрема, студентки 2 курсу освітньої програми "Ресторанні технології" здобувають практичний досвід у "Hotel PrimaSol Ralitsa" на курорті Албена (Болгарія).

#ТХВРГ #Харчові_технології #Ресторанні_технології #Абітурієнт2021 #ПУЕТ

          

16-18 червня 2021 року на кафедрі ТХВРГ відбулися захисти магістерських робіт студентів освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві". Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Мацук Ю.А. (к.т.н., доцент кафедри харчових технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара), Хомич Г. П. (д.т.н., професор, завідуюча кафедрою ТХВРГ), Бородай А. Б. (к.вет.н., доцент), Олійник Л. Б. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

Магістерські роботи успішно захистили 11 студентів заочної та 19 студентів денної форми навчання. Комісією відмічено, що тематика представлених магістерських робіт є актуальною, а підготовка студентів мала високий рівень.

Щиро вітаємо магістрів з завершенням навчання та бажаємо успішної самореалізації в галузі харчової промисловості та ресторанного господарства.

#ТХВРГ #Харчові_технології #магістритехнологи #Абітурієнт2021 #ПУЕТ

          

21.05. 2021 р. відбулася онлайн-зустріч випускників спеціальності 181 "Харчові технології" ПКІ-ПУСКУ-ПУЕТ. Ця зустріч пройшла в неймовірній атмосфері дружби, адже усіх, хто приєднався до конференції обєднала вдячність, любов і повага до нашого університету.

До зустрічі приєдналися випускники різних років, які працюють як на теренах України, так і закордоном. Вони ділилися спогадами зі своїх студентських років, розповідали про своє професійне зростання та чималі здобутки, і навіть показували підприємства та запрошували наших студентів на практику.

Ми дуже вдячні усім, хто приєднався і долучився до спілкування. Бажаємо успіхів, процвітання та добробуту усім, та маємо надію на зустріч в стінах дорогого серцю ПУЕТу!

          

18.05.2021 р. відбувся V Полтавський кулінарний конкурс, учасники якого - юні і амбітні кулінари, - мали можливість показати свою майстерність і навички.

Цьогоріч конкурс святкував свій перший ювілей і зібрав п'ять команд-учасників! З вітальними словами виступили ректор ПУЕТ проф. Нестуля О.О., проректор Манжура О.В., директор ННІ ХТГРТБ проф. Скрипник В.О., завідувачка кафедри ТХВРГ проф. Хомич Г. П.

З мотивуючими словами до конкурсантів звернулися і члени поважного журі:

  • бренд-шеф ресторану «Аляска» (м. Київ), справжній віртуоз та новатор кулінарної справи, зірка телевізійного шоу "Майстер Шеф. Професіонали - 3" - Микола Люлько;
  • арт-кондитер Ольга Слинько;
  • методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області - Тетяна Дмитренко.

Традиційно, умовами конкурсу передбачалося приготування 3 страв (закуски, основної страви та десерта) за 90 хв. Оскільки тема конкурсу була "Страви української кухні в сучасній інтерпретації", учасники створили справжні креативні гастрономічні шедеври, поєднавши цікаві інгредієнти та підходи з українськими кулінарними традиціями.

За результатами конкурсу переможцями стали:

  • 1 місце - команда ПУЕТ у складі: Бондар Іван, Усманов Артем та Михайлова Анастасія.
  • 2 місце - команда Професійно-технічного училища № 50 (м. Карлівка) у складі: Покотило Владислав, Павлова Дарія, Степаненко Варвара.
  • 3 місце - команда ДПТНЗ "Полтавське вище професійне училище ім. А. О. Чепіги» у складі Кулаківський Владислав, Коробець Євген, Перетятько Ольга.

Дипломами учасників та подяками нагороджено команди:

  • Професійно–технічного училища № 46 (село Лазірки Оржицького району) у складі: Сікорська Вікторія, Богомолов Олександр, Ільченко Юлія;
  • Професійно-технічного училища № 26 (м. Кременчук) у складі: Назаренко Вікторія, Земська Анастасія, Бейгул Карина.

Конкурс пройшов у дружній атмосфері та залишив багато позитивних емоцій. Учасники отримати цінні настанови від майстрів кулінарної справи, здобути чималий досвід, який стане першою сходинкою на шляху до професійної майстерності.

Щиро вдячні учасникам, колегам, керівникам навчальних закладів, членам журі за те, що долучилися до нашого конкурсу та чекаємо у наступному році!

          

Шановні випускники спеціальності 181 "Харчові технології" ПКІ, ПУСКУ, ПУЕТ! Щиро запрошуємо вас на зустріч випускників, яка відбудеться 21 травня о 12.20 год в режимі онлайн на платформі ZOOM.

Ми з Вами - велика дружня технологічна родина! Ми маємо чудові спогади про студентські роки і маємо великі професійні досягнення; нам є про що згадати і про що розповісти! І нас усіх об'єднав найкращий ВУЗ, якому цьогоріч виповнюється 60 років!!!

Тож приєднуйся до онлайн-зустрічі випускників ПУЕТ-ПУСКУ-ПКІ! Ми раді бачити усіх Вас та чекаємо з нетерпінням!

          

Дорогі друзі! З великою радістю хочемо підвести підсумки онлайн конкурсу "Великоднє диво", у якому школярі демонстрували свої вміння художнього розпису медових пряників, креативність та старанність!

Приємно відмітити, що наші юні учасники створили неперевершені, майстерно виконані пряничні вироби, а деякі - цілі композиції, які вражають навіть професіоналів!

Хочемо представити наших учасників та їх роботи, подякувати кожному, хто долучився до конкурсу! Дякуємо батькам та вчителям, які допомогли діткам отримати неймовірне задоволення від процесу оздоблення пряничків та гордість від результатів! Усі учасники нагороджуються грамотами та корисними подарунками, які будуть надіслані поштою!

А переможцями конкурсу, згідно оцінок компетентного журі, стали:

  • 1 місце - Новосад Анна (12 років, м. Горішні Плавні);
  • 2 місце - Мелещєв Ярослав (12 років, смт. Чутове);
  • 3 місце - Вільхова Вікторія (12 років, с. Яреськи).

Вітаємо переможців та бажаємо Вам жаги до нових звершень і самовдосконалення, натхнення, вірних друзів та радісних подій!

#пует #тхврг #Харчові_технології #Ресторанні_технології #конкурс_пряників #Великоднє_Диво

#абітурієнт2021 #вступ2021

          

Дорогі друзі! Хочемо привітати наших магістрів освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві" з отриманням дипломів та закінченням навчання в ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"! З вами ми відкривали нові грані науки та розробляли креативні технології харчових продуктів, реалізовували цікаві проекти та обмінювалися досвідом! Щиро вдячні за вашу активну життєву позицію, відповідальність, сумлінність та професіоналізм!

Молоді, творчі, цілеспрямовані, кмітливі, впевнені та перспективні - це усе про вас! Тож хай доля усміхається кожному і завжди, друзі будуть вірною опорою, а у сім'ях панує благополуччя! Віримо у ваші подальші успіхи та високі професійні досягнення! 

#ТХВРГ #Харчовітехнології #магістритехнологи #технологіївресторанномугосподарстві #ПУЕТ

          

Від 30 березня розпочалося стажування першої групи відібраних учасників - студентів ПУЕТ, у мережі готелів «Delphin Hotels & Resorts» (Туреччина). Серед них і наші технологи - чарівні, розумні і цілеспрямовані Тильна Ольга та Дмітрієва Анастасія! Перші враження у студентів чудові, тож ми бажаємо їм успіхів та позитивних вражень цього сезону!

#puet #пует #Харчовітехнології #стажування

          

Карантин не завада науковим пошукам. Тому наші магістранти продовжують свої наукові дослідження, які присвячені актуальним питанням харчової промисловості. Зокрема, студент Шипік Сергій провів апробацію удосконалених рецептур збивних кондитерських виробів, в які було внесено багаті на біологічно активні речовини відходи рослинної сировини. А студент Мирончук Ігор продемонстрував власні розробки безглютеногового печива з добавками борошна насіння чіа.

Бажаємо магістрантам вдалих результатів та успішного захисту!

#ТХВРГ #Харчові_технології #магістритехнологи #технологіївресторанномугосподарстві #ПУЕТ

          

30.03.2021 р. в онлайн режимі було проведено ХLІV Міжнародну наукову студентську конференцію за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік, присвячену 60-річчю Полтавського університету економіки і торгівлі.

Студенти спеціальності 181 Харчові технології 1-5 курсів брали участь у засіданні секції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку харчових технологій і ресторанного господарства». Представлені наукові роботи були різнопланові, ґрунтовні, цікаві, а об’єднувало їх те, що результати досліджень є досить актуальними і відповідали вимогам сьогодення.

Так дослідження Латиш Вікторії, студентки групи ХТІ-31 на тему «Визначення мікробіологічного забруднення клавіатур девайсів» під керівництвом к.вет.н, доцентом Бородай А.Б. та креативна презентація роботи сподобалась слухачам, а впевненість і обізнаність доповідачки позитивно вплинуло при голосуванні. Ця робота була кращою із заслуханих.

Другу сходинку призерів поділили між собою Литвин Марія, студентка групи ХТІ-11 із науковою роботою на тему: «Харчова поведінка сучасної молоді» та Ісаєнко Владислава, студентка групи ХТІ РТ-31 з роботою на тему : «Ефективність та безпека антисептиків». Керівником даних наукових робіт була к.вет.н, доцент Бородай А.Б.

Робота Шипіка Сергія, студента другого курсу магістратури на тему : «Використання відходів хеномелесу в приготуванні зефіру» під керівництвом д.т.н., професора Хомич Г.П., одноголосним голосуванням отримала бронзову нагороду.

В обговоренні брали участь викладачі кафедри Хомич Г.П., Ткач Н.І., Бородай А.Б. та ін.

#пует #тхврг #Харчові_технології #технологи #науковароботастудентів #абітурієнт2021 #вступ2021

          

          

15.03.2021 р. під керівництвом ст. викл. кафедри ТХВРГ Гередчук А.М. відбулося виїзне заняття з дисципліни "Харчові технології" по темі "Технологія виробництва пива та алкогольних напоїв" для студентів освітніх програм "Ресторанні технології" та "Харчові технології та інженерія".

Заняття відбулося на базі крафтової пивоварні "Beer House" - підприємстві, на якому успішно поєднано сучасні технології та давні традиції. Завдяки цікавим та грунтовним розповідям Василя Юхимовича Кожана, який є натхненним пивоваром, студенти дізналися багато фактів з історії українського та світового пивоваріння, про традиції та інноваційні напрями виробництва пива та міцних алкогольних напоїв, познайомилися з неймовірною експозицією етно-музею "Пива та самогону", що включає оригінальні експонати пивоваріння. Також студенти побачили виробництво крафтового пива та змогли задати питання щодо його організації.

Щиро вдячні Василю Юхимовичу та усім співробітникам пивоварні "Beer House" за відкритість, співпрацю та високий професіоналізм!

          

Сир – це улюблена їжа гурманів та невід’ємний атрибут святкового столу. А сироваріння – це своєрідне мистецтво, неабияка майстерність, досвід та емоції, які сировар вкладає в кожну голову сиру. Це клопітка праця, результати якої приносять нам справжню гастрономічну насолоду.

В останні роки культура сироваріння в Україні активно розвивається в напрямку крафтових виробництв. Тому для студентів спеціальності 181 "Харчові технології" актуальним є оволодіння аспектами технологій різних видів сирів та організації крафтового виробництва згідно діючих вимог.

Тому, в рамках навчальної дисципліни «Харчові технології» старшим викладачем кафедри ТХВРГ ПУЕТ Гередчук А.М. було організовано майстер-клас з виготовлення витягнути сирів (pasta filata), зокрема моцарелли, буррати та качокавалло.

Запрошена майстриня сироварної справи Кисельова Ю. В. розповіла студентам тонкощі виготовлення сирів та показала усі етапи технології моцарелли. Студенти освоїли вимоги до сировини та підприємств для сироваріння, вивчили асортимент та показники якості сирів. А сам процес роботи з сирним тістом, смак і аромат крафтового сиру, викликав у всіх присутніх захоплення та ще більшу любов до цього продукту.

Щиро вдячні усім організаторам, учасникам та гостям заходу. Бажаємо лише корисних і смачних сирів, та сподіваємося на подальшу співпрацю!

#puet #dreambig #пует #тхврг #Харчові_технології #технологи #крафтові_технології #сироваріння

#абітурієнт2021 #вступ2021

          

          

"Молекулярна кухня подібна до музики: як нота за нотою створюється нова мелодія, так і тут - з’являються нові аромати, смаки та оригінальні страви. Із простих продуктів виходять істинні шедеври кулінарного мистецтва!"

А наші студенти не лише вміють вправно використовувати світові тренди в кулінарії, а ще й розробляти свої - креативні та вишукані технології! Так, 25 лютого 2021 року свою магістерську роботу захистив наш зірковий студент, справжній віртуоз, новатор та митець кулінарної справи - Микола Люлько, а його "Цукерки з качки в пудрі з буряка, на чорному крекері зі сферами із смородини, червоного вина та розмарину" - викликали справжнє захоплення! Не дивлячись на щільний графік, шеф-кухар ресторану "Аляска" та учасник телевізійного шоу "Майстер Шеф. Професіонали - 3", розробляє феєричні та корисні страви, які обов'язково знайдуть чимало прихильників серед гостей ресторанних закладів.

Ми щиро вітаємо Миколу з отриманням ступеня Магістра з технологій в ресторанному господарстві та бажаємо здобути ще багато перемог в улюбленій справі!

#ТХВРГ #Харчові_технології #магістритехнологи
#мрійпровелике#ПУЕТ
#николайлюлько#мастершефпрофессионалы3

          

24 та 25 лютого 2021 року на кафедрі ТХВРГ відбулися захисти магістерських робіт студентів освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві". Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Щур Л.С. (в.о. генерального директора ДП "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" – голова комісії), Хомич Г. П. (завідуюча кафедрою ТХВРГ, д.т.н., професор), Ткач Н.І. (к.т.н., доцент), Наконечна Ю. Г. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

За ці насичені два дні 17 студентів заочної форми навчання презентували свої роботи, які були виконані на цікаві та актуальні для сьогодення тематики. Здобувачі показали високий рівень підготовки, знань та професійних навичок, тому отримали ступені магістрів.

Ми щиро вітаємо фахівців ресторанної індустрії з заслуженими здобутками та бажаємо професійної реалізації, успіхів та нових перемог!

#ТХВРГ #Харчові_технології #магістритехнологи #технологіївресторанномугосподарстві#ПУЕТ

          

23 лютого 2021 р. на кафедрі ТХВРГ відбувся відбірковий тур для участі в V Полтавському кулінарному конкурсі, який планується на 8 квітня 2021 року.

У відборі прийняло участь 20 студентів з I-IV курсів. Юні кулінари готували складні та відомі страви, такі як "Тар-тар із лосося в томатний плівці", "Стейк Шаляпін", "Риба конфі", "Мус з птиці", "Тірамісу", "Тарт татен" "Шоколадні трюфелі". За результатами, учасникам було підвищено або присвоєно розряд кухаря чи кондитера. Особливо хочеться відмітити студентів Усманова Артема, Михайлову Анастасію, Іванченко Ірину, Черепанову Картину, Бондара Івана та Гмирянського Ростислава, які показали високу майстерність та креативність в приготуванні страв. Також ці студенти включені до складу команд університету для участі в кулінарному конкурсі. Тож бажаємо подальших успіхів та перемог!

#puet #dreambig #пует #конкурс #ТХВРГ

          

Молекулярна кухня - це ціла магія, що створює унікальні смакові поєднання або надає незвичайної форми харчовим масам. Однією з найцікавіших технологій в молекулярній кухні є сферифікація або надання рідині форми сфери.

Процес сферифікації демонструє Вам наш магістрант освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві" та на даний момент учасник телевізійного шоу "Майстер Шеф. Професіонали - 3" - Люлько Микола.

          

У сучасному суспільстві освіта і знання стають транскордонним та транснаціональним явищем!!!

У грудні 2020 року – лютому 2021 року доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ТЮРІКОВА І.С. проходила міжнародне стажування “Міжнародна кар’єра науковця та управління науковими проєктами” (організатор - Центральноєвропейська Академія Навчань та Сертифікації (CEASC) у співпраці з Університетом Суспільних наук (UNS), м. Лодзь (Польща)).

У рамках стажування отримано:

  • відповідні навички і знання для розробки прийнятної дослідницької проектної пропозиції для грантового фінансування;
  • унікальний досвід пітчингу групового проекту у формі crush-тесту перед експертною комісією на Міжнародній науково-практичній конференції.
  • науковий досвід, нові ідеї та приємне спілкування з наковцями ВНЗ України та ЄС!!!

#ТХВРГ #викладачі

          

Сьогодні 11 лютого 2021 р. ст. викладачкою кафедри ТХВРГ Гередчук А. М. в рамках навчальної дисципліни «Харчові технології» було проведено брейн-ринг, метою якого було узагальнити та систематизувати вивчений матеріал за модулем «Технологія переробки зерна". Учасниками заходу були студенти груп ХТІ б-21 та ХТІ РТ б-21, які були поділені жеребкуванням на 2 команди.

Студенти змагалися у бліц-опитуванні та двої конкурсних завданнях, які включали основи технологій виробництва борошна, крупів, макаронних виробів, хлібобулочних виробів, крохмалю та крохмалепродуктів, харчоконцентратів.

Усі учасники показали високий рівень знань, активність, здатність працювати у команді та пошуку креативних рішень завдань. Особливо слід відмітити капітанів команд - Дмітрієву Анастасію та Бондара Івана, які проявили себе як справжні лідери! Тому усі отримали задоволення та заохочувальні подарунки!

#ТХВРГ #Харчові_технології

          

Дорогі друзі! З неймовірною гордістю та радістю хочемо поділитися феєричною новиною - двоє наших студентів стали учасниками телевізійного проекту каналу СТБ - "Мастер Шеф. Профессионалы-3"!

Магістрант освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві" Микола Люлько та студентка 4 курсу освітньої програми "Харчові технології та інженерія" Дарья Тюленева успішно пройшли кастинг кулінарного шоу, продемонструвавши високу майстерність та оригінальні авторські страви!

Ми вітаємо Миколу та Дашу від усієї дружньої родини ПУЕТ та бажаємо зіркових перемог! Ми вболіваємо за ВАС!!!!! Успіхів!!!

          

          

Вітаємо переможців онлайн конкурсу
«Багата кутя на радість життя»

20 січня 2021 року у онлайн режимі відбулося  святкове підведення підсумків онлайн-конкурсу «Багата кутя - на радість життя» та нагородження учасників.

Насамперед,  хочемо подякувати усім учасникам за те, що долучилися до нашого конкурсу, метою якого була популяризація українських кулінарних обрядових традицій. Адже кухня України, це не лише смачні наїдки, це величезна  культурна спадщина, як мова і мистецтво. І ми, викладачі, батьки, маємо навчати молодь віковим традиціям українського народу!

Хочемо з впевненістю сказати, що конкурс пройшов вдало! Учасники продемонстрували свої кулінарні здібності та знання, а представлені ними роботи приємно вразили членів журі та усю глядацьку аудиторію! Ми побачили цікаві рецептури Куті: одні з них були родинні, стародавні, інші осучаснені і оригінальні. Але однозначно УСІ ми отримали задоволення від цього проекту, знайшли нових друзів та однодумців!

З вітальним словом до учасників звернувся директор навчально-наукового інституту харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – д. т. н., проф. Скрипник Вячеслав Олександрович та завідуюча кафедрою, д.т.н, проф. Хомич Галина Панасівна, які подякували конкурсантам за активну позицію, високий рівень продемонстрованих робіт та креативність.

В цілому у І етапі конкурсу (тестові завдання) взяли участь 55 осіб:

- 17 учнів шкіл Полтавської області;
- 38 учнів професійно-технічних навчальних закладів.

У ІІ етапі конкурсу було представлено 15 фотозвітів з приготування куті, які були оцінені журі. До складу компетентного журі було запрошено: бренд-шеф ресторану «Vivat-Провінція» Павлов А. С.; методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Дмитренко Т. В.; доц., к.т.н, Горобець О. М., Левченко Ю.В., доц., к.вет.н,  Бородай А. Б., ст. викл, к.т.н, Гередчук А.М.
До ІІІ етапу конкурсу – онлайн голосування на сторінці кафедри у Фейсбук, - вийшло 9 учасників. Відповідно до кількості набраних вподобайок визначали переможця в номінації «Глядацькі симпатії».
Тож РЕЗУЛЬТАТИ онлайн-конкурсу «Багата кутя - на радість життя» наступні:

Подяками за участь у конкурсі нагороджено:

  • учнів ДПТНЗ "Професійний аграрний ліцей" м. Кобеляки: Єременко Валентину, Долю Альбіну, Балок Антона.
  • учнів ДНЗ "Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського": Саакян Вікторію, Горгітай Діану.
  • ученицю Полтавського професійного ліцею Рябченко Анну.
  • учня КЗ”Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 24” Лісоколенко Андрія.

Переможців конкурсу визначали у двох категоріях: учні шкіл та учні ТПНЗ.

Вітаємо переможців конкурсу серед учнів шкіл Полтавщини:

  • Дипломом за 3 місце нагороджується  - Лепська Наталія - учениця 9 класу Лохвицької гімназії № 1
  • Дипломом за 2 місце нагороджується  - Макаренко Таміла - учениця 7 класу Безсалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
  • Дипломом за 1 місце нагороджується  - Безугла Владислава учениця 11 класу Кулажинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Вітаємо переможців конкурсу серед учнів ПТНЗ Полтавщини:

Дипломом в номінації «Глядацькі симпатії» нагороджується  - Коваленко Віталіна - учениця Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол

Дипломом за 3 місце нагороджується  - Кіяшко Тетяна -учениця Вищого професійного гірничо-будівельного училища м. Горішні Плавні

Дипломом за 2 місце нагороджується  - Сабадир Віталій - учень ДПТНЗ "Професійний аграрний ліцей" м. Кобеляки

Дипломом за 1 місце нагороджується  - Канюс Таїсія - учениця Полтавського професійного ліцею.

Вітаємо переможців конкурсу та висловлюємо щиру вдячність керівникам навчальних закладів, вчителям, батькам і звичайно таким талановитим і креативним учням!Маємо надію на подальшу співпрацю! До нових зустрічей і проектів!

          

          

Продовжуємо навчання дистанційно

Студенти груп ХТІ б-21 та ХТІ РТ б-21 на практичних заняттях з дисципліни "Харчові технології" зі ст. викл. Гередчук А. М. вивчали технологію та показники якості пшеничного борошна. Юні технологи змогли провести дослідження кількості та якості клейковини пшеничного борошна в домашніх умовах і підійшли до цього дуже відповідально! Досліджувати харчові продукти - це завжди цікаво!

Дуже дякуємо за чудовий фотозвіт студенту Бондару Вані!

          

Харчуватися потрібно функціонально! Правильне харчування – перший ключ до здоров'я і доброго самопочуття, без яких важко досягти максимальної працездатності!

Студенти груп ХТІб-21, ХТІб інт-21, ХТІб інт бер – 31 обрали для вивчення курс “Технологія харчових продуктів оздоровчого призначення”, який викладає д.т.н. Тюрікова І.С. За темою заняття “Наукова стратегія і практика створення продуктів здорового харчування” студенти ознайомилися з критеріями віднесення харчових продуктів до категорії оздоровчих (функціональних), з формуванням їх інгредієнтного складу та технологічними аспектами отримання.

За прогнозами фахівців, у найближчі 10-15 років частка оздоровчих продуктів досягне 30 % всього продовольчого ринку. А студенти спеціальності Харчові технології стануть висококваліфікованими спеціалістами, які будуть створювати вітчизняну індустрію здорового харчування!

          

Дорогі друзі! Сьогодні стартує ІІІ етап онлайн-конкурсу "Багата кутя - на радість життя" - відкрите голосування!

Переходьте за посиланням https://www.facebook.com/thvrg114a

або шукайте учасників за хештегом #Багата_кутя_учасники

Хочемо сказати, що в цілому, у І етапі конкурсу (тестування) взяли участь 55 учнів шкіл та професійно-технічних навчальних закладів! Ми щиро вдячні керівникам навчальних закладів, вчителям, батькам і звичайно таким талановитим і креативним учням!

У ІІ етапі конкурсу з представлених 15 робіт (фотозвітів з приготування куті) журі обрало кращі – 6 робіт учнів ПТНЗ та 3 роботи учнів шкіл!

Тож, дорогі друзі, оцініть старання наших юних учасників своїми вподобайками та коментарями! Повірте, вони того варті! І Ви отримаєте неймовірне задоволення від перегляду їх презентацій!

#Багата_кутя_учасники #ТХВРГ #Багата_кутя #мрійпровелике #ПУЕТ

          

Дорогі друзі! Онлайн-конкурс "Багата кутя - на радість життя" розпочато!

І ми вітаємо першу учасницю - Канюс Таїсію - ученицю Полтавського професійного ліцею!

          

Увага! Конкурс!

Настає найчарівніший і найдобріший час – новорічно-різдвяні свята, які сповнюють серця усіх людей світлою надією! Саме в цей час ми повертаємо до своїх витоків, традицій і звичаїв. Страви, обряди, віншування та колядки – невичерпне джерело магічної сили нашої нації! І святий обов’язок нас, покоління дорослих, навчати молодь віковим традиціям українського народу!

Дорогі друзі! Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства #ПУЕТ оголошує кулінарний онлайн-конкурс «Багата кутя - на радість життя», метою якого є популяризація українських обрядових традицій.

До участі у конкурсі запрошуємо учнів шкіл та професійно-технічних навчальних закладів (технікумів, ліцеїв, училищ) Полтавщини віком 13-18 років.

Участь у конкурсі дасть змогу учнівській молоді продемонструвати свої кулінарні здібності та знання, а також поділитися сімейними, стародавніми чи сучасними рецептами такої шанованої в Україні різдвяної страви, як Кутя.

Усі деталі щодо умов участі у конкурсі читайте нижче у бланку запрошення.

Посилання для реєстрації учасників та проходження тестових завдань: https://forms.gle/yMBkJVfLMSbaDct79

З питаннями звертайтеся на E-mail: alina-ger13@ukr.net або за телефоном 0660453727

#ТХВРГ #Харчові_технології #Багата_кутя #мрійпровелике #ПУЕТ

          

22 грудня 2020 року у вільний від занять час магістри групи ТРГм ПВ-21 Слєпцов Едуард і Могильний Іван разом зі своїми керівниками проф., д.т.н. Тюріковою І.С. та доц., к.т.н. Суткович Т.Ю. виконували наукові дослідження за темами магістерських робіт.

#ТХВРГ #Харчові_технології #магістритехнологи #мрійпровелике #ПУЕТ

          

Наші "зіркові" житомирські магістранти - Клименюк Роксолана, Бондарчук Віктор і Бєляк Віктор - це гордість і надія не лише викладачів кафедри ТХВРГ ПУЕТ, а і всієї України! За плечима цих трьох митців кулінарної справи десятки нагород, проектів та конкурсів. І сьогодні вони отримали ступені Магістрів з технологій в ресторанному господарстві.

Ми вдячні Вам за активну позицію, виявлену старанність під час навчання та добрі слова! Хай Ваш творчий запал приведе до омріяних висот і здійснення мрій!!!

          

Як то кажуть: наші люди всюди. А студенти спеціальності 181 Харчові технології - всюди затребувані і кваліфіковані фахівці Вони цілеспрямовано ідуть до вершин досконалості, чим викликають гордість як своїх батьків, так і нас - викладачів.

Своїми враженнями від фаху "Ресторанні технології" ділиться студент 3 курсу групи ХТІ РТ б-31 Іванов Владислав.

          

21.12.2020 року на кафедрі ТХВРГ розпочалися захисти магістерських робіт студентів освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві". Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Щур Л.С. (в.о. генерального директора ДП "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" – голова комісії), Хомич Г. П. (завідуюча кафедрою ТХВРГ, д.т.н., професор), Ткач Н.І. (к.т.н., доцент), Наконечна Ю. Г. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар).

Комісією відмічено, що тематика представлених магістерських робіт є різноманітною і цікавою, а професійні відповіді студентів на складні питання засвідчили високий рівень підготовки науковців. Дружня атмосфера знаменувала успішний захист робіт та здобуття всіма студентами ступеня магістра.

#ТХВРГ #Харчові_технології #магістритехнологи #мрійпровелике #ПУЕТ

          

Основне завдання магістранта - продемонструвати рівень своєї наукової кваліфікації, уміння вести науковий пошук і вирішувати конкретні завдання. А завдання, які вирішуються магістрантами освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві", стосуються актуальних проблем харчування населення нашої країни. І саме шляхом розроблення та впровадження у виробництво продуктів підвищеної поживної цінності, ми зможемо забезпечити продовольчу безпеку та покращити здоров'я нації.

Розробкою саме такого корисного десерту займалася наша магістрантка - Клименюк Роксолана. У результаті проведених досліджень було розроблено рецептури пана-коти підвищеної біологічної цінності з використанням продуктів переробки ягід смородини чорної.

          

Навчальний процес продовжується. І хоча у більшості людей уже цілком новорічний настрій, наші магістранти зайняті зовсім іншими клопотами - з 21 грудня вони починають захищати свої магістерські роботи!

І доки майбутні магістри готуються якомога краще представити свої наукові здобутки, ми хочемо розказати вам про ще одного видатного кулінара та його наукові пошуки - Віктора Бєляка! Як відомо, Віктор є шеф-кухарем гриль-бару «Плезентвіль» (м. Житомир); заступником голови Громадської організації «Житомирська обласна Асоціація Кулінарів України»; директором з розвитку новітніх технологій творчого об’єднання кулінарної спільноти «Шеф-груп»; переможцем Першого та Другого відкритих Житомирських обласних чемпіонатів з кулінарного мистецтва та сервісу «Battle Chefs» та володарем п'яти золотих медалей!

У своїй магістерській роботі Віктор Бєляк, під керівництвом професорки, д. т. н. Хомич Г. П., досліджував перспективність використання журавлини та продуктів її переробки в технології солодких страв, зокрема цукерок з суфле, з метою поліпшення їх структурно-механічних властивостей, біологічної цінності та повного використання ресурсного потенціалу ягоди.

Тож переглядаємо короткий фотозвіт з розробками Віктора Бєляка та бажаємо успішного захисту!

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #мрійпровелике #ПУЕТ

          

15 та 16 грудня 2020 року магістранти освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві» групи ТРГ мПВ-21 в рамках навчальної дисципліни "Сучасні дослідження харчової науки" під керівництвом проф. Хомич Г. П. проводили лабораторні дослідження з метою виконання дослідної частини магістерських робіт. Студенти визначали хімічний склад та функціонально-технологічні властивості досліджуваної сировини, зокрема пектинові речовини, вітаміни, кислотність, сухі речовини, ніжність м’яса, вологоутримуючу і вологозв'язуючу здатність фаршевих систем.

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #мрійпровелике #ПУЕТ

          

Робота наших магістрів! Продовжуємо дослідження та публікуємо результати!

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #мрійпровелике #ПУЕТ

          

Під час карантину особливо плідно довелося працювати нашим магістрам. Сьогодні хочеться привідкрити завісу  «наукової кухні» та продемонструвати маленьку часточку досягнень наших магістрантів.

А мова піде про уже знайомого нам Віктора Бондарчука - одного з кращих кухарів України, призера міжнародних та українських конкурсів кулінарного мистецтва, заступника голови Житомирської обласної асоціації кулінарів України, Золотого шеф-кухара 2011 року та бронзового призера на Кіпрі 2011 року! Сьогодні Віктор є магістрантом освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві» та під керівництвом проф. Хомич Г.П. займається удосконаленням технології переробки м’яса молюсок і розробленням кулінарних страв на його основі. Метою досліджень було визначити вплив рослинних соків (хеномелесу, журавлини, лимону) на структурно- механічні та органолептичні властивості м’яса рапани і креветок.

Тож споглядаємо разом на цю феєричну і корисну смакоту) А Віктору бажаємо успішного захисту магістерської роботи!

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #мрійпровелике #ПУЕТ

          

7 та 9 грудня 2020 року студенти груп ХТІ б-31, ХТІ РТ б-31 та ХТІ інт бер -31 були залучені до Ділової гри з дисципліни "Енологія та наука про напої", організованої викладачками кафедри ТХВРГ проф. Хомич Г.П. та доц. Чоні І.В. Такий формат проведення заняття дозволяє студентам-технологам структурувати отримані знання з навчальної дисципліни, зокрема методики розрахунку купажних матеріалів та проведення органолептичної оцінки вин, складання винних карт. Завданням студентів було запропонувати відвідувачам заданого ресторану вина світових виробників до конкретних страв, підібрати бокали і спосіб подачі.

          

8.12.2020 р. Підводили підсумки вивчення навчальної дисципліни "Сучасні кулінарні тренди") Студенти першого курсу спеціальності "Готельно-ресторанна справа" презентували захоплюючі проекти ресторанних закладів, в яких вони запропонували впровадження сучасних, креативних та популярних трендів ресторанної галузі та кулінарного мистецтва.

          

На практичних заняттях з дисципліни «Енологія та наука про напої» студенти групи ХТІ б інт бер-31 представили індивідуальні завдання з теми «Виноробство країн Старого і Нового світу». Під керівництвом проф., д.т.н. Хомич Г.П. юні технологи проаналізували сучасний стан та перспективи розвитку виноробної галузі, вивчили класифікацію виноградних вин; вимоги нормативних документів до вина, коньяку, бренді та інших міцних напоїв.

          

          

30 листопада 2020 року гаранти освітніх програм: “Технології ресторанного господарства” (магістр) д.т.н Хомич Г.П., «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» (магістр) д.т.н. Тюрікова І.С., «Ресторанні технології» (бакалавр) к.т.н. Горобець О.М., , «Харчові технології та інженерія» (молодший бакалавр) к.т.н. Левченко Ю. В. та (бакалавр) к.т.н. Наконечна Ю. Г., долучитися до онлайн вебінару «Акредитація: як підготуватися та уникнути помилок?», проведеного Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Спікерами заходу були: Сергій Квіт, Андрій Бутенко, Олена Єременко, Іван Назаров, Наталія Стукало, Богдан Моркляник, Михайло Винницький, які ознайомили з питаннями щодо підготовки до акредитації освітніх програм: підготовка ОП до акредитації; права ЗВО під час акредитації; роль стейкхолдерів у формуванні та реалізації ОП; критерії оцінювання ОП та багато іншого.

“Знати, розуміти, впроваджувати та удосконалювати!” – головний критерій кафедри ТХВРГ.

          

Для забезпечення високої якості навчального процесу викладачі кафедри ТХВРГ постійно співпрацюють з фахівцями та підприємствами харчової промисловості та бізнесу. Разом зі стейкголдерами ми проводимо обговорення освітніх програм, розробляємо програми практики та стажування студентів та викладачів, проводимо відкриті заняття, зустрічі та семінари.

І особливо приємно, коли керівниками одних з кращих підприємств регіону ми бачимо своїх випускників. Так, в цьому сюжеті ми побачимо Михайла Гнатюка, - нашого випускника 2008 року за спеціальністю "Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса", -який є директором ТОВ «Карлівський м'ясокомбінат».

Тож дякуємо Михайлу Борисовичу за добрі слова, бажаємо успіхів та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

#ТХВРГ #Харчові_технології #роботазістейкголдерами #ПУЕТ

          

Викладачам кафедри ТХВРГ пощастило працювати з цілеспрямованими та креативними студентами-магістрами! Вони мають цікаві ідеї, які реалізують у актуальних науково-технічних проектах. Тож особливу зацікавленість студенти груп ТРГ м ПВ-21 та ТРГ м лис ПВ-21 виявили до лекції "Оформлення права на об'єкти інтелектуальної власності", прочитану професоркою Хомич Галиною Панасівною 24 листопада 2020 р., в рамках навчальної дисципліни "Інтелектуальна власність". Дана тема є актуальною, адже охорона інтелектуальної власності сприяє використанню досягнень та подальшому розвитку винахідницьких і творчих талантів інженерів-технологів, підтримує та зберігає національний потенціал України у сфері інтелектуальної діяльності.

          

Сьогодні ми ледь встигаємо стежити за тим, як стрімко розвивається тема здорового способу життя та здорового харчування. З'являються все нові продукти, які обіцяють зробити нас вічно молодими та здоровими, а ресторани пропонують все нові варіанти "здорових" страв і напоїв. Тож і майбутні ресторатори - студенти груп ГРС б-12 та ГРС б-13, на практичному занятті з дисципліни "Сучасні кулінарні тренди" вивчали основи збалансованого харчування та отримали навички з розрахунку величини добових енерговитрат та потреб в основних харчових речовинах. Кожен студент, під керівництвом ст. викл. Гередчук А. М., підібрав індивідуальне раціональне меню згідно свого режиму харчування та розрахував його калорійність і харчову цінність.

          

Кава - найпопулярніший напій у світі. Щорічно людство випиває 400 мільярдів чашок кави. Прослухавши курс лекцій ст. викладачки кафедри ТХВРГ ПУЕТ Гередчук Аліни Михайлівни "Технологія харчоконцентратів: Технологія натуральної смаженої та розчинної кави" студенти груп ХТІ б-31 та ХТІ РТ б-31 вивчили особливості різних способів виробництва цього ароматного напою та вимоги нормативних документів до його якості. І дехто зі студентів став ще на крок ближче до здійснення мрії - відкриття власної кав'ярні! А ми, викладачі, ні трохи не сумніваємося в ВАС, наші дорогі студенти!

          

24.11.2020 р. викладачі кафедри ТХВРГ - гаранти освітніх програм: «Харчові технології» (молодший бакалавр) к.т.н., доц. Левченко Ю. В.; «Харчові технології та інженерія» (бакалавр) к.т.н., доц. Наконечна Ю. Г.; «Ресторанні технології» (бакалавр) к.т.н., доц. Горобець О. М.; «Технологічна експертиза, якість і безпека харчової продукції» (магістр) д.т.н. Тюрікова І. С. долучитись до онлайн семінару «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація». На семінарі були представлені нові підходи до внутрішнього забезпечення якості вищої освіти відповідно до ESG та національного законодавства, алгоритм розроблення, перегляду та удосконалення освітніх програм на основі Національної рамки кваліфікацій, стандартів вищої освіти та міжнародних стандартів, забезпечення результатів навчання в освітніх програмах, принципи побудови та розвитку силабусу, показані основні аспекти підготовки до акредитації освітніх програм і методика її проведення.

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #ПУЕТ

          

Здоров'я – це єдине, що не можна купити за гроші та обміняти на золото! Ваше здоров'я - це те, що визначає тривалість та якість життя! І дуже приємно, що сьогодні бути здоровим - МОДНО. Молодь активно долучається до здорового способу життя та все більше цікавиться принципами здорового харчування!

Студенти спеціальності Харчові технології груп ХТІ б інт-41 та ХТІ б інт бер-43 сьогодні також були "в темі", адже на занятті з дисципліни “Технологія оздоровчих харчових продуктів” д.т.н, доценткою Тюріковою І.С. розкрито загальні принципи здорового харчування, основи раціонального харчування для студентів, головні секрети ресторанів швидкого харчування та ще багато цікавого!!!!!!

          

Здорове харчування – запорука здоров’я!

Це спосіб життя людини, яка споживає виключно їжу, що здатна приносити користь організму та забезпечувати всі життєво необхідні функції.

Якість та безпека харчування – пріоритетне питання сьогодення.

Створити гарантії безпеки для здоров’я людини під час вирощування, перероблення, реалізації, споживання харчових продуктів і продовольчої сировини – МОЖЛИВО!

Кафедра ТХВРГ відкриває нову освітню програму "Технологічна експертиза, якість і безпека харчових продуктів".

Тож запрошуємо усіх бажаючих стати фахівцями у сфері управління якістю і безпеки харчових продуктів на навчання!!!

          

Дорогі друзі! Сьогодні, 16.11.2020 р., відбулося надзвичайно цікаве онлайн-інтерв'ю з людиною, яка має шалений ентузіазм, прагнення до вдосконалення і креативності, - шеф-кухарем ресторану Аляска (м. Київ) Миколою Люльком.

Захід був організований викладачками кафедри ТХВРГ Левченко Ю. В. та Гередчук А. М. як практико-орієнтоване заняття з метою закріплення знань студентами спеціальності "Готельно-ресторанна справа" з дисципліни "Сучасні кулінарні тренди".

Варто зазначити, що Микола Люлько має феєричний досвід роботи в закладах ресторанного господарства різних форматів. Зокрема, був бренд-шефом мережі ресторанів «Черноморка». Крім того, він розробляє дієти, оптимізує меню, веде свій блог-канал, на якому популяризує правильне харчування та здоровий спосіб життя, проводить майстер-класи та розкриває багато актуальних питань ресторанної справи. Неодноразово займав призові місця на професійних конкурсах, бере участь в зйомках кулінарного шоу «Майстер Шеф». Тож студенти мали можливість задати найактуальніші питання щодо сучасних концепцій та трендів ресторанної індустрії, специфіки роботи кухаря та методів обслуговування гостей, труднощів та перспектив розвитку ресторанної справи в Україні.

Хочемо висловити велику вдячність шановному пану Миколі за неймовірно захоплююче інтерв'ю, дружнє відношення та щирість, змістовну інформацію та професійні поради майбутнім фахівцям ресторанної справи. Бажаємо Вам подальшого успіху та нестримного запалу, радості від улюбленої справи та реалізації усіх Ваших планів. Раді нашій співпраці та сподіваємося на скорішу зустріч у наступних проектах.

          

8 листопада в Україні вперше відзначали День виноградаря і винороба — професійне свято неймовірно працьовитих митців виноробної справи, яке, починаючи з цього року, відзначатимуть щорічно у другу неділю листопада. Студенти спеціальності Харчові технології груп ХТІ б інт-11 та ХТІ б інт бер-31 сьогодні також були "в темі", адже на лекції "Технологія вина" викладачкою Гередчук А. М. було розкрито головні секрети виготовлення цього вишуканого напою. Ми ще раз вітаємо усіх, хто працює у важливій та перспективній для України виноробній галузі. Нехай ваш професіоналізм та відданість улюбленій справі сприяють реалізації значного потенціалу галузі та популяризації українського вина!

#ТХВРГ #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

У кулінарії, як і в fashion- і beauty-індустрії, теж є модні напрями. Причому це не тільки популярні страви в ресторанах, нові інгредієнти та інноваційні технології, а й унікальні смаки і поєднання, автентичні рецептури та оригінальні розробки, які беруть на озброєння шеф-кухарі. Тож студенти групи ГРС б-11, під керівництвом доцентки кафедри ТХВРГ ПУЕТ Левченко Ю.В. продовжують вивчати кулінарні тренди різних країн світу! Студенти підготували цікаві доповіді, презентації та проекти, представили їх на занятті та взяли активну участь в обговоренні.

#ТХВРГ #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

Чи чули Ви про молочне пиво Bilk, пиво з кори дерев Root beer, житнє та безхмельове пиво, різдвяне та березневе пиво, а ще пивне ячмінне вино Barley Wine та бочкове пиво? А наші студенти можуть детально розповісти про особливості цих сортів пива!

Сьогодні на практичному занятті з дисципліни "Харчові технології" студенти групи ХТІ б інт-11 та ХТІ б інт бер-31 представили свої індивідуально-пошукові роботи в рамках вивчення класичних та інноваційних технологій пивоваріння. Ст. викл. Гередчук А.М. відмітила високу якість виконання завдання, а усі присутні взяли активну участь у обговоренні перспектив впровадження даних технологій в Україні.

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

6.11.20 р. ст. викл. кафедри ТХВРГ Гередчук Аліною Михайлівною була проведена профорієнтаційна робота з учнями 11 класу Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району. Випускники отримали вичерпну інформацію щодо навчання у ПУЕТ, умов вступу та компетентностей, що здобувають студенти, навчаючись за спеціальністю 181 Харчові технології. Учні ознайомилися з інформаційними матеріалами. Зустріч була цікавою для усіх, адже учні з задоволенням спілкувалися, задавали питання та розповідали про свої проекти.

          

Сир - найпопулярніший у світі харчовий продукт, він завжди є бажаним атрибутом святкового столу, а дієтологи відмічають його високу поживну цінність. Сьогодні активно розвивається напрямок "сирного" гастрономічного туризму, адже відвідати сирні фестивалі і крафтові сироварні - це справді захоплююче і смачне дійство. Тож у всіх країнах Європи відкривається велика кількість крафтових виробництв сиру, які суттєво відрізняються технологією виготовлення.

Сьогодні студенти груп ХТІ б-31 та ХТІ РТ б-31 на дисципліні "Харчові технології" презентували свої індивідуальні роботи, метою яких було вивчення відомих світових та українських традицій і територіальних особливостей сироваріння, специфіки технології та відмінні риси різних сирів.

Ст. викл. Гередчук А.М. відмітила високий рівень знань студентів та змістовність презентаційного матеріалу. А для закріплення знань студентам було запропоновано вирішити кросворд з теми "Технологія молочних продуктів", що містив визначення основної термінології та процесів виробництва молочної продукції.

          

Сьогодні, 31 жовтня, молодь святкує Страшно-Веселе і всесвітньо відоме свято - Хелловін. Не дивлячись на те, що це свято стало відомим в Україні не так давно, молодь з великим захопленням перевтілюється в образи монстрів та привидів, відвідує тематичні костюмовані вечірки та розповідає моторошні історії)

І хоча святкування цьогоріч ускладнилося карантинними обмеженнями, багато закладів постаралися створити святкову атмосферу. Співробітники та студенти кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства також долучилися до свята та провели майстер-клас з карвінгу «Happy Halloween», який відбувся в ТРЦ Київ.

Майстер-клас проводила майстриня виробничого навчання кафедри ТХВРГ ПУЕТ Гончаренко В.Ф разом зі студенткою групи ХТІ б-41 Черепановою Кариною та нашим випускником, який сьогодні є професійним кулінаром та сам проводить численні майстер-класи з карвінгу та розпису медово-імбирних пряників, Приходьком Валерієм.

Головним чаклунським атрибутом свята є гарбуз, тому і наша виставка мала в своїй колекції чимало композицій з цього овочу. Маленькі відвідувачі торгового центру з задоволенням спробували вирізати чудернацькі мордочки з яблук та гарбузів. Було цікаво та пізнавально!

          

20-28 жовтня 2020 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ відбулися онлайн-захисти дипломних бакалаврських проєктів студентами заочної форми навчання спеціальності 181 Харчові технології.

Неймовірно насичені дні захисту увінчалися прекрасними результатами - ступінь бакалавра з харчових технологій та інженерії отримали 85 студентів!

Підсумовуючи результати захисту, хочемо зазначити, що представлені роботи присвячені актуальним питанням розвитку галузі ресторанного господарства, а студенти продемонстрували глибокі теоретичні знання та хороші практичні вміння вести інженерні розрахунки та організовувати виробничий процес.

Щиро вітаємо молодих фахівців з успішним захистом дипломних проєктів та бажаємо успіхів, плідної професійної діяльності і вагомих досягнень!

#ТХВРГ #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

Для того, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці, наші студенти вивчають велику кількість фахових дисциплін, на яких здобувають знання різноманітних технологій сучасної харчової промисловості.

Так 26.10.2020 р. студенти груп ХТІ б інт-11 та ХТІ б інт бер-31 на практичному занятті за темою "Технологія бродильних виробництв. Технологія пива" (навчальна дисципліна "Харчові технології"), проведеному ст. викл., к.т.н. Гередчук А.М., вивчали характеристику сировини для пивоварного виробництва, особливості технологій різних сортів пива та вимоги нормативних документів до їх якості.

          

Під час дистанційного навчання наші студенти та викладачі продовжують плідно працювати. Так 21.10.2020 р. студенти груп ХТІ б-31 та ХТІ РТ б-31 разом з ст. викл., к.т.н. Гередчук А.М. на практичному занятті з дисципліни "Харчові технології" розглядали особливості технологічних процесів у виробництві сичужних сирів різних груп. Студенти вивчили специфіку технологій молодих, м'яких, напівтвердих та твердих сирів, сирів типу чеддер та витяжних сирів. Також студенти розглянули обладнання для сироваріння та технологічні лінії різної потужності, а для закріплення матеріалу переглянули підбірку навчальних відео.

          

Продовжуємо дистанційне навчання!

Так на дисципліні "Основи фізіологіі харчування, гігієна і санітарія" студенти груп ХТІ б-21 та ХТІ РТ б-21 під керівництвом ст. викладача кафедри Медведь Л.М. вивчали будову травної системи людини та як необхідно організовувати своє харчування для підтримки її в здоровому стані.

#ТХВРГ #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

Чи знаєте Ви, що до 2004 року кухні Скандинавських країн вважалися найодноманітнішими і найпростішими в Європі, але сьогодні все докорінно змінилося!!! Вже ніхто не посміє пожартувати з цього приводу, так як ресторани цих країн кожного року отримують нові зірки Червоного Гіду Мишлен, скандинавці стають законодавцями світових кулінарних трендів на рівні з французами та італійцями!!!

Незважаючи на карантин, ми продовжуємо відкривати кулінарний світ для наших студентів.

В розрізі вивчення дисципліни "Сучасні кулінарні тренди" доцентка кафедри, к.т.н. Левченко Ю. В. на лекції знайомила студентів 1 курсу із найвідомішими кулінарними трендами Північної Європи.

Приєднуйтесь до нашої студентської родини і ми відкриємо вам таємниці кулінарного світу!!!

#ТХВРГ #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

Юні ресторатори продовжують вивчати гастрономічні тренди!

13.10.2020 р. на практичному занятті з дисципліни "Сучасні кулінарні тренди" студенти групи ГРС б-12 ознайомилися з історією, технологією та культурою споживання національних страв країн Європи, а також підвищили рівень знань з гастрономічного туризму. Разом зі старшою викладачкою кафедри ТХВРГ, к.т.н. Гередчук А.М. студенти розглянули геокліматичні, релігійні та історико-культурні передумови становлення національних кухонь країн європейського регіону, та проаналізували відмінності в способах обробки сировини та технологіях виготовлення конкретних страв. Згідно виданого викладачкою завдання, студенти підготували короткі доповіді з презентаціїєю традиційних страв окремих етнічних кухонь. Доповіді були змістовними та цікавими, а отримані знання будуть використані при розробці проектів концептуальних закладів ресторанного господарства.

#ТХВРГ #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

12.10.2020 р. студенти груп ХТІ б інт-11 та ХТІ б інт бер-31 прослухали курс лекцій ст. викл., к.т.н. Гередчук А.М. з навчальної дисципліни "Харчові технології":

  • "Технологія бродильних виробництв. Технологія пивоварного солоду".
  • "Технологія пива".

          

ПУЕТ! З Днем народження!!!

          

Цікаві пари - це добре, а корисні - це ще краще!)))

Так на дисципліні "Основи фіхіологіі харчування, гігієна і санітарія" студенти груп ХТІ б-21 та ХТІ РТ б-21 розглядали тему "Харчування людини як медико-біологічна та соціально-економічна проблема" під керівництвом ст. викладача кафедри Медведь Л.М., тому раціональні підходи до організації свого харчового раціону наші студенти освоїли сповна!)

Представлені реферати та презентації про альтернативні види харчування людини були високо оцінені та викликали жваве обговорення) А далі буде ще цікавіше!!!

          

Серце - це кухня, мозок - управлінська складова, яка рахує і продумує. А душа - це сервіс. Та об'єднує ці три складові в один цільний "організм" - Концепція! Концепція розкриває ідею ресторану, описує всі складові його діяльності.

6.10.2020 р. студенти групи ГРС б-14 разом з доцентом кафедри ТХВРГ, к.т.н. Левченко Ю.В. в рамках дисципліни "Сучасні кулінарні тренди" вивчали інноваційні тренди та актуальні концепції ресторанного бізнесу в Україні та світі.

Багато цікавої інформації, креативні ідеї, знання стратегій позиціонування меню, уміння визначати найперспективніші напрямки удосконалення діяльності закладів ресторанного господарства різних форматів, а головне натхнення для створення власних "Проектів Концепцій" - все це отримали студенти на проведеному практичному занятті.

Тож скоро чекайте креативні ідеї від "юних рестораторів"!

          

Чи любите Ви молоко?!

Цей продукт займає особливе місце в харчовому раціоні людини. Проте, важливо обрати якісне молоко та дотримуватися сучасних рекомендацій до його споживання!

Студенти груп ХТІ б-31 та ХТІ РТ б-31 сьогодні прослухали лекцію "Технологія виробництва питного молока. Сучасні аспекти підвищення якості молока", яку читала ст. викл., к.т.н. Гередчук А.М. в рамках дисципліни "Харчові технології".

На лекції студенти дізналися не лише особливості технології молока, а й сучасні тенденції організації високотехнологічного виробництва молочної продукції ("Розумна ферма" , "Безконтактна ферма") в Україна та світі, інноваційний асортимент молока та найбільш актуальні тренди та наукові розробки упакування продукції молочної галузі!

Якщо Вам цікаво, як обрати якісне молоко, що таке "молоко А2", "розумна кришка", "датчики свіжості молока", "активна упаковка" - ласкаво просимо завітати на кафедру технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ! Завжди раді новим знайомствам!)

#ТХВРГ #Харчові_технології #інженеритехнологи #залишаємосявдома #ПУЕТ

          

          

          

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства радо вітає у колі університетської родини ПУЕТ нове покоління студентів - першокурсників!

Дорогі друзі! Для вас розпочався неймовірно цікавий та важливий період життя! Бажаємо, щоб студентські роки були веселими, сповненими новими знайомствами та позитивними моментами! Впевнені, що ПУЕТ вам стане рідною домівкою та відкриє можливості для досягнення омріяної мети! Міцного всім здоров’я, добра, творчого запалу та нових відкриттів на шляху до професійної досконалості!

          

          

          

Наші випускники - цілеспрямовані, працьовиті та креативні особистості! Підтвердженням цього є історія успіху Діденка Юрія Олександровича - випускника ПУСКУ за спеціальністю «Технологія зберігання, консервування та переробки плодів і овочів» 2007 року, який знайшов своє покликання в високій кулінарії. Його послужний список просто вражає, а майстерність викликає захоплення!!!

          

26 червня 2020 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулися захисти магістерських робіт студентів освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві» денної та заочної форм навчання.

На розгляд комісії у складі Ремізової Н. Л. (начальниця випробувальної лабараторії ДП "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" – голова комісії), Хомич Г. П. (завідувачка кафедрою ТХВРГ, д.т.н., професор), Ткач Н.І. (к.т.н., доцент), Левченко Ю. В. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар) було представлено 10 магістерських робіт, які були виконані в рамках актуальних сьогоденних проблем галузі харчової промисловості та ресторанних технологій.

Магістранти гідно представили результати своїх наукових досліджень та отримали хороші оцінки своїх робіт. Голова комісії зазначила, що поряд із ґрунтовним теоретичним аналізом обраних технологій, студентами отримані вагомі наукові результати, розроблені сучасні технології харчової продукції, які мають практичну цінність та перспективність для впровадження у виробництво. Чотири студенти отримали дипломи з відзнаками.

Вітаємо молодих фахівців з успішним завершенням навчання! Бажаємо подальших успіхів,  професійного зростання та самореалізації!

          

Захист бакалаврських дипломних проектів

22-25 червня 2020 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено захисти дипломних проектів студентів спеціальності 181 «Харчові технології» денної та заочної форм навчання.

На розгляд комісії у складі Ремізової Н. Л. (начальниця випробувальної лабараторії ДП "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" – голова комісії), Хомич Г. П. (завідувачка кафедрою ТХВРГ, д.т.н., професор), Ткач Н.І. (к.т.н., доцент), Левченко Ю. В. (к.т.н., доцент), Львової С.В. (секретар) було представлено 38 бакалаврських проектів.

Захисти дипломних проектів проводилися дистанційно з допомогою сучасних інформаційних технологій в онлайн-режимі. Отримані позитивні результати засвідчили високу якість виконання проектів та підготовки студентів. Комісією відзначено актуальність представлених робіт та запропонованих технологій і інженерних рішень для розвитку галузі ресторанного господарства.

Вітаємо студентів з успішним захистом дипломних проектів, бажаємо успіхів та плідної професійної діяльності!

          

Студенти спеціальності "Харчові технології" - це високоінтелектуальні, всебічно розвинені, активні і цілеспрямовані люди! Як доказ цих слів ми уже опублікували багато дописів під хештегом #До_вершин_успіху !

А сьогодні хочемо поділитися історією іще однієї нашої студентки - магістрантки освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві» Беркити Анни, яка має за плечима чималі наукові та професійні досягнення, займає активну життєву позицію і горить жагою до самоудосконалення!

          

Наші випускники – наша гордість!

Продовжуємо серію дописів про наших амбітних, успішних і неймовірно талановитих випускників під хештегом #До_вершин_успіху !

Коноваленко Олена Юріївна -  наша випускниця 2016 року, магістр освітньої програми «Технології в ресторанному господарстві». Сьогодні Олена є викладачем спеціальних дисциплін кулінарного профілю Державного професійно-технічного навчального закладу «Полтавське вище професійне училище імені Андрія Олександровича Чепіги».

Окрім навчання молоді майстерності кулінарної справи, Олена є учасником численних конкурсів, кулінарних виставок та майстер-класів.

У 2016 році здобула Диплом І ступеня та Золоту медаль в номінації АРТ– КЛАС «Художня робота з тіста» у Міжнародному чемпіонаті з кулінарного та кондитерського мистецтва серед юніорів «BEST CookFEST Junior – 2016», який проходив під егідою «Українського кулінарного союзу», громадської спілки «Буковинська гільдія кулінарів». У змаганнях Фестивалю взяли участь більше 120 учасників з України, Ізраїлю, Туреччини, Азербайджану, Сербії, Росії, Білорусії, Німеччини. Та Олена Юріївна змогла здобути першість за неймовірну композицію із тіста «Сорочинський ярмарок», якою колоритно представила Полтавський регіон.

Олена амбітна і креативна особистість, яка прагне розвиватися, опановувати професійні компетентності та практичні навички, збагачувати досвід з кулінарного і кондитерського мистецтва.

Ми бажаємо Олені Юріївні творчого натхнення, вагомих перемог та удачі на шляху #До_вершин_успіху !

          

Вітаємо переможців конкурсу студентських наукових робіт

"Ти можеш ВСЕ, якщо поряд людина, яка в тебе вірить!"

Ми, викладачі, віримо у кожного свого студента, підтримуємо, а іноді і відкриваємо у них нові таланти. Тож їхні досягнення - це неймовірна гордість і радість для нас!

Хочемо привітати Іванова Владислава (група РТ-21) та Сокола Андрія (група ХТІ-31) з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році за спеціальністю «Технологія захисту навколишнього середовища» та нагородженням дипломами ІІІ ступеня!

Щиро вітаємо також наукового керівника - зав. кафедрою ТХВРГ, д.т.н., професора Хомич Галину Панасівну.

Бажаємо натхнення та невпинного руху вперед до нових звершень і вражень!

          

Розпочалися захисти дипломних проєктів студентами-технологами

19 травня 2020 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства розпочалися захисти дипломних проєктів студентів спеціальності 181 «Харчові технології» заочної форми навчання.

Протягом п’яти днів комісія у складі Щур Л. С. (заступниця генерального директора із стандартизації та оцінки відповідності ДП "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" –  голова комісії), Хомич Г. П. (завідувачка кафедрою ТХВРГ, д.т.н., професор), Рогова А. Л. (к.т.н., доцент), Левченко Ю. В. (к.т.н., доцент), Гончаренко В. Ф. (майстер виробничого навчання – секретар) має заслухати 37 бакалаврських проєктів.

Враховуючи нестандартну цьогорічну ситуацію, захисти дипломних проєктів проводяться з допомогою сучасних інформаційних технологій в онлайн-режимі.

Підсумовуючи результати перших двох днів захисту, хочемо зазначити, що представлені роботи присвячені актуальним питанням розвитку галузі ресторанного господарства, а студенти володіли глибокими теоретичними знаннями та хорошими практичними навичками як інженерних розрахунків, так і організації виробничого процесу.

Вітаємо «перших ластівок» з успішним захистом дипломних проєктів та бажаємо успіхів і плідної професійної діяльності!

Ну а решті студентів бажаємо не менш гідно представити проєкти та отримати високі оцінки своєї роботи!!!

          

13 травня відбулося онлайн-засідання методичної секції кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, на якій розглядалися методичні підходи до викладання вибіркових навчальних дисциплін. Враховуючи різний рівень початкових знань у студентів спеціальності «Харчові технології» та інших спеціальностей, зміст вибіркових дисциплін повинен бути різним.

Доценти Шелудько В.М. та Олійник Н.В. представили своє бачення дисципліни «Основи кондитерської майстерності», яка пропонується для студентів спеціальності «Харчові технології». Студентам пропонується для вивчення не тільки класичні технології, які представлені у збірниках рецептур, але і сучасні підходи до асортименту борошняних кондитерських виробів.

Ст. викладач Медведь Л.М. акцентувала увагу на креативних підходах до класичних і сучасних технологій приготування борошняних кондитерських виробів та їх оздоблення, зокрема використання комп’ютерних технологій у виробництві кондитерських виробів.

За результатами обговорення викладачам запропоновано розробити одну загальну програму даної дисципліни та сформульовано рекомендації для їх доповнення з метою якомога кращого зацікавлення студентів сучасним інноваційним наповненням та актуалізації навчального процесу. Набуття знань і навичок в результаті вивчення даної дисципліни буде корисним майбутнім випускникам в їх практичній професійній діяльності.

Доцент Горобець О.М. представила навчальну програму дисципліни «Основи кондитерської майстерності», яку можуть обрати студенти інших спеціальностей. Основний аспект зроблено на ознайомлення з технологією традиційних  та сучасних борошняних та цукристих кондитерських виробів, набуття практичних навичок виготовлення нескладних кондитерських борошняних та цукристих виробів, оздоблювальних напівфабрикатів. Студентам пропонується на лабораторних заняттях відпрацювати технологію приготування капкейків, мафінів, кексів, тістечка сабле, тарту, «Шу» та еклерів. Цікавим буде тема, присвячена правилам темперування шоколаду, оздобленням з шоколаду, виготовленню цукерок ручної роботи, мармеладу та зефіру.

Аналогічні підходи розглядаються кафедрою до викладання інших дисциплін вибіркового блоку.

          

Мій шлях до мрії

Дорогі друзі! Усім відомо, що студенти-технологи – талановиті і дуже амбітні люди! Їхнє студентське життя наповнене сумлінною працею, креативом, запалом і прагненням до самовдосконалення. Підтвердженням цьому є успіхи нашої студентки 3 курсу, яка так описала свій «Шлях до Мрії»:

«Привіт, мене звати Каріна Черепанова. Я є студенткою 3 курсу факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ спеціальності «Харчові технології».

Я полюбила солодощі ще з дитинства. У моїй сім'ї багато готували їх і цей процес, від виготовлення тіста до прикрашання торта, здавався справжньою магією і надихав мене. Коли мама готувала  їх – я  придивлялась і запам’ятовувала все. А в шість років я спекла свій перший торт! Тож по закінченню школи вирішила здобути професійну освіту для роботи в харчовій та кондитерській галузі.

Вступ до ПУЕТ був справжнім святом душі! Дякуючи професіоналізму та небайдужості викладачів кафедри ТХВРГ, навчальний процес став для мене захоплюючим і я змогла знайти себе, здобути потрібні компетенції для власної справи. Відвідуючи гурток «Професіонал» під керівництвом  майстра виробничого навчання Гончаренко В.Ф., я навчалась основам карвінгу та особливостям випічки пряників та різноманітним способам їх прикрашання. Практичні заняття та теоретичні знання сприяли зростанню моєї майстерності.

На сьогоднішній день я маю 5 розряд кондитера. Я беру активну участь  у факультетський та міських заходах: "День професійної майстерності", "Майстерня міста". Часто проводжу майстер-класи з розпису пряників чи карвінгу для школярів. А ще, мою спеціальність особливо полюбив мій синочок, який вже з самого раннього дитинства бере участь в приготуванні кондитерських шедеврів. 

 Надалі я планую розширювати спектр своїх знань і професійних навичок, та маю мрію відкрити свою пекарню!»

          

Наші зіркові студенти!!!

Сьогодні ми хочемо розповісти про третю «зірку» з наших житомирських магістрів  ?  Віктора Бондарчука! Це один з кращих кухарів України, призер міжнародних та українських конкурсів кулінарного мистецтва, заступник голови Житомирської обласної асоціації кулінарів України, Золотий шеф-кухар 2011 року та бронзовий призер на Кіпрі 2011 року.

Віктор Бондарчук є активним учасником, членом журі та організатором кулінарних конкурсів та майстер-класів, займає активну громадську позицію, нагороджений професійним знаком пошани – третього та другого ступенів!

Маючи величезний професійний досвід Віктор вирішив здобути ступінь магістра освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві", оскільки вважає:

«Вища освіта – є однією із складових для успішної особистості. Постійний розвиток має супроводжувати на професійній ниві. ПУЕТ – це навчальний заклад ,який допомагає досягти висот в кар’єрі».

Бажаємо Віктору вагомих звершень та нестримного запалу на шляху #До_вершин_успіху !

          

До вершин успіху

Продовжуємо серію дописів про наших амбітних, успішних і неймовірно талановитих студентів та випускників під хештегом #До_вершин_успіху !

Сьогодні мова піде про досвідченого кулінара, яка прагне постійного самовдосконалення, тому сьогодні навчається у магістратурі ПУЕТ за освітньою програмою "Технології в ресторанному господарстві".

Знайомтесь, це Клименюк Роксолана Броніславівна – викладач та майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Бердичівське вище професійне училище», за сумісництвом шеф-кухар «Pub Koblevskiy» (курорт  Коблево).

Роксолана є організатором та активним учасником кулінарних проектів. Зокрема, отримала перемоги в кулінарних чемпіонатах: «Battle Chefs»1.0 , «Battle Chefs»2.0, «Battle Chefs»3.0, «Worldskills ukraine».

Про своє навчання у ПУЕТ Роксолана говорить так:  

«Для успішної особистості в пріоритеті має бути постійний професійний розвиток. Щоб досягти висот в житті та кар’єрі потрібно багато працювати та навчатися. Стрімкий розвиток харчових технологій змушує нас постійно оновлювати свої навички та знання, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці та підтримувати лідерські позиції своїх закладів.

Важливо, на мою думку, переймати досвід у висококваліфікованих наставників – саме такі працюють на кафедрі ТХВРГ  ПУЕТ. Сучасний підхід до навчального процесу, новітні технології, зручна комунікація зі студентами – це все про ПУЕТ.

При виборі навчального закладу для здобуття ступеня магістра, для мене пріоритетним став саме ПУЕТ, оскільки він відповідає усім вимогам успішного здобуття професійних компетентностей. Майбутнє – за активною, розумною, високопрофесійною молоддю, а вища освіта допомагає самореалізації та розвитку нашої держави».

Клименюк Роксолана, Віктор Бєляк, про якого ми нещодавно писали, та Віктор Бондарчук – це «зіркова» трійка наших магістрів, з якими нам пощастило працювати! Хочеться сказати, що викладачам кафедри ТХВРГ неймовірно приємно обмінюватися досвідом з такими свідомими, креативними та амбітними студентами! Ми віримо у кожного з Вас і бажаємо успіху!

          

Навчальний процес продовжується!

 7 травня 2020 року студенти 2 курсу спеціальності "Харчові технології" освітніх програм «Харчові технології та інженерія» та «Ресторанні технології» успішно склали екзамен з дисципліни «Харчові технології», яку викладає к.т.н. Гередчук А.М.

Аліна Михайлівна ділиться своїми враженнями:

«Дисципліна «Харчові технології» є фаховою і включає дуже великий об’єм інформації, яка формує у майбутніх інженерів-технологів  розуміння процесів, що проходять на різних етапах обробки сировини та виробництва харчової продукції, а також набуття компетентностей управління технологічними операціями з метою отримання найвищої якості продукту. На заняттях студенти вивчають сучасні технології виробництва продукції із сировини рослинного та тваринного походження різних галузей харчової промисловості.

Хочу сказати, що працювати зі студентами груп ХТІ РТ б-21 та ХТІ б-21 було цікаво та приємно! Ми проводили оцінку якості продукції, дивилися наукові фільми, відвідали підприємство з виробництва хлібобулочних виробів. І хоча багато запланованих заходів довелося перенести в зв’язку з карантином, усі змогли опанувати навчальний матеріал. Студенти старанно і відповідально підійшли до виконання  завдань, тож на іспиті отримали хороші оцінки!

P.S.: хочу сказати, що проведення занять і екзаменів в дистанційному форматі дало неочікуваний позитивний результат))) За цей час поняття «пастеризація», «макаронні вироби», «освітлення соків», «тверді сири» і багато іншого зрозуміли не лише студенти, а й їхні маленькі братики-сестрички, що мали можливість бути присутніми під час онлайн-занять, та, власне,  і моя донечка також))) Тож шукайте позитив у всьому!» )))»

          


          

Еміля Вілонджу, як талановитого і харизматичного співака та  учасника проекту «Голос країни-7», знає уся Україна. Але мало хто знає, що ще одним захопленням Еміля є кулінарія! Саме тому сьогодні він є студентом #ПУЕТ спеціальності «Харчові технології»!

Згадується, коли Еміль разом з мамою Оленою Євгенівною  приніс документи для навчання у ПУЕТ, то на запитання: «Яку ви бажаєте мати професію?», - Еміль відповів: «Тільки технолог!».

А пані Олена додала:

«Готовить он любит с детства. Помню, меня ждал, когда я вернусь с работы. Ему было 10. Прихожу, а в духовке курица, на столе пюре и салат. Все было очень вкусно. Когда я была на кухне – он всегда рядом крутился. Очень любит разные приправы. Он от природы гурман и эстет!»  

Сьогодні Еміль активно займається творчістю, студентським самоврядуванням, а у вільний час полюбляє експериментувати на кухні та створювати цікаві кулінарні страви!

Бажаємо нашому Емілю творчої та професійної реалізації!

Далі буде…

          

Нарада дистанційно

Кафедра ТХВРГ продовжує плідно працювати. 30.04.2020 р. була проведена робоча нарада, під час якої обговорили можливість захисту дипломних бакалаврських проєктів в дистанційному форматі. Створюємо комфортні умови для наших студентів!

          

Наші студенти – найкреативніші!

Нарешті настав довгожданий травень і приніс нам справжнє тепло!  Сонечко усміхається так щиро, а легенький дощик додає свіжості!))) Все зазеленіло і заграло чарівними пахощами! А ще, можна порадувати себе першою весняною … Полуницею!!! Так, що може більше покращити настрій  ніж смачна та корисна полуничка!

Перші врожаї соковитої ягідки уже тішать око, тож ми пропонуємо вам випробувати рецепт неймовірно смачного, легкого, повітряного мусу «Полунична насолода»!

Наші студенти уже навчилися створювати таку смакоту і тепер діляться своїми вміннями)))

Зібрали для вас цікаві факти про цю диво-ягоду та створили презентацію студенти групи ХТІ б-11 та св. викладач кафедри ТХВРГ   Гередчук А.М.

          

Навчаючись дистанційно наші студенти постійно взаємодіють з викладачами. При цьому іде обмін не лише знаннями і досвідом, а й гарним настроєм!)))

Доц. Положишникова Л.О. та студенти спеціальності Готельно-ресторанна справа під час дистанційних занять та екзамену з дисципліни «Основи класичної кулінарії».

          

Продовжується дистанційне вивчення дисципліни “Теоретичні основи харчових технологій”, яку викладає доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Олійник Наталія Вікторівна.

Лабораторне заняття у групі ХТІб інт-13 відбулося 28.04.2020 р., тема  заняття: “Білки та їх зміна при технологічній обробці продуктів”. На занятті  розглядались наступні питання: типи згортання глобулярних білків, вплив термічної обробки на білки протоплазми продуктів рослинного походження, вплив сахарози на температуру згортання білків, деформація м'язової та сполучної тканин внаслідок зварювання колагену.

Лабораторні досліди, які носять демонстративний характер, студенти намагалися проводити вдома з подальшим обговоренням результатів досліджень під час  заняття.

Мета заняття досягнута — було визначино вплив технологічних факторів на зміну глобулярних і фібрілярних білків харчових продуктів.

          

Дорогі друзі! В цьому дописі ми хочемо звернутися до абітурієнтів, які підійшли до важливої межі – вибору професії та навчального закладу для здобуття вищої освіти! Цей вибір відіграє мабуть найбільше значення у тому, як складеться ваше майбутнє! Адже саме у період студентського навчання ви остаточно сформуєтеся як особистості, професіонали та науковці! Тож хочеться допомогти вам зрозуміти, до чого лежить ваша душа! Де та «точка на карті», яка запалить жагу до самовдосконалення і допоможе осягнути вершини успіху! )))

Про переваги Полтавського університету економіки і торгівлі можна говорити багато, і максимум інформації ви можете почерпнути на http://puet.edu.ua/

Проте, як багато ми б не говорили про матеріально-технічну базу і професорсько-викладацький склад, найвагомішими завжди були і будуть визнання отриманих знань наших студентів та їхні професійні досягнення!

Тож ми розпочинаємо серію дописів про наших амбітних, успішних і неймовірно талановитих студентів та випускників під хештегом #До_вершин_успіху !

Сьогодні хочемо розповісти вам про студентку 3 курсу спеціальності «Харчові технології» Тюленєву Дарину, яка стала справжнім профі у кондитерській справі, започаткувала власний бренд кондитерських виробів та цукерок DariVeri та уже відкрила власну кав’ярню-кондитерську у місті Київ! А точніше, Даша сама описала свій шлях до успіху! Тож далі цитуємо:  

«Всем привет!  Меня зовут Даша @tuleneva.bakery.

Моя история на кухне началась 2 года назад, когда я поступила в Полтавский Университет экономики и торговли на факультет пищевых технологий, гостинично-ресторанного и туристического бизнеса. Очень благодарна университету и преподавателям, за то что дали мне все необходимые азы и  вдохновили двигаться дальше.

После прохождения стажировки в SPA комплексе «Верхолы», я устроилась на свою первую работу на профессиональной кухне в один из лучших полтавских ресторанов «В мясо». Поработала я там пол года и по рекомендации шеф-повара, переехала в Киев.

В столице я работала в ведущих ресторанах (ресторан грузинской кухни «Хачапури и вино», итальянской кухни «ІІ Riccio», азиатской кухни «Веранда на Днепре») в горячем цеху. В какой-то момент осознала что жонглировать сковородками - удел мужчин, и решила стать кондитером.

Я обучалась у множества лучших шефов Украины и Европы, и останавливаться не планирую! Никогда не упускаю возможность попасть на такой долгожданный мастер-клас профессиональных кондитеров.

Сейчас я собственник и шеф своей кофейни-кондитерской «Коморка» в Киеве. А также я являюсь одним из спикеров кондитерского марафона в котором более 12 тысяч участников».

Тож, нашій Даринці ми бажаємо подальших успіхів, а вам, дорогі абітурієнти, правильного вибору!!!

Далі буде…

          

Карантин має бути смачним!!!

Карантин дав можливість усім нам побути у колі родини. А от студенти-технологи ще й змогли досхочу натішити своїх близьких неймовірними смаколиками, навички приготування яких вони  так вміло здобували на заняттях у #ПУЕТ!

Тож хочемо трохи похвалитися і показати, яка чудова у нас спеціальність!

Смачного усім перегляду!!! І це тільки початок…

          

Так приємно, коли наші студенти та випускники досягають успіху та втілюють в життя свої мрії! А зараз мова піде про студента, гордість за якого просто безмежна! Це студент-магістрант ПУЕТ освітньої програми "Технології в ресторанному господарстві" Віктор Бєляк:

  • шеф-кухар гриль-бару «Плезентвіль» (м. Житомир);
  • заступник голови Громадської організації «Житомирська обласна Асоціація Кулінарів України»;
  • директор з розвитку новітніх технологій творчого об’єднання кулінарної спільноти «Шеф-груп»;
  •  тренер збірної Житомирської області з кулінарного мистецтва;
  •  володар кубку голови Житомирської обласної державної адміністрації  «Найкращий шеф-кухар Житомирської області» 2016 року;
  •  переможець Першого та Другого відкритих Житомирських обласних чемпіонатів з кулінарного мистецтва та сервісу «Battle Chefs»  та володар п'яти золотих медалей!

Амбітний кулінар має за плечима неабиякий досвід ресторанної справи! Тому був включений до складу Національної Збірної України з кулінарії, яка у грудні 2019 року взяла участь у Олімпійських Кулінарних Іграх (IKA Culinary Olympics), які проходили у м. Штуттгарт, Німеччина та проводилися під егідою Всесвітньої асоціації кондитерів та кулінарів (WACS)!

Тож щиро вітаємо Віктора Бєляка з вагомими здобутками та бажаємо досягти омріяних висот! Маємо надію спостерігати за Вашими подальшими перемогами!

          

24 квітня 2020 р. відбулося чергове засідання кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, яке під час карантинного режиму вперше проводилося дистанційно у форматі відеоконференції.

Учасники засідання обговорили важливі моменти життєдіяльності кафедри, обмінялися досвідом проведення дистанційних занять та екзаменів, розглянули питання ефективної профорієнтаційної роботи та нові аспекти проектної і науково-інноваційної діяльності. Було запропоновано ряд заходів щодо покращення ефективності роботи кафедри під час карантину.

          

Дорогі друзі! Нарешті настав час підвести підсумки онлайн-конкурсу на найкращу паску “Фестиваль паски 2020”, який проходив у #ПУЕТ під хештегом  #ПУЕТова_пасочка!

В першу чергу, з радістю хочеться зазначити, що мета цього заходу була досягнута! Адже проєкт об’єднав студентів та викладачів, співробітників університету та усіх наших друзів задля популяризації українських традицій та сповнення сердець світлою надією, що так важливо у цей час! Тож у Великодні дні сторінки #ПУЕТ замайоріли різнобарвними мальовничими смаколиками та наповнилися щирими і позитивними відгуками!

Хочемо подякувати усім учасникам, які долучилися до конкурсного марафону! Зокрема студентам  факультету ХТГРТБ Тюленевій Дарині, Іванченко Ірині, Тільній Ользі, Галушці Анастасії та Скрипник Анастасії! Велику вдячність висловлюємо і співробітникам університету, які також порадували нас своїми вишуканими пасочками: Гаркуші С. В., Ткаченко А. С., Котляр М. С., Степановій Л. В., Шарі С. О., Наконечній Ю. Г.

Слід відмітити, що абсолютно усі конкурсанти презентували неймовірно гарні та якісно виготовлені пасочки. Тому визначити переможців для членів журі було не просто! Комісія оцінювала усі деталі: довершеність рецептури та складність технології приготування, чіткість та повнота опису рецептури, інноваційний та творчий підхід, зовнішній вигляд, розміри, колір скоринки та м’якушу, пористість, оздоблення, наявність фото- і відеозвіту, а також «родинна» участь у створенні пасхальних шедеврів! Враховували також кількість набраних вподобайок на сторінці  #ПУЕТ у Фейсбук.

Кожен член журі мав своїх фаворитів, оскільки декому до вподоби традиційні рецепти, а декому сучасні інтерпретації. Кожен мав свої уподобання щодо оздоблення  та презентації випічки. Проте усі одностайно дуже шкодували, що не мали змоги скуштувати вироби!)))

Отже, у результаті неймовірно жаркої дискусії та бального оцінювання, було визначено наступних переможців серед студентів:

  • 1 місце - Іванченко Ірина;
  • 2 місце - Скрипник Анастасія;
  • 3 місце - Тільна Ольга.

Серед співробітників ситуація склалася цікавіше!))) Однакову максимальну кількість балів набрали два конкурсанти! Тому призові місця розподілилися наступним чином:

  • 1 місце - Ткаченко А. С. та Наконечна Ю. Г.;
  • 2 місце - Шара С. О.;
  • 3 місце - Гаркуша С. В.

Переможців буде нагороджено подяками та сувенірною продукцією! А студентці гр. ХТІ б-11 Іванченко Ірині вирішено присвоїти ІІІ розряд кондитера за неймовірно оригінальну пасочку з рідкою начинкою! Щиро вітаємо усіх призерів та сподіваємося на скорішу зустріч у дружньому колі #ПУЕТ!

          

Впроваджуючи дистанційну форму навчання для студентів спеціальності Харчові технології, нас завжди хвилювало, як можна відпрацювати практичні заняття. Ділимося досвідом. Студенти групи ХТІб-11 працюють над виконанням завдань з дисципліни «Кулінарна етнологія» по темі "Борошняні кондитерські вироби та десерти в різних кухнях світу". І це лише початок...

          

Продовжуючи освітній процес дистанційно, викладачі кафедри продовжують відкривати нові горизонти. Карантин не став приводом для скасування відкритих міжкафедральних лекцій для отримання вченого звання доцента.

Так, 15 квітня з 14:00 години до 16:00 викладачем кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Левченко Юлією Вікторівною була проведена online-лекція на платформі Zoom у вигляді прямої трансляції з навчальної дисципліни "Проектування закладів ресторанного господарства" на тему: "Проектування торговельних приміщень" для студентів 4 курсу спеціальності Харчові технології. На лекції розглядались питання: організації приміщень для відвідувачів, особливості проектування допоміжних приміщень. Студенти ознайомилися з методиками розрахунку зазначених приміщень та сучасними підходами до їх організації, враховуючи передовий європейський досвід.

Окрім цього, слухачами лекції були 12 викладачів з різних кафедр факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, а також начальник науково-методичного відділу ліцензування та акредитації ПУЕТ Герман Наталія Володимирівна. Вони мали можливість оцінити лекцію з подальшим обговоренням і внесенням пропозицій щодо вдосконалення педагогічних навиків викладача Левченко Ю.В, а також одноголосно висловили позитивні рекомендації щодо присвоєння вченого звання доцент.

Усі бажаючі можуть ознайомитися з лекцією, прослухавши запис на #Google Юлії Вікторівни https://drive.google.com/

          

15-16 квітня 2020 року в Одеській національній академії харчових технологій відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу  студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році за спеціальністю «Технологія захисту навколишнього середовища». За результатами конкурсу студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу спеціальності «Харчові технології» Іванов Владислав Юрійович (група РТ-21) та Сокіл Андрій Андрійович (група ХТІ-31) нагороджені дипломами ІІІ ступеню за наукову роботу на тему «Розробка ресурсоощадних технологій борошняних виробів з використанням кавового шламу» (науковий керівник зав. кафедри ТХВРГ, д.т.н., професор Хомич Г.П.)

Щиро вітаємо дипломантів та наукового керівника! Бажаємо натхнення та невпинного руху вперед до нових звершень і вражень!

          

Інженер-технолог – це фахівець, який здійснює контроль на всіх етапах виробництва харчових продуктів. Він перевіряє якість вихідної сировини, удосконалює технологічнй процес з використанням сучасного обладнання, стежить за дотриманням стандартів та інших встановлених норм, розробляє нові рецептури.

Студенти-технологи у  ПУЕТ мають високий рівень підготовки, адже під час вивчення навчальних дисциплін виконують значну кількість теоретичних, практичних, лабораторних, наукових та творчих індивідуальних робіт!

Для кращого засвоєння матеріалу навіть під час карантину дистанційно проводяться лекційні та практичні заняття. Так, старшим викладачем кафедри ТХВРГ Гередчук А.М. 14 квітня 2010 року було проведено дистанційне лекційне та практичне заняття з дисципліни «Харчові технології» для студентів групи ХТІ б-21, під час якого розглядалася технологія виробництва питного молока, кисломолочних продуктів та сичужних сирів. Разом зі студентами проводили розрахунки кількості компонентів для нормалізації молока та вершків за графічними методами (трикутника та квадрата), вивчали вимоги стандартів до якості молока та сичужних сирів, визначали переваги та недоліки різних способів виробництва молочної продукції.

          

Викладачі кафедри ТХВРГ та студенти спеціальності «Харчові технології» продовжують активно працювати дистанційно!

Хочеться поділитися результатами роботи студентів групи ХТІ б-11, які вони продемонстрували під час виконання індивідуальних завдань з навчальної дисципліни «Культура харчування».

Численні онлайн-консультації, змістовні рекомендації та підтримка кожного студента доцентом кафедри Бородай А.Б. дали можливість нашим першокурсникам вивчити правила подавання та споживання страв, познайомитися з традиціями харчування у різних країнах світу, здобути навички з карвінгу, навчитися креативно складати серветки та багато іншого.

Студенти підготували прекрасні презентації, креативні композиції, успішно пройшли тестування, тому в підсумку отримали прекрасні оцінки! Ми пишаємося вашими досягненнями і щиро радіємо, що маємо таких прекрасних студентів! Так тримати!

          

Корисна їжа – запорука міцного здоров’я

Значний сегмент у харчуванні українців останнім часом займають борошняні кондитерські вироби іноземного походження: маффіни, капкейки, м’які вафлі, біскотті, кантуччі, краффіни, панфорте, брауні, які відрізняються підвищеним вмістом жирів, вуглеводів і пониженим вмістом вітамінів, мінеральних речовин і харчових волокон.

Доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Вікторія Шелудько зі студентами вже протягом багатьох років займається питаннями підвищення харчової цінності сучасних борошняних виробів, що відповідає одному із наукових напрямів кафедри.

Під керівництвом доцента Шелудько В.М. також розроблені інноваційні технології брауні і панфорте на основі безглютенового рисового, кукурудзяного і гречаного борошна

Деталі про одержанні патенти на власні відкриття читайте на сайті: http://puet.edu.ua/…/korysna-yizha-zaporuka-micnogo-zdorovya

          

2-3 квітня 2020 року у Національному університеті харчових технологій відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році за спеціальністю «Харчові технології». За результатами конкурсу студентка факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу спеціальності "Харчові технології" групи ХТІ-41 Добринь Юлія Миколаївна нагороджена дипломом ІІІ ступеня за наукову роботу: «Використання вторинної рослинної сировини в технології десертів» (науковий керівник д.т.н. професор Хомич Г.П.).

Щиро вітаємо переможицю та наукового керівника! Бажаємо подальших творчих успіхів та вагомих наукових здобутків!

          

Брифінг за участі провідних фахівців ресторанного бізнесу, харчової індустрії та торгівлі щодо розвитку спеціальності

Пріоритетним завданням кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ є підготовка конкурентоздатних спеціалістів та справжніх професіоналів в галузі харчової промисловості та ресторанного господарства. Для цього навчання повинно бути адаптоване до потреб ринку, мобільне та професійно орієнтоване. Саме з метою удосконалення, гармонізації навчальних програм з підготовки здобувачів спеціальності 181 «Харчові технології», 26 лютого 2020 року було проведено брифінг за участі провідних спеціалістів ресторанного бізнесу, харчової індустрії та торгівлі. Гостями заходу були:

  • Бренд-шеф мережі ресторанів «Everest» Марунич С.В.;
  • Директорка мережі закладів «У сестер» Коваленко Н.В.;
  • Начальниця виробництва ТОВ «Полтавахліб-3» Гальченко Л.В.;
  • Менеджерка по персоналу мережі супермаркетів «Сільпо» Поддаваліна Т.М.

Під час своїх виступів гості звернули увагу на важливі сучасні аспекти галузі та пріоритети у підготовці фахівців-технологів, висловили свої рекомендації щодо поліпшення навчального процесу та формування професійних навичок у студентів. Разом з деканом факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Скрипником В.О. та викладачами кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було сформульовано напрямки співпраці студентів спеціальності «Харчові технології» з підприємствами харчової промисловості та ресторанного господарства.

Висловлюємо щиру подяку усім гостям, які взяли участь у заході!

          

Екскурсія на виробництво

4 лютого 2020 року студенти 1 та 2 курсів спеціальності «Харчові технології» під керівництвом старшого викладача кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ Гередчук А. М. відвідали ТОВ «Полтавахліб-3», що є одним з найпотужніших провідних підприємств з виробництва хлібо-булочних виробів м. Полтави. Виїзне заняття проводилося в рамках навчальної дисципліни «Загальні технології харчових виробництв» з метою закріплення теоретичних знань технологічних процесів виробництва хліба та хлібобулочних виробів.

Начальницею виробничо-технологічної лабораторії Мірошник Тетяною Петрівною була проведена захоплююча екскурсія по хлібозаводу, де студенти змогли побачити весь процес виробництва хлібобулочних виробів від оцінки якості й підготовки сировини до упакування готової продукції.

Особливо приємно відмітити, що начальницею виробництва хлібозаводу є наша випускниця 2012 року – Гальченко Людмила Василівна, яка люб’язно і кваліфіковано відповіла на всі запитання майбутніх спеціалістів. Вона зазначила, що їхня продукція, яка випускається під торговими марками «Живий хліб» і «Хліби Полтави», розроблена фахівцями підприємства на основі старовинних народних рецептів Полтавщини з використанням винятково натуральних компонентів, тому максимально натуральна та корисна для здоров’я споживачів. Це підтверджують нагороди, дипломи-сертифікати переможців та золоті медалі на численних конкурсах.

Висловлюємо щиру подяку керівництву та працівникам ТОВ «Полтавахліб-3» за співпрацю та пізнавальну екскурсію! Бажаємо і на далі процвітати та радувати споживачів новим корисними продуктами!

          

          

23 січня 2020 року доцентом кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Левченко Ю.В. та студентами спеціальності Харчові технології було проведено профорієнтаційну роботу у школах м. Лохвиця та Лохвицького району. Школярам надали детальну інформацію про спеціальності і освітні програми, за якими здійснюється підготовка в ПУЕТ, програми професійного стажування студентів, умови вступу та перспективи працевлаштування. Студенти поділилися своїми враженнями від навчання та запросили відвідати День гостинноті ПУЕТ, що пройде 15 лютого 2020 року.

          

ВИПУСК  МАГІСТРІВ – ЛЕГКИЙ ТА ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ У НОВЕ ЖИТТЯ

17 січня 2020 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів денної та заочної форм навчання.

Дипломи магістрів з технологій в ресторанному господарстві отримали 39 молодих фахівців! А ще, кожен з них отримав неймовірні спогади про студентські роки у ПУЕТ, вірних друзів на все життя і неоціненні знання та навички у кулінарній справі! Серед наших випускників є люди, які неодноразово отримували призові місця на олімпіадах, високі нагороди на професійних конкурсах. Є люди, які цікавилися наукою та представляли свої доробки на численних конференціях. Є люди, які брали активну участь у студентському самоврядуванні і спортивних змаганнях. Є ті, хто вдало поєднував навчання з роботою на виробництві і ресторанному бізнесі, тому зараз досягли значних кар’єрних успіхів. І звичайно, всі вони є гідними людьми, патріотами своєї держави та професіоналами  своєї справи!

Нехай спогади про рідний університет залишаться для вас тим промінням добра, котрий допомагає жити й вірити в майбутнє!

Не забувайте про свою альма-матер та з гордістю промовляйте: «Я – випускник ПУЕТ!».

          

Архів новин кафедри 2013 - 2019 рр.