кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

Архів новин кафедри 2013 - 2019 рр.

          

          

Ну от і пролетіли п’ять незабутніх прекрасних років навчання для ще одних наших студентів! Сьогодні закінчилися захисти магістерських робіт студентів спеціальності 181 Харчові технології. Ступень магістра з технологій в ресторанному господарстві присвоєно 18 молодим фахівцям! Викладачі кафедри раді і горді, адже перед нами стоять освічені, цілеспрямовані та впевнені у собі люди, з нестримною вірою в очах і добром у серці! Ми щиро вітаємо вас і бажаємо натхнення, невичерпної енергії, життєвої мудрості та успішного працевлаштування за фахом! Нехай ваше життя буде уквітчане світлими подіями і чудовими враженнями! Великого щастя, вірної удачі і здійснення мрій!

          

          

          

СВЯТО ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Факультет харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» у черговий раз 21 листопада 2019 року проводить свято професійної майстерності у рамках місячнику відзначення 45 річчя факультету.

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства на цей раз обрала девіз:

«Храм науки, знань скарбниця,

Дім, де кожен кимось став

Сподівань наших світлиця,

Кожен з нас тут починав!»

У холі другого поверху університету гостей зустрічають святково оформлені столи, на яких представлена різноманітна продукція у сучасному оздобленні. Свою творчість і майстерність представляли студенти спеціальності 181 Харчові технології.

Традиційно глядачів порадували арт-класи, які дозволяють не тільки отримати задоволення від прекрасного, але і навчитися створювати цю красу.

На арт-класі з карвінгу  можна спробувати вирізати квіти та фігурки що з гарбуза, моркви, редиски. Приваблює погляд стіл, на якому представлені квіти, цукерки, льодяники з карамелі, які мають оригінальну форму.

Вже традиційними для свята стали медово-імбирні пряники, прикрашені не тільки різноманітними малюнками з мастики і айсінгу. У цьому році гостей зустрічає пряничний «Київський вокзал» з потягом. Поруч – покажчик «До ПУЕТ – 200 м».

Арт-класи карвінгу, карамелі та айсінгу, художнього розпису пряників, демонстрували студенти що відвідують гурток професійної майстерності:    Трехан А., Авксентєв С., Кудінов А., Черепанова К., Бондар І. Майже 2 тижні працювали студенти разом з майстром виробничого навчання В.Ф. Гончаренко, щоб презентувати цю красу.

Стіл під назвою «Інь-янь», якій представляють студенти групи ХТІ-21 Бублик І., Деменніков В., Ісаєнко В., Латиш В., Тільна О., Тристан Ю., Юхим О. під керівництвом доцента Л.О. Положишникової, виконаний у чорно-білому стилі, який дотриманий у скатертині, посуду і навіть стравах

Святковий кенді-бар, оформлений під лозунгом «Факультет з ювілеєм вітаєм, процвітати і надалі бажаєм», приваблював гостей маленькими апетитними тістечками, які готували студенти груп ХТі-31 і ХТі-11 Пронь Я., Коваль А., Бондар І., Гмирянський Р., Шкарпета Л., Бешта О. під керівництвом старшого викладача Гередчук А.М. та доцентів Чоні І.В. і Суткович Т.Ю. Свої мрії та бажання студенти втілили у кондитерські вироби.

Французький колорит знайшов відображення у кенді-барі «Bonjour de la France», який презентували  студенти групи ХТІ-41і  Галушка А., Величко М., Бугай А., Білан А., Вовк В. під керівництвом доцента Ю. В. Левченко.

Вже другий рік поспіль у виставці беруть участь студенти спеціальності «Туризм», 2 курс: Міхно К., Осаулко К., Скрипник Я., Юрчишина К. Під керівництвом доцента кафедри Левченко Ю.В. вони підготували святковий стіл, де  представили  цікаві кондитерські вироби із всього світу «The feast for the whole forid».

Студенти групи ХТІ-11і  Барабаш І., Мацак Є., Ткаченко Я., Шевченко К. під керівництвом доцента Ю. Г. Наконечної презентували стіл «Amerikan - party», оформлений у стилі мінімалізм. 

Студенти групи ХТІ-41 Барабаш А., Добринь Ю., Костенко Т., Кривець А., Крюк В., Лебедь І., Слесаревський С., Скрипник А., Чайка І., Шульга Д. під керівництвом доцента В.М. Шелудько представили страви з урахуванням сучасних тенденцій в оздобленні – з малюнками із соусів під назвою «Dream birthday & Sweet birthday».

У перше на виставці взяли участь студенти – магістри, які поступили на спеціальність «Технології в ресторанному господарстві», закінчивши бакалавра за спеціальностями, далекими від харчування – біотехнології, комп’ютерні технології, товарознавство та ін.: Арцебасова Д., Белінська В., Данилевський Я. Крель Д., Лелюх В. Мирончук І., Пищита А., Беркита А., Хвостенко В. під керівництвом доцента Горобець О. М. Їх продукція представлена під назвою «Святкові попурі».

У номінації інноваційні ресторанні технології «Казкові мрії в ювілейний день» під керівництвом доцента Т.Ю. Суткович студенти - магістри п’ятого курсу Андрущенко Я., Шевченко Д., Корж В., Рябоконь С., Горбатько Д. представили продукцію з використанням сучасних технологій та елементів молекулярної кухні у незвичайному фіолетово – бузковому кольорі на скляних підносах.

Свою професійну майстерність разом із студентами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу демонстрували гості свята: студенти Вищого професійного училища ім. А.О. Чепіги, Полтавського кооперативного коледжу, Полтавського комерційного технікуму.

Про свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відомо за межами Полтави. Його відвідали студенти технікумів, професійних-технічних училищ з міст Кременчук, Кобеляки, Карлівка, учні загальноосвітніх шкіл і коледжів з Полтави та навколишніх селищ.

Гостей свята ознайомили з навчальними лабораторіями факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, сучасним лабораторним обладнанням та новітніми інноваційними технологіями навчання. Завершився огляд демонстрацією бібліотечного комплексу, електронного та загального читальних закладів, які за своїм оснащенням та організацією роботи є одним з найкращих навчальних закладів України.

Віват Альма-матер! Віват моя мила!
Квітує з роками хай доля твоя!

Назавжди ти душу мою полонила,

Привітна і щира любове моя!"

          

14 листопада 2019 року відбувся IV Полтавський регіональний кулінарний конкурс «Творчі, вмілі, завзяті», метою якого було дати можливість молодим, амбітним студентам показати свою майстерність, здобути новий досвід та отримати конструктивні поради від справжніх професіоналів кулінарної справи!

У конкурсі взяли участь 5 команд, у складі яких було по 3 студенти. Традиційно, умовами конкурсу передбачалося приготування 3 страв (закуски, основної страви та десерта) за 90 хв.

Конкурс оцінювало висококваліфіковане журі: бренд-шеф ресторану «Vivat-Провінція» та «Вареник» Павлов А. С. (голова журі), бренд-шеф мережі закладів «Everest» Марунич С. В., бренд-шеф мережі закладів «Черноморка» Люлько М. В., арт-кондитер Слинько О. В., методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Дмитренко Т. В.

Усі конкурсанти показали високий рівень професійних навичок та вмінь. Журі розподілило призові місця наступним чином:

  • 1 місце – студенти Державного професійно-технічного навчального закладу «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги».
  • 2 місце – студенти Професійно-технічного училища № 50 м. Карлівка.
  • 3 місце - студенти Полтавського університету економіки і торгівлі.

Конкурс пройшов у дружній атмосфері та залишив багато позитивних емоцій. Учасники отримати цінні настанови від майстрів кулінарної справи, здобути чималий досвід, який стане першою сходинкою на шляху до професійної майстерності.

          

Тиждень кафедри ТХВРГ

У рамках місячника факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, присвяченого 45-річчю з дня його заснування, кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено ряд захоплюючих заходів. Неймовірно дружня атмосфера, захоплюючі майстер-класи, нові знайомства та ідеї, змагання, пісні та веселощі - все це вирувало протягом п'яти днів та залишило багато позитивних емоцій у кожному серці!

11 листопада 2019 року було проведено урочисте відкриття «Тижня кафедри ТХВРГ». Студентів та співробітників зі святом привітали декан факультету Скрипник В.О. та завідуюча кафедрою Хомич Г.П. Бажаючі взяли участь у драйвовій руханці, отримали досвід оздоблення пряників та капкейків, відкрили для себе секрети карвінгу! А також, зробити яскраве селфі біля тематичної фотозони на згадку.

Також 11 листопада було проведено щорічну студентську конференцію за результатами проходження професійного стажування студентами спеціальності 181 «Харчові технології». Учасників конференції привітали керівник центра зв’язків з виробництвом Бондар Л. М. У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри, майстер виробничого навчання та студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу 1-4 курсів. Студенти представили результати виробничого стажування у туристично-оздоровчих комплексах, свої враження від роботи на підприємствах-базах практик. Також висловили побажання на майбутнє.

12 листопада 2019 року відбувся майстер клас від бренд-шефа ресторану «Vivat – Провінція» та «Вареник» (м. Полтава) Павлова Анатолія Сергійовича під назвою «Барви осені». Високопрофесійний шеф-кухар продемонстрував свої фірмові страви, у яких гармонійно поєднуються сезонні фрукти та овочі з ніжним м'ясом і субпродуктами. Присутні гості та студенти отримали чимало корисної інформації, почули цікаві історії від провідного фахівця кулінарної справи та продегустували приготовані страви. 

13 листопада 2019 року відбувся майстер клас від бренд-шефа мережі ресторанів «Черноморка» (м. Одеса) під назвою «Справа в рибі» Люлька Миколи Валерійовича.  Кухар розповів тонкощі вибору якісної рибної сировини, показав правильне розроблення судака та ската, приготував неймовірно смачні страви: паштет з печінки ската, філе судака, обсмажене в маковому насінні з овочевим таліоліні.

15 листопада 2019 року відбувся майстер клас з виготовлення цукерок ручної роботи від арт-кондитера Слинько Ольги В’ячеславівни.  Майстриня солодощів розповіла про свій досвід виготовлення кондитерських виробів, відповіла на багато питань та почастувала усіх присутніх смачними та корисними цукерками.

Дуже дякуємо усім гостям та учасникам за неймовірно цікаво проведений час, позитивні емоції та здобутий досвід! До нових зустрічей!

          

Запрошуємо на святкування 45-річчя факультету ХТГРТБ!

У рамках місячника факультету

харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу,

присвяченого його 45-річчю,

кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

буде проведено ряд захоплюючих заходів:

майстер-класи від професійних шеф-кухарів та арт-кондитера, зустрічі з випускниками, IV Полтавський регіональний кулінарний конкурс!

Запрошуємо студентів, співробітників, гостей та абітурієнтів!

Буде феєрично та цікаво!!!

          

Шквал емоцій та неймовірна гордість переповнювали нас під час виступу першокурсників факультету ХТГРТБ! До свого Дебюту 24 жовтня 2019 року студенти першого курсу готувалися старанно і багато. І хочеться відзначити, що кожна група виступила неперевершено! 

Студенти спеціальності Харчові технології продемонстрували запальний флешмоб та ліричну пісенну композицію у виконанні Ганни Містрюкової, яка зворушила серця глядачів. 

Вітаємо усіх першокурсників з Дебютом! Дякуємо кожному та бажаємо творчих звершень! Ви найкращі!!!

          

Вітаємо наши студентів з перемогою у міжнародному кулінарному конкурсі Best cook fest-2019!

22-24 жовтня відбувся масштабний, міжнародний кулінарний конкурс Best cook fest-2019. Цього року він проходив в Чернівцях. На конкурсі були присутні журі з 5 країн. Участниками конкурсу були як студенти навчальних закладів, так і професіонали, які працюють шеф-кухарями в найбільших ресторанах України.

Конкурсанти змагагались в різних номінаціях: це і арт клас, і карвінг, і вироби з риби, м’яса, птиці, пасти, ресторанний десерт та багато інших.

Наші студенти взяли участь в цьому дивовижному святі професії. Анастасія Трехан, студентка 5 курсу виборола золото в номінації пряничні вироби, представивши роботу в техніці вишивка айсінгом, чим завоювала прихільність не лише судів, але й глядвчів. Вироби містили орнамент вишивки кожного регіону України.

Студентка-магістр 6 курсу Нужна Ірина, взяла участь в практичних змаганнях в номінації "Ресторанний десерт" та виборола срібну медаль, підкоривши суддів з Мальти та України ніжним та вишуканим десертом у вигляді троянди.

Вітаємо наших студентів та їх керівників Гончаренко Валентину Федорівну та Горобець Олександру Михайлівну з перемогою, бажаємо нових досягнень, креативу та здійснення мрій!!!

          

Студенти спеціальності Харчові технології неймовірно талановиті, активні та розумні! Підтвердженням цього є постійна участь наших студентів у наукових конференціях. Зокрема, 3-5 жовтня 2019 року студенти Нужна Ірина, Педченко Максим, Добринь Юлія взяли участь у XII Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів з міжнародною участю «Проблеми формування здорового способу життя у молоді», яка проходила в Одеській національній академії харчових технологій. Наші студенти гідно презентували результати своїх наукових досліджень, отримали схвальні відгуки та конструктивні рекомендації. А головне, неймовірно весело та цікаво провели час з новими друзями під час екскурсій та прогулянок чарівним містом Одеса!

          

16 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ вітає всіх з Всесвітнім Днем Здорового харчування! Хочеться відмітити, що наші студенти не лише вивчають правила та принципи здорового харчування, а й самі удосконалюють та розробляють технології продуктів оздоровчого спрямування та поліпшеної поживної цінності!

Сьогодні не зайве нагадати, що здорове харчування — це не лише хороше самопочуття і попередження багатьох недуг, зміцнення імунітету і гарний вигляд, але й любов та повага до себе! Це культура та національні традиції нашого народу!

Кожному прихильнику здорового способу життя необхідно насамперед знати добову норму калорій і співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Так,  для студентів і людей, які займаються розумовою працею, добовий раціон має забезпечувати від 2800 ккал до 3300 ккал. При цьому білки у цьому раціоні мають складати 30 %, жири 20-30 %, а вуглеводи не більше 50 %.

          

Вже четвертий рік поспіль доцент кафедри, Горобець Олександра є членом журі конкурсу фахової майстерності Cold Coop в системі Укоопспілки. Проведення таких заходів дозволяє кухарям та кондитерам підвищувати свою майстерність, обмінюватись досвідом, новими рецептами та техніками роботи.

Кожного року в конкурсі беруть участь фахівці своєї справи з різних областей України, дивуючи своєю професійною майстерністю та кулінарними родзинками свого регіону. Цього року Гран Прі конкурсу здобув шеф-кухар з Чернівців, зачарувавши журі своє майстерністю. Юна учасниця з Тернополя дивувала соусами з солодкого перцю, а також пастернаку та селери. Учасник зі Львова демонстував страви з застосуванням молекулярної кухні, а також презентував бездріжджовий хліб виготовлений на заквасці з крафтового світлого та темного пива. Такі заходи доводять, що фахівці з ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ надзвичайні люди, які вміють творити дива та роблять світ яскравішим!!!!

          

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ продовжує співпрацю з ДП «Полтавастандартметрологія». Цього разу відвідали центр оцінки якості продукції студенти груп ХТІ б інт-11 та ТРГ м ПВ-51.

Студенти-магістранти були вражені сучасним обладнанням, цікавилися найновішими методиками випробування харчової продукції та сировини. 

Працівники центру провели змістовну екскурсію лабораторіями та звернули увагу на важливість здобуття студентами навичок проведення наукових досліджень та випробувань якості харчових продуктів. 

Від імені викладачів кафедри та студентів висловлюємо подяку за організацію екскурсії керівництву і співробітникам ДП «Полтавастандартметрологія»!

          

4.09.2019 р. у Корпусному парку пройшов обласний фестиваль професiй "Профiленд", метою якого було створити рiзновiковий профорієнтаційний простiр для дiтей та молодi. Було органiзовано багато локацiй, на яких свою майстернiсть показували рiзноманiтнi фахiвцi. A також малечу розважали у цiкавих конкурсах, шоу та демонстрацiях!

Кафедра технологiй харчових виробництв i ресторанного господарства ПУЕТ також долучилася до профорієнтаційного заходу та провела неймовiрно захоплюючi майсте-класи: з розпису медово-iмбирних пряникiв та виготовлення рiзнокольорових макаронiв!

Дiтвора з великою радiстю опановували навички майстрiв-кондитерiв та кулiнарiв, смакували прянички, фантазували та втiлювали свої iдеї в маленьких їстiвних шедеврах! 

Усi учасники отримали масу позитивних емоцiй, а деякi - загорiлися мрiєю стати майстром кулiнарної справи!

          

Не дивлячись на те, що навчальний рік тільки розпочався, студенти першого курсу спеціальності 181 Харчові технології уже активно освоюють ази обраної професії! З метою формування у студентів-першокурсників розуміння аспектів спеціальності, а також принципів організації виробництва та контролю якості харчових продуктів, 11 вересня 2019 року викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ та студенти групи ХТІ б-11 відвідали ДП „Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації”.

ДП «Полтавастандартметрологія» – це потужне підприємство, оснащене сучасним обладнанням та найновішими методиками, напрямками діяльності якого є випробування харчової продукції та сировини, оцінка відповідності продукції, сертифікація продукції та послуг, та інше. Студенти мали змогу познайомитися з діяльністю науково-дослідного випробувального центру харчової продукції, працівники якого провели цікаву екскурсію, показали роботу приладів та обладнання в лабораторіях. Студенти з захопленням спостерігали за складним і майже чарівним світом надзвичайних пристроїв, хімічних процесів та метаморфоз.

Висловлюємо щиру подяку за організацію та проведення екскурсії керівництву і співробітникам ДП «Полтавастандартметрологія»!

          

          

Пишаємось нашими випускниками-технологами!

Неймовірна гордість і щастя переповнює кожного викладача ПУЕТ, коли ми спостерігаємо за успіхами наших випускників! Нещодавно ми мали приємну можливість відвідати ресторан вишуканих страв з риби  та морепродуктів «Черноморка», бренд–шефом якого є випускник спеціальності «Харчові технології» Микола Люлько – надзвичайно амбітний ресторатор та високопрофесійний кухар з більш ніж дванадцятирічним досвідом в готельно-ресторанному бізнесі!

Свою кар’єру Микола розпочинав у одному з найпрестижніших ресторанів мережі «Наша карта», працював шеф-поваром кейтерингової компанії аеропорту Бориспіль, клубу «First club», ресторану-кондитерської «Калина», кондитерської «Honey», ресторанного комплексу «Рыбацкая деревня».

Будучи справжнім Асом кулінарного і кондитерського мистецтва, має великий досвід в організації та обслуговуванні масових (від 100 до 5000 чол.) заходів, вечірок та політичних зустрічей, в розробці та впровадженні бізнес-проектів ресторанних закладів. Неодноразово займав призові місця на професійних конкурсах, брав участь в зйомках кулінарного шоу «Майстер Шеф».

Сьогодні Микола Люлько займається організацією роботи закладів мережі ресторанів «Черноморка», в яких запроваджує найсучасніші технології, зокрема й систему керування безпекою харчових продуктів НАССР. Крім того, він розробляє дієти, оптимізує меню, веде свій блог-канал NickStrong, на якому популяризує правильне харчування та здоровий спосіб життя, проводить майстер-класи та розкриває багато актуальних питань ресторанної справи.

Тож бажаємо подальших успіхів на шляху професійного зростання, нескінченного запалу та креативних ідей!

          

3 червня 2019 року стартувала літня школа «Мала академія ПУЕТ», метою створення якої є організувати літній відпочинок для дітей і підлітків шкільного віку з максимальною користю, цікаво та безпечно!

Викладачі кафедри технологiй харчових виробництв i ресторанного господарства провели цікаве навчальне заняття для меленьких «академіків» по виготовленню різнокольорових вареників!

Під час майстер-класу діти змогли здобути навички кулінарної майстерності, а ще дізнатися багато цікавого про здорове харчування, корисні продукти, основні правила безпечної роботи на кухні. Усім дуже сподобалося працювати в сучасних лабораторіях ресторанного господарства та власними руками створювати смачні шедеври!

          

1 червня 2019 року Полтава весело святкувала День захисту дiтей. У Корпусному парку для малечi було органiзовано багато розваг, конкурсiв, концертiв та цiкавинок в рамках загальноміського родинного свята «Щаслива дитина — квітуча країна»!

Кафедра технологiй харчових виробництв i ресторанного господарства ПУЕТ також долучилася до профорієнтаційного квесту "Обери свою професiю" та провела неймовiрно захоплюючi майсте-класи: з розпису медово-iмбирних пряникiв та виготовлення "Кольорової пасти" - макаронiв iз збагачуючими добавками овочевої сировини!

Дiтвора з великою цiкавiстю i радiстю опановували навички майстрiв-кондитерiв та кулiнарiв, смакували прянички, фантазували та втiлювали свої iдеї в маленьких їстiвних шедеврах! Позитивних емоцiй дiти отримали багато, але ми ще бiльше, адже спостерiгати за такими дивовижними i щирими учнями просто неймовiрно приємно!

          

21 травня 2019 року Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» гостинно приймав талановиту молодь закладів вищої освіти споживчої кооперації України на Шістнадцятій науково-практичній конференції «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства».

Конференція вкотре засвідчила високий рівень студентських досліджень, присвячених проблемам та перспективам  інноваційних процесів в економічній, технологічній, товарознавчій, торговельній, кулінарній, ресторанній, екологічній, юридичній та інших галузях у контексті сучасних наукових парадигм.

З доповіддю на тему «Використання нетрадиційної сировини в технології кондитерських виробів» виступила студентка ТРГ-51м   Ганна Беркита. Учасники конференції відзначили актуальність та практичну значимість наукової роботи, а Ганна відзначена дипломом споживчої кооперації України та сертифікатом Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

          

18 травня 2019 року у м. Полтаві в рамках святкування Дня Європи відбулася XIII Міжрегіональна виставка-турсалон “Відпочивайте на Полтавщині!”.

Головним мотивом проведення виставки-турсалону 2019 була гастрономічна тематика та намагання зламати стереотип асоціації Полтавщини тільки з галушкою. 

Викладачі та студенти кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ взяли участь у святі та підготували надзвичайно цікаву та насичену програму: неймовірно чарівну виставку імбирно-медових пряників та майстер-клас для дітей з їх розпису, майстер-клас з виготовлення смачної і корисної «качаної каші» і, звичайно ж, частування гостей цією смакотою!

Качана ка?ша  — це українська обрядова страва з пшона, борошна і яєць, яка вариться на курячому бульйоні. Здавна вона була розповсюджена в Диканському та Зіньківському районах Полтавської області. 

Гості виставки з задоволенням куштували цю старовинну страву та були вражені неймовірним смаком страви!

          

ІІІ Полтавський кулінарний конкурс

Не дарма кажуть, що кухар – це не просто професія, це покликання! Професіональні шеф-кухарі буквально живуть світом кулінарії, в якому вони, подібно митцям, створюють феєричні і неймовірні шедеври!

17 квітня 2019 року кафедрою технологій харчових виробництв і  ресторанного господарства  ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» було проведено ІІІ Полтавський кулінарний конкурс «Творчі, вмілі, завзяті», метою якого було дати можливість молодим та амбітним студентам показати свою майстерність та набуті під час навчання навички, здобути новий досвід та отримати конструктивні поради від справжніх майстрів кулінарної справи!

З вітальним словом до гостей та учасників звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Манжура О. В.  та декан факультету ХТГРТБ Скрипник В. О., які акцентували на важливості розвитку професійних навичок студентів-технологів, беручи участь у конкурсах та майстер-класах.

У конкурсі взяли участь п’ять команд, у складі яких було по 3 студенти. Традиційно, умовами конкурсу передбачалося приготування 3 страв (закуски, основної страви та десерта) за 90 хв.

Конкурс оцінювало висококваліфіковане журі, представлене шеф кухарями найбільших ресторанів міста Полтави:

Голова журі - бренд-шеф ресторану «Vivat-Провінція» та «Вареник» Павлов Анатолій Сергійович.

Члени журі: бренд-шеф мережі закладів «Everest» Марунич Сергій Віталійович, шеф-кухар ресторану «Глухомань» Скирда Віталій Михайлович, арт-кондитер Слинько Ольга В’ячеславівна, методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Дмитренко Тетяна Володимирівна.

Журі оцінювало техніку роботи конкурсантів, використання різних способів приготування, дотримання санітарно-гігієнічних норм; складність, оригінальність, новизну страви, гармонійність поєднання інгредієнтів та збалансованість страви згідно сучасних тенденцій харчової науки; смак, колір, текстуру, оригінальність та творчий підхід до оформлення і презентації.

Усі конкурсанти показали високий рівень професійних навичок та вмінь. Журі оцінило роботу учасників і розподілило місця наступним чином:

1 місце – студенти Полтавського університету економіки і торгівлі: Авксентьєв Сергій, Лещенко Костянтин, Кривицька Анна.

2 місце – студенти Професійно-технічного училища № 50 м. Карлівка: Куліш Тетяна, Секереш Дмитро, Степаненко Варвара.

3 місце – студенти Державного професійно-технічного навчального закладу «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги»: Майборода Анастасія, Шевченко Данило, Кужим Світлана.

Подяки отримали: Скочко Анна, Пахолко Дарина, Кандиба Олександр (ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського»), Діброва Сергій, Цюркало Соломія, Кучерява Юлія (Професійно-технічного училища № 4 м. Полтави).

Привітала учасників та гостей конкурсу, підвела підсумки та подякувала шановним членам журі завідуюча кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, д. т. н., професор Хомич Галина Панасівна!

Конкурс пройшов у теплій, дружній атмосфері та залишив багато позитивних емоцій у пам’яті. Учасники знайшли нових друзів, отримати цінні настанови від майстрів кулінарної справи, здобути чималий досвід, який стане першою сходинкою на шляху до професійної майстерності.

          

Пишаємося успіхами наших студентів!!!

12 квітня 2019 року студентка групи ТРГ-51м

Нужна Iрина Юрiївна

отримала диплом II ступеня  

за перемогу в Другому турi Всеукраїнського конкурсу

студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей

у 2018/2019 навчальному році за спеціальністю «Харчові технології»!

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

вітає Iрину Юріївну з визначним досягненням та бажає подальших

успiхiв на науковій наві!

Окреме вiтання та велику подяку за мудрiсть і допомогу висловлюємо

науковому керiвнику – завідувачу кафедри, д.т.н., професору

Хомич Галинi Панасiвнi!

          

Увага! Увага! Увага! 17 квітня 2019 року відбудеться феєричний та драйвовий кулінарний батл  - 

ІІІ РЕГІОНАЛЬНИЙ КУЛІНАРНИЙ КОНКУРС!!!

Запрошуємо студентів, викладачів та гостей до Полтавського університету економіки і торгівлі, ауд. 109! Початок о 10:00! Буде весело!

          

29 березня 2019 року на базi кафедри технoлoгій харчових виробництв і ресторанного господарства пройшов відбірковий тур-конкурс серед студентів факультету ХТГРТБ спеціальності "Харчові технології" з метою визначення учасникiв "ІІІ РЕГІОНАЛЬНОГО КУЛІНАРНОГО КОНКУРСУ", який вiдбудеться 17 квiтня 2019 року у ВНЗ Укоопспiлки "Полтавський університет економіки і торгівлі".

Хочеться вiдмiтити високопрофесiйнi вмiння та навички наших студентiв, творчий пiдхiд до кулiнарного процесу, а також зiбранiсть та стараннiсть! Всi учасники отримали гарний досвiд та цiннi рекомендацiї вiд викладацького складу кафедри щодо удосконалення своєї роботи. А кращих ми побачимо вже скоро на регiональному конкурсi, тож бажаємо успiхiв! 

          

29 березня 2019 року у ДПТНЗ "Полтавське вище професiйне училище iм. Чепiги" вiдбувся II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерностi серед здобувачiв професiйно-технiчної освiти з професiї "Кухар", головою журi якого була доцент кафедри технологiй харчових виробництв i ресторанного господарства ПУЕТ, к. т. н. Горобець Олександра Михайлівна. 

Учасники продемонстрували високий рiвень пiдготовки та створили неперевершенi кулiнарнi шедеври! Захiд пройшов у дружнiй атмосферi, всi учасники отримали грамоти та нагороди, а глядачi - багато позитивних емоцiй!

          

26-27 березня 2019 року У Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася XLII Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».

Студенти-магістранти спеціальності 181 «Харчові технології» освітньої програми  «Технології в ресторанному господарстві» взяли участь в секції № 20 «Актуальні проблеми та перспективи розвитку харчових технологій і ресторанного господарства».

На конференції були розглянуті пріорітетні питання сучасного розвитку харчових технологій. Студенти продемонструвати результати та здійснити апробацію своїх наукових досліджень. Усі доповіді були змістовні, цікаві, з глибоким обґрунтуванням актуальності розробок та перспектив їх впровадження у виробництво і заклади ресторанного господарства.

Присутні студенти 2-4 курсів та викладачі кафедри активно брали участь в обговоренні доповідей, у результаті чого було визначено найкращі роботи:

Диплом І ступеня отримала студентка групи ТРГм ПВ-51 Беркита Ганна Андріївна, науковий керівник к.т.н., доц. Суткович Т.Ю.

Диплом ІІ ступеня - студентка групи ТРГм -51 Микитенко Маргарита Петрівна, науковий керівник д.т.н., проф. Хомич Г.П.

Диплом ІІІ ступеня - студентка групи ТРГм -51 Нужна Ірина Юріївна, науковий керівник д.т.н., проф. Хомич Г.П.

Подяки за участь отримали студенти Янчук А.Д. та Черненко Ю.С.

          

У період 19-22 березня 2019 року на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся захист дипломних кваліфікаційних робіт студентів заочної форми навчання спеціальності 181 "Харчові технології". 28 студентів продемонстрували високі знання, ерудицію та прекрасно підготовлені креативні проекти. Щиро вітаємо молодих фахівців галузі харчової і переробної промисловості з отриманням освітнього ступеня «Бакалавр» та бажаємо успіхів і подальшого професійного зростання.

          

СВЯТО ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

13 грудня 2018 року факультет харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ВНЗ України «Полтавський університет економіки і торгівлі» відзначив свято професійної майстерності – справжню феєрію вишуканого смаку, креативності та професіоналізму. Тематика цьогорічного свята була новорічною та з девізом "Святий Миколай іде – нову програму веде…".

Свою творчість і майстерність гідно представили студенти спеціальності Харчові технології та інженерія. Традиційно під керівництвом викладачів кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено арт-класи, які дозволили глядачам не тільки отримати задоволення від прекрасного, але і навчитися створювати цю красу. 

Арт клас з карвінгу під назвою «Чарівництво власноруч» зацікавив гостей неймовірними композиціями з художньо вирізьблених овочів і фруктів. В умілих руках, з використанням загостреного ножа, звичайні овочі фантастично у всіх на очах перетворювалися на вишукані букети квітів.

Арт-клас із карамелі та айсінгу, що мав назву «Кольорова ковзанка», здивував відвідувачів казковими карамелиними ялиночками, ягідками, озерцями, а також мереживними кульками та сніжинками з білково-цукрової маси.

Вже традиційними для свята стали імбирні солодощі. Цей смаколик також може прикрасити ялинку, а якщо скласти печиво в оригінальну коробочку - вийде смачний та приємний подарунок. Студенти показали майстер-клас із розпису імбирно-медових пряників під гаслом «Прийшов січень-новорічень, приніс торбу мальовничу». Студенти четвертого курсу спеціальності «Харчові технології та інженерія» - Трехан Анастасія, Берзан Крістина, Юрченко Альона, Одинюк Тарас, Головко Вікторія, Мінченко Аліна, та студени другого та першого курсів  Кушнір Карина, Кудінов Андрій та Аксентьєв Сергій з майстром виробничого навчання В.Ф. Гончаренко, презентувати неймовірні пряничні будиночки, на пряниках ожили казкові герої та новорічні персонажі.

Кажуть, що під Новий рік здійснюються все задумане. Свої мрії та бажання втілили у кондитерські вироби студенти 2 та 4 курсу у виставці кенді-бар «Новорічні побажання» під керівництвом доцента кафедри Горобець О.М.

Французький колорит та неймовірність різдвяної казки цієї країни відзеркалили студенти 3 курсу у фуршетному столі «La four chete» під керівництвом доцента Шелудько В.М.

«Коли мрії оживають, коли в казку вірять всі, вогники яскраво сяють, закликають в кожний дім» - це  гасло фуршетного столу, в якому  втілені ідеї студентів 4 курсу під керівництвом старшого викладача Гередчук А.М. та  доцента Бородай А.Б.

У виставці кенді-бар - творчість юних (керівник Положишникова Л.О.) взяли участь студенти першого курсу. Вражає те, що ці студенти навчаються лише перший рік, але вже мають навички і велике бажання творити і дивувати відвідувачів тортами і тістечками.

У виставці взяли участь студенти 4 курсу спеціальності «Туризм». Під керівництвом доцента кафедри Левченко Ю.В. вони підготували святковий стіл «На Різдво в Європу». Представлені борошняні кондитерські вироби, які є традиційними для Різдва у різних країнах: Німеччині, Австрії, Італії, Норвегії, Франції.

У номінації інноваційні ресторанні технології «Новорічна феєрія» під керівництвом доцент Суткович Т.Ю. студенти - магістри п’ятого курсу представили продукцію з використанням сучасних технологій та елементів молекулярної кухні.

Свою професійну майстерність разом із студентами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу демонстрували гості свята: студенти Полтавського комерційного технікуму, Полтавського кооперативного коледжу, Вищого професійного училища ім. А.О. Чепіги, Хорольського міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців.

Про свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відомо за межами Полтави. Його відвідали студенти технікумів, професійних-технічних училищ з міст Кременчук, Кобеляки, Карлівка, учні загальноосвітніх шкіл і коледжів з Полтави та навколишніх селищ.

Гостей свята ознайомили з навчальними лабораторіями факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, сучасним лабораторним обладнанням та новітніми інноваційними технологіями навчання. Завершився огляд демонстрацією бібліотечного комплексу, електронного та загального читальних закладів, які за своїм оснащенням та організацією роботи є одним з найкращих навчальних закладів України.

          

У рамках щорічного обласного молодіжного проекту «Наша єдина студентська родина», приуроченого до Міжнародного дня студента, студентка групи ТРГ-51м Микитенко Маргарита Петрівна отримала диплом в номінації «Кращий студент Полтавщини – науковець»

Щиро вітаємо з перемогою та бажаємо успіхів у навчанні, нових наукових звершень і досягнення поставлених цілей!

          

«Молекулярна кухня: майже алхімія, тільки смачна»

Дивовижний старт! Так можна охарактеризувати перший із серії професійних майстер-класів, запланованих навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області в рамках реалізації обласного проекту «Професійна компетентність і сучасні виробничі технології».

22 листопада 2018 року на базі ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А.О.Чепіги» відбувся інноваційний майстер-клас «Молекулярна кухня: майже алхімія, тільки смачна», в якому взяли участь майстри виробничого навчання та викладачі спеціальних дисциплін закладів професійно-технічної освіти Полтавської області. Це перший майстер-клас із серії професійних майстер-класів, запланованих навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області в рамках реалізації обласного проекту «Професійна компетентність і сучасні виробничі технології». Метою проекту є розвиток і вдосконалення фахових компетентностей, активізація механізмів саморозвитку особистості педагогічних працівників, оволодіння ними сучасними виробничими технологіями, підвищення рівня готовності педагогічних працівників до активної творчої професійної діяльності.

З привітальним словом до присутніх звернулися директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області Чайка О.А. та заступник директора з навчальної частини ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А.О.Чепіги» Копелець С.О.

З основними елементами, обладнанням та методами молекулярної кухні учасників майстер-класу ознайомила методист НМЦ ПТО у Полтавській області Дмитренко Т.В.

Родзинкою заходу стало практичне оволодіння основами молекулярної кухні, які продемонструвала доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», кандидат технічних наук Горобець О.М. 

Спагеті з руколи, чорна ікра, оселедець під шубою з молекулярною піною та курячий паштет у глазурі – таке диво на тарілці отримали учасники по завершенню майстер-класу. Щирі почуття вдячності за наданий досвід, неперевершені емоції від оволодіння надсучасними техніками та почуття гордості від власних можливостей переповнювали їх по завершенню заходу.

Фінальним акордом стало вручення сертифікатів всім учасникам.

          

Студенти та викладачі кафедри ТХВРГ завжди займають активну громадську позицію в житті улюбленого міста. Тому 22 вересня 2018 року напередодні Дня міста взяли участь в арт-проекті «Полтава-вишивана». Першокурсники підтримали парад вишиванок, а студенти четвертого курсу разом з майстром виробничого навчання Гончаренко В.Ф., та викладачами кафедри Горобець О.М. та Левченко Ю.В. створили неперевершену виставкову квітково-овочеву композицію з карвінгу, експозицію з медово-імбирних пряників. Крім того, було проведено майстер-клас з розпису пряників для школярів та гостей свята. Усі учасники отримали масу позитивних емоцій та вражень.

          

Вітаємо з перемогою

у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

з галузей знань і спеціальностей у 2017/2018 навчальному році

за спеціальністю «Харчові технології»

та отриманням диплома ІІІ ступеня за наукову роботу

«Використання вторинних продуктів переробки хеномелесу в технології виробів з дріжджового тіста»

студентку групи ТХ-41

Микитенко Маргариту Петрівну

та наукового керівника

завідувача кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, д.т.н., професора

Хомич Галину Панасівну!

Бажаємо подальших творчих успіхів та вагомих наукових здобутків!

          

19 квітня 2018 р. на базі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбувся ІІ Полтавський кулінарний конкурс, організатором якого є кафедра технологій харчових виробництв і  ресторанного господарства.

У конкурсі взяли участь чотири команди по 3 особи. Університет та випускову кафедру представляли дві команди: одна – переможець відбіркового внутрішнього кулінарного конкурсу, який відбувся 14 грудня 2017 року в рамках свята професійної майстерності; друга команда - збірна учасників призерів минулорічного конкурсу. Студенти університету змагались з командами учнів із Вищого професійного училища імені Чепіги і Полтавського професійного ліцею.

Умовами конкурсу передбачалося приготування 3 страв (закуски, основної страви та десерта) за 90 хв.

Конкурс оцінювало висококваліфіковане журі представлене шеф кухарями найбільших ресторанів міст Полтави і Запоріжжя.

Голова журі – бренд шеф ресторану «Vivat Провінція» Тимофій Вікторович Гаєвий. Члени журі: Ломейко Іван Олександрович шеф-кухар ресторану  «Bienvenue» (м. Запоріжжя), Гвелесіані Алеко, шеф-кухар ресторану "Міміно"; Марунич Сергій Віталійович бренд-шеф мережі закладів «Everest»; Дігтяр Олеся Геннадіївна, кухар-кондитер, власник кондитерської «Pastila».

Усі конкурсанти показали високий рівень професійних навичок та вмінь. Члени журі відмітили хороші органолептичні характеристики приготованих страв та креативність в оформленні і подачі.

Журі оцінило  роботу учасників і розподілило місця наступним чином:

  • 1 місце -  команда учнів Вищого професійного училища імені Чепіги (Турак О., Лисак В., Гуман Т.).
  • 2 місце - команда учнів Полтавського професійного ліцею (Лось О., Степаненко Д., Приходько Д.)
  • 3 місце - команда студентів ПУЕТ  (Бабій В., Самброс Ю., Комурко І.).

Конкурс пройшов у теплій, дружній атмосфері та залишив багато позитивних емоцій у пам’яті. Адже, студенти не лише змогли продемонструвати свої знання та вміння, а й знайти нових друзів, отримати цінні настанови від майстрів кулінарної справи, здобути чималий досвід, який стане першою сходинкою на шляху до професійної майстерності.

          

17–18 квітня 2018 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася ХLІ Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства». Метою проведення конференції було дати можливість студентам продемонструвати результати своїх наукових здобутків та здійснити апробацію досліджень.

Наукові роботи з напряму «Харчові технології та інженерія» та «Технології в ресторанному господарстві» були заслухані на секції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку харчових технологій і ресторанного господарства». Всього було заявлено та заслухано 15 доповідей.

В обговоренні наукових робіт разом із викладачами взяли участь студенти 4 та 5 курсів. Усі доповіді характеризувались актуальністю, практичною значущістю та високим науковим рівнем, чим викликали велику зацікавленість аудиторії.

За результатами конференції було визначено кращі роботи та нагороджено студентів:

  • дипломом І ступеня: Соколенко Ірину Володимирівну (ТРГм-51) з темою наукових досліджень «Розробка технології соусів на основі рослинної сировини» (керівник д.т.н., професор Хомич Г.П.);
  •  дипломом ІІ ступеня: Микитенко Маргариту Петрівну (ТХ-41) з темою наукових досліджень «Використання вторинних продуктів переробки хеномелесу в технології виробів з дріжджового тіста» (керівник д.т.н., професор Хомич Г.П.);
  • дипломом ІІІ ступеня: Моргун Катерину Вікторівна (ТРГм-51) з темою наукових досліджень «Використання рослинної сировини для підвищення харчової цінності кексів» (керівник к.т.н., доцент Рогова А.Л).

Бажаємо студентам та викладачам подальших творчих успіхів і наукових здобутків!

          

Вітаємо учасників Всеукраїнської студентської олімпіади!

11-13 квітня 2018 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю 181 «Харчові технології», яка проходила на базі Харківського державного університету харчування та торгівлі.

Учасниками олімпіади стали студенти ПУЕТ:

  • за освітнім ступенем «бакалавр» Черненко Юлія та Микитенко Маргарита (група  ТХ-41);
  • за освітнім ступенем «магістр» Ксьонзенко Надія та Олійник Євгенія (група ТРГ-51м).

Олімпіада за освітнім ступенем «бакалавр» проходила у вигляді тестування (150 тестів). Також учасникам необхідно було дати розгорнуту відповідь на 3 питання з дисциплін «Загальна технологія», «Методи контролю харчових виробництв», «Теоретичні основи харчових виробництв».

Олімпіада за освітнім ступенем «магістр» проводилась у вигляді рішення ситуаційних завдань творчого характеру, пов’язаних з впровадженням інноваційних технологій у закладах ресторанного господарства.

Наші студенти показали високі результати та хороші знання, в результаті чого отримали грамоти. Щиро вітаємо учасників та бажаємо подальших успіхів!

          

Семінар

«Стан і проблеми розвитку органічного виробництва в Полтавській обл.»

23 лютого 2018 року на базі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства за підтримки Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації був проведений семінар на тему«Стан і проблеми розвитку органічного виробництва в Полтавській області».  Семінар проходив у рамках централізованих заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Полтавській обл. на 2017 – 2020 рр. Метою заходу булозвернути увагу суб’єктів малого та середнього підприємництва щодо переваг екологічно чистої продукції та запровадження екологічних технологій виробництва.

У семінарі взяли участь представники Полтавської ОДА, виробники органічної продукції, фахівці ресторанного господарства Полтавської області, ДП «Полтавастандартметрологія», викладачі та студенти Одеської національної академії харчових технологій і ПУЕТ.

З вітальним словом виступили ректор університету професор Нестуля О. О., начальник управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі й залучення інвестицій Полтавської ОДА Бугрій М. І. та завідувач кафедри ТХВРГ професор Хомич Г. П.

У ході роботи семінару обговорено актуальні питання щодо перспектив розвитку органічного виробництва в Полтавській обл. З доповідями виступили:

  • Палій О. Б. ( заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації), який висвітлив основні досягнення Полтавської області у сфері розвитку органічного виробництва, а також назвав основні фірми-виробники, які реалізують органічну продукцію.
  • Гайворонська З. М. (к. т. н., доцент, завідувач кафедри загальноінженерних дисциплін ПУЕТ), якаознайомила присутніх з екологічною ситуацією в Полтавській обл., назвала основні фірми, які найбільше забруднюють екологію області.
  • Щур Л. С. (начальник відділу стандартизації і наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»), яка розповіла про завдання центру стандартизації під час оцінки якості органічної продукції.
  • Демідова Л. М. (лікар-дієтолог центру дієтології «Everyday Диетолог»), яка наголосила на певних відмінностях органічної продукції від неорганічної, акцентувала увагу на споживанні нерафінованої їжі, яка є джерелом основних біологічно активних речовин.
  •  Гаєвий Т. В. (бренд-шеф готельно-ресторанного комплексу «Vivat – Провінція»), який у своєму виступі ознайомив присутніх із можливостями використання органічної продукції в закладах ресторанного господарства та основними прийомами теплової обробки, які вона повинна проходити, аби максимально зберегти всі корисні речовини.
  • Сафонов М. С. (директор ТОВ «Діамант ЛТД»), який розповів про особливості виробництва органічної продукції та реалізації її в роздрібній мережі.
  • Крусір Г. В. (д. т. н, професор, завідувач кафедри екології та природоохоронних технологій Одеської національної академії харчових технологій), яка звернула увагу на цикли виробництва органічної продукції за принципом «від лану до столу», зупинилась більш детально на методах біотестування для визначення органічності продукції.
  • Горобець О. М. (асистент кафедри ТХВРГ ПУЕТ), яка розкрила особливості використання нових видів рослинної сировини для заміни штучних добавок під час виробництва харчових продуктів.

Підсумок семінару підвела д. т. н., професор, завідувач кафедри ТХВРГ ПУЕТ Хомич Г. П.  і у своїй доповіді звернула увагу на необізнаність населення в принципах органічності продукції, висвітлила основні наукові теми кафедри, спрямовані на виробництво безпечної продукції з високим вмістом біологічно активних речовин.

Учасники семінару провели активне обговорення доповідей та обґрунтували необхідність популяризації продукції органічного виробництва серед населення, рекомендували брати активну участь у міських заходах: регіональних виставках, ярмарках, рекламних заходах із розвитку системи прямого постачання такої продукції від виробників до споживачів. Усі присутні зазначили актуальність та особливу перспективність розроблення науково обґрунтованих технологій харчових продуктів із використанням продукції органічного виробництва, а також впровадження ресурсозберігаючих та безвідходних технологій переробки сировини рослинного та тваринного походження.

          

СВЯТО ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

14 грудня 2017 року в ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" відбулося щорічне свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – справжнє свято вишуканого смаку, фантазії і професіоналізму. Тематика цьогорічного свята проходить під девізом "Святковий калейдоскоп".

Традиційно у рамках свята відбулися виставки:

  • кондитерських виробів "Святкові подарунки";
  • інноваційних ресторанних технологій "Новорічні чудеса";
  • результатів наукових досліджень магістрів спеціальності «Технології в ресторанному господарстві» "Мистецтво вимагає знань"

З кожним роком розширюється тематика арт-класів. Арт-клас з карвінгу "Майстерня візерунків" став вже звичним, проте не перестає дивувати глядачів новими вишуканими виробами з овочів і фруктів.

Відбулися арт-класи з карамелі та айсінгу "Солодкі зимові вітражі", художнього розпису пряників "Зима пробуджує апетит. Поки на вулиці лежить сніг, імбирне печиво - найкращі ліки ", арт-клас виробів з шоколаду "Думки повинні бути чистими і товщиною в шоколад". Неймовірно вишукані новорічні кондитерські шедеври демонстрували студенти третього курсу спеціальності "Харчові технології та інженерія - Хандамірян А., Берзан К., Бондаренко Б., Головко В., Ладатко В., Мінченко А., та студентка першого курсу  Кушнір К. з майстром виробничого навчання В.Ф. Гончаренко. Імбирно-медовий пряник різної форми, покритий глазур’ю, розмальований айсингом різних кольорів, може бути гарним подарунком як діткам, так і дорослим на будь яке сімейне свято – і красиво і смачно!

Виставка кулінарного мистецтва студентів "Майстерність кухарів – свято для гостей" у цьому році змінила свій формат. Свої уміння представили чотири команди студентів четвертого курсу спеціальності "Технологія харчування". Високопрофесійне журі конкурсу  було представлено провідними фахівцями галузі ресторанного господарства: Гаєвий Т.В., бренд-шеф ресторану "Vivat - Провінція" (голова); Павлов А.С., шеф-кухар ресторану "Аристократ", Головятинський В.І., директор ресторану "Пастерія", Заяць Н.В., ст. майстер ВПУ ім. Чепіги.

Усі учасники показали високі результати та професійні навички у приготуванні конкурсних страв. За результатами конкурсу перше місце присуджено команді у складі: Яцун Євгеній, Бала Володимир, Янчук Анастасія.

Друге місце зайняла команда: Кузьменко Євгена,  Максимчук Олександр, Самброс Юлія.

Третє місце зайняла команда: Стороженко Олександр, Нужна Ірина, Шведенко Олексій.

Четверте місце зайняла команда: Гробовий Руслан, Педченко Максим, Сергейчук Ярослав.

Виставка тортів у форматі кенді-бар присвячена зимовій тематиці з метою створити новорічній настрій на відміну від погоди за вікном: "Зимова феєрія" – студенти Барабаш А., Добринь Ю., Скрипник А., Чехлата А., Бедошвілі А., Нужна І., Пасько Я.; "Happy Minions" – студенти Гранько А., Затолоцька В., Чугуєвець О., "Пори року" – студенти Булло К., Геращенко О., Пронь Я., Бабій В.

У перше взали участь у святі студенти четвертого курсу спеціальності "Туризм": Шандиба А., Салов О., Захарченко Л., Литвин Ю., Баклюкова К., Яременко Я., Колісник А. На чолі з асистентом кафедри Левченко Ю.В. підготовлений святковий стіл "Різдвяні смаколики з Європи". Представлені борошняні вироби, характерні для Різдва: Німеччина, Австрія, Швеція, Італія.

В номінації інноваційні ресторанні технології "Новорічні чудеса" (кер. доцент Суткович Т.Ю., ас. Горобець О.М.) студенти - магістри п’ятого курсу Моргун К., Ксьонзенко Н., Олійник Є., Соколенко І., Ореховський І. представили продукцію з використанням сучасних технологій та елементів молекулярної кухні із застосуванням технології "сувід", які поступово впроваджуються в заклади ресторанного господарства: салат у бокалі "Романтичне побачення", десерт "насолода", апельсинові та шпинатні спагеті, кавове м'ясо, бальзамічна ікра, вишнева піна, курячий паштет у буряковій глазурі "Вишеньки". Що за страви сховалися за такими незвичними назвами, студенти особисто розповідали всім зацікавленим.

На виставці за результатами наукових досліджень магістрів спеціальності «Технології в ресторанному господарстві» "Мистецтво вимагає знань" представили кулінарну продукцію підвищеної поживної цінності та збагачену біологічно-активними речовинами з використанням сировини природного походження:

  • булочка „Домашня” "Особлива" –  Бакало О. (кер. проф. Хомич Г.П.);
  • креми заварні „Казкова насолода”, „Райське задоволення” студ. Приходько В.В. (кер. Чоні І.В.);
  • котлета „Поживна” – Глаголь Д. (кер. доц. Олійник Н.В.)
  • кекси  „Метеорит" – Савенко В., мадлен ""Особливий – Корягін А.- (кер. доц. Шелудько В.М.);
  • бісквіт "Юпітер " – Остряніна Н. (кер. доц. Рогова А.Л.);
  • кекс "Безглютеновий" – Олексюк І. (кер. доц. Холодний Л.П.);
  • печиво пісочне "Кунжутик" – Халус А., самбук смородиново-банановий – Кияненко О., палички до пива – Рубан К. (кер. доц. Бородай А.Б.);
  • шніцель "Володимирський" – Поплавський В., ескалоп "Гармонія" – Шишкина А. (кер. доц. Суткович Т.Ю.).

Свою професійну майстерність разом із студентами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу демонстрували гості свята: студенти Полтавського комерційного технікуму, Полтавського кооперативного коледжу, Вищого професійного училища № 21 ім. Чепіги, Вищого професійного училища з міста Горішні Плавні, Міжрегіонального Центру професійної підготовки звільнених у запас військовослужбовців (м. Хорол), Полтавського професійного ліцею, Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського, які представили оригінально сервіровані столи, борошняні кондитерські вироби.

Про свято професійної майстерності факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відомо за межами Полтави. Його відвідали студенти технікумів, професійних-технічних училищ з міст Кременчук, Кобеляки, Карлівка, учні загальноосвітніх шкіл і коледжів з Полтави та навколишніх селищ.

Гостей свята ознайомили з навчальними лабораторіями факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, сучасним лабораторним обладнанням та новітніми інноваційними технологіями навчання. Завершився огляд демонстрацією бібліотечного комплексу, електронного та загального читальних закладів, які за своїм оснащенням та організацією роботи є одним з найкращих навчальних закладів України.

          

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства

щиро вітає асистентів кафедри

Горобець Олександру Михайлівну і Левченко Юлію Вікторівну

та їх керівника, завідувача кафедри, доктора технічних наук, професора

Хомич Галину Панасівну

з успішним захистом дисертацій на здобуття наукового ступеня

кандидата технічних наук

за спеціальністю 05.18.16 – технологія харчової продукції.

Зичимо колегам успішного втілення всіх творчих та наукових задумів,

наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках!

Нехай підґрунтям щасливого особистого життя та плідної професійної діяльності буде лише міцне здоров'я, удача, підтримка родини та колег!

          

          

9 листопада 2017 р. на базі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулася атестація студентів спеціальності «Харчові технології» на отримання розрядів кухарів.

Основною вимогою до учасників було приготування холодної та гарячої страви із запропонованого набору сировини за індивідуально обраною рецептурою. Обов'язковою умовою для конкурсантів було дотримання санітарних вимог до робочого місця та зовнішнього вигляду конкурсантів, регламентований час приготування страв.

При оцінюванні майстерності студентів враховувалась креативність, сучасний підхід до оформлення, знання технології продукції ресторанного господарства.

Студенти показали високі результати, неординарний підхід до оформлення та презентації страв. Викладачі оцінили їх та відзначили професійність виконання, гармонійні смакові якості та оригінальну подачу.

          

24 жовтня 2017 року в актовій залі ПУЕТ відбулося свято «Дебют першокурсника» факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Цей творчий вечір розкрив студентів як багатогранних талановитих особистостей.

Першокурсники старанно готувалися до свята та здивували глядачів своєю майстерністю та креативністю. Танець Дар’ї Тюленєвої і Олександра Козловцева та flesch-mobb «Я люблю ПУЕТ» привів групу ХТІ-11 до нагороди в номінації «Найромантичніша група». 

Після виступу студенти групи відсвяткували свої перші творчі успіхи чайною церемонією із солодощами.

          

Життя студента-першокурсника – це не лише новий світ навчання у ВНЗ, але й нові друзі, з якими весело проживаєш цікаві і неповторні миттєвості. 27 вересня 2017 року студенти першого курсу група ХТІ-11 відсвяткували Міжнародний день туризму та всією групою з куратором Суткович Т. Ю. провели активний відпочинок на природі.

Красиві краєвиди, теплий погожий день, добрий настрій та душевна обстановка, яка склалася біля багаття, сприяли знайомству та згуртуванню студентського колективу.

Тут майбутні технологи уже продемонстрували свої таланти в кулінарній справі, адже дуже вміло і завзято приготували чимало закусок та страв на вогнищі, засервірували стіл.  Процес підготовки спільної трапези супроводжувався веселими історіями і піснями, студенти дізнавалися про життя одногрупників та ділилися власними мріями.

Колективний відпочинок та розмова біля багаття дали змогу краще познайомитись і розкрити потенціал талантів наших першокурсників. Час проведений на природі пішов на користь всім та став беззаперечним початком становлення дружнього і міцного колективу неймовірно талановитих, багатогранних особистостей.

          

10 жовтня 2017 року студенти ІІІ курсу спеціальності «Технологія харчування» відвідали ПАТ «Фірма Полтавпиво» з метою вивчити основні етапи виробництва пива та безалкогольних напоїв. Організоване викладачами кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Ткач Н. І. та Медведь Л. М. виїзне заняття було проведене в рамках курсу дисципліни «Загальні технології харчової промисловості».

Дякуючи пізнавальній розповіді технолога заводу та проведеній  екскурсії виробничими приміщеннями підприємства, студенти закріпили здобуті на заняттях знання та засвоїли основні етапи виробництва хмільного напою, такі як підготовка солоду, приготування і варіння пивного сусла, бродіння і дозрівання, розлив пива та контроль якості готової продукції.

Студенти ознайомилися з сучасним обладнанням та тонкощами процесу пивоваріння. Екскурсія сподобалася всім, проте найголовніше – ми ще раз переконались, наскільки цікава, відповідальна і перспективна професія технолога підприємства харчової промисловості!

          

30 вересня 2017 року кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства прийняла участь у фестивалі науки просто неба «Наукові пікніки», організованому Обласним молодіжним центром з метою пробудити бажання молоді до наукової роботи та досліджень.

Викладачі кафедри разом зі студентами провели  майстер-класи з розпису медово-імбирних пряників та художнього ліплення виробів з цукрової мастики.

Для гостей свята було представлено наукові розробки студентів, а саме експериментальні зразки макаронних виробів, виготовлених з додаванням натуральних барвників (сік моркви, буряка, шпината).

Аспіранти кафедри продемонстрували технологію виготовлення «молекулярної ікри» з какао, соку вишні та полуниці, що є інноваційним напрямом розвитку кулінарного мистецтва. Також було представлено на дегустацію дисертаційні розробки соусної продукції на основі плодово-ягідної сировини без додавання штучних загущувачів.

Всі, хто завітав на свято науки, мав змогу відкрити для себе захоплюючий світ інноваційних ресторанних технологій, познайомитися з новими напрямами сучасної кулінарії, дізнатися про принципи оздоровчого харчування і вагомість наукових досліджень, направлених на підвищення поживної та біологічної цінності кулінарної продукції. Усім цим та численними іншими видами науково-практичної роботи оволодівають студенти, навчаючись у ПУЕТ за освітньою програмою «Харчові технології та інженерія». Будемо раді бачити Вас у колі нашої дружньої родини!   

          

26 та 27 вересня 2017 року кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства було проведено майстер-класи з розпису імбирно-медових пряників для учнів 5-х класів Полтавської гімназії № 17. Метою заходу було провести профорієнтаційну роботу та надати можливість дітям відчути творчі тонкощі професії кулінара-кондитера.

Справжні майстрині-художниці пряничної справи студентки Якименко Дана, Кушнір Каріна і Трехан Анастасія на чолі з майстром виробничого навчання Гончаренко Валентиною Федорівною продемонстрували різні техніки розпису пряників та їх декорування. Маленькі слухачі з захопленням спостерігали та з задоволенням власноруч розписали і прикрасили смаколики для себе.


Захоплюючий процес розпису пряників припав до душі

Оскільки майстер-клас проходив в рамках проведення тижня математики, було оздоблено пряники у вигляді найрізноманітніших геометричних фігур, які замайоріли дивовижними барвами та написами з цукрової глазурі. Врешті решт і учні, і вчителі, і представники батьківського комітету скуштували та високо оцінили смак зроблених пряників.


Смачна дегустація пряників

 Майстер-клас пройшов весело, всі присутні отримали масу позитивних емоцій.

Маленькі учасники дізналися, що виготовлення таких солодощів – це мистецтво, яке поєднує в собі унікальність, ручну роботу і дивовижний смак. Дітки та вчителі гімназії подякували за смачний та пізнавальний урок, і висловили бажання зустрітися знову.

          

Круглий стіл «Здорове харчування: національні традиції та сучасність»

23 лютого 2017 року кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства в Полтавському університеті економіки і торгівлі було проведено круглий стіл «Здорове харчування: національні традиції та сучасність».

Учасниками круглого столу були фахівці ресторанного господарства Полтавської й Житомирської областей, ДП «Полтавастандартметрологія», викладачі та студенти ПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А. О. Чепіги» Полтавського професійного ліцею, а також Одеської національної академії харчових технологій і Полтавського університету економіки і торгівлі.

На засіданні круглого столу були обговорені актуальні питання здорового харчування у традиціях української культури мешканців Наддніпрянщини: режим харчування різних верств населення кінця XIX початку XX століття, принципи формування меню, технологія приготування страв і кулінарних виробів того часу й посуд, в якому готували їжу – глиняні девайси. Обмінялися думками щодо культури харчування сьогодення – сучасних тенденцій розвитку української кухні на прикладі Житомирщини, інноваційних ресторанних технологій, використання елементів української кухні в італійському ресторані. Розглянули питання виробництва, маркування та споживання органічної продукції та відповідну нормативну базу, визначення токсичності продуктів методом біотестування.


Вітальне слово

Гаркуша Сергій Володимирович – проректор з наукової роботи ПУЕТ, д. т. н., професор


Вітальне слово

Скрипник Вячеслав Олександрович – декан факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ, д. т. н, доцент

Доповіді


Традиції та культура харчування мешканців Наддніпрянщини наприкінці XIX початку XX століття: меню, технологія приготування, глиняні девайси

Щербань Олена Василівна – етнолог, провідний популяризатор української традиційної культури Полтавщини, Харківщини та Сумщини, к. і. н.


Сучасні технології в українській кухні

Гаєвий Тимофій Вікторович – бренд-шеф готельно-ресторанного комплексу   «Vivat – Провінція»


Органічна продукція як критерій здорового харчування

Демченко Ольга Миколаївна – інженер зі стандартизації 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»

Використання елементів української кухні в італійському ресторані

Павлов Анатолій Сергійович – шеф-кухар італійського ресторану «Паsтерія»


Екологічні аспекти харчових виробництв

Крусір Галина Всеволодівна – зав. кафедри екології та природоохоронних технологій ОНАХТ, д. т. н., професор

Сучасні тенденції розвитку української кухні

Горобець Людмила Петрівна – заступник  начальника управління комерційної діяльності та маркетингу Обласної спілки споживчих товариств Житомирської області

В обговоренні брали участь усі запрошені круглого столу.  Усі присутні отримали актуальну цікаву інформацію, позитивні емоції й бажання зустрітися знову наступного року.

          

Вітаємо з перемогою у ІІ Міжнародному кулінародному фестивалі «BESTCookFEST-2016»!

Міжнародний кулінарний фестиваль «BESTCооkFEST» – знаковий кулінарний та гастрономічний конкурс серед професіоналів (кухарів, готельєрів, рестораторів, кондитерів, постачальників HoReCa), які прагнуть постійно вдосконалювати професійні компетентності та практичні навички, збагачувати набутий досвід із кулінарного й кондитерського мистецтва. 

Полтавський університет економіки і торгівлі в конкурсній програмі фестивалю гідно представила команда факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу у складі: Інни Міхньович і Катерини Моргун (гр. ТХ-41), а також Валерія Приходька (гр. ТРГ- 61 м).

Наші студенти презентували свої роботи в Арт-класах: «Художня робота з тіста» та «Робота із шоколаду». 

Золоті медалі отримали Інна Міхньович і Катерина Моргун. 

Щиро вітаємо з перемогою студентів, викладачів та співробітників кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства! 

Нових вам творчих злетів і перемог!

          

5 – 7 червня 2016 року в Харківському державному університеті економіки і торгівлі відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Повноцінне харчування: інноваційні аспекти технологій, енергоефективної переробки, зберігання та маркетингу».

Від кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства в семінарі взяла участь к. е. н., доц. Рогова А. Л.

На семінарі розглядалися питання виробництва органічних продуктів рослинного та тваринного походження і продуктів бджільництва, технологій виробництва харчової продукції з вищезазначеної сировини в Україні, зокрема в Харківській області.

В обговоренні взяли участь виробники сільськогосподарської продукції Харківської області, представники переробних підприємств, ресторанного господарства, науковці вищих навчальних закладів щодо можливої подальшої співпраці та створення громадської організації «Повноцінне харчування» для підтримання новаторських ініціатив.

          

30 – 31 травня 2016 року в м. Полтава відбувся творчий семінар Smart Living Challenge, у якому брали участь українські та шведські експерти, активісти й інноватори з Полтави та інших міст України: освітяни, представники туристичного бізнесу, сільського господарства, підприємств ресторанного господарства й місцевої влади, у тому числі й викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства к. т. н., доц. Іщенко Н. В., к. т. н., доц. Суткович Т. Ю., ас. Горобець О. М.

Робота над проектом

Матс Ярнхаммар зліва (Стокгольм) коментує ідеї

Основні завдання творчого семінару Smart Living Challenge, які ставилися перед учасниками: змінити ставлення до споживання продуктів харчування в місті; представити місто, у якому завдяки спільній діяльності місцевих активістів розумні зміни допоможуть зробити місця харчування збалансованими, зручними, творчими та привабливими для туристів; поширити досвід Полтави та Швеції в інші міста України шляхом спільної роботи й навчання.

Шведський Інститут і Науковий парк Мунктелл започаткували проект Smart Living Challenge у 2014 р. як відкритий міжнародний інноваційний конкурс генерування ідей для просування сталого способу життя в містах. У 2015 р. змінився фокус проекту – від ідеї до впровадження, – залишаючи три основні напрями – ЖИТИ, РУХАТИСЬ, ЇСТИ. За підтримки Шведського інституту та SISP результати процесу, організованого в 17 країнах на п'яти континентах в усьому світі (у тому числі в Україні).

Результатом проведення семінару стали домовленості про можливу подальшу співпрацю.

          

17 травня 2016 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми та перспективи розвитку закладів ресторанного господарства України», проведений кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства.

Учасниками круглого столу були фахівці ресторанного господарства Полтавської області, ДП «Полтавастандартметрологія», викладачі кооперативного технікуму й  професійного ліцею  м. Полтава, викладачі та студенти ПУЕТ.

На засіданні круглого столу були обговорені актуальні питання інноваційної діяльності закладів ресторанного господарства, залежність їх розвитку від умов сьогодення, пріоритетні напрями розвитку закладів Полтавської області, а також аспекти взаємодії навчальних закладів із метою активізації професійного зростання студентської молоді.

Відкриття круглого столу

Гаркуша Сергій Володимирович – проректор з наукової роботи ПУЕТ, д. т. н.

Вітальне слово

Страшко Людмила Михайлівна – декан факультету харчових технологій і ресторанного господарства ПУЕТ, к.арх., доцент

Вітальне слово

Хомич Галина Панасівна – завідувач кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ, д. т. н., професор

Пріоритети розвитку ресторанного господарства

Рогова Алла Леонідівна - доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, к. е. н., доцент

Інновації для перспективного розвитку закладів ресторанного господарства споживчої кооперації

Суткович Тетяна Юліанівна - доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, к. т. н., доцент

Сучасний стан технічного регулювання в Україні

Рожновська Катерина Олександрівна – заступник начальника відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»

Біогенне забруднення харчових продуктів

Бородай Анжела Борисівна – доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ, к. вет. н., доцент

Погляд на проблеми й перспективи розвитку  ресторанного господарства

Ганзя Олександр Іванович - голова правління Диканського районного споживчого товариства

Практичний досвід роботи  в закладі ресторанного господарства Китаю

Гаєвий Тимофій Вікторович – бренд-шеф готельно-ресторанного комплексу «Vivat-Провінція»

Food Desing

Страшко Людмила Михайлівна – декан факультету харчових технологій і ресторанного господарства ПУЕТ, к.арх., доцент

В обговоренні взяли участь усі запрошені

Усі присутні отримали актуальну цікаву інформацію, позитивні емоції і бажання зустрітися за круглим столом наступного року.

          

Шановні коллеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у круглому столі «Актуальні проблеми та перспективи розвитку ресторанного господарства споживчої кооперації України», який відбудеться 17 травня 2016 року о 1230 год. у ВНЗУ «Полтавський університет економіки і торгівлі» в аудиторії 302.

Дякуємо за співпрацю!

          

19-20 квітня 2016 року в ПУЕТ проходила ХХХIХ наукова студентська конференція. На секції 26 "Технології харчових виробництв і ресторанного господарства" було заслухано 16 доповідей. Наукові дослідження  спрямовані на створення харчових продуктів нового покоління, які характеризуються високим умістом основних поживних компонентів сировини, необхідних людському організму для нормального існування.

Найвищу оцінку отримала наукова робота Москаленко Дани, студентки групи ТХ-31 на тему "Технологія виготовлення фруктових паст для Haliano Gelato". Науковий керівник д. т. н., професор Хомич Г. П.

Друге місце завоювала наукова робота магістра 5 курсу  Вахрушевої Анни на тему "Використання гарбуза та хеномелісу у технології топінгів". Науковий керівник д. т. н., професор Хомич Г. П.

Бронзу отримала робота студентки 3 курсу, групи ТХ-31 Феньків Анастасії на тему "Удосконалення технології виробів з пряничного тіста". Науковий керівник к. т. н., доцент, Мацук Ю. А.

          

II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Харчові технології та інженерія»  та спеціальності «Технології в ресторанному господарстві»

6–8 квітня 2016 року в Національному університеті харчових технологій (м. Київ) відбувся  II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» та спеціальності «Технології в ресторанному господарстві».

Учасників олімпіади привітали голови журі – завідувач кафедри технології хлібопекарських  і кондитерських  виробів Володимир Ковбаса й декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко.

Від кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) було делеговано студентів напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» Руслану Рибчинську та Ірину Олексюк  (група ТХ-41), а також студентів спеціальності «Технології в ресторанному господарстві» Анну Вахрушеву та Людмилу Бартош (група ТРГ-51м).

За результатами проведення олімпіади ПУЕТ нагороджений дипломом І ступеня за командний результат у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Технології харчування», «Технології в ресторанному господарстві» освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст», «Магістр». Наші студенти Л. Бартош, А. Вахрушева, Р. Рибчинська, І. Олексюк відзначені грамотами.

Вітаємо наших учасників, які  гідно представили університет!

          

Автентична українська кухня – майстер-клас

20.11.2015 року в лабораторії «Інноваційних технологій в ресторанному господарстві» кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбувся майстер-клас, який проводив відомий журналіст, телеведучий і знавець продукції зі знаком якості Костянтин Грубич.

Під час приготування українських страв «Гарбузи фаршировані різними фаршами» автор презентував свою книгу «Смачна країна».

Цікавими та незвичайними історіями зі свого життя й життя відомих українців ділився Костянтин Грубич між технологічними операціями. Страви мали привабливий зовнішній вигляд, були високо оцінені їх смакові якості.

Такі заходи для студентів і викладачів у Полтавському університеті економіки і торгівлі стали традиційними. Досвід, отриманий у ході майстер-класів, упроваджується в навчальний процес із метою підвищення рівня конкурентоспроможності випускників факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

          

          

Вітаємо з перемогою

в Міжнародному кулінародному фестивалі «BESTCookFEST-2015» !

4–6 листопада в м. Київ на базі виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» відбувся перший Міжнародний кулінарний фестиваль «BESTCookFEST-2015» з нагоди започаткування діяльності громадської спілки «Український кулінарний союз» («Ukrainian culinary union») та святкування Міжнародного дня кухаря і кулінара.

У конкурсі взяли участь фахівці кейтерингу, ресторанного й готельного бізнесу, які продемонстрували свої професійні знання та вміння в п’яти  номінаціях. До складу журі ввійшли знані і титуловані фахівці з 10 країн світу.

Полтавський університет економіки і торгівлі в конкурсній програмі фестивалю гідно представила команда факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу у складі: Олександра Кияненка і  Наталії Остряніної (гр. ТХ-42і), та Тетяни Углікової (гр. ТРГ-52с).

Наші студенти представляли свої роботи в номінації «Краща кулінарна школа -2015».

Перше місце і золоту медаль отримала Тетяна Углікова, яка представила художню роботу з тіста «Вінок українських казок». На прохання членів журі і колег-конкурсантів, яких дуже зацікавив цей витвір, Тетяна провела  майстер-клас із розмальовування медово-імбирних пряників.

Щиро вітаємо з перемогою викладачів та співробітників кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства!

Нових вам творчих злетів і перемог!

          

СУЧАСНІ ЗНАННЯ І ПРОФЕСІЙНЕ  ЗРОСТАННЯ

21 жовтня 2015 року, за традицією, кафедрою технологій харчових виробництв і ресторанного господарства проведена студентська конференція «Результати та перспективи розвитку професійного стажування студентів».

Учасників конференції привітали декан факультету Л. М. Страшко та завідувач кафедри Г.П. Хомич.

Г.П. Хомич звернула увагу, що випускник університету, який має практичний досвід роботи, є більш адаптованим до майбутньої трудової діяльності, може краще оцінити професійну ситуацію та вирішити певні професійні питання.

Реалізуючи концепцію практико-орієнтованої вищої освіти, факультет ХТГРТБ приділяє особливу увагу організації виробничої практики та професійного стажування для студентів.

Конференція дала змогу студентам представити результати виробничого стажування у туристично-оздоровчих комплексах.

Присутні на конференції студенти молодших курсів з інтересом вислухали доповіді старшокурсників:

  1. О. Каліушко (ТРГ-51м) та О. Похитон  (гр. ТХ-31) (про стажування у дитячому спортивному оздоровчому центрі «Горизонт» Кременчуцького району Полтавської області). 
  2. В. Андрущенка, А. Давидяк (ТРГ-51м) та Н. Остряніної (ТХ-42 і) (про базу відпочинку «Соснова поляна» Виликобагачанського району Полтавської області).
  3. Т. Углікової  (гр. ТРГ-51 с) (про літнє стажування в Турції (мережа готелів Papillon).

За результатами  стажування та виробничої практики студенти були відзначені подяками та сертифікатами.

          

Дебют першокурсника

24 жовтня 2015 року в рамках загальноуніверситетського конкурсу «ПУЕТ має таланти» відбулося яскраве свято, підготовлене першокурсниками факультету харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу за сприяння студентської ради факультету «Дебют першокурсника».

«Дебют першокурсника» – це незабутнє, надзвичайно цікаве, сповнене несподіванок, романтичне та веселе свято. Приємно, що вже багато років поспіль студенти-першокурсники долучаються до культурно-масового життя університету.

Нові голоси, поетичні твори, танцювальні номери, нова талановита молодь і море емоцій – ось, що чекало всіх, хто завітав на «Дебют першокурсника».  Свято першокурсника підтвердило,  що до Полтавського університету економіки і торгівлі  вступає навчатися не тільки розумна молодь, але й творча, талановита.

Вкотре «Дебют першокурсника» відкрив студентам нові можливості віднайти в собі незнані раніше таланти, краще познайомитися з одногрупниками та представити свою групу в найкращому вигляді.

На свято було запрошено багато гостей. Присутніх вразив високий рівень якості підготовки заходу, а учасники відзначилися комунікабельністю і неперевершеними талантами.

А після закінчення конкурсу на всіх учасників чекали солодкі подарунки.

Ми переконані, що такі творчі заходи сприяють підвищенню якості підготовки студентів, які здатні креативно мислити та працювати командою.

Дорогі наші першокурсники! Ви прекрасно представили свій факультет, ми вдячні вам за гарні виступи.

Ви – найкращі!

          

Захоплююча екскурсія до ботанічного саду

8 жовтня 2015 року студенти кафедри відвідали ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка.

Потрапивши на територію саду, студенти відразу поринули в зелень кущів та рослин, якими буяє ботанічний сад.

Історія заснування ботанічного саду у м. Полтава своїми коріннями сягає початку ХХ ст. Спершу сад представляв собою агробіологічну станцію, що використовувалась як навчальна база виключно для студентів природничого факультету вишу. Упродовж 60-80-х рр. було закладено квітники з однорічними й багаторічними культурами, створено альпійські гірки, зібрано велику колекцію кактусів.

Студенти відвідали оранжерею, у якій сьогодні налічується близько 600 видів, форм і різновидностей рослин із різних куточків Землі, рослин відкритого ґрунту — близько 500 видів. Під скляним дахом оранжереї водночас розмістилися «полтавські» тропіки, субтропіки та пустеля.

А над усім цим зеленим розмаїттям здіймаються велетенські пальми заввишки до 10 м, фінікові пальми із плодами.

Студенти із захопленням ходили доріжками між велетенськими рослинами, відчуваючи себе зовсім маленькими. Потім студенти оглянули альпійську гірку, гуляли дендрарієм, відвідали музей українського квітникарства під відкритим небом, де, окрім рослин, були тин та криниця, які дуже сподобалися.

Студенти виявили бажання прийти до ботанічного саду знову, аби побачити рослини, які прийдуть на зміну нинішнім, та отримати ще більшу порцію чудового настрою.

          

Дорогие коллеги! Примите искренние поздравления с нашим днем - Днем Учителя, кто как не мы, сеем доброе зерно в сердца наших учеников-(студентов). Добра ВАМ, крепкого, крепкого здоровья, выдержки, неиссякаемой энергии на долгие, долгие годы и конечно же благодарных учеников!

С глубоким уважением к ВАМ  заведующая кафедрой технологии мяса  и мясопродуктов Национального университета пищевых технологий

Людмила Пешук.

От коллег с Одесской  национальной академии пищевых технологий

          

Про результати Всеукраїнського конкурсу

«Кращий кухар споживчої кооперації України 2015»

24 вересня в Житомирі урочисто вітали призерів Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Кращий кухар споживчої кооперації України 2015».

Мета конкурсу – підвищення індивідуальної майстерності,  удосконалення традиційних і нових технологій, впровадження прогресивних методів їх приготування, обмін досвідом роботи і пропаганда професії кухаря.

У змаганні взяли участь представники закладів ресторанного господарства дев’яти регіонів України, які представили на суд журі власні кулінарні витвори.

Члени журі, до складу якого була запрошена декан факультету ХТГРТБ  доц. Страшко  Л. М., оцінювали кулінарні вироби не лише на смак, зважали також на дотримання правил технології приготування, оригінальність оформлення, організацію робочого місця та санітарію.

Тож, Гран-прі конкурсу було присуджено кухарю IV розряду Жанні Каленюк (Спілка споживчих товариств Житомирської області).

Полтавську облспоживспілку на конкурсі представляла кухар IV розряду Тетяна Шкода (ресторан «Удай» м. Пирятин). Вона посіла 3-є місце і отримала спеціальну відзнаку «Наймолодший учасник конкурсу».

Звертаючись до учасників і гостей конкурсу, голова журі, перший заступник голови правління Укркоопспілки Микола Людвічук, подякував усім за творчу активність, майстерність і величезне прагнення успіху: 

– Тут є переможці, втім немає й не може бути переможених. Це творче змагання майстрів своєї справи. Я впевнений, що цей захід дуже важливий для кожного з вас, передусім тому, що дав можливість не лише перевірити та закріпити на практиці свою майстерність, але й отримати важливий досвід. 

Дякуємо організаторам конкурсу й вітаємо переможців!

          

ЄВРОПЕЙСЬКА КУХНЯ - МАЙСТЕР-КЛАС

23 вересня 2015 року на базі лабораторного комплексу «Інноваційні технології в ресторанному господарстві» кафедри технологій харчових виробництв  і ресторанного господарства відбувся майстер-клас  приготування таких страв європейської кухні як «Гаспаччо» (іспанська кухня), «Рулька запечена» (німецька кухня).

Майстер-клас проводив шеф-кухар готельно-рестораного комплексу "Віват-Провінція" Гаєвий Тимофій.

Гаспаччо - холодний суп із протертих помідорів, болгарського перцю (запеченого), помідорів (запечених), а також огірків, оливкової олії та прянощів.


Гаспаччо

Для подавання: нарізані кубиком огірки викладають на середину тарілки у круглу форму, наливають суп, потім форму прибирають. На утворене кільце викладають масу (суміш сирів фета та філадельфія з додаванням спецій), збризкують оливковою олією і декорують базиліком.

Чому болгарський перець зветься болгарським? Величезний внесок у селекцію цього різновиду перцю внесли болгарські вчені, які багато років працювали над тим, щоб солодкий перець набув певних розмірів і форми. Разом із тим перцю в Болгарії споживається найбільше, у порівнянні з іншими Європейськими країнами.

Сьогодні приготування «рульки запеченої» є актуальним, адже в Німеччині в ці дні проходить фестиваль Октоберфест.

Рулька запечена

Для подавання: рульку викладають на тарілку, поряд запечені овочі (помідори, баклажани, перець), зелень.

Користь від споживання рульки полягає в наявності желюючих речовин, які є важливими для кісткової і хрящової тканин людини. Продукт також містить арахідонову кислоту, яка позитивно вливає на обмін речовин і роботу нервової системи.

Учасники майстер-класу

Страви були привабливими за зовнішнім виглядом, отримали високу оцінку за смаковими якостями.

          

19 вересня 2015 року на відкритому майданчику біля ТРЦ «КИЇВ»  відбувся фестиваль «ART FOOD FEST».

На фестивалі можна було ознайомитися з новими брендами підприємств харчування або представити власний, поспілкуватися і налагодити нові бізнес-контакти, скуштувати смачнe та здорову їжу й напої.

Полтавський університет економіки і торгівлі у програмі фестивалю був представлений факультетом харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу (ХТГРТБ). Викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства разом зі студентами презентували майстер-класи з карвінгу, декоративного оформлення кондитерських виробів, мастики.

Однією з родзинок фестивалю стала яскрава презентація Школи барменів «EUPHORIA» факультету ХТГРТБ, що вже здійснила кілька випусків дипломованих барменів. А запальні композиції студентського танцювального колективу «Екстрім» викликали щире захоплення глядачів усіх вікових категорій.

Ігри й конкурси за участю студентів-аніматорів, розваги для дітей і дорослих  створювали чудову атмосферу красивого, веселого та «смачного» свята.

Сподіваємось, що фестиваль стане традиційним і ще не раз збере закоханих у свою справу творчих людей!

          

Вітаємо вас з Днем знань і початком
нового навчального року!

Щиросердно бажаємо міцного здоров’я, миру, світлої і щасливої долі, невичерпної наснаги й енергії у втіленні нових творчих планів!

Висловлюємо вдячність педагогам і співробітникам за наполегливу працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до студентів.

Дорогі студенти! Бажаємо вам яскравих і незабутніх студентських років!

Ми переконані, що обраний напрям підготовки стане цінним надбанням у житті й забезпечить вам велике професійне майбутнє!

ехай успіх та удача будуть супутниками в усіх ваших починаннях!

З повагою колектив кафедри ТХВРГ

          

Про Міжрегіональний туристичний фестиваль "Гастрономічна гостинність Полтавщини"

16 травня 2015 року на Театральній площі м. Полтави відбувся Міжрегіональний туристичний фестиваль, Гастрономічна гостинність Полтавщини” з нагоди святкування в Україні Дня Європи.

Метою заходу був подальший розвиток і популяризація національного туристичного продукту, активізація туристичних потоків на терени Полтавської області, налагодження ділових партнерських відносин між підприємствами, установами й організаціями туристичного спрямування.

У програмі фестивалю було передбачено презентацію туристичного потенціалу, народних промислів і гастрономічних виробів української й інших національних кухонь Полтавщини, виступи творчих колективів, проведення майстер-класів декоративно-ужиткового мистецтва, презентації садиб сільського зеленого туризму.

Полтавський університет економіки і торгівлі у цьому заході представляла кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, яку очолює проф. Хомич Галина Панасівна, і студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу (груп ТХ-11, ТХ-21, ТХ-31, ТХ-41, ТХ-42і, ТРГ-51м, ГРС-51м).

Викладачі та студенти активно готувалися до свята: оформили тематичні столи з елементами карвінгу, мастики, і все прикрасили безліччю різноманітних оздоблених медових пряників.

Студенти проводили майстер-класи: із карвінгу – Валерій Приходько й Едуард Супрун (група ТХ-41), із мастики – Дана Москаленко (група ТХ-21).

Студенти активно і творчо заохочували полтавців до святкування, наносячи усмішки, сердечка, маки на щічки малечі і дорослих. Веселий настрій створювали виконавці музичних композицій.

Вдячність і посмішки полтавців були запорукою того, що студенти і викладачі професійно виконали свою роботу і з любов’ю її презентували на святі.

Кафедра технологій харчових виробництв і ресторанного господарства нагороджена Дипломом за активну участь у Міжрегіональному туристичному фестивалі, Гастрономічна гостинність Полтавщини” від Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.

          

Свято народного мистецтва «Решетилівська весна 2015»

1 травня в селищі Решетилівка пройшло обласне свято  народного мистецтва «Решетилівська весна». Це свято ознаменовано демонстрацією народної творчості всіх осередків Решетилівського району. Творчі колективи й навчальні заклади всього Решетилівського району в цей день продемонстрували свої творчі здобутки.

Узяли участь у святі і студенти та викладачі факультету ХТГРТБ Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) з метою проведення профорієнтаційної роботи серед молоді та випускників професійних училищ і загальноосвітніх закладів.

Свої здобутки також продемонстрував ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського». Учні першого та третього курсів, які здобувають професії пекаря і лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу, продемонстрували широкий асортимент борошняних, кондитерських і хлібобулочних виробів. Були представлені триярусні короваї, оздоблені фігурками із солоного тіста, пряники, булочки та торти, оформлені за сучасними тенденціями – мастикою, марципанами й фігурками з цукру.

Учні з цікавістю слухали інформацію про подальше навчання в ПУЕТ Олексія Сухна, який навчається на факультеті ХТГРТБ за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра.

Відбулася зустріч із директором ДНЗ «Решетилівський аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського» Нілою Петрівною Спільною, яка є випускницею технологічного факультету Полтавського кооперативного інституту 1991 року. Ніла Петрівна з теплом згадує свої роки навчання і викладачів випускової кафедри технології та організації громадського харчування.

Саме в цьому ліцеї працюють такі випускники Полтавського університету економіки і торгівлі, як Алла Петрівна Плюта (випуск 2012 р., майстер-викладач), Надія Володимирівна Шевченко (випуск 2011р., завідувач відділення, яке готує кухарів), Людмила Василівна Вусик (випуск за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра 2011 р., майстер виробничого навчання).

Автор  – старший викладач кафедри ТХВРГ Медведь Л. М.

          

ХХХVIII наукова студентська конференція

«Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства»

21–22 квітня 2015  року у ВНЗ Укоопспілки  «Полтавський університет економіки  і торгівлі» відбулася ХХХVIII наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».

Наукові роботи з напряму «Харчові технології та інженерія» та « Технології в ресторанному господарстві» були заслухані на секції «Технологія харчових виробництв і ресторанного господарства». Всього було заявлено 12 доповідей, заслухано 10.

В обговоренні наукових робіт разом із викладачами брали участь студенти 4 та 5 курсів. За результатами обговорень було визначено, що робота Туренка Сергія (гр. ТРГ-51м) заслуговує на  диплом III ступеня; Жили Ганни Юріївни ( гр. ТРГ-51м) – диплома II ступеня, а Ярошенко Тетяни Валеріївни (гр. ТРГ-51м) – диплома I ступеня.

          

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

У лютому – березні 2015 р. у Харківському державному університеті харчування і торгівлі проводився Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук з напряму "Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції"  протягом 2014–2015 н.р.

Галузева конкурсна комісія нагородила грамотами студентів факультету харчових технологій готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі":

  • Оганяна Л. С. (група ТРГ – 61м) "За вагомість наукових результатів", науковий керівник к. т. н., доцент Дібрівська Н. В.;
  • Сивоконя О. Ю. (ТРГ-51м) за "Сучасне технологічне рішення", науковий керівник к. вет. н., доцент Бородай А. Б.;
  • Жилу Г. Ю. (група ТРГ-51м) "За активну участь", науковий керівник к. т. н., доцент Суткович Т. Ю.

Вітаємо учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт!

          

КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

1–2 квітня 2015 року відбувся конкурс  професійної майстерності на тему «Моє професійне обличчя», який проводився серед майстрів виробничого навчання (професія – кухар) Державного професійно-технічного навчального закладу «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги».

У якості членів журі конкурсу – доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) О. І. Положишникова та майстер виробничого навчання В. Ф. Гончаренко.

У конкурсі взяли участь 17 майстрів виробничого навчання, серед яких випускники факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ  Н. І. Красноход, Н. В. Заєць, Т. С. Лукаш, С. М. Костенко та О. О. Рудич.

На конкурсі були представлені другі страви з картоплі. Фахівці створили вишукані кулінарні шедеври, якими здивували всіх гостей.  

Страви були оцінені за такими показниками: якість і швидкість виконання завдання; організація технологічного процесу й дотримання санітарних норм і правил охорони праці; раціональне та гармонійне поєднання продуктів; оригінальність; креативність і творчий підхід.

          

Майстер-клас «Стейк із м’яса страуса»

1 квітня 2015 року на базі лабораторного комплексу кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства бренд-шеф кухар ГРК «Віват-Провінція» Тимофій Гаєвий провів майстер-клас «Стейк із м’яса страуса».

На початку майстер-класу Тимофій Гаєвий звернув увагу присутніх на те, що м’ясо страусів є ідеальним продуктом споживання, адже це єдине червоне м’ясо з низьким умістом холестерину та жирів. Через збільшення випадків серцево-судинних захворювань попит на м’ясо страусів постійно зростає. Очікується, що в нинішньому столітті м’ясо страуса замінить традиційні види м’яса, оскільки вважається одним із найпісніших (філе містить 1,2 % жиру), має дуже низький уміст холестерину (близько 32 мг на 100 г) і високий вміст білка (близько 22 %).

У більшості видів іншого м’яса низький уміст жиру зумовлює його жорсткість. Загалом, страусине м’ясо є винятком і вразі правильного приготування ніжне і приємне на смак.

Оптимальний вік для забою ­­– 10–14 місяців. З туші страуса (приблизно 120 кг) можна одержати близько 40 кг високоякісного м’яса.

 
Нога страуса (стегно і ніжка)

Для страусиного м'яса розроблена міжнародна класифікація за окремими м'язами, а також спосіб оброблення. До першої категорії належать м'язи задніх кінцівок. Саме вони ввійшли в міжнародну класифікацію, в якій кожному м'язу присвоєний номер. Наприклад, ОS 1046 (найцінніший м'яз - фан філе), ОS 1047 (тендерлоін). Усього в туші страуса 17 м'язів.

Тимофій розповів, що у міжнародній практиці прийнято розділяти ці м'язи на 3 групи за ступенем їх м'якості, ніжності й за особливостями приготування:

  • преміум філе (3 м'язи);
  • філе (3 м'язи);
  • стейки (11 м'язів).

Список преміум-філе починає чудове фан філе, із якого готують широкий спектр страв: від сирих карпаччо й суші до традиційних запіканок. Саме із преміум-філе Тимофій приготував «Карпаччо із м’яса страуса» під пікантним соусом.

Під час дегустації страву оцінили як вишукану, яка має витончений смак і аромат, відрізняється ніжністю й однорідністю м'язової тканини.

Із середньої частини преміум-філе Тимофій приготував «Стейк» і овочі гриль у пароконвектоматі «Rational».

Шеф-кухар пояснив, що для збереження смаку й особливих властивостей м'яса страуса його рекомендують не пересмажувати, а залишати середину рожевою і соковитою (ступінь просмажування – medium raw). Тому температура усередині шматка повинна бути близько 60 °С. Крім того, м'ясо страуса дуже добре адсорбує різноманітні спеції, що дозволяє використовувати це м'ясо для приготування традиційних й екзотичних страв.

Якщо Вас зацікавила тема майстер-класу, рекомендуємо для ознайомлення статтю «СТРАУСІВНИЦТВО –  НОВА ПЕРСПЕКТИВНА ГАЛУЗЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ» автора Васильєвої О. О., кандидата сільськогосподарських наук, ПДАА (http://www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/visnyk/2009/01/10_r2_tvarinnictvo_1_2009.pdf).

          

II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Харчові технології та інженерія»

25–27 березня 2015 року в Національному університеті харчових технологій (м. Київ) відбувся  II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» та спеціальності «Технології в ресторанному господарстві».

Учасників олімпіади привітали голови журі завідувач кафедри технології хлібопекарських  і кондитерських  виробів Володимир Ковбаса й декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко. Також виступили члени журі: завідувач кафедри технології м’яса Харківського державного університету харчування та торгівлі Марина Янчева, доцент кафедри технологій переробних  і харчових виробництв Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка Ірина Фоміна, доцент кафедри технології ресторанного і оздоровчого харчування Одеської національної академії харчових технологій Алла Салавеліс, доцент кафедри технології харчування Харківського державного університету харчування та торгівлі Богдан Горальчук.

Від кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» було делеговано двоє студентів напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» Анна Вахрушева та Людмила Бартош (група ТХ-41), а також студентка спеціальності «Технології в ресторанному господарстві»  Ганна Жила (група ТРГ-51м).

За результатами проведення олімпіади наші студенти нагороджені грамотами: А. Вахрушева – "За високі результати виконання тестового завдання"; Л. Бартош і Г. Жила – "За участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади.

Вітаємо наших учасників, які  гідно представили університет!

          

Майстер-клас

«Українська автентична кухня»

Тут їли рознії потрави,

І все з полив’яних мисок,

І самі гарнії приправи

З нових кленових тарілок:

Свинячу голову до хріну

І локшину на переміну,

Потім з підлевою індик;

На закуску куліш і кашу,

Лемішку, зубці, путрю, квашу

І з маком медовий шулик.

(«Енеїда» Котляревський І.П.)

18 березня 2015р., за традицією, на базі лабораторного комплексу кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, був проведений майстер-клас від Тимофія Гаєвого «Українська автентична кухня».

На майстер-класі демонструвалося приготування страви Полтавського регіону (Опішні) «Затира з куркою». Затира, катанка – це пшоно, яке збризкується розмішаним яйцем і затирається в пшеничне борошно до розміру гороху.

Затира в сирому вигляді.

Окрім оволодіння технології і особливості приготування опішнянської страви, Тимофій поділився власним досвідом приготування страв української кухні. Відповів на безліч запитань від студентів і викладачів.

Затира з куркою

На завершення відбулася дегустація неймовірно смачної і ситної страви, як і всі страви української кухні.

Дегустація

          

МАЙСТЕР-КЛАС

з демонстрацією функціональних можливостей пароконвектомату фірми «Rational»

11-12 березня 2015 р. у Вищому навчальному закладі «Полтавський університет економіки і торгівлі» на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу на базі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства  відбувся майстер-клас для практичних працівників закладів ресторанного господарства м. Полтави та Полтавської області з демонстрацією функціональних можливостей пароконвектомату фірми «Rational» (Німеччина). Проводив майстер-клас бренд-шеф фірми «Rational» Юрій Медвєдєв. Асистентом була студентка 4 курсу групи ТХ-41 Тетяна Углікова.

Фірма «Rational» є світовим лідером виробництва пароконветоматів для закладів ресторанного господарства. Під час проведення майстер-класу було продемонстровано вдосконаленні функціональні можливості пароконвектоматів «Rational»: нова програма «5 відчуттів», приготування з копченням.

Представники закладів ресторанного господарства м. Полтави мали можливість переконатись в цьому. Приготування найрізноманітніших страв з м’яса, риби, овочів в пароковектоматі з подальшою дегустацією беззаперечно довели високу якість виготовлених страв та першість «Rational» на ринку технологічного обладнання для ресторанів.

Такі заходи для практичних працівників закладів ресторанного господарства в Полтавському університеті економіки і торгівлі проводяться регулярно, це дозволяє значно підвищити рівень співпраці, а досвід, отриманий у ході майстер-класів, впроваджується у навчальний процес для підвищення рівня конкурентоспроможності випускників факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу напрямів підготовки «Технологія харчування» і «Готельно-ресторанна справа».

          

 

Свято професійної майстерності

20 листопада 2014 року в ВНЗУ «Полтавському університеті економіки і торгівлі» відбулося щорічне свято факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу,яке співпало з 40-річчям факультету. У цьому році свято мало назву «Моя Україна, червона калина, надія єдина – це любов моя»ібулоприсвячене єдності українського народу і відображало мелодичність української мови.

У рамках свята відбулися

 виставки:

  • кулінарного мистецтва – «Вже розквітла України і слава і воля…»;
  • борошняних кондитерських виробів «Українські смаколики»;
  • інноваційних ресторанних технологій «Квіти гарні, чарівні, так і просяться в пісні»;
  • результатів наукових досліджень студентів та аспірантівнапрямів підготовки «Технології в ресторанному господарстві» «Закружились квіти неспроста, на світанку впали білі роси, ось настала осінь золота, жовте листя у саду і на покосах»;

арт-класи

  • з карвінгу «Розквітла мальва – хати оберіг…»;
  • з мастики «В саду гуляла, квіти збирала, кого любила – причарувала».

Виставка кулінарного мистецтва «Вже розквітла України і слава і воля…» вражала різнобарвністю оформлення столів і кулінарної продукції відповідно до обраної тематики (керівники: Гончаренко В.Ф. Прокопенко І.П., Скобельська Н.В., Горобець О.М.)

Вишуканістю смаків та сучасним оформленням вирізнялась кулінарна продукція студентів старших курсів спеціальності «Технології в ресторанному господарстві»: «Сорочинський ярмарок» (Дідусенко А.О., Чирва Д.); «Рідне село» (Бурдейна О., Харченко В.), «Любіть свою хату, бідну, небагату» (Харич Я., Сивокінь О.); «Спасибі, земле, за твої щедроти» (Кошева К., Кошеленко О.); «Осінь на узліссі фарби розбавляла» (Бугорська І., Купчинська К.); «Закарпатська кухня» (Каліушко О., Ловушко В.); «Різдво Христове» (Назаренко А., Гардаш Т.); «Гаївки» (Головко А., Паржицька Ю.); «Строката хустина» (Ткаченко В., Вахрушева А.).

Не відставали від технологів харчування студенти 3 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа»: «Сватання на Гончарівці» (Мікляєва Н., Дундлер О.); «Вечори на Андрія» (Россоха Р., Галинка В.); «Українські візерунки» (Маруняк В.); «Дружба та братство – наше багатство» (Ковінько О., Углікова Т.).

У виставці борошняних кондитерських виробів «Українські смаколики»; (керівники: Левченко Ю.В., Скобельська Н.В., Ястреба Ю.А.) взяли учать студенти першого і другого курсів. Вони вразили відвідувачів тортами і тістечками – справжніми шедеврами:«Волошкове поле» (Нужна І.,  Самброс Ю., Черненко Ю., ТХ-11); «Візерунки твої, Україна» (Кузьменко Є., Рубель В., Янчук А., ТХ-11); «Символ Свободи» (Пасько Я.,  Гладкий І., Муковоз О., ТХ-11); «Мальовнича Україна», «Слав України» (Боровикова М.,  Остряніна Н., Науменко Т., Ткаченко В., Кононенко Б., Кияненко Б., ТХ-12і); «Макова пристрасть» (Феньків А.,  Моргун К., Міхльович І., ТХ-21); «Український смаколик» (Похитон О.,  Олійник., Конєва Ю., Перепелицин А., ТХ-21); «Вишиванка» (Семьонова А., Сергєєва М., Пономарьов Р. ГРС-11); «Квітучі 40» (Салех Л., Кулик К., Манжуров М. ГРС-11); «Серце для України» (Кібальник О., Паламарчук А., ГРС-12); «Солодке майбутнє» (Лозицький Б., Максак Є., ГРС-12); «Квітуча Україна» (Лугова К., Сулима Є., ГРС-13і); «Україна вишивана» (Тулюля К., Самохіна І., Ільченко Я. ГРС-21);«Технологічна дрібничка» (Яценко А., Грищенко М. ГРС-21); «На щастя, на долю…» (Курган Л., Кравченко Ю. ГРС-13і); «Калина», «Україна єдина» (Завгородній Р., Бичков І., ГРС-22); «Професіонал» (Бичков Я., Поплавський В., ТХ-31); «Вареник українського щастя» (Корягін А., Велігура Т., ТХ-31).

У рамках свята студенти старших курсів (Корнільченко М., Герда Т., Бугасов І., Приходько В., Супрун Е., Москаленко Д.) (керівник Гончаренко В.Ф.) показали арт-клас з карвінгу «Розквітла мальва – хати оберіг…» - представили дивні квіти у вишуканій вазі, воли, яки везуть дари українських ланів Важко уявити, щоці витвори мистецтва створені із звичайних овочіві фруктів (гарбуз, буряк, морква, виноград). Елементи своєї майстерності студенти демонстрували на очах глядачів.

Арт-клас з мастики «В саду гуляла, квіти збирала, кого любила – причарувала» показалистуденти Москаленко Д., Шендера В., Цвик К., Каліушко О.,Балюк М. (Керівники Гончаренко В.Ф., Горобець О.М.). Вони представили справжнє українське сільське подвір’я: хата під стріхою, увита квітучим плющем, лелека у гнізді на даху, молоде подружжя в національному вбранню, котики, що гуляють самі по себе, худоба (корівка, ягня, курки). Окремим оазисом яскравіють квіти українських садів і полів, якими можна оздобити будь-який торт, створити гарний настрій.

В номінації кулінарного свята «Квіти гарні, чарівні, так і просяться в пісні» (Керівники Суткович Т.Ю., Скобельська Н.В.) представлена продукція з використанням сучасних технологій, які поступово впроваджуються в заклади ресторанного господарства.

Студенти 5 курсу спеціальності «Технології в ресторанному господарстві» приготували страви:

Декась А., Балюк М. - «Фондю шоколадне», «Роли по-українськи», «Помідори в японській «шубі»», «Галушки в стилі фьюжн»; «Першоквітневий сніданок», «Відчайдушна домогосподиня», «Сирні медальйони», «Кекси з клітковиною».

Студенти 5 курсу спеціальності «Готельна і ресторанна справа» приготували цікаві страви з оригінальними назвами:

Омаржанова А., Медведь А. «Гарні квіти біля хати навесні садила мати», «Квітів дитинства букет спогадів ніжних тепло», «Як Ясь конюшину косив», «Душа Українська весела, співуча, її звеселяють барви квіток»,«Не життя у нас, а шоколад!»,«Є у яблуні подружка, соковита жовта грушка, у середині чудова: ароматна і медова», «Ну й мак же красивий розцвів серед поля! Повз нього байдужим – не пройдеш ніколи».

Результати наукових досліджень аспірантів і студентів спеціальностей «Технології в ресторанному господарстві», представлені в номінації «Закружились квіти неспроста, на світанку впали білі роси, ось настала осінь золота, жовте листя у саду і на покосах». На дегустацію відвідувачів представлені кулінарні і кондитерські вироби, підвищеної поживної цінності, збагачені біологічно-активними речовинами з використанням сировини природного походження:

Андрейченко С. – кекс «Улюблений» (керівник ОлійникН.В.); Григоренко Є. – соуси молочні дієтичні(керівник ЗагоруйкоГ.Є.); Дзюбкін А. – булочка «EglantineLab-asVitaminic» (керівник Рогова А.Л.);Жила Г. – біфштекси «Гармонія», «Яблучна насолода» (керівник Суткович Т,Ю.);Неборак Т. – бельгійські вафлі «Насолода», (керівник Шелудько В.М.); Погарська А. – соус «Вітамінка», желе «Желинка» (керівник Хомич Г.П.); Сивокінь О.- морси «Шипшинка», «Малинка», «Калинка», «Горобинка», фізи«Ре-Фреш», «Мальва», «Живинка»;(керівник Бородай А.Б.);Стасюк С. – купати «Ніжність» (керівник Положишникова Л.О.); Ярошенко Т. -смузі «Осінній каприз», «Мультисмузі», " «Ніжність» «Вітасмузі»  (керівник Тюрікова І.С.);Балим К. –  бельгійські вафлі «Ласунчик»(керівник Шелудько В.М.);Слободенюк Н. – біфштекс«Гурман», шніцель «Фігаро»(керівник Бородай А.Б.); Єчко Л. – зефір «Смакотуля»(керівник Хомич Г.П.);Міхаревич І. – кекс «Здоров'я»; (керівник Положишникова Л.О.);Шостак А.К. – смаженина«Ноктюрн»(керівник Олійник Н.В.).

Свої привітання у вигляді національних столів представили студенти діаспор: азербайджанська, туркменська, грузинська, німецька.

Свою професійну майстерність разом із студентами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу демонстрували гості свята: студентиПолтавського комерційного технікуму, Полтавського кооперативного технікуму, Вищого професійного училища № 21 ім. Чепіги, Кременчуцького ліцею сфери послуг, якіпредставили оригінально сервіровані столи.

Про свято професійної майстерностіфакультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відомо за межами Полтави. Його відвідали студенти технікумів, професійних-технічних училищ з міст Кременчук, Комсомольськ,  учні загальноосвітніх шкіл і коледжів з Полтави та навколишніх селищ.

Гостей свята ознайомили з навчальними лабораторіями факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, сучасним лабораторним обладнанням та новітніми інноваційними технологіями навчання. Завершився огляд демонстрацією бібліотечного комплексу, електронного та загального читальних залів, які за своїм оснащенням та організацією роботи є одним з найкращих навчальних закладів України.

Отже свято вдалося !!!

          

International expoforumof restaurant, hotel business and cleaning

November 5-7, 2014

5-7 листопада студенти напряму «Харчові технології та інженерія» та викладачі кафедри  технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відвідали традиційний Міжнародний експофорум ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу (FoReCH). Це провідний захід в області ресторанно-готельного бізнесу в Україні, який представив повний спектр товарів та послуг для готелів, ресторанів, спа-центрів, а також клінінгове обладнання і технології для вендінгу.

Студенти відвідали експонати тематичних виставок: «Ресторан Експо», «Сучасний готель», «Ресторан Прод Експо», «Світ скла та посуду», «Вендінг Експо Київ», Kiev Clean Expo, Фестиваль вина Wine Fest, а також виставку-премьеру цього року — Modern Spa & Wellness Hotel.

Кожна з виставок розкривала певний сегмент індустрії гостинності, що надало можливість учасникам і відвідувачам оцінити стан і перспективи розвитку всіх складових сектору HoReCa в Україні.

Виставки форуму щорічно збирають лідерів ринку. Цього року їх учасниками стали компанії FOOD UA. ПРОДУКТИ УКРАЇНИ, FOOD TECHOLOGIES & EQUIPMENT. ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ, Brita, BergHoff, SAVEURS, АКАДЕМІЯ ГОСТИННОСТІ. ЖУРНАЛ, АРДІС ТК, ВИЛЛЛА ВАНИЛЛА, ТМ, ВІДЕНСЬКА КАВА, ТОВ, Rosle, Accord Group, «Новий проект», «Торговий дизайн», КАВА ЛЕНД «Імперія торгівлі», BMGgroup «Maresto», «Bartcher», «Профітекс», «Євростандарт», Piramit, «Форвард», AccordGroup, «Промайстер», WI-fi бар, ЛАСУН - ресторанний портал, «Меркс Тім», ЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБЛАДНАННЯ, ТОВ, Ionia, Carraro, Gemini, «Альфа СПА», «ДЮСО», «БТЛ», «ЕвроЕстетГрупп», BodyEvolution, Dr. Sea, КАСТА ВИНОДЕЛОВ, МД АЛЬЯНС ГРУП, КОТНАР-М та ін.

Під час відвідування експофоруму студенти ознайомилися з новітніми тенденціями кулінарної справи (Форум гостинності 2014). Серія майстер-класів від експертів ресторанно-готельної індустрії з ключових питань ведення бізнесу. Кулінарний проект «Кухні народів світу» (Олександр Бражевський), практичні майстер-класи високої кухні від метрів кулінарного мистецтва «Вулична їжа. Чому ресторатор виходить на вулицю і з ким там конкурує»; «WOW – ефект. Досвід запуску меню сетів» (Юрій Приємський, ресторан «Одеса»), «Як є рідне» (Сім'я ресторанів Діми Борисова), «У професійного розвідника має бути хороша легенда. Сімейні цінності - це добре» (мережа ресторанів «Мафія»), «Прибуткове меню інжиніринг. Мотивація персоналу, який продає» (Сергій Трахачев, видавець журналу «Ресторатор»), сучасним обладнанням, посудом та інвентарем для закладів ресторанного господарства та професійним клінінговим обладнанням.

Форум являв собою не просто експозицію товарів і послуг для ресторанно-готельного сектору, а неординарний майданчик інноваційних ідей розвитку ресторанного господарства та бізнесу. На виставці проведено безліч семінарів та майстер-класів, презентацій і ексклюзивних шоу, конкурсів та розіграшів.

Виставка цікава не тільки тим, хто займається постачанням готелів та ресторанів, а й для майбутніх фахівців галузі.

Отримані знання та враження від екскурсії на виставку-експозицію ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу екскурсанти нададуть у вигляді презентацій  для студентів своїх груп, які не змогли відвідати виставку.

Весь зібраний матеріал буде використано для поповнення навчально-методичного забезпечення дисциплін: технологія галузі, технологія продукції ресторанного господарства, організація виставкової діяльності, технологія напоїв, технологічне обладнання галузі та ін.

          

Формуємо контингент майбутніх студентів

План роботи випускової кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства  насичений різноманітним  заходами, серед яких дуже важливе місце відводиться роботі з випускниками шкіл, технікумів, коледжів щодо їх професійного спрямування. Адже формування контингенту майбутніх студентів щороку вимагає розширення співпраці і  постійного залучення нових партнерів.

Професорсько-викладацький склад кафедри має у своєму арсеналі достатньо широкий перелік шкіл і коледжів, з якими налагоджені зв’язки. Нещодавно до числа постійних партнерів долучилосяВище професійне гірниче училище м. Комсомольська, де здійснюється підготовка учнів за професіями «Кухар», «Офіціант», що дозволяє випускникам училища продовжити навчання в університеті за напрямом «Харчові технології та інженерія» та отримати диплом бакалавра.

31 жовтня 2014 року доцент кафедри Ястреба Юлія Анатоліївна провела зустріч із цільовим контингентом. Зустріч відбулася за сприяння адміністрації училища.

 

Під час зустрічі учні переглянули фільм про університет та дізнались про історію навчального закладу, освітні послуги для студентів напряму підготовки «Харчові технології та інженерія», про переваги навчання вуніверситеті й можливості працевлаштування, умови для розвитку творчих здібностей студентів, соціальні пільги для окремих категорій студентів, забезпечення гуртожитком усіх іногородніх студентів; закордонні стажування та розгалужену базу практик, безкоштовний доступ до мережі Internet,про численні заходи, що проводяться задля підвищення якості навчального процесу і конкурентоспроможності випускників.

 

Учні задавали багато питань. Основна увага була приділена до можливостей якісного проходження практики, продовження навчання за кордоном, участі студентів у різноманітних заходах і науковій роботі. Продовження дискусії заплановане на 20-21 листопада в рамках зустрічей під час проведення Свята професійної майстерності.

Учні Вищого професійного гірничого училища м.Комсомольська виявили бажання завітати на день відкритих дверей ПУЕТ, Свято професійної майстерностіта стати студентами університету.

 

На сам кінець Ястреба Ю.А.  побажала випускникам не зупинятися у своєму професійному зростанні, успішно пройти державну атестацію і зробити правильний вибір – продовжити навчання в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

          

          

 

За ініціативи колективу кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства та підтримці ради факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу  викладачі та співробітники кафедр долучилися до збору коштів на підтримку бійців АТО і придбання вкрай необхідних нашим захисникам медичних препаратів. В рамках благодійної акції зібрали близько 5000 гривень. Усі придбані медикаменти передані до Полтавського військового шпиталю.

 

 

Одночасно із збором гуманітарної допомоги колектив кафедри зі студентами приготував для воїнів української армії, які сьогодні знаходяться на лікуванні у госпіталі, потужний заряд смачної підтримки у вигляді  ароматних штруделів. Душевна підтримка для військових є дуже важливою, адже більшість мобілізованих добровольців ще донедавна були серед цивільних, а сьо­годні стоять на варті збереження миру в країні.

 

Військовослужбовці перебувають у гарному настрої, відчувають підтримку всієї країни й впевнені у перемозі, а ми й надалі допомагатимемо їм й чекатимемо на добрі новини.

Слава Україні!

          

Вітаємо Вас з Днем знань і початком нового навчального року!

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Щиросердно бажаємо міцного здоров’я, миру, світлої і щасливої долі, невичерпної наснаги й енергії у втіленні нових творчих планів та Божого благословення у невтомній праці.

Висловлюємо Вам вдячність, дорогі педагоги, за наполеглеву працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до студентів. Адже саме Ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави.

Нехай в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

з повагою колектив кафедри ТХВРГ

          

ОДИНАДЦЯТА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКООПСПІЛКИ” “ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ І ЇХ ВПЛИВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА”

23–24 квітня 2014 р. на базі Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу відбулася одинадцята науково-практична конференція студентів вищих навчальних закладів Укоопспілки” “Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства”.

У роботі конференції взяли участь і виступили:  Лазар М. П. – голова правління Спілки споживчих товариств Тернопільської області,  Войнаш Л.Г. – директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укоопспілки, директор НМЦ "Укоопосвіта", Мулярчук В.М. – директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу студенти вищих навчальних закладів Укркоопспілки.

До Тернополя завітали делегати з 22 вищих навчальних закладів споживчої кооперації України. Студенти представляли проекти, основою яких були дослідження проведені на підприємствах.

Укоопспілка дбає про підготовку досвідчених фахівців для підприємств та організацій і проведення конференції – важливий крок у цьому напрямі.

На конференції з доповіддю на тему: «Підвищення конкурентоспроможності продукції підприємств харчової промисловості» виступила студентка 1 курсу напряму підготовки «Харчові технології та інженерія» Похитон Оксана Олексіївна (гр. ТКМ – 11), науковий керівник к.т.н. Ястреба Ю.А. У роботі було обґрунтовано актуальність використання грибної сировини у технології виготовлення ковбасних виробів та розроблено рецептуру м'ясопродуктів, збагачених харчовими волокнами.

За підсумками конференції Похитон Оксана Олексіївна нагороджена  Дипломом НМЦ «Укоопосвіти».

          

ХХХVII НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

Традицією стало проведення студентської наукової конференції з актуальних проблем розвитку науки і практики у квітні кожного року. Цього року студентська конференція проводилася вже 37 раз за понад 50 річну історію існування університету.

15 квітня 2014 року відбулося пленарне засідання конференції. Проблеми, що розглядались учасниками конференції, вирізнялись своєю актуальністю та новизною наукових підходів. Особливу увагу приділено висвітленню результатів наукових досліджень у сфері економіки та підприємництва, інформаційних і мережевих технологій, товарознавства, харчових технологій та інженерії.

По закінченні пленарного засідання розпочалася робота 37-ми секцій за науковими напрямами студентів. У роботі конференції взяли участь 1038 студенти денної форми навчання. Заслухано 493 доповіді.

За активної участі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відбулося засідання секціїза підсумками науково-дослідних робіт за 2013 рік у сфері харчових технологій та інженерії. Заслухали 12 доповідей студентів, які висвітлили актуальні питання напрямків підвищення якості харчових продуктів.

За результатами конференції перемогли:

  • 1 місце – робота Мазур О.П. на тему: «Розробка технологій смузі на основі топінамбура з використанням добавки з топінамбуру» (керівник - к.т.н., доц. Тюрікова І.С.)
  • 2 місце – робота Чепелєвої А.С. на тему: «Використання хеномелісу у соковому виробництві»

    (керівник – к.т.н., доц. Ткач Н.І.)

  • 3 місце – робота Каюди К.І. на тему:  «Дослідження технології та властивостей паштетів з м’яса птиці і хеномеліса» (керівник – к.б.н., професор Плахотін В.Я.)

16 квітня відбулося підведення підсумків конференції та урочисте нагородження переможців.

          

XIII МІЖНАРОДНИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КУЛІНАРНОГО МИСТЕЦТВА ТА СЕРВІРУВАННЯ

„ИННОВАЦИИ И ДИЗАЙН В ОБЩЕСТВЕННОМ ПИТАНИИ”

17 квітня в Бєлгородському університеті кооперації, економіки і права відбувся XIII Міжнародний студентський фестиваль кулінарного мистецтва та сервірування „Инновации и дизайн в общественном питании”. У роботі фестивалю приймали участь команди Полтавського університету економіки і торгівлі, команди Ліпецького, Курського та Ровеньського філіалів БУКЕП; студенти технікумів і училищ Бєлгорода й області (Бєлгородського технікуму громадського харчування).


Делегація ПУЕТ у Бєлгородському університеті кооперації, економіки і права


Зустріч делегації ПУЕТ з ректором Бєлгородського університету кооперації, економіки і права Тепловим В.І.«Кооператор»


Зустріч делегації ПУЕТ з проректорами Бєлгородського університету кооперації, економіки і права

У рамках міжнародного співробітництва згідно з запрошенням ректора БУКЕП Теплова В.І. від факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ПУЕТ виступила команда у складі (Матійцова Б.І., Молякової А.В., Гопаци А.В) під керівництвом доцента кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Положишникової Л.О.


Стіл студентів ПУЕТ «Музыка нас связала»


Позаконкурсна робота випускника БУКЕП Клименка Володимира

Декан факультету Ісаєнко А.В. від імені ректора університету Теплова В.І. виступив з пропозицією укладання договору про міжнародне співробітництво між вищими навчальними закладами України та Росії у галузі наукової та навчальної діяльності (запрошували студентів факультету на навчання).

Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі нагороджені подякою переможця у номінації "Изящество стиля в подаче десерта".

Керівник делегації від кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Положишникова Л.О. отримала лист подяки.

          

II тур Всеукраїнської олімпіади зі спеціальністі «Технології у ресторанному господарстві»

1-3 квітня 2014 року в Національному університеті харчових технологій (м. Київ)  проходив II тур Всеукраїнської олімпіади. Відкрила олімпіаду проректор університету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Тетяна Мостенська та побажала учасникам успіхів.

На відкритті олімпіади учасників привітали голови журі – завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Володимир Ковбаса та декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко. Також виступили члени журі: професор кафедри технології харчування Харківського державного університету  харчування та торгівлі Федір Перцевий, доцент кафедри технології ресторанного і оздоровчого харчування Одеської національної академії харчових технологій Алла Салавеліс, декан факультету ресторанно-готельного бізнесу Вікторія Гніцевич, доцент кафедри харчових технологій та ресторанної справи Львівського інституту економіки і торгівлі Надія Джурик, доцент кафедри технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів Харківського державного університету харчування та торгівлі Ольга Самохвалова.

Від кафедри технологій харчових виробництв та ресторанного господарства було делеговано троє студентів спеціальності 7.05170113 «Технології в ресторанному господарстві»: Гопаца Алла, Кольц Оксана та Молякова Альона, які стали переможцями I туру Всеукраїнської олімпіади, що проходила в лютому місяці цього року в нашому закладі.

На олімпіаді зі спеціальності «Технології у ресторанному господарстві» виконували творче завдання, під час якого потрібно було виявити знання з технологій продукції ресторанного господарства, управління якістю у ресторанному господарстві, проектування підприємств галузі та устаткування закладів ресторанного господарства.

Доцент Дібрівська Н.В займалась підготовкою цих студентів до олімпіади. Результатом сумісної праці стали нагороди студентів – Грамоти за глибокі теоретичні знання та активну участь у II турі Всеукраїнської олімпіади.

          

Майстер-клас із приготування страв італійської кухні

Колектив кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства активно розвиває співпрацю з провідними фахівцями галузі ресторанного господарства, однією з форм якої є обмін досвідом та проведення майстер-класів для викладачів та студентів нашого навчального закладу.

4 квітня в лабораторії інноваційних технологій з метою удосконалення підготовки фахових спеціалістів, професіоналів та майстрів своєї справи  відбувся майстер-клас із приготування страв італійської кухні.

Проводили майстер-клас шеф-кухар Баннік Наталія та відомий полтавський шеф-кухар Гаєвий Тимофій, учасники телешоу "Пекельна кухня". Професіонали своєї справи з легкістю перетворили приготування страв у справжнє кулінарне шоу.

Баннік Наталія шеф-кухар пивного бару м. Бердянська. Має хобі - італійська кухня. Загально відомо, що італійська кухня визнана не лише однією з найкращих у світі, але й однією з найпопулярніших.

На початку зустрічі Наталія поділилася корисними порадами та рекомендаціями щодо приготування італійських страв, а далі перейшла від теорії до практики.

Наталія готувала «Дорадо з овочами і соусом» на основі італійського сиру горгонзоли. Презентувала приготування вишуканих цукерок «Праліне», «Рафаело», на основі білого шоколаду і горіхових пластівців, а також оригінальні шоколадні цукерки з фруктовим мармеладом.

Гаєвий Тимофій ділився з студентами та викладачами досвідом та практичними навичками, набутими за 10 років роботи в ресторанній галузі.

Студенти з великою цікавістю спостерігали за роботою професіоналів, вели цікавий діалог з майстрами і мали змогу самі приготувати страви. Всі присутні високо оцінили професійність приготування та декорування страв, а також смакові властивості солодощів під час дегустації.

У цілому, подібні заходи завжди викликають значний інтерес і мають позитивні відгуки студентів та в сучасних умовах гострої конкуренції на ринку освітніх послуг є невід’ємною частиною навчального процесу, сприяючи, в кінцевому результаті, підвищенню конкурентоспроможності наших випускників на ринку праці.

Тож, сподівання на плідну співпрацю виправдані. Чекаємо на нові зустрічі та кулінарні шедеври від митців.

          

Майстер-клас від Романа Давида Таубера

Міцна дружба, наукові і практичні зв’язки поєднують кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства, готельно-ресторанної і курортної справи, туристичного та готельного бізнесу факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу з Академією готельного бізнесу і громадського харчування зпольського містаПознань. 27.01.2014 року відбулася зустріч із ректором навчального закладу, який приїхав до Полтавського університету економіки і торгівлі в рамках здійснення обмінів студентами для спільної підготовки магістрів за програмою «Подвійний диплом» і проходження стажування у Польщі та на базах практик  польської академії у Швейцарії, Великобританії, Франції, Португалії, Іспанії, Греції та на Кіпрі.

Під час візиту ректор академії Роман Давид Таубер провів майстер-клас із приготування страв європейської кухні. Йому допомагали студенти Академії готельного бізнесу і громадського харчування, в тому числі, і студенти нашого університету, які навчаються за «подвійним дипломом» Король Анна (ведуча майстер класу), Пухальський Максим і Ковінько Ольга.

Роман Давид Таубер і Анна Король

Роман Давид Таубер зі своїми студентами

Приготування кльоцків-шльонскі зі зразами із яловичини

Бажаючих відвідати такий захід було більше, ніж могла вмістити лабораторія, тому за роботою майстра спостерігали студенти і викладачі на екрані в 114 аудиторії.

Учасники майстер класу

Спочатку пан Таубер приготував аперитив: тапас з соленим лососем, руколою і медово-гірчичним соусом, коктейль із креветок у вершковому соусі з додаванням апельсину, восьминога в малиновому соусі з додаванням гірчиці і хрону.

Дегустація страв

Потім на дегустацію були подані зрази з яловичини із кльоцками-шльонскі, реберця ягняти, паста із сирним соусом. Запропоновані страви були надзвичайно смачні і сподобалися всім без винятку.

Майстер-клас пройшов «на одному подиху» у доброзичливій атмосфері з елементами професійного гумору. Наостанок ректор презентував авторські книги (мовою оригіналу) та комплекти ножів для лабораторії «Інноваційних технологій в ресторанному господарстві».

Світлини на згадку

          

Круглий стіл «Виробництво та споживання органічної продукції»

23 січня 2014 року у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Виробництво та споживання органічної продукції», у якому брали участь керівники господарств, що впроваджують органічне виробництво, представники Департаменту агропомислового розвитку обладміністрації, Спілки захисту прав споживачів, ДП «Полтавастандартметрологія», Полтавської державної аграрної академії та Полтавського університету економіки і торгівлі. На зустрічі розглядалися питання з розвитку органічного виробництва аграрного сектору Полтавської області і формування регіональної програми внутрішнього виробництва. Попередньо обговорені програми подальшої співпраці під егідою GIZ (Німецького товариства міжнародного співробітництва), Департаменту економічного розвитку обладміністрації, Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва.

Наш університет представляли викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Дібрівська Н.В. та Бородай А.Б.

Від науковців ПУЕТ очікується допомога в організації проведення навчання керівників та фахівців з питань органічного виробництва, маркетингу, менеджменту, безпеки харчових продуктів; проведення науково-практичних конференцій з питань органічного виробництва; сприяння сільськогосподарським підприємствам у реалізації продукції органічного землеробства шляхом дослідження ринків збуту, розробки маркетингової стратегії та створення мережі оптово-роздрібних магазинів цієї продукції.

          

Колектив кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства сердечно вітає Вас зі світлими і радісними святами, які об’єднують у собі і дитинство, і наше сьогодення, і мрії про майбутнє, - Новим роком та Різдвом Христовим!

Зустрічаючи Новий рік, побажаємо Надії, Любові та Віри. Віри в себе і в процвітання нашої держави.

Подаруймо найдорожче, найцінніше - любов і тепло наших сердець, увагу і турботу нашим близьким, аби у Новому році щасливих людей стало більше.

Нехай Новий рік та світла Різдвяна зоря принесуть у Вашу домівку веселий настрій, здоров’я, щастя, гучну радісну щедрівку та колядку.

          

Захоплююче мистецтво

11 грудня 2013 року у Полтавському професійному ліцеї викладачами та студентами кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства був проведений майстер-клас із карвінгу. Карвінг являє собою мистецтво фігурного різання фруктів і овочів. Воно зародилося кілька тисяч років тому в країнах Сходу, і понині є невід’ємною частиною національної традиції цих народів.

Майстер-клас відбувся в рамках тижня професії кухар-кондитер професійного ліцею. У заході брало участь 75 учнів професії кухар-кондитер.

На початку зустрічі представники університету  з художньої різки по овочах і фруктах зазначили, що карвінг – це  захоплююча, але кропітка справа. А також коротко описали його основні технології.  Учасники зустрічі спостерігали за тим, як можна зробити листочки та хризантеми з пекінської капусти, красиву вазочку із гарбуза. Учні самостійно спробували вирізати декоративні вироби з овочів. Також учні мали можливість уточнити деталі художнього вирізання та  задати питання, які їх цікавили.

На кафедрі працює постійно діючий гурток «Професіонал», де навчаються не тільки витонченому мистецтву фігурної нарізки фруктів і овочів, але й декоруванню кулінарної та кондитерської продукції. 

До відома учнів доведена інформація  про: прийом до університету за освітньо-професійним програмами підготовки бакалавра, спеціаліста, магістра на денну і заочну форми навчання;  перелік  спеціальностей та умови навчання у вузі;  про заходи університету і факультету: день відкритих дверей (20 грудня  2013 року); умови для розвитку творчих здібностей студентів;  умови працевлаштування: гарантоване надання першого робочого місця; стипендіальне забезпечення кращих студентів, що навчаються на контрактній основі; соціальні пільги для окремих категорій студентів; забезпечення гуртожитком усіх іногородніх студентів; закордонні стажування та розгалужену базу практик; безкоштовний доступ до мережі інтернет. 

Учні Полтавського професійного ліцею виявили бажання завітати на день відкритих дверей ПУЕТ та стати студентами університету.

          

СВЯТО ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

28 листопада 2013 року в ВНЗУ «Полтавському університеті економіки і торгівлі» відбулося щорічний захід факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу «Свято професійної майстерності».

На заході були присутні почесні гості: начальник управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Дорохова Н.Г., ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Зелюк В.В., проректор з науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Кирилюк М.В., голова Полтавського територіального грузинського братства «Georgia» Заркуа Р.Б., начальник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської Ради Костенко М.В., директор Кременчуцького училища ім. А.С. Макаренка, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Гальченко І.В.

У цьому році свято вирішили присвятити музичній тематиці, враховуючі, що у лексиконі сучасної людини найшов вжитку термін «кулінарне мистецтво».

У рамках свята відбулися виставки:

  • професійної майстерності студентів факультету – «Рапсодія смаку»,
  • борошняних кондитерських виробів «Солодкий етюд»;
  • інноваційних ресторанних технологій «Акорди кулінарного мистецтва»
  • продукції харчових підприємств «Консервні мініатюри»,
  • результатів наукових досліджень студентів та аспірантів спеціальностей «Готельно-ресторанна справа», «Курортна справа", «Технологія зберігання, консервування та переробки м'яса», «Технологія зберігання, консервування та переробки плодів і овочів», «Технології в ресторанному господарстві» - «Науковий ноктюрн».

Один з найяскравіших майстер-класів був представлений випускником ПУЕТ Гаєвим Тимофієм – Бренд-шеф кухарем ГРК «Віват-Провінція», учасником теле-проекту «На ножах» - Пекельна кухня 3.

Вперше на святі професійної майстерності окремо представлений потужній напрям університету – готельно-ресторанна та курортна справа.  Найвищу оцінку одержало анімаційне шоу, підготовлене студентами в рамках тематичної презентації «У нетрях готелів».  Бармен-шоу підірвало стереотипи відвідувачів та гостей про цю справу. Всі бажаючи мали можливість скуштувати коктейль, який студенти приготували під час шоу. Інформаційний стенд з елементами рецепції готелю ознайомив із сучасними способами затвердження концепції у готельному бізнесі. Представлена рецепція  настільки примагнічувала відвідувачів, що гості уявляли себе туристами і частинкою індустрії відпочинку. Експозиція кейтерінгового обслуговування  «Весільна симфонія» як презентація творчих доробок студентів  складалась із трьох незабутніх сервірованих столів: кєнді-бар з десертними закусками, стіл із фуршетними закусками  та святковий весільний стіл.  

Свою професійну майстерність разом із студентами факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу демонстрували гості свята: студенти Вищого професійного училища ім. Чепіги, Полтавського комерційного технікуму, які показали арт-клас з мастики і карвінгу.

Представили свою майстерність і зарубіжні гості з Білгородського університету кооперації, економіки і права, також студенти з Азербайджану і Туркменістану, які навчаються у ПУЕТ.

На свято було запрошено заклад харчування - «Прима-піцца». Фахівці представили на дегустацію піццу велетенських розмірів – 1,0 х 1,0 м.

В рамках Свята професійної майстерності ПУЕТ гостинно зустрічав учнів загальноосвітніх шкіл, студентів технікумів та професійних-технічних училищ з Полтави та Полтавської області.

Свято завершилося концертом «Осінній мікс», підготовлений силами студентських творчих колективів університету. Також свій музичний подарунок глядачам презентували студентка Білгородського університету кооперації, економіки і права з хореографічною композицією та народний дівочий духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка.

          

Від щирого серця вітаємо Вас
З ДНЕМ СТУДЕНТА!

Студентські роки назавжди залишаться у Вашій пам'яті як час пізнань і звершень, Ваші знання будуть затребувані, а молодість і талант гарантують прекрасне майбутнє.

Бажаємо реалізувати творчий потенціал, адже саме Вам належить вирішувати, яким буде життя в нашій країні в майбутньому.

Ви - світла надія нашої країни, важливий чинник її соціально-економічного розвитку та духовного збагачення.

Лише об'єднавши наші зусилля, ми зможемо принести стабільність і процвітання Україні. Упевнені, що кожен з Вас займе в суспільстві місце, гідне визнання і пошани!

Бути студентом – це класно!
Бути студентом – краса!
Нехай справи йдуть чудово,
Вам ні пуху, ні пера!
Зі святом Вас!

З повагою, колектив кафедри ТХВРГ

          

Ознайомлення студентів-першокурсників з історичними місцями духовної столиці країни - Полтави

13 листопада 2013 р. студенти І курсу факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу побували на автобусній екскурсії.

Екскурсовод розповіла студентам про минуле Полтави, її історичні та культурні пам’ятки. З цікавістю слухали студенти про походження назви міста, заснування фортеці Лтава, проживання в Полтаві відомих діячів культури, зокрема І. П. Котляревського, В. Г. Короленка, Т. Г. Шевченка та ін.

Під час оглядової екскурсії Полтавою, міста з 1100-літньою історією, студенти оглянули круглу площу з монументом Слави, спорудженим в 1809 р. на честь перемоги над шведами, єдиний на Україні зразковий парковий ансамбль епохи класицизму; відвідали Соборну площу з Білою Альтанкою, споруджену на місці відпочинку армії російського царя перед битвою зі шведами. Тут же на площі ознайомилися з садибою І. П. Котляревського, Успенським Кафедральним Собором і старожитньою дзвіницею, відомою Спаською церквою – сучасницею Полтавської битви, унікальним зразком дерев'яного зодчества 18 століття.

Пройшовши  містом, помилувалися пам'ятниками М. В. Гоголю, Т. Г. Шевченкові, жартівливим пам'ятником полтавській галушці, пам'ятником дівчині-легенді Марусі Чурай.

Під час екскурсії студенти мали можливість сфотографуватися біля історичних та культурних пам’яток.

          

International expoforumof restaurant, hotel business and cleaning
November 6-8, 2013

6-8 листопада відбувся Міжнародний експофорум ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу (FoReCH). Це провідний захід в області ресторанно-готельного бізнесу в Україні, який представив повний спектр товарів та послуг для готелів, ресторанів, спа-центрів, а також клінінгове обладнання і технології для вендінгу, більше 200 компаній-учасниць з України, Росії, Нідерландів, Литви, Італії, Німеччини, Польщі, Франції, Іспанії.

Студенти 2-5 курсів факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу взяли участь у виставковій експозиції Міжнародного експофоруму ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу.

Студенти відвідали експонати тематичних виставок: «Ресторан Експо», «Сучасний готель», «Ресторан Прод Експо», «Світ скла та посуду», «Вендінг Експо Київ», Kiev Clean Expo, Фестиваль вина Wine Fest, а також виставку-премьеру цього року — Modern Spa & Wellness Hotel.

Кожна з виставок розкривала певний сегмент індустрії гостинності, що надало можливість учасникам і відвідувачам оцінити стан і перспективи розвитку всіх складових сектору HoReCa в Україні.

Виставки форуму щорічно збирають лідерів ринку. Цього року їх учасниками стали компанії Merx, Nestle, BergHoff, Revol, Rosle, Accord Group, «Новий проект», «Торговий дизайн», «Контакт», «Імперія торгівлі», BMG group «Maresto», «Bartcher», «Профітекс», «Євростандарт», Piramit, «Форвард», Accord Group, «Промайстер», «Шен», «Меркс Тім», Golden Bar, Ionia, Carraro, Gemini, «Альфа СПА», «ДЮСО», «БТЛ», «ЕвроЕстетГрупп», Body Evolution, Dr. Sea, «Курорт Сервіс» та ін.

Під час відвідування експофоруму студенти ознайомилися з новітніми тенденціями кулінарної справи (Форум гостинності. Серія майстер-класів від експертів ресторанно-готельної індустрії з ключових питань ведення бізнесу. «Кухні народів світу» — практичні майстер-класи високої кухні від метрів кулінарного мистецтва. Вперше в Україні представники відомих кулінарних шкіл-законодавців кулінарної моди — Франції та Італії), сучасним обладнанням, посудом та інвентарем для закладів ресторанного господарства (Програма «Ресторани та друзі») та професійним клінінговим обладнанням і оснащенням готелів (Ворк-шоп «Я - Директор СПА в готелі», практичний майстер-клас з актуальних питань успішного розвитку СПА-бізнесу).

Третій фестиваль вина Wine Fest, що проходив у рамках форуму представив провідних виноробних виробників України, Іспанії, Італії та Франції. Вперше відбулася Всеукраїнська винна дегустація за участю професійного сомельє, шоу відкриття пляшки шаблею «Сабраж», виступ іменитих артистів, а також показ колекції жіночого одягу, сумок і аксесуарів з винних пробок.

Форум являв собою не просто експозицію товарів і послуг для ресторанно-готельного сектору, а неординарний майданчик інноваційних ідей розвитку ресторанного господарства та бізнесу. На виставці проведено безліч семінарів та майстер-класів, презентацій і ексклюзивних шоу, конкурсів та розіграшів.

Виставка цікава не тільки тим, хто займається постачанням готелів та ресторанів, а й для майбутніх фахівців галузі.

Отримані знання та враження від екскурсії на виставку-експозицію ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу екскурсанти нададуть у вигляді презентацій  для студентів своїх груп, які не змогли відвідати виставку.

Весь зібраний матеріал буде використано для поповнення навчально-методичного забезпечення дисциплін: технологія галузі, технологія продукції ресторанного господарства, організація виставкової діяльності, технологічне обладнання галузі, організація ресторанного та готельного господарства та ін.

Безсумнівно, Міжнародний експофорум ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу (FoReCH) є найбільш яскравою подією осені для людей, залучених в індустрію гостинності, оскільки даний проект є унікальною сполучною ланкою між виробниками, постачальниками, шеф-кухарями, рестораторами. Саме тут генеруються кращі ідеї і дається старт новим успішним проектам.

          

04 – 05 листопада 2013 року в тренінг-центрі на базі Нового Проекту в місті Київ був проведений тренінг для фрілансерів представництвом АТ «Раціональ Інтернаціональ АГ в Україні» в якому брала участь доцент кафедри Дібрівська Н.В.

В перший день був Product Training (все про апарати, новинки, нові функції і можливості  і т.д.). Розглядалися особливості роботи на апаратах VarioCookingCenter® whitefficiency®

та нові можливості SelfCookingCenter® whitefficiency®, в тому числі приготування з коптінням.

На другий день - майстер-клас Раціональ. Ефективне приготування їжі з SelfCookingCenter® whitefficiency® та Vario CookingCenter® whitefficiency® – новим стандартом для професійної кухні, які замінюють все теплове обладнання гарячого цеху.

Як результат завжди відмінна і гарантована якість приготування страв.

Завершився тренінг дегустацією страв та врученням сертифікатів.

          

Дебют першокурсника

30 жовтня 2013 року в рамках загальноуніверситетського конкурсу «ПУЕТ має таланти» відбулося яскраве свято, яке підготовлене першокурсниками факультету харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного бізнесу за сприяння студентської ради факультету «Дебют першокурсника».

Як завжди, «Дебют першокурсника» - це незабутнє, надзвичайно цікаве, сповнене несподіванок, романтичне та веселе свято. Приємно, що вже багато років студенти-першокурсники долучаються до культурно-масового життя університету.

Нові голоси, нові поетичні твори, нові танцювальні номери, нова талановита молодь і море емоцій – ось, що чекало всіх присутніх у залі.  Свято першокурсника підтвердило те,  що до Полтавського університету економіки і торгівлі  вступає навчатися не тільки розумна молодь, але спортивна, творча і талановита.

Вкотре цей захід  знову відкрив нові можливості для того, щоб студенти змогли віднайти в собі незнані раніше таланти, краще познайомитися з одногрупниками та  представити свою групу в найкращому вигляді.

На шоу було запрошено багато гостей. Присутніх вразив високий рівень якості підготовки до заходу. Учасники відзначилися комунікабельністю неперевершеним талантом.

А по закінченню конкурсу на всіх учасників чекали солодкі подарунки.

Наостаннє можна зазначити, що такі творчі заходи сприяють підвищенню якості підготовки студентів, які здатні креативно мислити, перебувати у творчих пошуках та в подальшому зробити свій внесок у розвиток сучасних харчових технологій.

Бажаємо їм і в наснаги та зацікавленості в культурно-масовому житті факультету та університету.

Наші першокурсники, ви прекрасно представили свій факультет, ми вдячні вам за гарні виступи. Ви найкращі!

          

18  жовтня  2013 року у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбувся День відкритих дверей. В університеті пройшла виставка освітніх досягнень, яка презентувала наукові здобутки професорсько-викладацького складу та студентства.

Цей захід став вже традиційним – ПУЕТ відвідують випускники шкіл, коледжів та технікумів Полтавської та інших областей. Цей день, також, не став виключенням – на свято завітали абітурієнти, з Полтавської, Дніпропетровської, Сумської та Харківської областей. І не дивно, сьогодні університет впевнено крокує уперед, і, як завжди, пропонує якісну освіту за сучасними напрямами підготовки, які користуються попитом на ринку праці.


Представники кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства брали активну участь у проведенні загальноуніверситетського заходу. В рамках свята відбувся майстер-клас з карвінгу.

Програма свята передбачала виступ ректора, презентації освітніх досягнень, знайомство з Університетом; велику концертну програму студентів університету.

 Були організовані екскурсії. Майбутні абітурієнти та їх батьки з задоволенням відвідали комп’ютерні класи, лабораторії, спортивний комплекс «Олімп», бібліотеку та медіатеку. Під час заходу всі бажаючи мали змогу поспілкуватися не лише з професорсько-викладацьким складом, а й з студентами. На відвідувачів Дня відкритих дверей справила приємне враження сучасна матеріально-технічна база, досконале оснащення лабораторій та аудиторій і дух доброзичливості та гостинності, який панує у стінах навчального закладу.

Переконливі аргументи на користь університету вже принесли свої плоди: серед присутніх вже намітилися абітурієнти, які вирішили пов'язати свою подальшу долю із університетом економіки і торгівлі. 

          

Карлівський м’ясокомбінат ТОВ «АПК «Докучаєвські чорноземи»

16 жовтня 2013 р. студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу і викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства відвідали  Карлівський м’ясокомбінат ТОВ "АПК "Докучаєвські чорноземи"

Екскурсію проводив директор   Карлівського м’ясокомбінату ТОВ «АПК «Докучаєвські чорноземи» Михайло Борисович Гнатюк (випускник  кафедри 2008 року за спеціальністю «Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса»).

Карлівський м’ясокомбінат ТОВ "АПК "Докучаєвські чорноземи" включає в себе санітарно-забійний цех, ковбасний цех,  де виготовляються варені, варено-копчені, напівкопчені ковбаси, сосиски, сардельки, ковбаси ліверної групи.

На м’ясокомбінаті переробляється та постачається споживачам якісна продукція. Керівництво дотримується тібетської філософії: людина повинна харчуватися продуктами тієї місцевості, де вона живе, бо лише вони можуть забезпечити організм життєдайною енергією й силами. Саме тому, агрокомпанія виготовляє таку енергодайну продукцію — з високоякісної сировини, вирощеної на рідній землі, що відповідає державним стандартам і на рівних конкурує з виробами інших м’ясопереробних підприємств України.

Карлівський м’ясокомбінат ТОВ "АПК "Докучаєвські чорноземи" – це сучасне високотехнологічне виробництво з   професійним штатом  висококваліфікованих фахівців та широкий асортимент високоякісної продукції різних цінових категорій

Успіх підприємства - це результат злагодженої роботи всього колективу. Команда Карлівського м’ясокомбінату  ТОВ "АПК "Докучаєвські чорноземи" планомірно і цілеспрямовано проводила будівництво комбінату. Нове підприємство повністю укомплектоване найсучаснішим обладнанням виробників із Польщі, Словенії, Швейцарії, України. Технологічні процеси контролюються згідно Міжнародної системи якості та безпеки харчових продуктів НАССР.

 Ознайомленням з інфраструктурою м’ясокомбінату розпочалося з санітарно-забійного цеху,  далі екскурсія продовжилася по ковбасному цеху, де випускається широкий асортимент ковбасних виробів.

Завершальним акордом  стала дегустація готової продукції нового м’ясокомбінату. З асортиментом, представленим на дегустації ознайомив головний технолог підприємства Сергій Піскунов (випускник  кафедри 2004 року за спеціальністю «Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса»). До Карлівського м’ясокомбінату молодий, амбіційний і перспективний спеціаліст встиг набратися досвіду, попрацювавши на таких підприємствах, як ТОВ «Агромарс» торгової марки «Гаврилівські курчата», на м’ясокомбінаті «Індекс», Полтавському м’ясокомбінаті.

На дегустації зразків фірмової продукції Карлівського м'ясопереробного підприємства було представлено декілька сортів ковбасних виробів, які виробляються з використанням суто натуральної сировини та суворим додержанням найвищих стандартів якості і безпеки харчової продукції.

Враженнями про екскурсію діляться студенти напряму підготовки «харчові технології та  інженерія

Міхньович Інна, студентка напряму підготовки «харчові технології та  інженерія»:

-  Справляє враження не лише технічне оснащення Карлівського м'ясокомбінату, а й умови праці, тут створені – у цьому відчувається турбота до працівників. Це стосується і зовнішнього оформлення підприємства, його озеленення, і робочих місць. Ми не оминули можливості сфотографуватися на пам`ять – ці фото стануть окрасою університетського фотоальбому. А ще, як майбутнього технолога, мене вразила автоматизація виробничих процесів підприємства, адже це максимально посилює точність та якість роботи, полегшує саму працю.

Команда Карлівського м'ясокомбінату впевнено дивиться в майбутнє , направляючи  всі зусилля на поліпшення якості продукції. Я у захваті від екскурсії!

Москаленко Дана, студентка напряму підготовки «харчові технології та  інженерія»:

-  Екскурсія мені дуже сподобалася, і у мене промайнула думка, що після закінчення університету прийду працювати на це підприємство. Дуже цікаво було зустріти на виробництві фахівців, що закінчили наш  університет.  Я повернулася з незабутніми враженнями про цікаву екскурсію.


          

Основоположник вчення про ґрунтознавство В.В. Докучаєв писав „Чорнозем… для России дороже всякой нефти, всякого каменного угля, дороже золотых руд; в нем – вековое неистощимое русское богатство!”. Цю істину доводить ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи», яке діє на території Полтавської та Харківської областей, займає територію 30 тис. га земель і об'єднує 17 окремих підприємств з єдиним управлінським центром у м. Карлівка.

24 вересня 2013 р. викладачі кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства та студенти факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відвідали у м. Карлівка хлібозавод, м’ясокомбінат та інші підприємства компанії.

Екскурсію проводив один із провідних фахівців компанії  Михайло Борисович Гнатюк (випускник  кафедри 2008 року за спеціальністю «Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса») і розпочалася вона із кондитерського цеху хлібокомбінату, яка завершилася дегустацією кондитерських виробів. Головний технолог розповіла про встановлене сучасне обладнання, особливості виробництва кондитерської продукції із якісної натуральної сировини без консервантів, з використанням обмеженої кількості барвників.


Дегустація  кондитерських виробів

На м’ясокомбінаті відбулася зустріч з генеральним директором Кибкою Анатолієм Анатолійовичем, який розповів про історію створення компанії, її сьогодення і перспективи розвитку. Зокрема зазначив, що агрокомпанія «Докучаєвські чорноземи» розвивається за принципом замкненого циклу, тобто: вирощування, переробка і реалізація сільгосппродукції. Основні галузі сільського господарства – виробництво товарного зерна, насінництво, рослинництво, садівництво і ягідництво, тваринництво, збереження сільгосппродукції, її переробка, риборозведення тощо.

Особливу роль у пріоритетах розвитку компанії сьогодні відіграє тваринництво. Насамперед – це потужне свинарство. Так на сьогодні спільно з чеською фірмою «Брунтхаллер» збудовано свинарник-маточник замкнутого циклу для свиноматок з цехом дорощування поросят, який обладнаний за сучасними європейськими вимогами і забезпечений елітним маточним поголів’ям. Активно здійснюється спорудження нових та реконструкція наявних об’єктів на свинотоварних фермах. Сьогодні в компанії утримується  понад 5 тис. голів свиней, у перспективі - збільшити поголів’я до 20 тисяч.  Ферма з вирощування нутрій налічує більше тисячі голів. Підприємство вирощує вівці і перепели та тримає курс на розвиток відгодівлі великої рогатої худоби. Гордістю компанії є племптахорепродуктор II порядку, спеціалізоване на виробництві і реалізації гібридного молодняку. Також розводять досить екзотичних птахів – фазанів, цесарок, павичів.

Актуальним є розвиток садівництва, овочівництва, ягідництва. На 80 гектарах успішно розвивається інтенсивне садівництво (яблуні, груші, черешні, абрикоси), на 4,5 га висадили полуницю з використанням системи краплинного зрошення, а також чорну смородину, малину та виноград. 50 га землі відведено під овочеві культури. На краплинному зрошенні вирощується цибуля, часник, капуста, морква, столовий буряк, огірки, помідори, баклажани та солодкий перець.

Компанією зроблено чимало для зберігання та переробки продукції – це і елеватор на сто тисяч тонн одночасного зберігання збіжжя із пропускною спроможністю близько 3 тис. т на добу, крупоцех потужністю вироблення різних круп близько 20 тонн за добу, цех по переробці твердого палива (пілетний цех), а також забійний цех та комбінат з виготовлення м’ясних і ковбасних виробів.

ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» реалізовує продукцію свого виробництва, а це хліб, м’ясо та м’ясопродукти, ковбаси, яйця, олія, крупи, овочі й інше, через Торговий Дім та мережу фірмових магазинів «Домашній смак» під власною торговою маркою «Докучаєвський продукт».

Вирішенням соціальних питань опікується благодійна організація «Фонд «Добробут, Благодійність, Розвиток». Саме Фонд, за активного співфінансування агропромислової компанії «Докучаєвські чорноземи»,дбає про вирішення проблем медицини, освіти, культури, благоустрою, духовності, спорту тощо. Так завдяки компанії був реконструйований та модернізований місцевий стадіон. Криті трибуни із пластиковими сидіннями і навіть невеликою VIP-ложею, п’ять секторів, які можуть вмістити кілька тисяч уболівальників, коментаторська кабіна, сучасне електронне табло, добротне футбольне поле, а також роздягальні для гравців із душами – усе згідно з європейськими стандартами. Надається індивідуальна матеріальна допомога жителям сіл та міста, які потрапили у скрутне становище.

Відвідали гордість міста Карлівка – футбольний стадіон. Також відвідали ресторан «Талісман», власність товариства.

Маючи добре розвинену матеріально-технічну базу, переробну галузь і розвинену мережу з продажу власної продукції, ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» визначає своє майбутнє в реалізації перспективних проектів. А вони, як мовиться, прості й очевидні – це максимальне зміцнення та розвиток агропромислового виробництва, що, в свою чергу, сприятиме збереженню та підвищенню родючості ґрунту, розвитку соціальної сфери територій,  де господарює ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи».

Анатолій Анатолійович відповів на всі запитання студентів і викладачів. Завершилася зустріч обговоренням подальших перспектив співпраці навчального закладу з компанією –проходження практики студентів, проведення екскурсій для відповідних напрямів підготування, проходження практики студентами відповідних спеціальностей, можливості працевлаштування та інші напрямки.

Екскурсія продовжилася ознайомленням з інфраструктурою м’ясокомбінату. Нове підприємство повністю укомплектоване найсучаснішим обладнанням виробників із Польщі, Словенії, Швейцарії, України. Було відмічено, що  кожне з приміщень за своїми характеристиками відповідає тим вимогам, які дозволять випускати у ньому якісний продукт, мають свій температурний режим, який необхідний для виробничого процесу.

На дегустації зразків фірмової продукції Карлівського м'ясопереробного підприємства було представлено декілька сортів ковбасних виробів, які виробляються з використанням суто натуральної сировини та суворим додержанням найвищих стандартів якості і безпеки харчової продукції.

Завершилася екскурсія відвідуванням яблуневого саду.

Враженнями про екскурсію діляться магістри спеціальностей «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса» та «Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів».

Чепелєва Анастасія, магістр спеціальності «Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів»:

-  Я у великому захваті від екскурсії! В першу чергу хочу відмітити чудову організацію та супровід по підприємству.

Вразило технічне оснащення виробництва, організація та раціональне розміщення обладнання в цехах. У кондитерський цех я взагалі закохалась! Там представлений широкий асортимент хлібобулочних та кондитерських виробів з високоякісного зерна, вирощеного на полях компанії і переробленого на власному млині. На дегустації мені дуже сподобалось печиво «Американо», ручної роботи.

Взагалі, екскурсія виявилась дуже цікавою! Мрію після закінчення університету влаштуватися працювати в компанію, та приєднатися до молодого і перспективного колективу.

Бондарук Петро, магістр спеціальності «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса»:

- Від підприємства склалося лише одне, але величезне враження – грандіозність. Передові технології, сучасне обладнання, професійний  колектив, високоякісна продукція. Грандіозність у всьому, і особливо вразила дисципліна. З такою дисципліною можна бути впевненим у якості продукції, адже кожний працівник дорожить своїм місцем і робить усе для того, щоб зробити якісну продукцію. Необхідно відмітити, професійне проектування цехів, раціональне використання сировинних та енергоресурсів. Підприємство мене дуже приємно здивувало і набагато перевищило мої попередні уявлення про нього.

Безперечно, всі представлені умови дуже привабливі. Можливо, в майбутньому  я  пов’яжу своє життя і кар’єру з цим підприємством. Це був би безцінний досвід для мене, як для спеціаліста, так і для особистості в цілому.

          

11 вересня 2013 року у рамках співробітництва з Бакинським слов’янським університетом на кафедрі технологій харчових виробництв і ресторанного господарства  було проведено вечір-зустріч з групою студентів з Азербайджану, що проходять стажування, на чолі з Ібрагімовим Ельвіном Ісмаіл оглу, співробітником деканату по роботі з іноземними студентами Бакинського слов’янського університету. Тематика заходу ­ ознайомлення з українською кухнею. Стажування за кордоном відіграє важливу роль у підготовці конкурентоспроможних випускників, оскільки допомагає майбутнім фахівцям підготуватися до самостійного виконання обов’язків на першому робочому місці.

Вечір урочисто відкрив ректор університету проф. Нестуля О.О., який привітав гостей та побажав успіхів у проведенні майстер-класу української кухні.

Зі словами привітання виступила завідувачка кафедрою ТХВРГ проф.  Хомич Г. П., яка привітала гостей на щедрій полтавській землі.

Хомич Г. П. підкреслила, що проведення подібних майстер-класів – це втілення мрії багатьох людей зацікавлених в розвитку зв’язків між університетами різних країн.

Ведуча вечора-зустрічі, асистент кафедри Гередчук Аліна Михайлівна, ознайомила присутніх з традиційними та обрядовими  стравами української кухні та провели майстер-клас з ліплення вареників.


Майстер-клас з ліплення вареників


Учасникам було продемонстровано приготування українського борщу з пампушками доц. Дібрівською Н.В. та  студентами   Моляковою Альоною і Мотійцовим Богданом. Наприкінці вечору відбулася дегустація страв, які одержали високу оцінку присутніх гостей.


Майстер-клас з приготування українського борщу


Перед дегустацією

Зустріч пройшла у щирій та дружній обстановці з обміном культурними традиціями двох народів. Були висловленні надії та побажання подальших зустрічей на полтавській землі та готовність одержати другу вищу освіту у ПУЕТ.

          

Щиро вітаємо Вас з Днем знань і початком нового навчального року!

Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до студентів.

Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі.

Щиросердно бажаємо вам, шановні освітяни, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги.

Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

з повагою колектив кафедри ТХВРГ

          

28 травня 2013 року на факультеті харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу був проведений круглий стіл «Інноваційні технології в готельному і ресторанному господарстві». Організаторами заходу виступили відділ туризму і курортів Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавський університет економіки і торгівлі.

У засіданні круглого столу взяли участь представники Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, провідні спеціалісти у галузі готельного господарства та викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі та Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.

Головною темою круглого столу було впровадження інноваційних технологій в готельному і ресторанному господарстві.

На засіданні круглого столу виступили:

  • Оніщук Лариса Миколаївна – начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації з доповіддю «Стан розвитку готельного господарства у Полтавській області»;


Виступ Оніщук Лариси Миколаївни

  • Ніколаєв Ігор Юрійович– науковий співробітник комунальної установи Полтавської обласної ради «Рекреаційний центр Криворудський» з доповіддю «Про покращання бізнес-іміджу готельного комплексу шляхом удосконалення ефективності системи безпеки»;


Виступ Ніколаєва Ігоря Юрійовича

  • Баля Марина Олександрівна – начальник служби прийому та розміщення готелю «Алея Гранд» поділилася досвідом роботи готельного комплексу “Алея Гранд” - об’єкту мережі “Алея смаку” та ТОВ “Шервуд і Ко”;


Обговорення доповіді начальника служби прийому та розміщення готелю «Алея Гранд»

  • Литвиненко Тетяна Петрівна – к.т.н., доцент кафедри автоматизації доріг, геодезії і сільських будівель Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка з доповіддю “Мережа закладів туризму і відпочинку у сільській місцевості”;
  • Шкарупа Володимир Григорович – к.е.н., доцент, декан факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі зазначив особливості використання нормативної бази при створенні об’єктів готельного і ресторанного господарства;
  • Капліна Тетяна Вікторівна – д.т.н., професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі розкрила у своїй доповіді взаємозв’язок теорії та практики при впровадженні інновацій в готельному господарстві;
  • Столярчук Валентина Миколаївна –  к.т.н., доцент кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі виступила з доповіддю «Інноваційні технології в ресторанному господарстві: проблеми та перспективи»;
  • Чоні Інна Володимирівна – к.т.н., доцент кафедри технології та організації ресторанного господарства Полтавського університету економіки і торгівлі виступила з доповіддю «Впровадження інноваційних технологій в готелях та їх переваги».

Присутні проявили глибоку зацікавленість у дослідженні інноваційних технологій в готельному і ресторанному господарстві.

Подібні заходи в Полтавському університеті економіки і торгівлі планується проводити регулярно, тому що це дозволяє значно підвищити рівень співпраці, а досвід, отриманий у ході подібних заходів, буде впроваджений у навчальний процес для підвищення рівня конкурентоспроможності випускників факультету харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

          

XXXVІ НАУКОВА   СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

16-17 квітня 2013 року  в ВНЗУ «Полтавському університеті економіки і торгівлі», за активної участі кафедри технології та організації харчових виробництв, відбулася XXXVІ наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт за 2012 рік.


Привітальне слово учасникам конференції від завідуючого кафедри технології та організації  харчових виробництв ПУЕТ проф. Плахотіна В.Я.

На засіданні секції № 21 „Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса та плодів і овочів” заслухали 11  доповідей студентів, які висвітлили актуальні питання напрямків підвищення якості харчових продуктів.

1. Наукове обґрунтування та удосконалення технології м’ясних хлібів Яресько Павло Ігорович, Куниця Микола Павлович, ТКМ-41 (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

2. Теоретичні та практичні аспекти використання рослинної сировини в технології січених напівфабрикатів Антонюк Богдан Олексійович, Щепет Ілля Володимирович, ТКМ-41 (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

3. Удосконалення технології структурованих грибних напівфабрикатів та їх використання в м’ясопродуктах Каюда Ксенія Ігорівна, Дем’яненко Аліна Григорівна, ТКМ-41 (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

4. Розробка рослинних добавок із насіння гарбуза і їх використання в технології січених напівфабрикатів Стоян Віталій Віталійович, ТКМ-41 (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

5. Удосконалення технології субпродуктових консервів з використанням білоквмісної сировини Волошин Роман Олександрович, Хлівний Дмитро Віталійович, ТКМ-41 (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

6. Удосконалення технології виробництва комбінованих продуктів харчування на основі м’ясної сировини Мельник Артем Олександрович, Баюль Дмитро Вікторович, ТКМ-41 (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

7. Удосконалення технології виробництва напівфабрикатів з січеного м'яса з додаванням біологічно активних добавок Завірін Владислав Сергійович, Лаврик Артем Миколайович, ТКМ-41і (керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

8. Удосконалення технології м’ясних та м’ясомістких продуктів з використанням білоквмісної сировини Микитюк Денис Миколайович, Бондарчук Петро Анатолійович, ТКМ-41і(керівник – Ястреба Ю.А., асистент)

9. Удосконалення технології виробництва консервованих томатів Коновал Ганна Юріївна, ТКО-41 (керівник – Юрчішина Л.М., асистент)

10. Виробництво варення з топінамбура та журавлини Чепелєва Анастасія Сергіївна, ТКО-41і (керівник – Юрчішина Л.М., асистент)

11. Розширення асортименту маринованих консервів Кірій Дарія Вячеславівна, ТКО-41 (керівник – Юрчішина Л.М., асистент)

За результатами конференції перемогли:

1 місце – робота Антонюка Б. О., Щепета І. В. на тему: «Теоретичні та практичні аспекти використання рослинної сировини в технології січених напівфабрикатів» (група ТКМ-41, науковий керівник ас. Ястреба Ю.А. .); 

2 місце – робота Чепелєвої А. С. на тему: «Виробництво варення з топінамбура та журавлини» (група ТКО-41і, науковий керівник ас. Юрчишина Л. М.); 

3 місце – робота Яреська П. І., Куниці М. П. на тему:  «Наукове обґрунтування та удосконалення технології м’ясних хлібів» (група ТКМ-41, науковий керівник ас. Ястреба Ю.А.)

Переможці нагороджені дипломами та почесними грамотами